forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Preterivanje i usiljenost u stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 18:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Ovo sam i ja prvo pomislio kad sam krenuo gledat, nije mi najbolja, ali je u samom vrhu sa Sopranosima, Rome-om, Boardwalk Empire-om...i ostalom hrpicom ultrakvalitetnih visokobudzetnih HBO serija.

A Tarantina i ja obozavam, vj jedan od najdrazih mi redatelja, ima tu neku foru sa ''smalltalk'' dijalozima...napravi ih uvijek superzanimljivima.

A ovaj Tex je fantastican




Nabrojane serije su redom odlicne, ali ipak ni do koljena Zici. Jbga, Zica mi je sto se tice standarda upropastila sve ostale (krimi) serije za sva vremena. Nesto ko Watchmen (super)herojske stripove :)

quote:
Originally posted by Stripiti

quote:
Originally posted by DiSkAcH

A Tarantina i ja obozavam, vj jedan od najdrazih mi redatelja, ima tu neku foru sa ''smalltalk'' dijalozima...napravi ih uvijek superzanimljivima.


Prijevod njegovih dijaloga na hrvatski ili u originalu su ti zanimljivi?



Srećom kod nas filmovi nisu sinkronizirani, pa uvijek dobijemo i jedno i drugo :)

Edited by - vukozec on 14/06/2017 18:45:05
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 18:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Koliko god vas ovo zabavljalo, ne pije vodu. Da ne ulazim u to da ova "spika" ne prolazi kod Teksa, čija se radnja odvija u totalno drugom vremenu i ima totalno drugi senzibilitet i cilj. Tako možeš u Donton Ebi isto likovima uvaliti sinhronizaciju sa psovanjem i pokušati nešto dokazati, ali ćeš opet omašiti. Punisher se odvija u vremenu gdje su psovke veliki, ali veliki sastavni dio svakodnevnog razgovora. Takođe, pisao ga je lik čiji je stil takav da uključuje puno nasilja, psovanja, pretjerivanja (namjernog). Dakle, stilizovano pretjerivanje, koje Enisu stoji, on ga zna isporučiti (kao i npr. Tarantino). Sad, neko to ne voli, ok, čitaj nešto što ti stilski odgovara. A svakako se može desiti i da se nekom čini da je to stilizovano pretjerivanje omašeno pa mu se zbog toga ne sviđa, a ne zato što je lažni puritanac, i to je skroz ok.
Ali ovi pokušaji paralela sa Teksom i to, promašaj potpuni.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 14/06/2017 : 18:43:06  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Tex je nešto najjače na forumu u zadnje vrime
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 14/06/2017 : 18:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Ovaj Tex je nešto najjače na forumu u zadnje vrime



e, al ova druga tabla je već vidno lošija...nekako se osjeća pad kod scenarista

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 18:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
quote:
Originally posted by Stripiti
Prijevod njegovih dijaloga na hrvatski ili u originalu su ti zanimljivi?


Srećom kod nas filmovi nisu sinkronizirani, pa uvijek dobijemo i jedno i drugo :)


A je ali to je jedini razlog zašto bi nekome prijevod stripa bio isforsiran ako Amerima nije dijalog u originalu isforsiran. Jel ti isto kad pročitaš:
„Dobro, svi, budite kul! Ovo je pljačka!“
„Ako se jedno jebeno mudo pomjeri, urokat ću vas sve do posljednjeg, kukala vam majka!“

Ili:
"All right, everybody be cool, this is a robbery!"
"Any of you fucking pricks move, and I'll execute every motherfucking last one of ya!"

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.

Edited by - Stripiti on 14/06/2017 19:01:25
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 18:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by mpavin

Ovaj Tex je nešto najjače na forumu u zadnje vrime



e, al ova druga tabla je već vidno lošija...nekako se osjeća pad kod scenarista


Hiperprodukcija, odmah kvalitet trpi
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 19:27:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Cudoviste iz mocvare, ne bih se slozio s tvojim konstatacijama...vrijeme punishera je di psovke dio svakodnevnice? Krajem 90tih smo toliko bestimali? Ni u Sovicima u Hercegovini se toliko ne bestima, a da je koncept Texa promasaj...pa i to cu ti objasnit...prva tabla nije,ona je otprilike ono sta diskaci zele, a drugi je pak parodija i omarž na nase bajne prevoditelje.
A sad te izazivam da par stranica Punishera, Sage il cega vec pretvoris u normalan tekst, ono suprotan proces mojemu, pas vidit sta je ostalo od tih liberalnih djela s porukama..pokusaj, ajd.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 14/06/2017 19:41:41
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 19:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Stripiti

quote:
Originally posted by vukozec
quote:
Originally posted by Stripiti
Prijevod njegovih dijaloga na hrvatski ili u originalu su ti zanimljivi?


