forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nove ili stare Zagor epizode?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 18/07/2017 : 09:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jedan od rijetkih koji više voli ove nove.....pod nove računam epohu od Nata Murda na dalje.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/07/2017 : 09:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

A u principu nove su bolje sigurno, medjutim, zbog nostalgije vecina će dati odgovor da su stare bolje...



quote:
Originally posted by teller

Stare zbog nostalgije i Nollite a nove jer su bolje...



Ne mogu da vjerujem da ste upravo vas dvojica ovako nesto napisali...
Go to Top of Page

Minotauro
Starting Member

17 Posts

Member since 18/09/2015

Posted - 18/07/2017 : 11:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Minotauro a Private Message  Reply with Quote
Meni su najdraze epizode zs 600-1000, ali tu nostalgija igra veliku ulogu jer to su epizode mog djetinjstva. Epizode zs 250-600 su takodjer uglavnom odlicne, a i faza Slobodne Dalmacije. Ovo nakon ludens broja 100 mi se cini uglavnom lose, iako ih jos nisam dosta procitao, a pocetna faza je teska naiva.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2017 : 14:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Dobrica Cosic

A u principu nove su bolje sigurno, medjutim, zbog nostalgije vecina će dati odgovor da su stare bolje...



quote:
Originally posted by teller

Stare zbog nostalgije i Nollite a nove jer su bolje...



Ne mogu da vjerujem da ste upravo vas dvojica ovako nesto napisali...


Prodali su se, a bili su tako nepotkupljivi.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/07/2017 : 15:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Progledali su. Ne očajavajte, ima nade i za vas.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/07/2017 : 15:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by www2

Ja sam jedan od rijetkih koji više voli ove nove.....pod nove računam epohu od Nata Murda na dalje.


ali daleko od tog da si jedini..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Gru
Average Member



818 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 18/07/2017 : 17:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Khm...ja sam ni vamo ni tamo i ne mogu se odlučiti (skoro ko Josipović), stare su mi drage zbog nostalgije, no ove (neke) novije epizode su izvrsne, I da još nadodam, i u jednom i drugom periodu ima toliko loših epizoda koje nisu zaslužile niti biti podupirač za pod krevet...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2017 : 17:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Progledali su. Ne očajavajte, ima nade i za vas.



Nema nade kada naletiš na dobroćudnog Predatora usred Darkwooda, taj izvadi dušu iz čovjeka a ne samo iz stripa.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5817 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 18/07/2017 : 21:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Nove, naravno.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/07/2017 : 21:15:40  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by nagor

Progledali su. Ne očajavajte, ima nade i za vas.



Nema nade kada naletiš na dobroćudnog Predatora usred Darkwooda, taj izvadi dušu iz čovjeka a ne samo iz stripa.



Jesi li pogodio twist sa predatorom odmah na početku? :)
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2017 : 21:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ma to je nebitno, takav Predator je po meni jadan a onaj traper ubojica glupan kakvog je teško pronaći i u stripovima.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 18/07/2017 : 21:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Eh, da si tako kritičan prema starijim pričama...
Go to Top of Page

Darkwood Monty
New Member



236 Posts

Member since 04/01/2015

Posted - 18/07/2017 : 21:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkwood Monty a Private Message  Reply with Quote
Opcenito u životu nisam od onih koji samo kukaju za prošlim vremenima ili pak od onih kontra toga koji se samo qurče nekim novim pomodarstvom ili bilo što u tom smislu, ali...
Noviji period mi jednostavno nema "ono nešto" što su davali Sergio i Galieno na svojim vrhuncima, a od velike većine novijih crtača dobijem grčeve i glavobolje od njihovih izvedenica Zagora...
Definitivno-starije epizode!
Go to Top of Page

ike666
Average Member



709 Posts

Member since 01/11/2012

Posted - 18/07/2017 : 21:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ike666 a Private Message  Reply with Quote
Srednje ;)
Kraj osamdesetih i početak devedesetih.

Rendal Mutant, Tkac, Jednooki Džek, Vatreno oko...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/07/2017 : 22:21:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Eh, da si tako kritičan prema starijim pričama...


Pa i jesam, prije nekog vremena sam isčitavao zadnjih 15-20 brojeva extra serije u kojima se našlo i lošijih priča, prije svih prvo pojavljivanje Graya (čak sam rekao da mi je drugo bolje).
Naravno, prema zlatnom periodu Nolitte ne mogu biti kritičan jer je to nešto najbolje u serijalu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/07/2017 : 22:24:54  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darkwood Monty


Noviji period mi jednostavno nema "ono nešto" što su davali Sergio i Galieno na svojim vrhuncima, a od velike većine novijih crtača dobijem grčeve i glavobolje od njihovih izvedenica Zagora...
Definitivno-starije epizode!




Edited by - RAKOSI4 on 18/07/2017 22:25:53
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 18/07/2017 : 22:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

[quote]
Naravno, prema zlatnom periodu Nolitte ne mogu biti kritičan jer je to nešto najbolje u serijalu.




