forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Putovanje na Samotne otoke
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/09/2017 : 17:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Zbog mora - kako bi ga shvatio i naučio crtati, i zbog Južnih teritorija - koji su poput obećanja vremena kojeg više nema, Emmanuel Lepage je u ožujku i travnju 2010. bio na višetjednom putovanju na brodu Marion Dufresne koji polazi iz Saint-Denisa na Réunionu i obilazi TAAF, Francuske južne i antarktičke teritorije. Južni teritoriji su otoci Crozet, Amsterdam, Sveti Pavao i najpoznatiji Kerguelen, a nekoć su imali nadimak Samotni otoci. Ti nepoznati, divlji, negostoljubivi i tajanstveni otoci konfeti su carstva zagubljeni u beskrajnom plavetnilu na tisuće kilometara daleko od svake nastanjene zemlje. Šibaju ih jaki vjetrovi, a jedini ljudi na njima su znanstvenici svih disciplina koji su došli u višemjesečne misije te vojnici i sezonski radnici koji se brinu za održavanje baza u kojima stanuju i rade. U ovom stripu iznimne snage i gustoće koji je ujedno i putopis i crtana reportaža, Emmanuel Lepage oživljava surovu ljepotu antarktičkih kopna, taj svijet na kraju svijeta.

Kolorka 87 • Putovanje na Samotne otoke • 160 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Emmanuel Lepage • Crtež Emmanuel Lepage • Prijevod Petra Matić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 13.9.2017. • Cijena 150 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-87-putovanje-na-samotne-otoke/436/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/09/2017 : 19:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
svidja mi se ovo, ce probamo
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2017 : 20:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Vise nego animljivo!

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/11/2017 : 08:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
ovaj strip se skroz uklpata u neka moja uza zivotna interesovanja, a jos pride je i dobar, tako da mi je legao samo tako. lapage je ovde vise nego u cernobilju usao u temu, pristup dok je radio strip je bio vise lican, ima on tu par nekih zanimljivih zapazanja
jedan od stripova koji ne spada u gomiletinu onih sto zaradjuju pare tematikom jebem danju pucam/tabam nocu (ili obrnuto), spasavanja ne znam ti ja cega i koga, krajnjih tenzija i slicno. ovo je susta suprotnost tome

Edited by - kasper on 15/11/2017 09:57:35
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/12/2017 : 13:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
nisam ga mogao vizuelno prožvakati.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11584 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 07/12/2017 : 13:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Dugo neću uzeti u ruke Lepagea.
Ovo je po meni besmisleno.

Have mercy
Go to Top of Page

Zula
Average Member

669 Posts

Member since 07/10/2015

Posted - 07/12/2017 : 14:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zula a Private Message  Reply with Quote
Hm, što drugo reći nego...
Jednog proljeća u Černobilu je izvrstan strip!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 19/01/2021 : 10:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Dokumentarac sa par lijepih crteža, pingvina i to je to. Ne znam zašto Lepage ima potrebu da baš sve likove sa kojima se susreće detaljno predstavi. Čovjek se pogubi u moru (nebitnih) imena i faca.
Lošiji od Mjeseca.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Macon
Senior Member

Slovenia
1192 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 19/01/2021 : 14:34:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Stvarno. Ovdje se baš ne dešava puno i priča je puna praznoga toka.

Ja sam mu dao još jednu priliku i nabavio Ar-Men živi pakao, koji je u tom vidu puno bolji. A sve u vezi sa morom crta/slika fenomenalno. Sad čeka Mjesec bijele boje, da ga pročitam.

www.maconcomics.com
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 19/01/2021 : 15:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

Dokumentarac sa par lijepih crteža, pingvina i to je to. Ne znam zašto Lepage ima potrebu da baš sve likove sa kojima se susreće detaljno predstavi. Čovjek se pogubi u moru (nebitnih) imena i faca.