Srećom kod nas filmovi nisu sinkronizirani, pa uvijek dobijemo i jedno i drugo :)


A je ali to je jedini razlog zašto bi nekome prijevod stripa bio isforsiran ako Amerima nije dijalog u originalu isforsiran. Jel ti isto kad pročitaš:
„Dobro, svi, budite kul! Ovo je pljačka!“
„Ako se jedno jebeno mudo pomjeri, urokat ću vas sve do posljednjeg, kukala vam majka!“

Ili:
"All right, everybody be cool, this is a robbery!"
"Any of you fucking pricks move, and I'll execute every motherfucking last one of ya!"



Shvaćam što želiš reći i da, u pravu si, ipak takve stvari uglavnom zvuče dosta prirodnije u originalu.

Edited by - vukozec on 14/06/2017 19:33:07
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2974 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 14/06/2017 : 19:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Grijesis, druze. Da nije Zagora ne bi bilo ni ovog foruma, ni Fibre, ni Mafesta, strip scena na nasim prostorima ne bi ni postojala.



ako je to činjenica onda smo fakat u ku...

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 19:50:44  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Cudoviste iz mocvare, ne bih se slozio s tvojim konstatacijama...vrijeme punishera je di psovke dio svakodnevnice? Krajem 90tih smo toliko bestimali? Ni u Sovicima u Hercegovini se toliko ne bestima, a da je koncept Texa promasaj...pa i to cu ti objasnit...prva tabla nije,ona je odprilike ono sta diskaci zele, a drugi je pak parodija i omarž na nase bajne prevoditelje.
A sad te izazivam da par stranica Punishera, Sage il cega vec pretvoris u normalan tekst, ono suprotan proces mojemu, pas vidit sta je ostalo od tih liberalnih djela s porukama..pokusaj, ajd.


Sagu nisam čitao, ali znam da se više ljudi žalilo na pretjerivanje radi pretjerivanja. Ne znam dok ne pročitam, a u to sumnjam, jer me ne privlači previše.
Ja u stvari tebe razumijem, rekao si šta ti se ne sviđa i bio vrlo jasan, ja sam ti ranije predložio da daš još prilike Enisovom Panišeru zbog toga što si napisao da ti se sviđa prvi dio.
Isto kao što Teksu ne stoji da se ubacuju mase psovki, tako Enisovim radovima ne stoji da se psovke potpuno izbace. Kao što ranije napisah, to je jedan od njegovih trejdmarkova, pretjerivanje u tim jezičkim/fizičkim gadarijama, može nekom da se sviđa ili ne. Ali mislim da bi priča u njegovom Panišeru itekako držala vodu i da se "smanji doživljaj". Samo što bi onda značilo restrikciju na njegov umjetnički izražaj, kakav god bio, zar ne? A znajući koliko je Enis cijenjen u strip krugovima, ja sam ipak za to da on nastavi po svom, koliko god se to nekima ne sviđa. Jbg, stilizovano pretjerivanje nikad ne može biti univerzalno dobro prihvaćeno, tu će uvijek biti jednak broj ljudi koji su pro i koji su kontra.
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 20:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Shvaćam što želiš reći i da, u pravu si, ipak takve stvari uglavnom zvuče dosta prirodnije u originalu.


E, a zašto? Ja mislim da je to zato što, osim na ulici i presicama s nekakvim Mamićima, ti na TV-u i u hrvatskim kinima ni ne možeš čuti izvorne, hrvatsko-srpsko-bosansko-crnogorske psovke i taj nazovimo ga kriminalni dijalog koji populariziraju Preacheri i Punisheri i Wire i Tarantino. Ako ga čuješ, to je jedna scena u jednom filmu svakih godinu-dvije, a bogami i rjeđe. Ili na onim tipa Big Brother sranjima, kako samo skoči gledanost Zvezdama Grandama i talentima kad sudija opsuje nešto drugom od sudija.

