forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 78 - Ubojica 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/06/2017 : 19:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


U Venezueli, "utočištu" koje je izabrao kako bi se povukao od svijeta prije davne četiri godine, Ubojica se ponovno pojavio među sebi sličnima. Dosada, umor od nerada, potreba za akcijom? U svakom slučaju, bivši se egzekutor, kojega su naručitelji pronašli preko njegova starog prijatelja Mariana, vratio na posao. Ali na samo jedan zadatak: najobičniji poslić, tek tako, bez dodatnog angažiranja. No cijela priča, naravno, zaudara više no što se u početku činilo. Eliminirati bankara i naftnog brokera, neka bude. Ali zbog čega je njegova treća meta redovnica, Majka Luisa, toliko posvećena, nesebična i predana svojoj misiji prema najsiromašnijima da se na nju u cijeloj Latinskoj Americi gleda kao na Gospu iz siromašnih četvrti…

Kolorka 78 • Ubojica: knjiga druga • 284 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Matz • Crtež Luc Jacamon • Prijevod Jelena Prtorić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 29.6.2017. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-78-ubojica-knjiga-druga/448/

Trouble will find me

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 29/06/2017 : 20:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da nije slabiji od prvog ...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2017 : 20:37:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Dugo smo čekali, ali i dočekali.

Evala!


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/06/2017 : 20:40:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
I sta sad? Peyo je zakon, ergo, strip ce biti ipak zakon...i morat cu ga ipak procitati. Sigh.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 29/06/2017 : 20:54:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Prije toga pročitaj "jedinicu". Sigh, sigh...

... Sputnik...


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 29/06/2017 : 20:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Prije toga pročitaj "jedinicu". Sigh, sigh...

... Sputnik...





Ma...raspravljali smo vec o jedinici on i ja. Valjda cu je morati opet procitati.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/06/2017 : 22:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ajd anto, poli, kukate godinama za ovo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 29/06/2017 : 22:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
pa ovo se kupuje na prvu;normalno.
mrkvo,ti ipak ovo preskoči i ispeglaj neki veš/izvezi neki goblen.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/06/2017 : 23:03:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jos jedan "ludilo" album! Fibra, najbolja izdavacka kuca na ovim prostorima. Oni, pa velika rupa, pa svi ostali...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/06/2017 : 11:26:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
prodano na prvu bez razmišljanja

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 30/06/2017 : 20:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Au Marko, jesi morao sad u sezoni godisnjih odmora
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 30/06/2017 : 23:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ajde, bar jedno izdanje iz ove brutalne ture koje me nimalo ne privlaci, jer mi je prvi Ubojica bio prilicno naporan...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 01/07/2017 : 09:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

Ajde, bar jedno izdanje iz ove brutalne ture koje me nimalo ne privlaci, jer mi je prvi Ubojica bio prilicno naporan...


Blago tebi
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/07/2017 : 00:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

ajd anto, poli, kukate godinama za ovo


Ne dođem do foruma, nikako. Ali eto, anto ti vec odgovorio. :D

Naravno, ovo mi je prvom mestu u ovoj turi. Nema stajanja, nema kajanja, ubojica ide dalje. :D

Konacno smo docekali ... ovaj, jos nismo, ali kao da jesmo. :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/08/2017 : 22:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
upravo pročitao..od 1-10
čista 11-naestica
Prvi dio je bio odličan a ovaj mi je još bolji..izvrstan

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/08/2017 : 22:36:36  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

upravo pročitao..od 1-10
čista 11-naestica
Prvi dio je bio odličan a ovaj mi je još bolji..izvrstan


uf,jedva čekam da mi dođe na red!!
A ovo sam isto čuo još od dvojice drugara,da je dvojka do jaja!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 07/08/2017 : 18:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Šteta što se jedinica odavno ne može nabaviti, pa onda nema smisla kupovati dvicu..
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 08/08/2017 : 07:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
možeš čitati dvojku bez obzira na jedinicu

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/08/2017 : 14:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uf, hands down, we have a winner!