Isti utisak sam imao, cak sta vise, malo sam se mucio sa dosadom tokom citanja iako je crtez prelep.
Videcu kakav je Mjesec kad dodje na red.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 19/01/2021 : 20:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Da okej, stripovi mu nisu nešto dramski napeti, ali zbog tog dokumentarizma mi je baš i poseban i zanimljiv na svoj način. Samotni otoci su mi zanimljivi i kao ljubitelju zemljopisa jer nisam imao pojma o njima osim da postoje tamo negdje dole iznad antartike. A zanimljivi su mi i vizualno s obzirom da Lepage ide od običnih skica olovkom do prekrasno oslikanih velikih slika, tako da im se redovito vraćam s vremena na vrijeme i uživam jednakim užitkom :)))
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2481 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 20/01/2021 : 22:53:57  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Od svih Lepageovih stripova, koje sam pročitao (uz Otoke još Černonil Muchacho, Ar-men i Mjesec bjele boje), ovaj je daleko najbolji. Osim što je vizualno i likovno upečatljiv, odličan je i kao dokumentarni prikaz (ne samo u okviru stripa). Sve relevantne informacije dozira jasno i bez pojednostavljanja, do teme generalno drži neku objektivnu distancu, ali se tu i tamo upusti i u osobniji pristup. Ako se odlučujete za samo jedan putopisni ili dokumentarnih strip, onda uzmite ovaj.

Od mene 9,5/10, uz opomenu, da nije za ljubitelje jarkih boja, črvstih linija, te akcije i humora na prvu loptu.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 17/03/2021 : 12:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je bio prvi susret s Lepageom. Crtež mi je lijep, no priča je baš suhoparna i pomalo dosadna. Ne znam šta da pametnije napišem, ne mogu reći ni da mi se svidio, ni da nije. Baš je ono prosjek. Jasno mi je da se radi o dokumentarnom stripu, no mislim da je i to moguće odraditi malo življe.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
6943 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 11/02/2022 : 22:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
Vizualno iznimno upečatljiv dokumentarac u stripu o predjelima za koja većina ljudi uopće ne zna da postoje.

Možda sam impresioniran ponajviše zbog činjenice da je u pitanju nešto što me zaista zanima, ali mislim da nitko nije imun na takvu vrst znatiželje. Autor postupno obrazlaže svoju fascinaciju tim izgubljenim krajevima, kombinirajući književna djela koja su inspirirala većinu avanturista sa stvarnim mjestima, dolje negdje - Bogu iza nogu.

Uz to, Lepage sve nadopunjuje stvarnim i zanimljivim povijesnim događajima, povezujući ih s problemima koje su isti uzrokovali na ekosustav tih krajeva, kao i način kako se te neželjene posljedice pokušavaju anulirati, a negdje i spasiti što se spasiti da. Normalno, u svemu tome je i ljudski otpor.
Možda izgleda kao prazan hod i previše podataka zbog prikaza svih aktera na tom dugotrajnom putovanju, ali tako čitatelj dodatno može shvatiti svu težinu, pa i čari života tamo negdje daleko na opasnim i negostoljubivim otocima, udaljenima nekoliko tisuća kilometara od svake civilizacije. Uz to, zbog svega, ovo je jedan pravi dokument vremena!

Još kada se svemu pridodaju dosta čarobnih slika u većem formatu, onda i ljubitelji likovne umjetnosti dolaze na svoje.

Ma 10/10!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.

Edited by - Spock on 11/02/2022 22:49:33
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/02/2022 : 00:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Ne propuštam nijednog Lepagea.

Razumijem da su mnogima ovakvi stripovi dosadni.

Meni naprotiv nisu, fascinantni su mi. Spock je to lijepo objasnio.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



923 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 12/02/2022 : 10:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

Ne propuštam nijednog Lepagea.

Razumijem da su mnogima ovakvi stripovi dosadni.

Meni naprotiv nisu, fascinantni su mi. Spock je to lijepo objasnio.


+1
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 13/02/2022 : 15:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Nemam ništa od Lepagea, ali na osnovu preview-a, sve mi deluje kvalitetno i primamljivo.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/02/2022 : 15:23:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Odisejeva putovanja nemoj propustiti.

Kao što sam već pisao za neke druge stripove i ovdje mi je (Putovanje na Samotne otoke) zgodno da se spominje otok Tromelin i zbivanja opisana u stripu Zaboravljeni robovi Tromelina.

Edited by - Peyo on 13/02/2022 15:28:07
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000