Zato su i srpski scenariji do danas ostali tako popularni na prostorima bivše Juge, jer mi se čini da se jedini oni ne libe koristiti psovke i govoriti o temama i iz perspektive (voljnog ili nevoljnog) lika s onu stranu zakona. Ili barem imaju najviše takvih filmova i predstava od svih bivših republika. No to je za neke druge priče.

Vratio bih se opet na Sagu jer je Zagor opet proziva zbog one jedne scene gdje se glavni lik porađa i moli muža da se makne od njene vagine da mu se ne posere po rukama i licu. Sasvim normalna stvar koja se dešava velikom broju žena (ako ne svima?) i Vaughan i Fiona su prenijeli to i u svemir. Ne eksplicite, niti se vide kakva govna niti ženski spolni organi, ispod dekice izađe jedan mali demonski anđeo posran i krvav kao svi mi što smo bili kad smo se rodili. Šta je tu usiljeno i pretjerano?

Prestao sam čitati, zbog lijenosti najviše, Sagu nakon samo nekoliko brojeva ali eto, barem me je ovo nagnalo da opet otvorim i dadnem šansu.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 20:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Cudoviste iz mocvare, ne bih se slozio s tvojim konstatacijama...vrijeme punishera je di psovke dio svakodnevnice? Krajem 90tih smo toliko bestimali? Ni u Sovicima u Hercegovini se toliko ne bestima, a da je koncept Texa promasaj...pa i to cu ti objasnit...prva tabla nije,ona je otprilike ono sta diskaci zele, a drugi je pak parodija i omarž na nase bajne prevoditelje.
A sad te izazivam da par stranica Punishera, Sage il cega vec pretvoris u normalan tekst, ono suprotan proces mojemu, pas vidit sta je ostalo od tih liberalnih djela s porukama..pokusaj, ajd.



Jedna je stvar kad imaš dijalog koji je složen tako da korišćenje psovki zvuči melodično i u skladu sa ostatkom reči u oblačiću, a druga je stvar kad nabacaš gomilu sranja, i onda to ko što i tema kaže, je l', zvuči usiljeno i preterano.

Da bi vulgarština štimala, mora da se upakuje kako valja... nije poenta što je on u dijalogu koristio kurac, pička, govno, sisa, već kako je koristio...

A ovde pak, dotičemo i sam način pisanja scenarija. Ameri- prave draftove, francuzi prave draftove, Bonelli-tera prvu verziju scenarija (jer rokovi ne dozvoljavaju drugačije), koja je uglavnom, kao i svaki prvi draft-usiljena, pa ni ne čudi što im decenijama, narativ i dijalog deluje jetifno i složeno ko da ga je osonovac pisao.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 14/06/2017 : 21:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Stripiti
quote:
Vratio bih se opet na Sagu jer je Zagor opet proziva zbog one jedne scene gdje se glavni lik porađa i moli muža da se makne od njene vagine da mu se ne posere po rukama i licu. Sasvim normalna stvar koja se dešava velikom broju žena (ako ne svima?) i Vaughan i Fiona su prenijeli to i u svemir. Ne eksplicite, niti se vide kakva govna niti ženski spolni organi, ispod dekice izađe jedan mali demonski anđeo posran i krvav kao svi mi što smo bili kad smo se rodili. Šta je tu usiljeno i pretjerano?


Jel to ona na samom početku kada kaže, u originalu: ''Seriously, you'll never have sex with me again if i defecate all over you. Unless you're secretly into that. Please don't be into that.''
I to već na drugoj strani. Ja ovo vidim kao usiljeno. Već ovde sam mogao komotno da stanem sa čitanjem ali sam mazonistički nastavio.
Cela ta rečenična konstrukcija mi je odbojna. Mada ne odbojnija nego da onaj rogati ćale kaže: ''What if i tell you... i am?'', i počne da se pravi da liže imaginarno govance koje ''drži'' u ruci.
E tu bih zatvorio strip jednom za svagda. A da nesreća bude veća, ni malo me ne bi čudilo da je autor tako nešto ubacio, jer što da ne, sprdnja je...

