forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Sta je neophodno za svakog kolekcionara stripova?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 19:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Sta treba da cini svakog kolekcionara onim sto jeste?

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/07/2017 : 19:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Kao sto sam prije nekoliko mjeseci rekao, sergej, majstore, ti si zaista neunistiv.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2017 : 19:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Kolekcionara stripova, jel da?
Nema neke mudrosti:
Vrijeme, koje je potrebno da se ima neka kolekcija.
I novac, jbg. parica da se to sve obezbjedi. Ako nisi onomad kupio na vrijeme, platit ces danas masnije... a i pracenje produkcije ovih dana kosta...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 19:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Po meni, pravi kolekcionar treba da ima neki potpisani strip,da je procitao svoju kolekciju i da su mu stripovi izuzetno ocuvani.
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 19:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kolekcionara stripova, jel da?
Nema neke mudrosti:
Vrijeme, koje je potrebno da se ima neka kolekcija.
I novac, jbg. parica da se to sve obezbjedi. Ako nisi onomad kupio na vrijeme, platit ces danas masnije... a i pracenje produkcije ovih dana kosta...

Ma znam ja to nego hocu da cujem vase misljenje.
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 19:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
Ja imam potpisanih stripova od Laurentija i Venturija,originalni Laurentijev crtez i clan sam kluba citalaca Veseli cetvrtak.Takodje mi je kolekcija u super stanju samo nije moj prvi Zagor.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/07/2017 : 19:27:39  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Ja imam potpisanih stripova od Laurentija i Venturija,originalni Laurentijev crtez i clan sam kluba citalaca Veseli cetvrtak.Takodje mi je kolekcija u super stanju samo nije moj prvi Zagor.


Ti onda nisi kolekcionar vec hipohondar.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2017 : 19:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Po meni, pravi kolekcionar treba da ima neki potpisani strip,da je procitao svoju kolekciju i da su mu stripovi izuzetno ocuvani.


Stoji.
Ako nisi procitao sve sto imas, znaci da si... (da ne recem sve sto su ti koji imaju stvari bez svrhe).
Ocuvani primjerci; sigurno. Nije bitno imati sve , vec i koliko je moguce bolje primjerke.
Potpisane i nacrtane primjerke;
E to je gadno. Moras na festivale, moras "izbijat" to autorima i biti uvjerljiv, boriti se sa brojevima i nepravilnostima na istima. Bit dobar sa izdavacima. Mjenjat se i kupovat kod drugih kolekcionara... a to je tek nova dimenzija, originali... gadno tesko i kosta... ali veliki gust.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 19:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Po meni, pravi kolekcionar treba da ima neki potpisani strip,da je procitao svoju kolekciju i da su mu stripovi izuzetno ocuvani.


Stoji.
Ako nisi procitao sve sto imas, znaci da si... (da ne recem sve sto su ti koji imaju stvari bez svrhe).
Ocuvani primjerci; sigurno. Nije bitno imati sve , vec i koliko je moguce bolje primjerke.
Potpisane i nacrtane primjerke;
E to je gadno. Moras na festivale, moras "izbijat" to autorima i biti uvjerljiv, boriti se sa brojevima i nepravilnostima na istima. Bit dobar sa izdavacima. Mjenjat se i kupovat kod drugih kolekcionara... a to je tek nova dimenzija, originali... gadno tesko i kosta... ali veliki gust.

Pa ja idem na festivale i kupujem od drugih na internetu.Takodjer znam prepoznati dobar Zagor po naslovnoj(Znam sve naslovne )
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/07/2017 : 20:32:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Najvažnija stvar je prostor za držanje stripova. Bez toga nema dalje. Možeš i bez novaca, ali bez prostora ne. Kao klinac nisam imao ništa novca, a imao sam prostor 2-3 kutije na ormaru i bile su prepune. Kada sam napunio, nije moglo dalje. Isto je i sada, imam 3 ormara i da bih nešto kupio, moram prvo prodati da se napravi mjesta.

Potpisi ne trebaju, evo ja već preko 35 godina bez potpisa...
Festivali također ne. Pravi kolekcionar je luđak bez prijatelja i osobnih kontakata.
Također, ako čitaš i skupljaš Zagora, nisi pravi kolekcionar. Pravi kolekcionari više ne mogu čitati Zagora...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 21/07/2017 20:36:19
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 21/07/2017 : 20:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
I pravi kolekcionar nikada ne posuđuje drugima svoje stripove.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/07/2017 : 20:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
@Don Chico Felipe Cayetano
Ako se budeš ponašao normalno nećeš zaraditi ban, ali sa ovim namjernim trolanjem i beskrajnim otvarenjem topica plešeš po samom rubu.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 21/07/2017 : 20:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I pravi kolekcionar nikada ne posuđuje drugima svoje stripove.


Yep!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Don Chico Felipe Cayetano
New Member



122 Posts

Member since 15/07/2017

Posted - 21/07/2017 : 20:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Don Chico Felipe Cayetano a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

@Don Chico Felipe Cayetano
Ako se budeš ponašao normalno nećeš zaraditi ban, ali sa ovim namjernim trolanjem i beskrajnim otvarenjem topica plešeš po samom rubu.

oprosti,
nov sam na stripovi.com pa ne znam osnove.Ali ce se vremenom sve shvatiti
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 21/07/2017 : 20:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Dvaput neću ponavljati.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24658 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 21/07/2017 : 21:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

solar
objasni mi sta smijem,a sta ne.



Hoćeš da ti ja, ovako sa godišnjeg objasnim?
Pročitaj još jednom ono što ti je Solar objasnio i drži se toga. Inače letiš i to na duže.