Ali ... ovaj drugi ciklus se sigurno nece svidjeti svima, recimo dsormazu, Krugiju i slicnima, ako se razumemo. Kao i svim neoliberalcima, kapitalistima, imperialistima ...

- moguci SPOILERI! -


Prije citanja drugog ciklusa ipak sam si rekao da cu "samo preletjeti" ponovno kroz prvi, jer je proslo vec ohoho godina od citanja keca. No, kad me povuklo i zapeo sam ... nisam si mislio da sam vec toliko toga zaboravio, ali sjecanja su se polako vracala.

No, ono sto se isprva moze primjetiti u poređivanju prvog sa drugim ciklusom je to, da imamo ovdje (u drugom) puno vise politiziranja i "moraliziranja". Sad, je li to samo do autora (njihov stav kroz junake nam) ili su htjeli stvoriti tu sliku, a da sami ne razmisljaju isto. Uvijek teska dilema, mada najcesce autori stavljaju u svoje stripove i svoje stavove, kao npr. i svoj izgled ako pricamo o crtacima (ajde, cesto da ne bude najcesce problem).
Nas ubojica ima, uprkos svom nihilistickom i hladno razumskom stavu, iznimno negativno viđenje americkog imperializma i njihovog rusenja drugih zemalja i njihovih ekonomija, pa tako i europskog zivlja, koji ima punu guzicu svega, a ponasa se ko da mu jos stosta fali, uvijek se zali na nesto te zivi povrsno, plasticno. Tako se nas junak zapali za (na) Kubu, i uz djecu (rodi mu se sin koji zivi s majkom u prasumi Venezuele) polako mijenja svoje viđenje svijeta i svoju filozofiju, ovaj "cinove djelovanja". Sve vise se pita u ispravnost svojih naloga (prije bi ih samo izvrsavao ne pitajuci se pri tome mnogo toga) te sam bira sta i za koga ce raditi. I on, kao i Mariano, zeli napraviti mozda i nesto dobro za druge, respektira Castra i sve koji se ne pokoravaju "mocnicima" nego bi napraviti nesto i za narod, pri cemu naravno nije slijep da vidi i nusprodukte (sranja koja se ipak naprave pri tome). Tako ocu majke svog djecaka pokloni (otkupi) podrucje na kome on (autohtoni indijanac) zivi, da ga ne bi nekada u buducnosti tjerali odande. Znamo kako firme kupe podrucja a onda dovezu bagere, sjecu drvece, unistavaju prirodu i zivotinje nakratko.

Kako vec rekoh, nekome ce taj vidik stripa ("politicki") mozda smetati, no meni nije, a sigurno ne previse. Plus sto ovdje ipak imamo i konkretniju pricu koja tece kroz cjeli ciklus i vezana je na novi nacin zivota kroz naftu, koju bi Kuba crpila u svom teritorialnom pasu, ali im treba netko sa parama i opremom da to zapocne (interesenta ima puno, od Kineza, Venezuele, pa i samih SAD koja bi Kubi to preuzela). A nasi decki (imamo tu novog junaka koji im pomaze, bivsi CIA agent i specijalac koji sada radi na svome) si zele sve vise ucestvovati u "manje prljavim poslovima", iako ce im uvijek trebati i "ciscenje" (stari poslovi). A za Mariana je to samo prvi korak do politike.

Svakako me Ubojica 2 nije razocarao, a vjerujem da uprkos nekim komentarima (razocaranih?) citalaca ovdje, nece ni mnoge druge.

Malo je reci da jedva cekam treci ciklus, ali kako stvari trenutno kazu (tempo posljednjih albuma), tu cemo se jos malo nacekati.



Mrkvo, probaj mozda "ponovno" sada sa drugom knjigom, najbolje uz manja ocekivanja od prve, pa cak mozda i pomalo negativno nastrojena prema njoj i junaku.




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mrkva
Senior Member



1184 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 24/08/2017 : 20:23:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mrkva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Mrkvo, probaj mozda "ponovno" sada sa drugom knjigom, najbolje uz manja ocekivanja od prve, pa cak mozda i pomalo negativno nastrojena prema njoj i junaku.


