forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 267 - Antarktika
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/10/2017 : 14:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
priznao bi i bozeliju da je nešto napravio u ovoj odiseji, ali od onoga što sam čitao ništa me se nije dojmilo osim prvog dijela izgubljenog svijeta koji je nažalost završio na predvidljiv način sa velikim partijem svih uključenih. Čak su se i ljudožderi civilizirali.
quote:
Originally posted by Curunir

Pa jesu jer jedini od nas pravilno odgovara, svoje stavlja na vrh
Tako je uistinu pravilno, zašto smo se mi navikli naopako, ne znam.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 10/10/2017 : 15:43:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Adriano, ti bi morao prestati gledati ime scenarista na početku i tek onda ćeš početi uživati u čitanju. Veliš Izgubljeni svijet je imao happy end i to je kao minus? Ako si doslijedan, ti onda stvarno mrziš Nollitine i većinu Buretovih priča. ;)
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/10/2017 : 17:34:18  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Svi imaju hepi end, ali kod bozelija se na kraju svi pomire i sprijatelje. Malo naivno
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/10/2017 : 19:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Pa sto je tu nova?
Boselli je majstor zapoceti pricu, gotovo uvijek fenomenalno, zatim je majstor razvodnjavanja, ali jos je uvijek dobro, i potom dolazi uvijek jednaka treca faza - katastrofa.


quote:
Originally posted by adriano

priznao bi i bozeliju da je nešto napravio u ovoj odiseji, ali od onoga što sam čitao ništa me se nije dojmilo osim prvog dijela izgubljenog svijeta koji je nažalost završio na predvidljiv način sa velikim partijem svih uključenih. Čak su se i ljudožderi civilizirali.

+1
potvrdjujem oba komentara u odnosu na pricu Izgubljeni svet

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 07:28:08  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Curunir

Pa sto je tu nova?
Boselli je majstor zapoceti pricu, gotovo uvijek fenomenalno, zatim je majstor razvodnjavanja, ali jos je uvijek dobro, i potom dolazi uvijek jednaka treca faza - katastrofa.



Ovde je napravio izuzetak. I prva i druga a bogami i treca faza kompletne price su mi njanjavi. Zestoko sam se smarao dok sam je citao. U nekim stvarima (da ne spojlam sad) ga je u okviru ove sage bio presisao i Burattini



Zato se uvijek ogradim čarobnom riječi "gotovo"

Ali evo tebi kao Zagorologu mogu iznijeti misljenje o glavnom Bosellijevu problemu.
On BANALIZIRA natprirodno!
Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...
Vampir je tu, kad ga raskrinkamo, "AU JEBOTE KAKAV LIK!".
Boselli će ti dovesti milijardu puta strasnije biće i onda s njim prosetati u djecjem vrticu. Kao nesto najnormalnije.
Jos ce ga i pitati za poziv na mobu i traziti od njega da napravi vocap. I sve ode u qrac...


Odlicno napisano! Bas o tome je i Stinky pisao u svome eseju u Voodoo Vendetti o Bosellijevom banaliziranju natprirodnog, nasuprot Nollitinog stava kod kojeg je svijet zato pun nepoznatog i pun cuda.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 07:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:

[quote]Originally posted by adriano

priznao bi i bozeliju da je nešto napravio u ovoj odiseji, ali od onoga što sam čitao ništa me se nije dojmilo osim prvog dijela izgubljenog svijeta koji je nažalost završio na predvidljiv način sa velikim partijem svih uključenih. Čak su se i ljudožderi civilizirali.