Edited by - RAKOSI4 on 18/07/2017 22:28:11
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 18/07/2017 : 22:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Pa eto, i stare i nove su mi drage, ali opet mi je nekako teško da odlučim.
Stare epizode mi se sviđaju jer su kao prvo klasici, zlatni klasici koji su se pojavili u vrijeme kada je Zagor cvjetao kao i ostali svijet stripa. Atmosfera je nekako veselija, i osjeti se onaj mitski žar darkwooda (kojeg danas mnogi autori ne umeju da prikažu). Nekako, kada pogledam te stare epizode, onda nešta zaista vidim u darkwoodu, nekako mi je priroda više označena... planine, rijeke, šume, brda... sve je baš ono zagorski urađeno. KOd današnjih epizoda to je malo drugčije, jer sve manje i manje Zagor se baca po drveću pomoći linijana, nekako mi je priroda više izostavljena naspram likova. Ono što mi se još sviđa kod starih epizoda je to da su se pojavile upravo u zlatnom periodu talijanskog stripa i to što su bile jako popularne i našem području, danas je strip kod nas jako siromašan i većinu nije briga za njega. Međutim, nove epizode su se ipak pojavile u periodu kada je i tehnika i društvo napredovalo pa je tako sve i malo profesionalnije. Sada uvijek možemo da vidimo po koji sneak peek neke epizode, ali mi se i sviđaju stilovi crtanja likova i svega ostalog. Rubini mi je najdraži jer je nekako izmijenio Zagora, ali ne na loš način nego na jedan dobar. Sviđa mi se to što se kod njega malo više vide mišići kod Zagora ali isto tako i dobro doćarava Zagorove pločice. Dobar je u detaljima i okolini, dobar primjer služi "Kamenid div" i "Skiptar Tin-Hinan." Te epizode su mi jako drage baš upravo zbog Rubinija. Ima taj neki stil koji mi se kod njega dopada... Nadam se novim epizodama koje će on da ilustruju. Isto što volim kod novih epizoda jeste to što su stilovi različiti, pa je tako i anatomija kao i perspektiva kod Zagora napredovala. Andreucci mi se jako sviđa... Ima jako zanimljiv stil kao Rubini, a volim i jako Prisca. I da budem sikren, volim čak i Chiarollu... Mana kod novihh epizoda mi je to što nemaju onaj duh koje su imale Nollitine epizode...
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 19/07/2017 : 00:02:08  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Pa eto, i stare i nove su mi drage, ali opet mi je nekako teško da odlučim.
Stare epizode mi se sviđaju jer su kao prvo klasici, zlatni klasici koji su se pojavili u vrijeme kada je Zagor cvjetao kao i ostali svijet stripa. Atmosfera je nekako veselija, i osjeti se onaj mitski žar darkwooda (kojeg danas mnogi autori ne umeju da prikažu). Nekako, kada pogledam te stare epizode, onda nešta zaista vidim u darkwoodu, nekako mi je priroda više označena... planine, rijeke, šume, brda... sve je baš ono zagorski urađeno. KOd današnjih epizoda to je malo drugčije, jer sve manje i manje Zagor se baca po drveću pomoći linijana, nekako mi je priroda više izostavljena naspram likova. Ono što mi se još sviđa kod starih epizoda je to da su se pojavile upravo u zlatnom periodu talijanskog stripa i to što su bile jako popularne i našem području, danas je strip kod nas jako siromašan i većinu nije briga za njega. Mana kod novihh epizoda mi je to što nemaju onaj duh koje su imale Nollitine epizode...



Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 07:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nikada više zlatnog perioda iz 70-ih kada su Nolitta i Ferri "ubijali", ali i poslije ima brdo odličnih epizoda, ipak nikada više ne može biti postignut takav kontinuitet kvalitete.

Ziva istina.Nisu trebali da nas dave sa ovim novim epizodama sa kojima su samo htjeli da izguraju 50 godina.
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 07:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by guderian

quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Ja mislim da su stare epizode sve prije ,,renesanse,, Zagora,a malo sta novo je dobro.Nema Chicovih gegova,dobrih crtaca i starih neprijatelja.Nisu trebali praviti renesansu.Trebali su tad ugasiti serijal, ako su mislili da ce nam se svidjati izmijenjen Zagor,grdno su se prevarili!



Još jedan koji bi gasio Zagora!

Ne bih ga gasio,samo ne bi dao da dodje do renesaanse.
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 25/07/2017 : 20:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by Darkwood Monty


Noviji period mi jednostavno nema "ono nešto" što su davali Sergio i Galieno na svojim vrhuncima, a od velike većine novijih crtača dobijem grčeve i glavobolje od njihovih izvedenica Zagora...
Definitivno-starije epizode!





Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 25/07/2017 : 21:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 26/07/2017 : 08:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

quote:
Originally posted by WOLF-HUNTER

Pa eto, i stare i nove su mi drage, ali opet mi je nekako teško da odlučim.
Stare epizode mi se sviđaju jer su kao prvo klasici, zlatni klasici koji su se pojavili u vrijeme kada je Zagor cvjetao kao i ostali svijet stripa. Atmosfera je nekako veselija, i osjeti se onaj mitski žar darkwooda (kojeg danas mnogi autori ne umeju da prikažu). Nekako, kada pogledam te stare epizode, onda nešta zaista vidim u darkwoodu, nekako mi je priroda više označena... planine, rijeke, šume, brda... sve je baš ono zagorski urađeno. KOd današnjih epizoda to je malo drugčije, jer sve manje i manje Zagor se baca po drveću pomoći linijana, nekako mi je priroda više izostavljena naspram likova. Ono što mi se još sviđa kod starih epizoda je to da su se pojavile upravo u zlatnom periodu talijanskog stripa i to što su bile jako popularne i našem području, danas je strip kod nas jako siromašan i većinu nije briga za njega. Mana kod novihh epizoda mi je to što nemaju onaj duh koje su imale Nollitine epizode...





Nolittine epizode imaju dusu!
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 06/08/2017 : 20:14:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom je stvar u tome na kojim ste epizodama odrasli.Ja sam evo,vise na starima,nego na novima.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000