forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČK PREDSTAVLJA - Spiru i Fantazio 2 i 3
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 25/12/2021 : 11:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
OD LEGENDARNOG AUTORA ANDREA FRANKENA STIŽU NAM JOŠ DVA TOMA SERIJALA O NEVEROVATNO ZABAVNOM DVOJCU!

„SPIRU I FANTAZIO“ 2 i 3 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara po tomu!



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 192
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Spiru%202%20prelistavanje%20f.pdf



Format 20,8 x 29,7 cm
Povez Tvrd
Broj strana 192
Štampa Kolor
Serijal STARI KONTINENT

PRELISTAJTE OVO IZDANJE:
https://carobnaknjiga.rs/chest/odlomak/_Spiru%203%20prelistavanje%20ff.pdf

Spiru, istraživački novinar sa izraženim osećajem za pravdu, i Fantazio, njegov najbolji prijatelj pomalo preke naravi, ne provedu dan a da ne upadnu u neku nevolju ili avanturu. I tako već duže od osamdeset godina, što ovaj strip čini jednim od najdugovečnijih i najznačajnijih na evropskoj sceni.

Uz ta dva inteligentna, pravična i nemirna lika obavezno dolazi i ljubimac, džangrizava veverica po imenu Spip, kao i neobična majmunolika životinja Marsupilami, dospela na stranice „Spirua i Fantazija“ pravo iz najdubljih džepova mašte ključnog autora ovog stripa – Andrea Frankena.

Iako je strip nastao davne 1938. i godinama izlazio u novinskom formatu, tek kada je početkom pedesetih ovaj legendarni francuski autor preuzeo rad na njemu, serijal je dobio sve one atribute po kojima je poznat i danas, autentičan humor, minuciozno izgrađen stil, besprekorna dinamika. Razvivši pojedinačne gegove i kratke priče u duže avanture sa složenim zapletima, Franken razvija ovaj stripski mit, trudeći se da razbije klišee u pogledu likova i radnje, što „Spirua i Fantazija“ čini jednim od najvećih dela frankobelgijskog stripa.

Čarobna knjiga pred čitaoce donosi kompletan Frankenov rad na ovom serijalu, u šest tomova.

„SPIRU I FANTAZIO“ 2 i 3 na Letećem su startu u okviru Novogodišnje Stripomanije Čarobne knjige, u striparnicama „Čarobna knjiga“ u Dečanskoj 5 u Beogradu i TC „Kalča“ u Nišu, striparnici „Alan Ford“ na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books“ u Novom Sadu i na našem sajtu, po ceni od 1.670 dinara po tomu, od subote, 25. decembra, do četvrtka, 30. decembra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.850 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 2.499 dinara po tomu.

Edited by - Melusine on 28/12/2021 15:50:07

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/12/2021 : 12:32:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ovo je vrh klasičnog BD-a!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/12/2021 : 12:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Vrhunski stripovi. Ovo je jedan od najboljih Ck poteza.
Go to Top of Page

InvisibleMan
Starting Member



82 Posts

Member since 07/01/2021

Posted - 25/12/2021 : 12:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send InvisibleMan a Private Message  Reply with Quote
Zanimaju me ova Spirou i Fantasio izdanja Čarobne knjige. Jesu li to albumi ili integrali? Koliko epizoda je u jednoj knjizi i idu li epizode kronološki?
Hvala.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10062 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 25/12/2021 : 13:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Integrali sa (zasada ?) po 3 albuma.

Redoslijed je izgleda ovaj:

https://www.bedetheque.com/serie-9-BD-Spirou-et-Fantasio.html

Najavljeno je 6 integrala uz napomenu kompletan Franquin, a to bi onda značilo 20 albuma (19. je Panade à Champignac i 24. je Tembo Tabou).
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 25/12/2021 : 13:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Voleo bih da nastave i nakon Frankena.
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 25/12/2021 : 18:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Jesu li najavili samo Franquina? Mislio sam da će odraditi cijeli serijal.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 25/12/2021 : 21:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
A u stvari bi bilo vise kupaca za epizode posle Frenkvina jer u nasoj regiji nije objavljeno nista od 25-50 (uz izuzetak 2-3 crno bela izdanja u biser stripu)
Go to Top of Page

petarStripovi10
Senior Member

Croatia
1065 Posts

Member since 03/12/2014

Posted - 25/12/2021 : 21:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send petarStripovi10 a Private Message  Reply with Quote
Mala digresija, nije cilj nikakvo rasplamsavanje svađe, samo gledam malo na Libellusovim stranicama dostupno je dosta albuma od 10. naviše. Pa jebemu, to je 120 kn za jedan album, za koju cijenu se ovdje dobiju 3. Isto vrhunsko izdanje. I to je puna cijena, još kupci u Srbiji mogu proći jeftinije za nekih 11 eura za 3 albuma.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 26/12/2021 : 09:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam ih obožavao kao klinac, pa sam nedavno bio uzeo par nasumičnih LL epizoda u knjižnici...i nije išlo, za razliku od npr Asteriksa koji mi je odličan i dan-danas, ovo mi više nije zanimljivo.
E sada, ima li razlike u stariji epizodama u odnosu na novije ? Sjećam se da sam čitao neku o mislim nekakvoj utrci (to ''nedavno'' je pred vj 2 godine :D), ali se ne sjećam baš..