+1
potvrdjujem oba komentara u odnosu na pricu Izgubljeni svet


Ne znam u cemu je tu problem. Pa to je Zagor, oduvijek! Znaci ima ta doza idealizma i kod Nolitte i svih ostalih koji su pisali Zagora. Zagor koji se je spreman zrtvovati za neprijatelja i time utjece na njega, tj. promjeni ga na bolje! Meni je ta scena u Izgubljenom svijetu kad Zagor pomaze "neprijateljima" jedna od najjmocnijih scena u citavom serijalu. Bez toga idealizma to ne bi vise bio Zagor nego Ken Parker, Magicni Vjetar nesto vise "realisticno", vise cinicno. Neki bi za taj idealizam kod Zagora rekli da je naivan, ali moglo bi se reci da takav svijet treba biti ili da je takav u djecjim ocima. Mislim da je to jedan od najvecih razloga zasto ga toliko i volimo.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2017 : 08:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
Meni to izgleda ko teatraliziranje, a ne idealizam
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/10/2017 : 10:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir



Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...




Ne preteruj.


Nije nikakvo pretjerivanje, Saruman je pogodio srz. Tajna visokog kvaliteta njegovih prica je upravo to, izgradnja radnje. Koji vic na pocetku za malo opustanje, onda kamen po kamen, kao sto rece kolega, u pravom smislu rijeci covjeka hipnoticki uvuku u takvu jednu pricu. Naravno, Maestro Ferri je najbolje znao da docara takav jedan scenario.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 11/10/2017 : 12:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Curunir

Pa sto je tu nova?
Boselli je majstor zapoceti pricu, gotovo uvijek fenomenalno, zatim je majstor razvodnjavanja, ali jos je uvijek dobro, i potom dolazi uvijek jednaka treca faza - katastrofa.



Ovde je napravio izuzetak. I prva i druga a bogami i treca faza kompletne price su mi njanjavi. Zestoko sam se smarao dok sam je citao. U nekim stvarima (da ne spojlam sad) ga je u okviru ove sage bio presisao i Burattini



Zato se uvijek ogradim čarobnom riječi "gotovo"

Ali evo tebi kao Zagorologu mogu iznijeti misljenje o glavnom Bosellijevu problemu.
On BANALIZIRA natprirodno!
Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...
Vampir je tu, kad ga raskrinkamo, "AU JEBOTE KAKAV LIK!".
Boselli će ti dovesti milijardu puta strasnije biće i onda s njim prosetati u djecjem vrticu. Kao nesto najnormalnije.

Jos ce ga i pitati za poziv na mobu i traziti od njega da napravi vocap. I sve ode u qrac...


Odlicno napisano! Bas o tome je i Stinky pisao u svome eseju u Voodoo Vendetti o Bosellijevom banaliziranju natprirodnog, nasuprot Nollitinog stava kod kojeg je svijet zato pun nepoznatog i pun cuda.




Slažem se. Iako je za mene Boselli možda najbolji scenarista u povijesti Bonelli izdavačke kuće, ne može biti u svemu najbolji. I ima svoj stil pripovjedanja. Meni je tu odlični primjer za ovo što govorite epizoda Tajna Fride Lang, gdje se prvi puta pojavljuje grofica Varga. Zagor i Chico dobiju poziv na večeru kod novog susjeda i saznaju da je Rakosi živ i da su vampiri u Zagorovom Darkwoodu. Nollitin (i Ferrijev) Zagor bi eksplodirao, pokazao emocije. Bosellijev je totalno cool, kao da je normalno da po njegovoj šumi gdje žive prijatelji indijanci šeću vampiri i da je jedan od njegovih najvećih neprijatelja i dolje živ. Prolistajte strip, pa pogledajte Zagora kada saznaje novosti; umjesto da popizdi i složi kakvu facu, podigne glas, On sjedi u fotelji i pije čaj. Malo kasnije zarobljavaju onog vukodlaka u magični pentaedar, a Zagor baca viceve na Chicov račun iako im je smrt ispred vrata. Zatim mu je žao povrijediti vampirku iako mu je u lice rekla da će zajedno sa svojim slugama ubiti njegove prijatelje.

