forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Barbara Jelin: IRMINA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1284 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 26/10/2017 :  07:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote

Nova, 12. knjiga u našoj ediciju "Meridijani" donosi višestruko nagrađivani grafički roman "Irmina" Barbare Jelin, nemačke umetnice ruskog porekla. Ovaj obimni rad na 288 strana smo objavili u koprodukciji sa izdavačkom kućom Modesty stripovi, na skraćenom A4 formatu da ne bi smanjivali table ni za 1%. Uradili smo to tako jer je Irmina najbolji nemački strip koji sam pročitao do sada.

O knjizi

Sredinom 1930-ih, Irmina, ambiciozna mlada Nemica, dolazi u London. Na koktel zabavi sreće Hauarda Grina, jednog od prvih crnih studenata na Oksfordu, koji, kao i Irmina, pokušava da živi nezavisnim životom. Međutim, njihov odnos doživljava iznenadni prekid kada Irmina, uslovljena političkom situacijom u Hitlerovoj Nemačkoj, biva primorana da se vrati kući. Dok se rat približava i njen kontakt sa Hauardom prestaje, Irmini postaje jasno da je njen napredak moguć jedino ako izda svoje ideale.
U višestruko nagrađivanoj Irmini Barbara Jelin prikazuje dramu koja nastaje u sukobu između ličnog integriteta i društvenog poretka. Zasnovan na istinitoj priči, ovaj uzbudljivi i osećajni grafički roman izuzetno slikovito prikazuje represivnu atmosferu Nemačke u ratu, opažajući, sa saosećanjem i inteligencijom, trenutak kada je saučešće u zločinu rezultat izbora (svesnog ili nesvesnog) da se pogleda u stranu.

Tehnički podaci
Irmina
Biblioteka Meridijani, knjiga 12
Prevod: Marina Popov
Strana: 288
Štampa: kolor
Povez: tvrdi
Format: A4 (skraćeni)
Cena na Sajmu: 1800 dinara

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

stripadzija
New Member

Slovenia
138 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 26/10/2017 :  09:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Da li neko zna nešto više o ovom stripu? I crtež i priča deluju jako dopadljivo.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 26/10/2017 :  12:13:37  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
A privjuičić neki?

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member

Bosnia and Herzegovina
737 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 26/10/2017 :  14:37:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Djeluje jako dobro, ali valjalo bi da ste postavi preview!?
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
6534 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 26/10/2017 :  15:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stripadzija

Da li neko zna nešto više o ovom stripu? I crtež i priča deluju jako dopadljivo.

Nije preview ali možda ti pomogne.
Od mene u svakom slučaju preporuka.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=1910552

Osobno mi je drago vidjeti sve više stripova njemačkih autora.

Have mercy
Go to Top of Page

ivanl
Senior Member

1519 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/10/2017 :  19:27:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
"Bratko", kakva hiperprodukcija albuma/stripova/edicija i zanimljivih naslova...
A i kad, "upratimo" sve, gdje da ih uskladistimo?
Bome...gadno
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member

Chile
3000 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 26/10/2017 :  21:09:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

"Bratko", kakva hiperprodukcija albuma/stripova/edicija i zanimljivih naslova...
A i kad, "upratimo" sve, gdje da ih uskladistimo?
Bome...gadno

Sve u iCloud. ;)

Bukva, sklepana na bukvi, ostaje za života ipak samo obicna bukva...
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1284 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 01/11/2017 :  11:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Irmina je u prodaji u Darkwoodu i Alan Fordu.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

raverent23
Starting Member

Serbia
6 Posts

Member since 30/09/2016

Posted - 01/11/2017 :  18:39:25  Show Profile Show Extended Profile  Send raverent23 an AOL message  Send raverent23 a Yahoo! Message  Send raverent23 a Private Message  Reply with Quote
Po mnogima najbolji Nemaci strip svih vremena, ako je imate, drzire pravo blago u rukama!
Go to Top of Page

danilo9899
Starting Member

Serbia
84 Posts

Member since 15/12/2015

Posted - 06/11/2017 :  21:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send danilo9899 a Private Message  Reply with Quote
Irmina stripčina. Odavno nisam pročitao strip koji je ostavio tako jak utisak na mene. Savršenstvo.

Sta reci? Koju posluku porati?

Edited by - danilo9899 on 06/11/2017 21:26:47
Go to Top of Page

stripadzija
New Member

Slovenia
138 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 19/11/2017 :  12:54:13  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam na Sajmu knjiga i upravo sam završio čitanje.

Irmina je malo remek delo, iskreno preporučujem svima.

Edited by - stripadzija on 19/11/2017 12:55:05
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1284 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 28/12/2017 :  21:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Prikaz Irmine objavljen u listu Danas 27. 12. 2017.
Napisao Miloš Simić.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1284 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 28/12/2017 :  21:01:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
http://www.danas.rs/kultura.11.html?news_id=366379&title=Sukob+ljubavi+i+rase+u+nema%C4%8Dkom+Tre%C4%87em+rajhu

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
10484 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/01/2018 :  17:04:19  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sjajan izbor stripova u 2017. godini,Komiko je finalizirao još jednim hvalevrednim albumom,ovog puta u kooperaciji sa beogradskim Modesty stripovima,malim izdavačem (kakav je i sam Komiko do pre par godina bio ) ali sa dobrim odabirom naslova ( liči li nam to na jednu zemunsku strip-kuću?).

Irmina,mlada Nemica dolazi u London,u osvit jačanja nacizma u matičnoj joj državi,ne bi li pobegla od krutih stega u istoj;pohađa školu za daktilografkinje,usput upoznaje društveni život prestonice Engleske,te ambicioznog studenta prava,Hauarda,tamnoputog mladića.Među njima se razvija jedan neobičan odnos,naizgled prijateljski,uzdržan i prepun poštovanja,ali u dubini njihovih mladih i neiskvarenih duša,sa jakim emocijama,onim koji ti zacrtaju životne motive.
Zbog porodičnih (pre svega finasijskih) (ne)prilika,Irmina je prinuđena da se vrati u Nemačku;ali svaki njen budući potez koji će povlačiti,biće usmeren ka povratku u London.
Utom kreće i WWII...

Barbara Jelin je ovde sjajna,i crtački i pripovedački;mada sam siguran da kod crtanja,koje je inače opuštenijeg stila,ima još mesta za poboljšanje.Takođe,kod scenarija,imao bih jednu,pa pre bih rekao primedbu nego zamerku - jasno mi je da su Nemci hladniji narod,i da tu nema izražavanja nekih većih emocija;ali voleo bih da ih ima malo više.Recimo,kao onda kad Irmina saznaje za tajnu Hauardove kćerke (taj mi je momenat bio upečatljiv,u smislu da mi se steglo srce u tom trenutku).
U svakom slučaju,preporuka!!

4.5/5

"Bez sekire si niko,bez pištolja ništa"

Edited by - anto on 03/01/2018 17:58:46
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.06 seconds. Snitz Forums 2000