Vukozec
Stripiti

quote:
Shvaćam što želiš reći i da, u pravu si, ipak takve stvari uglavnom zvuče dosta prirodnije u originalu.


Neke psovke zaista bolje zvuče u originalu. Motherfucker je u krimi filmu ili stripu ok, ali mamojebac je već ono...

Dakle nekad čak nije problem ni u psovkama, ako kao što kaže Vladimir zvuče prirodno. Problem je što kod nekih američkih stripova zvuči sve samo ne prirodno.

A opet, primetio sam da mi britanski vulgarizmi ne smetaju ni malo. Američki su, uz njihove odbojne naglaske, već toliko popularizovani da zvuče već dosadno, predvidivo i usiljeno. Draže mi kad čujem bloody cunt, ili aye ya fokken chav bastr'd!

Vladimir
quote:
To je zato što je Lambertova nevina u lakat, i onda je ostalo samo, u bulju da se gađa.

Šalu na stranu. Alien ju je natakrio na rep, al nije je rejpovao.
Alien u kecu i nije definisan kao muško ili žensko... tako da ne znam kuj je dušman sorte.


Moguće. Mada je izgledalo vrlo, vrlo diskutabilno A takođe, Lambertova visi i gola je... hmm.. ili je filmska greška ili ju je, kao što je neko na forumu za filmove rekao, alien skinuo da je 'prouči', jer se nije susretao sa takvom vrstom. Mada oni su valjda slepi koliko znam...

vukozec
quote:
Da, način kojim se Alieni rasplođuju je čin silovanja, to je aspolutno točno. Nasilna penetracija u jedinke druge vrste u svrhu seksualnog čina (oplođivanja) se ne može nazvati ni intepretirati nikako drugačije. Nije sva ta seksulna simbolika u Alienu slučajna, ipak je Jodo imao svoje prste u tome.

+1

kontrast 2
quote:
Pa Riplijeva i ostaje u drugom stanju sa Elijenom, u trećem delu.
Zato se i ubila.


Uh, taj deo nisam dugo gledao. Moraću da obnovim gradivo. Ali kao što kaže Vukozec, aluzija na sex je očigledna još od prvog dela.




Edited by - Jocko on 14/06/2017 21:24:37
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 21:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče trećeg dela Aliena, na samom početku, videla se čini mi se krv na jednoj od kapsula i facehugger je bio prisutan, bar njegovi ostatci... što znači, nije je direktno oplodio xeno, nego je štrcnuta.

Druga stvar, kod pokojnog gigera, mnogo toga je u ilustracijama je prikazano u obliku otvorene vulve, falusa, koitusa... da se Jodo pitao, ripli bi morala da bude ko druuna, i da se razmahuje sa oblinama, a takvoj siguran sam ni jafet koto ne bi odoleo.... onako zaznojan, a kam elien, koji bi sigurno kam, al ne rilex, već dzast du it.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Stripiti
New Member



Bosnia and Herzegovina
103 Posts

Member since 02/04/2015

Posted - 14/06/2017 : 21:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Stripiti's Homepage  Send Stripiti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Ja ovo vidim kao usiljeno. Već ovde sam mogao komotno da stanem sa čitanjem ali sam mazohistički nastavio.


Možda zato što je šokantno i puno zanimljivije od uobičajenog dijaloga za vrijeme poroda: „Nikad me nećeš više ni dohvatiti! Vidi šta mi tvoje dijete radi! Mrzim te! Svi ste vi muškarci svinje!“

Meni je Vaughan prejak scenarista i jasno je šta s tim šokom pokušava kao i s naracijom cijele vrijeme: uvesti nas u univerzum jednako kao što je beba ušla u taj svijet na te dvije stranice, naglo i bez milosti. Za pet stranica mora objasniti kako izgleda galaksija u konstantnom ratu tehnologije i magije, nema vremena sada da opisuje kako su upoznali i zavoljeli i pobjegli iz zatvora... bum! Eto beba.

No dobro, de gustibus itd. Probaj "Y: The Last Man", tamo se ne sjećam nikakvih psovki.