Ali usprkos tome u TOP 20 mi je najboljih priča...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/10/2017 : 13:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Taj treći vampir je meni debelo precijenjen.
Dok je Rakosi djelovao samostalno (uz pokojeg slugu) to je bilo to, a Boselli je od njega napravio običnog pizdolizca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 14:40:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Curunir

Pa sto je tu nova?
Boselli je majstor zapoceti pricu, gotovo uvijek fenomenalno, zatim je majstor razvodnjavanja, ali jos je uvijek dobro, i potom dolazi uvijek jednaka treca faza - katastrofa.



Ovde je napravio izuzetak. I prva i druga a bogami i treca faza kompletne price su mi njanjavi. Zestoko sam se smarao dok sam je citao. U nekim stvarima (da ne spojlam sad) ga je u okviru ove sage bio presisao i Burattini



Zato se uvijek ogradim čarobnom riječi "gotovo"

Ali evo tebi kao Zagorologu mogu iznijeti misljenje o glavnom Bosellijevu problemu.
On BANALIZIRA natprirodno!
Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...
Vampir je tu, kad ga raskrinkamo, "AU JEBOTE KAKAV LIK!".
Boselli će ti dovesti milijardu puta strasnije biće i onda s njim prosetati u djecjem vrticu. Kao nesto najnormalnije.
Jos ce ga i pitati za poziv na mobu i traziti od njega da napravi vocap. I sve ode u qrac...


Odlicno napisano! Bas o tome je i Stinky pisao u svome eseju u Voodoo Vendetti o Bosellijevom banaliziranju natprirodnog, nasuprot Nollitinog stava kod kojeg je svijet zato pun nepoznatog i pun cuda.



Hm, nisam znao. Pomalo me hvata nelagoda da se u nečemu slažem sa Stinkyjem
Ali je valjda onda to istina, kad se mi složimo, kakva god bila.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 14:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir



Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...




Ne preteruj.


Nije nikakvo pretjerivanje, Saruman je pogodio srz. Tajna visokog kvaliteta njegovih prica je upravo to, izgradnja radnje. Koji vic na pocetku za malo opustanje, onda kamen po kamen, kao sto rece kolega, u pravom smislu rijeci covjeka hipnoticki uvuku u takvu jednu pricu. Naravno, Maestro Ferri je najbolje znao da docara takav jedan scenario.




Ferri je bio Bogom dan za atmosferu, i zato mu oprastam mnoge kasnije losije crteze.
Baš su bili tandem iz snova.
Kad bi Priscu mogli nakalemiti nekog novog, odlicnog scenarista, ah...
Ali prije ce biti da ce odleprsati mrskom Texu

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4342 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 11/10/2017 : 14:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message  Reply with Quote
a što tek reć na 3. kandraksa. Tu je razvodnio priču i ubio napetost ko nigdje prije toga. Ljudi i mitološka bića se šetaju između dimenzija i to je svima postalo normalno.
quote:
Originally posted by dcopic

quote:
Originally posted by D.J.

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by PijaniPatak

quote:
Originally posted by Curunir

Pa sto je tu nova?
Boselli je majstor zapoceti pricu, gotovo uvijek fenomenalno, zatim je majstor razvodnjavanja, ali jos je uvijek dobro, i potom dolazi uvijek jednaka treca faza - katastrofa.



Ovde je napravio izuzetak. I prva i druga a bogami i treca faza kompletne price su mi njanjavi. Zestoko sam se smarao dok sam je citao. U nekim stvarima (da ne spojlam sad) ga je u okviru ove sage bio presisao i Burattini



Zato se uvijek ogradim čarobnom riječi "gotovo"

Ali evo tebi kao Zagorologu mogu iznijeti misljenje o glavnom Bosellijevu problemu.
On BANALIZIRA natprirodno!
Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...
Vampir je tu, kad ga raskrinkamo, "AU JEBOTE KAKAV LIK!".
Boselli će ti dovesti milijardu puta strasnije biće i onda s njim prosetati u djecjem vrticu. Kao nesto najnormalnije.