Svakako, ali teško ću smanjiti očekivanja nakon ovakvog tvog oduševljenja...
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 24/08/2017 : 20:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Poli

Mrkvo, probaj mozda "ponovno" sada sa drugom knjigom, najbolje uz manja ocekivanja od prve, pa cak mozda i pomalo negativno nastrojena prema njoj i junaku.


Svakako, ali teško ću smanjiti očekivanja nakon ovakvog tvog oduševljenja...



Mrkva voajerka
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2017 : 15:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mrkva

quote:
Originally posted by Poli

Mrkvo, probaj mozda "ponovno" sada sa drugom knjigom, najbolje uz manja ocekivanja od prve, pa cak mozda i pomalo negativno nastrojena prema njoj i junaku.


Svakako, ali teško ću smanjiti očekivanja nakon ovakvog tvog oduševljenja...



Maaah, to je samo moje subjektivno misljenje, koje nikako ne znaci da ga treba uzimati za neki "opci stav" (vidi samo koliki frenzy postoji na ovim prostorima za Zagorom, a to ne znaci da je Zagor generalno najbolji strip na ovoj planeti ).
Plus, vidis da ima dosta ljudi koji ne citaju samo Zagora ali im je bio smor, dosadan ...


No, s druge strane objektivno smatram da je Ubojica jedan od boljih stripova sa tom tematikom odnosno u tom "zanru", te ce vas odbiti jedino ako ste:
a) citalac koji ne cita "nista manje od Moora"
b) nista vise od Zagora
c) vam smeta takav crtez (koji nije u rangu Ferrija, Frisende, Ross ...)





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/08/2017 : 22:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Malo je reci da jedva cekam treci ciklus, ali kako stvari trenutno kazu (tempo posljednjih albuma), tu cemo se jos malo nacekati.


https://www.bedetheque.com/serie-532-BD-Tueur__10000.html

nećemo se mi ništa načekati - barem ne na francuze,jer je kod njih serijal završen (Serie finie) sa trećim ciklusom koji se sastoji iz tri albuma.

verujem da sad trojka zavisi od nas kupaca - što se pre proda određeni tiraž ovog integrala,utoliko će Fibra izdati pre treću knjigu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/08/2017 : 22:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Aaah, vidis, promaknulo mi ovo "Série finie", samo sam vidio da je treci album treceg ciklusa izasao jos 2014, a onda nista.

Pa da, kako su stvari krenule (zavrsile) u drugom ciklusu, bilo bi malo nategnuto sada jos pet albuma pa mozda jos cetvrti ciklus ... ali neki (nazalost?) to i tako rade.



Drukcije sam htio napisao jos kako nas "ubojica" nije samo hladnokrvni likvidator, koji to radi zbog ... para? Svoje ludosti? Zabave? Ne, ima svoje stavove, mada je do sada bez pitanja izvrsavao zadace. Ima i svoj kod, radi profesionalno, emocije se ne uplicu ... barem do sada se nisu.
No, s druge strane, mislim da ne saznajemo zasto ili kako te kada je postao likvidator (ili sam zaboravio?).

Kad pogledamo ubojicu u Altarribinom "Ja, ubojica", to je sasvim drugi profil. Puno vise poremecen, mracan, dok nas ubojica to ocigledno radi samo kao posao, kao i svaki drugi. Zanimljivo bi bilo to jos malo razraditi. Jer ipak nije to nesto svakodnevno, obican posao. A mozda i to nekome ne pase, nije mu uvjerljivo. No, meni to svakako nije smetalo.