Ja kada psujem, makar psujem s dobrom namjerom.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 22:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Y the last man je za ekipu max 12 god. Toliko nerealnosti i naive nema ni u bleku, mikiju, lackovicu kroati i marku zajedno. Dovoljno mi je da je sestra ( koja je prije par tjedana bila normalna),odlucila u novom svijetu pokoriti nekoj zenskoj bez karizme, osic sebi sisu ko amazonka i za ne falit zeli ubit svog brata, koji je, vidi kurca, posljedni muskarac na zemlji, a na teritoriju od 9 MILIJUNA kilometara kvadratnih i 50 usa drzava naidje nakon par stranica na brata...slucajno...i ide ga ubit...jer joj je to rekla neka zenska koju je nedavno upoznala...je...Vaughan je klasa...spreman je bit scenarista Vile Marije...

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 14/06/2017 : 22:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Y the last man je za ekipu max 12 god. Toliko nerealnosti i naive nema ni u bleku, mikiju, lackovicu kroati i marku zajedno. Dovoljno mi je da je sestra ( koja je prije par tjedana bila normalna),odlucila u novom svijetu pokoriti nekoj zenskoj bez karizme, osic sebi sisu ko amazonka i za ne falit zeli ubit svog brata, koji je, vidi kurca, posljedni muskarac na zemlji, a na teritoriju od 9 MILIJUNA kilometara kvadratnih i 50 usa drzava naidje nakon par stranica na brata...slucajno...i ide ga ubit...jer joj je to rekla neka zenska koju je nedavno upoznala...je...Vaughan je klasa...spreman je bit scenarista Vile Marije...



I rest my case.
Ovo je...makar...kakav-takav...pokusaj argumentiranja...
O kojem se dade raspravljati.
A kad kazes "super artsy strip"...unistavas...raspravu...
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/06/2017 : 23:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Y the last man je za ekipu max 12 god. Toliko nerealnosti i naive nema ni u bleku, mikiju, lackovicu kroati i marku zajedno. Dovoljno mi je da je sestra ( koja je prije par tjedana bila normalna),odlucila u novom svijetu pokoriti nekoj zenskoj bez karizme, osic sebi sisu ko amazonka i za ne falit zeli ubit svog brata, koji je, vidi kurca, posljedni muskarac na zemlji, a na teritoriju od 9 MILIJUNA kilometara kvadratnih i 50 usa drzava naidje nakon par stranica na brata...slucajno...i ide ga ubit...jer joj je to rekla neka zenska koju je nedavno upoznala...je...Vaughan je klasa...spreman je bit scenarista Vile Marije...



Y mi je dobar, a ovakve prigovore obično smatram cjepidlačenjem. Ne treba uvijek robovati inzistiranju na aspolutnoj realističnosti, malo suspension of disbeliefa obično dobro dođe kod svake literalne ili ekranizirane fikcije.
Go to Top of Page

doom
stripovi.com suradnik



720 Posts

Member since 28/07/2016

Posted - 14/06/2017 : 23:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send doom a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, trebalo je ubaciti jedno bar 50 do 100 stranica prepricavanja i monologa kako bi sestra malo kasnije nasla brata. Ovako je stvarno nerealno i bezveze.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 23:17:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
Normalno Mrkvo, X puta je lakše posrat nego pofalit nešto, takvi smo narod. A i veći je gušt, valjda. Nek smo se mi složili, to je već nešto.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.

Edited by - Zagor-te-nay on 14/06/2017 23:17:51
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 14/06/2017 : 23:22:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message  Reply with Quote
A Vi ostali, cila ova tema samo govori o neukusu. Da, najkraće rečeno, o neukusu. Nedaj Bože da ću Vam ja ili itko drugi govorit šta ćete čitat, u svemu šta guštate - guštate ljudi. Ali želim da znate, to je talog svjetskog stripa, ni sam ne mogu virovat da smo plodno tlo za takvo degradiranje uma...znajte to, želim da se to zna. To je to.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 14/06/2017 : 23:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zagor-te-nay