Jos ce ga i pitati za poziv na mobu i traziti od njega da napravi vocap. I sve ode u qrac...


Odlicno napisano! Bas o tome je i Stinky pisao u svome eseju u Voodoo Vendetti o Bosellijevom banaliziranju natprirodnog, nasuprot Nollitinog stava kod kojeg je svijet zato pun nepoznatog i pun cuda.




Slažem se. Iako je za mene Boselli možda najbolji scenarista u povijesti Bonelli izdavačke kuće, ne može biti u svemu najbolji. I ima svoj stil pripovjedanja. Meni je tu odlični primjer za ovo što govorite epizoda Tajna Fride Lang, gdje se prvi puta pojavljuje grofica Varga. Zagor i Chico dobiju poziv na večeru kod novog susjeda i saznaju da je Rakosi živ i da su vampiri u Zagorovom Darkwoodu. Nollitin (i Ferrijev) Zagor bi eksplodirao, pokazao emocije. Bosellijev je totalno cool, kao da je normalno da po njegovoj šumi gdje žive prijatelji indijanci šeću vampiri i da je jedan od njegovih najvećih neprijatelja i dolje živ. Prolistajte strip, pa pogledajte Zagora kada saznaje novosti; umjesto da popizdi i složi kakvu facu, podigne glas, On sjedi u fotelji i pije čaj. Malo kasnije zarobljavaju onog vukodlaka u magični pentaedar, a Zagor baca viceve na Chicov račun iako im je smrt ispred vrata. Zatim mu je žao povrijediti vampirku iako mu je u lice rekla da će zajedno sa svojim slugama ubiti njegove prijatelje.

Ali usprkos tome u TOP 20 mi je najboljih priča...

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 15:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Treći Kandraks uistinu je vrhunac lošega...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/10/2017 : 18:13:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Taj treći vampir je meni debelo precijenjen.
Dok je Rakosi djelovao samostalno (uz pokojeg slugu) to je bilo to, a Boselli je od njega napravio običnog pizdolizca.


Treći rakosi je ujedno i najbolji ( nisam čitao ovog najnovijeg).
Treći ima skroz mračnu atmosferu i dosta je ozbiljniji od prva dva.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/10/2017 : 18:33:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Preoštro ovo da Boselli banalizira mistiku nadnaravnog. Nije fer uspoređivati Nollitu kod kojeg smo prvi put čuli za vampire i druide i jednog Bosellija koji piše priče koje u startu ne podcjenjuju čitatelje.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/10/2017 : 18:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by DODSFERD

Taj treći vampir je meni debelo precijenjen.
Dok je Rakosi djelovao samostalno (uz pokojeg slugu) to je bilo to, a Boselli je od njega napravio običnog pizdolizca.


Treći rakosi je ujedno i najbolji ( nisam čitao ovog najnovijeg).
Treći ima skroz mračnu atmosferu i dosta je ozbiljniji od prva dva.


Jest ozbiljniji od prvog, od drugog jako teško, a što se tiče mračne atmosfere ne može Della Monica nadmašiti Ferrija što god da napravi.
Većina napetosti se izgubila na polovici kada je postalo jasno da Ylenija sprema osvetu za Rakosija, još jedan veliki minus.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 11/10/2017 : 18:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
O ukusima se ne raspravlja, može se samo argumentirati
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/10/2017 : 18:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

jednog Bosellija koji piše priče koje u startu ne podcjenjuju čitatelje.


Uh, brate...Ili argumentiraj kako treba ili ne lupaj, ziv bio, druze moj.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 11/10/2017 : 19:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Preoštro ovo da Boselli banalizira mistiku nadnaravnog. Nije fer uspoređivati Nollitu kod kojeg smo prvi put čuli za vampire i druide i jednog Bosellija koji piše priče koje u startu ne podcjenjuju čitatelje.