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 26/12/2021 : 10:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Probaj ova dva integrala, prvi je tek uvodni, ali meni i on beskrajno sarmantan. Ovde je i prevod odlican.

Mislim takodje da bi bili isplativo videti 7,8...integral, koji nisu ni objavljivani kako treba.
Go to Top of Page

knauso
New Member



297 Posts

Member since 18/12/2020

Posted - 26/12/2021 : 19:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send knauso a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ja sam ih obožavao kao klinac, pa sam nedavno bio uzeo par nasumičnih LL epizoda u knjižnici...i nije išlo, za razliku od npr Asteriksa koji mi je odličan i dan-danas, ovo mi više nije zanimljivo.
E sada, ima li razlike u stariji epizodama u odnosu na novije ? Sjećam se da sam čitao neku o mislim nekakvoj utrci (to ''nedavno'' je pred vj 2 godine :D), ali se ne sjećam baš..




Sledeca 2 integrala imace najbolje epizode, ako biras sa cime da krenes pa da zavolis serijal.
To su epizode koje su izdale Decje novine pre 30 god i stvarno je best Of the best.
Ja imam libellus al te epizode mislim da cu da uzmem i srpsko izdanje :)

Inace sad bas citam Marsupilamija i ima iznenadjujuce dobre epizode, npr Beba Princ, moze da stane rame uz rame sa najboljim Spiruom.
Prelazim sad na ova dva nova integrala, deluje obecavajuce.
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 27/12/2021 : 22:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

Probaj ova dva integrala, prvi je tek uvodni, ali meni i on beskrajno sarmantan. Ovde je i prevod odlican.

Mislim takodje da bi bili isplativo videti 7,8...integral, koji nisu ni objavljivani kako treba.



Meni je prvi pravo iznenađenje. One kratke priče su baš u stilu Diznija 40ih, beskrajno duhovite i šarmantne. I iskreno, odlično prevedene.
Inače i ja mislim da nema smisla samo Frankena objavljivati, to imamo. Treba sve, i verujem da će kao i kod Marsupilamija, nastaviti
Go to Top of Page

magirus
Junior Member



Serbia
445 Posts

Member since 30/07/2003

Posted - 27/12/2021 : 22:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send magirus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Melusine
Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.
[/center]



Biće izgleda jeftinije posle Letećeg starta
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11351 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/12/2021 : 15:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magirus

quote:
Originally posted by Melusine
Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.
[/center]



Biće izgleda jeftinije posle Letećeg starta



Da, nesto su pogresili. Na pocetku posta pise „SPIRU I FANTAZIO“ 2 i 3 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara po tomu!
A u donjem tekstu: po ceni od 1.340 dinara po tomu, od subote, 25. decembra, do četvrtka, 30. decembra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.

Verovatno je ova gornja visa cena ispravna a ovo dole su pogresili. Mada ne znam.
Go to Top of Page

paranoid
Junior Member



336 Posts

Member since 28/09/2008

Posted - 28/12/2021 : 15:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send paranoid a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

quote:
Originally posted by magirus

quote:
Originally posted by Melusine
Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.
[/center]



Biće izgleda jeftinije posle Letećeg starta



Da, nesto su pogresili. Na pocetku posta pise „SPIRU I FANTAZIO“ 2 i 3 na LETEĆEM STARTU po ceni od 1.670 dinara po tomu!
A u donjem tekstu: po ceni od 1.340 dinara po tomu, od subote, 25. decembra, do četvrtka, 30. decembra 2021. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu iznosiće 1.500 dinara po tomu, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara po tomu.

Verovatno je ova gornja visa cena ispravna a ovo dole su pogresili. Mada ne znam.



Na sajtu pise da je 1670 dinara.

http://www.youtube.com/watch?v=o-tT62bpYlU&ob=av2n
https://www.youtube.com/watch?v=UMc1H-S9ZoA
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 28/12/2021 : 20:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Za ove divote 1670 sjajna cena.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 08/03/2022 : 09:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
neka moja istorija sa ovim spiruom je dosta sarena, obozavam neke epizode, druge onako. vrc iz perecburga, sve epizode z su mi jedni od ponajboljih stripova, a ovi ostali iz decijih novina su mi onako. znam da me je nerviralo to sto se glavne price brzo procitaju, a posle dodju neke kratke i meni losnjikave price. tako je nekako nastavilo i sa kasnijim spiruima, sve podeljena misljenja.
malo sam se vise neckao oko ova dva, al prvo je preovladalo to sto su price pune, nema onih kracih epizoda. sto se tice samog kvaliteta, strip mi je vratio deo izgubljene detinje duse, divna su oba broja! klasik za sva vremena
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000