Y the last man je za ekipu max 12 god. Toliko nerealnosti i naive nema ni u bleku, mikiju, lackovicu kroati i marku zajedno. Dovoljno mi je da je sestra ( koja je prije par tjedana bila normalna),odlucila u novom svijetu pokoriti nekoj zenskoj bez karizme, osic sebi sisu ko amazonka i za ne falit zeli ubit svog brata, koji je, vidi kurca, posljedni muskarac na zemlji, a na teritoriju od 9 MILIJUNA kilometara kvadratnih i 50 usa drzava naidje nakon par stranica na brata...slucajno...i ide ga ubit...jer joj je to rekla neka zenska koju je nedavno upoznala...je...Vaughan je klasa...spreman je bit scenarista Vile Marije...



kako nema nerealnosti i naive u mikiju. On pije mleko, a ona njegova dva sidekicka ljuste alkohol ko krompir. u realnosti, alkoholicari bi takvog mekusca izbacili iz svog drustva, jer nicim ne doprinosi da satisfakcija u alkoholisanju bude jos veca. i obrnuto. u realnim okvirima, prilicno licemerno postavljeni likovi, kao miki koji je ideal porucuje citaocima - stop porocima, a ova dvojica abuzusi. a miki nicim ne utice na njih, vec kao, zazanje... rokaj snimaj.

slican slucaj je i sa Čikom koji se kao stripska figura sprda sa ljudima koji boluju od bulimije.

još ako se pogledaju čikove karakteristike koje su slika te bolesti, evidentno je da su se autori pakosno sprdali sa ljudima koji boluju od od bulimije.

* česta promena raspoloženja
* depresija
* konzumiranje hrane u preteranim količinama
* impulsivnost
* tajno konzumiranje hrane
* čest osećaj gladi
* preokupacija mislima o hrani, konzumiranju i nekonzumiranju hrane
* nedostatak kontrole u blizini hrane
* velika potreba za prihvaćanjem od strane okoline

A povremeno Zagorovo ponašanje prema njemu, tipa kad ga šutne u glavu, il pusti da padne sa neke nizbrdice okovane kamenjem, još više pojačava efekat bolesti, jer i zlostavljanje u bilo kojem obliku utiče da se bulimija još više ''primi'' kod bolesnika.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/06/2017 : 01:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Kod Sage mi se nije svideo ni crtež, koji je suviše digitalan za moj ukus; to sada nema nikakve veze sa scenarijom ali je doprinelo da mi utisak bude još lošiji.
Doduše ista autorka (Staples valjda), je nacrtala i jednodelnu epizodu Northlanders, 29, The Sea Road, koja mi nekako deluje mnogo ozbiljnije nacrtana i bolje obojena nego Saga.

Na primer, pokušao sam da čitam Transmetropolitan, i svideo mi se, a i tu psuju kao kočijaši i ima svačega. Nekako od takvog stripa i takvog (anti)junaka koji podseća na Huntera Thompsona, može da se očekuje da tako priča i tako se ponaša.
Valjda zavisi od stripa do stripa, bem li ga... Ali eto, u Transmetropolitanu nijednom u toku tih nekoliko pročitanih previewa / issues, nisam osetio usiljenost. A u Preacheru / Sagi itd jesam.


Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 15/06/2017 : 10:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Kad smo već kod psovki, zanimljivo je da u stripovima tipa Sexstrip koje je izdavao ''Dnevnik'', pa kasnije i ''Horus'', nije bilo psovki...

Ne pamtim da je igde bilo ''nabij mi karinu'', ili ''jebaću te u pičku a mož' i u dupe.'' ili ''pogledaj mi kurčinu Lydia (to ona sobarica-jedna od glavnih jebulja u serijalu), ko salivena za tvoje prkno.''

uglavnom je bilo, ''uh al je velik'', ''ooh, al si velika'', ''ah ih ih ah, ahi ah...hihihi...''

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 15/06/2017 : 12:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
@ Vlladimir

O tome bi mogao skroz novi topik,"O prirodi seksualnog uzbuđenja" ili nesto takvo.
Kao veliki, mozda i najveci ljubitelj knjizevne erotike, mislim da je za mainstream publiku najlakse izbjegavati sub-dom govor i bilo kakve oblike ponizenja u govoru. Zato nema psovki. Tko voli, nek cita ovo sto si ti napisao, ali to najvjerojatnije nece bitu dostupno bas svuda.

Ali bas super si se sjetio i te komponente.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000