Možda si ti prvi. Meni je prvi susret s vampirom filmski Lee, a Stokera sam citao prije vampirskog Zagora, kao i stripskog americkog Drakulu.
Ne da nije preostro, nego smo jos i preblagi. Cime to Nolitta podcjenjuje? Ono su stripski klasici.
Boselli je taj koji podcjenjuje, kad iz velikog čuda stvori djecji vrtic.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 11/10/2017 : 19:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir



Kad citas starog Nolittu, sve se gradi kamen po kamen, i uvucen si u tu atmosferu, mistiku, gotiku...




Ne preteruj.


Nije nikakvo pretjerivanje, Saruman je pogodio srz. Tajna visokog kvaliteta njegovih prica je upravo to, izgradnja radnje. Koji vic na pocetku za malo opustanje, onda kamen po kamen, kao sto rece kolega, u pravom smislu rijeci covjeka hipnoticki uvuku u takvu jednu pricu. Naravno, Maestro Ferri je najbolje znao da docara takav jedan scenario.



Tako je, nitko ni danas ne može uvući u priču i držati pažnju kako stari Nolitta.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/10/2017 : 19:45:39  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Ok. :)

Već prožvakano sto puta. Jasno je da Boselli drugačije piše. Meni je njegov stil zreliji, kreće od pretpostavke da su čitatelju jasne neke stvari. Uostalom, to svi noviji scenaristi rade. Nema više nepotrebnog razvlačenja - čitatelji danas to ne žele. Demon iz pakla je zločest. Ne treba to nolitijanski vući na 60ak stranica. Ne treba demon ubiti nekog random kauboja čije truplo onda nađu Zagor i Čiko, popričaju o tome malo, istražuju tragove, nađu njegovu jazbinu, ostanu na večeri, "napeto" sumnjaju da nešto nije u redu i onda kad ih demon želi pojesti uzviknu "Da, to je onaj što je ubio kauboja.". Ne prolaze takve stvari više i zato nije fer reći da je to banaliziranje ako se odmah kreće od pretpostvke da znamo da je demon iz pakla zločest, da su vampiri zajebani, druidi i nekromanti također.

I ne velim da je to nolitijansko razvlačenje loše. Tada je to bilo zakon jer nas je Nollita upoznavao s time. Prvog vampira bi danas popljuvali iako je to zlatni Nollita&Ferri klasik.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/10/2017 : 19:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by nagor

Preoštro ovo da Boselli banalizira mistiku nadnaravnog. Nije fer uspoređivati Nollitu kod kojeg smo prvi put čuli za vampire i druide i jednog Bosellija koji piše priče koje u startu ne podcjenjuju čitatelje.



Možda si ti prvi. Meni je prvi susret s vampirom filmski Lee, a Stokera sam citao prije vampirskog Zagora, kao i stripskog americkog Drakulu.

Boselli je taj koji podcjenjuje, kad iz velikog čuda stvori djecji vrtic.



Koliko si imao godina kad si se prvi put susreo s time?

Nije fer uspoređivati taj efekt koji si doživio kao klinac sa ovim danas kad te malo što može oduševiti kao što je bilo to kad si prvi vidio i čuo za Vampira.

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 11/10/2017 : 19:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se da sam kao klinac pročitao Tajnu na mapi i onaj twist za lokacijom blaga na kraju priče me oduševio više nego bilo koji filmski twist u zadnjih 15ak godina. Nije zbog toga Tajna na mapi remek djelo umjetnosti.

Edited by - nagor on 11/10/2017 19:54:03
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/10/2017 : 20:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
zanimljivo da se i dalje toliko pise o boseliju, covek napustio zagora jos kod treceg kandraksa. ovi kasnije kao povratci su valjda da ima gde da se isere ili slicno (izuzimam prvu pricu ja sage koja je odlicna i vrlo dobre hjurone).
e sada, da li ovi drugi scenaristi ne pisu nista vredno pomena ili sta, jebem li ga. ono, zagor se davi u govnima a problem treci vampir

Edited by - kasper on 11/10/2017 20:36:22
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000