Prvo, poslednje i jedino upozorenje.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 21/07/2017 21:11:34
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/07/2017 : 21:19:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dobre rime i suva trava? Ah da, uz dobro naoljen i podmazan te ocuvan Zetor. Igor 12 ce razumjeti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 21/07/2017 21:19:39
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 21:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Najvažnija stvar je prostor za držanje stripova. Bez toga nema dalje. Možeš i bez novaca, ali bez prostora ne. Kao klinac nisam imao ništa novca, a imao sam prostor 2-3 kutije na ormaru i bile su prepune. Kada sam napunio, nije moglo dalje. Isto je i sada, imam 3 ormara i da bih nešto kupio, moram prvo prodati da se napravi mjesta.

Potpisi ne trebaju, evo ja već preko 35 godina bez potpisa...
Festivali također ne. Pravi kolekcionar je luđak bez prijatelja i osobnih kontakata.
Također, ako čitaš i skupljaš Zagora, nisi pravi kolekcionar. Pravi kolekcionari više ne mogu čitati Zagora...




moram da se složim sa obijem,pravi čitaoc stripa čita puno više raznih izdanja i ozbiljnijih stripova nego samog zagora,zagora sam čitao kada sam imao 15 godina i onda mi je bio ok,ali danas kada sam duplo stariji zagor mi je smiješan (samo da se neuvrijede zagor poklonici)
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 22:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Don Chico Felipe Cayetano

Po meni, pravi kolekcionar treba da ima neki potpisani strip,da je procitao svoju kolekciju i da su mu stripovi izuzetno ocuvani.



Vidi prijatelju,ja ima preko 10000 raznih stripova i među njima imam samo potpise od Ferrya,Disoa i Baneta Kerca,dali me to čini manjim kolekcionarom od prosječnog skupljača koji ima 100 stripova i neke potpise više,ljubav prma stripu se gradi godinama,ne preko Zagora kao što većina voli,nego preko hrpe drugih izdanja koja promoviraju strip,od svoje šeste godine sam u svijetu stripa i bit ču vjerojatno do svoje smrti u tom svijetu
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 22:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Kolekcionara stripova, jel da?
Nema neke mudrosti:
Vrijeme, koje je potrebno da se ima neka kolekcija.
I novac, jbg. parica da se to sve obezbjedi. Ako nisi onomad kupio na vrijeme, platit ces danas masnije... a i pracenje produkcije ovih dana kosta...



Glupost,danas imaš hrpu toga u ponudi,od 1 kn nadalje,samo moraš paziti da ti rezervni igrači ne nabiju cijenu
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 22:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

I pravi kolekcionar nikada ne posuđuje drugima svoje stripove.



Normalno da neposuđuje kada je u svom okrugu jedini koji čita stripove
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/07/2017 : 22:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
[i]Originally posted by dragon_rage24[/
Moram da se složim sa obijem,pravi čitaoc stripa čita puno više raznih izdanja i ozbiljnijih stripova nego samog zagora,zagora sam čitao kada sam imao 15 godina i onda mi je bio ok,ali danas kada sam duplo stariji zagor mi je smiješan


No sikiriki. Za jos koju godinu, dok procitas jos koju hiljadu stripova, shvatices ono sto i svi mi-a to je da je Zagor najbolji strip na svijetu. Samo polako, mnogi od nas su bili u tvojoj fazi.
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 22:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
[i]Originally posted by dragon_rage24[/
Moram da se složim sa obijem,pravi čitaoc stripa čita puno više raznih izdanja i ozbiljnijih stripova nego samog zagora,zagora sam čitao kada sam imao 15 godina i onda mi je bio ok,ali danas kada sam duplo stariji zagor mi je smiješan


No sikiriki. Za jos koju godinu, dok procitas jos koju hiljadu stripova, shvatices ono sto i svi mi-a to je da je Zagor najbolji strip na svijetu. Samo polako, mnogi od nas su bili u tvojoj fazi.



neslažem se s tobom,za mene je tex br.1,nakon njega mister no,pa onda ostali junaci
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 21/07/2017 : 22:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Šta je neophodno za svakog kolekcionara stripova?

Stripovi -_-
Go to Top of Page

dragon_rage24
New Member

130 Posts

Member since 07/03/2009

Posted - 21/07/2017 : 22:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dragon_rage24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
[i]Originally posted by dragon_rage24[/
Moram da se složim sa obijem,pravi čitaoc stripa čita puno više raznih izdanja i ozbiljnijih stripova nego samog zagora,zagora sam čitao kada sam imao 15 godina i onda mi je bio ok,ali danas kada sam duplo stariji zagor mi je smiješan


No sikiriki. Za jos koju godinu, dok procitas jos koju hiljadu stripova, shvatices ono sto i svi mi-a to je da je Zagor najbolji strip na svijetu. Samo polako, mnogi od nas su bili u tvojoj fazi.



ima zagor puno dobrih epizoda,pretežno stare epizode,ove nove su sve na isti kalup,mislim današnji zagor mi je za ok za pročitati ali nemogu se vezati ko za nijednu epizodu iz perioda dnevnika
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 21/07/2017 : 23:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Tako mi je svejedno kako će tko to zvati-kolekcionarstvo, nostalgija,rasipanje novca ili nekako drugačije. Bitno mi je da imam lijepo složeno ono što želim i što mogu svaki trenutak da uzmem u ruke. Drugim riječima-bitno mi je da sam ja zadovoljan onim što imam,a ne opterećujem se time kako će to tko nazvati... Možeš sakupljati gomile stripova, na tone papira...ali jednoga dana sve ćeš to ostaviti i prepustiti nekome ko će to možda sve zapaliti ili pobacati. Uživaj u onome što imaš iz svoga gušta,a ne da bi se pokazao pred drugima...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000