Edit: Ah da. U drugom ciklusu saznajemo i ubojicino pravo ime (Mariano ga zbog toga, sto ubojica nikada nije rekao svoje pravo ime, zove vec cjelo vrijeme samo "ubojica", dok mu CIA drugar nabavi laznu identitetu za jedan poslic, pa ga onda zove tim novim imenom, Frank), a to se desi pri setnji pariskim ulicama, kada ubojicu i Mariana odjednom zaustavi jedna djevojka i nazove ga pravim imenom te da je to ona, njegova sestra. On nijece, ali ona kaze da je sigurno on, oci, glas, te da li zna da je tata umro prosle godine i da je pitao za njega ... No, on se ne da, da je pogresila i da se ne zove tako te da nema sestru. Odlazi i kaze Marianu da je "svijet pun debila i luđaka, ovdje kao i drugdje." No, kasnije dobijemo potvrdu (samo u vidu risbe i razgovora) da ima nesto na toj prici.

A situacija prije toga, zasto su ubojica i Mariano otisli u setnju, dok je Haywood (ex CIA agent) otisao na drugu stranu da provjeri da li ih prate, posto se digao "alarm" dok su sedeli tako za kavicom: Haywood je spazio auto koji prolazi vec treci put pored njih, te ljudi koji stoje pred crkvom preko puta i kao razgovoraju, a ne pomicu se, a pored njih, za drugom mizom vidi "Vera koja je nedavno skinuta s prsta tipa koji ljubi curu koja je vidljivo premlada i prelijepa za njega, za stolom pokraj. Po vasem misljenju, svjeze razveden, ili muz koji se zeli proveseliti? Glasam za vanbracnu aferu. To je pitanje treninga, vise to ne radim namjerno."


Ma, super je Ubojica. Ajmo trecu knjigu sljedece godine, da Bog da!




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 26/08/2017 14:47:44
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2017 : 22:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
...

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/10/2017 : 22:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Matz&Jacamon:Ubojica (Fibra)

Pre čitanja druge knjige,podsetih se prve - utisci su maltene identični,osim što mi je ovog puta i treći album bio fascinantan,a zadnja dva nešto lošija (prvi put sam bio oduševljen sa prva dva).
Ubica je krajnje neobičan introspektivni akcioni triler,u kome naš (anti)junak kroz svih pet delova "radi svoj posao" neprestano preispitujući svoja životna gledišta i motive,te moralne stavove,upoređujući ih sa onim "standardizovanim",pokušavajući tako da nađe opravdanje za sebe i svoj posao.Da li baš uspeva u tome i koliko uspeva,može se videti na 58.stranici integrala.
Kriminalistički aspekt Ubice (pored psihološko-etičkog koji je sjajan) je takođe na vrhunskom nivou - glavni protagonista tokom jednog posla shvata da je uvučen u ozbiljnu nameštaljku sa ozbiljnim igračima.
Spomenuh,prva tri albuma su mi nešto ponajbolje u ovom žanru;zadnja dva nešto slabija i to samo iz razloga što mi rasplet ne_tako_vrhunski kao zaplet priče.Standardna boljka većine stripova (filmova,knjiga).
5+/5 za prve tri priče, 5/5 za zadnje dve;za ceo album 5/5

*crtež mi je super (pogotovu scene sa senkama),naslovnice bezveze (osim drugog albuma,koja je ujedno i naslovna).

Matz&Jacamon:Ubojica,knjiga druga (Fibra)

"...ja nemam nikakvih simpatija prema bilo,kakvoj religiji.
Ako Bog postoji,ne mazi nas.
Ako ne postoji,onda je to najgora ideja svih vremena."

Drugi ciklus je politički triler sa puno akcije i još više introspekcije.
Ubica sa svojim najboljim prijateljem Marijanom se otisnuo u poslovne vode,ali brzo će uvideti da će im za poslovni proboj trebati Ubicin stari zanat.
Ne znam da i je stvar u (barem mi se tako čini) primetno lošijem crtežu (pogotovu mi se ne sviđa kako su kola crtana) ili u činjenici da sam intergral zbog raznih privatnih stvari čitao prilično iscepkano,ali drugi ciklus mi nije tako dobar kao prvi.Da se razumemo,i dalje je to jako,jako dobro,ali za 3/4 ocene slabije od prvog.
Sa druge strane,naslovnice (osim prve) su jako lepe;ali koga briga za naslovnice.

4.5/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/10/2017 23:11:28
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000