forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Brodolomci Vremena
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Korg
Senior Member



Ireland
1037 Posts

Member since 23/02/2015

Posted - 13/11/2017 : 11:08:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Korg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AlenT

OK, možda potražim ove brodolomce onda...
A kad uhvatim vremena ću proguglati i ove druge preporuke!

Inače, NN mi je odličan, i inače volim mračniji SF, bez previše fantasy elemenata, bez superherojskih elemenata i sl.
Jodoverse sam malo gledao, proučavao, ali mi je prepsihodeličan.


Onda su za tebe, definitivno, Jeremiah i Hombre.
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 13/11/2017 : 14:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Korg

Onda su za tebe, definitivno, Jeremiah i Hombre.


Hvala!

Za Astera sam npr. dobio dojam da je malo prezabavan, više lako štivo, što mi nikako ne odgovara.
Tako sam naivno pročitao Brad Barrona, i gadno se razočarao.

Edited by - AlenT on 13/11/2017 14:50:17
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/11/2017 : 15:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AlenT

quote:
Originally posted by Korg

Onda su za tebe, definitivno, Jeremiah i Hombre.


Hvala!

Za Astera sam npr. dobio dojam da je malo prezabavan, više lako štivo, što mi nikako ne odgovara.
Tako sam naivno pročitao Brad Barrona, i gadno se razočarao.



Ajde probaj Inkal, posudi ga u knjiznici ili skini sken da ne bacas lovu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/11/2017 : 16:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AlenT

quote:
Originally posted by Korg

Onda su za tebe, definitivno, Jeremiah i Hombre.


Hvala!

Za Astera sam npr. dobio dojam da je malo prezabavan, više lako štivo, što mi nikako ne odgovara.
Tako sam naivno pročitao Brad Barrona, i gadno se razočarao.


daleko je Aster od laganog štiva,to si se grdno prevario,veruj mi.

a porediti ga sa Bred Beronom je kao trpati u isti koš čačanski Borac i londonski Arsenal.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/11/2017 : 18:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Aster nikako nije lagano/zabavno stivo. Steta je to ne provjeriti. To je jos jedan klasik. "Saka u pleksus" od stripa.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 13/11/2017 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Aster je kao što @ivanl reče SF klasik i sigurno nije takav kakav si dojam o njemu dobio. Aster je meni jedan od top 5 SF stripova.
Go to Top of Page

AlenT
New Member



Croatia
179 Posts

Member since 19/11/2009

Posted - 14/11/2017 : 10:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send AlenT a Private Message  Reply with Quote
OK, hvala na info u tom slučaju.
Tako sam pročitao da ga je nazvao neki drugi forumaš negdje pa mi se valjda urezalo u pamćenje...
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/04/2020 : 13:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Sad će me Peyo linčovati, ali ja sam ovo jedva pročitao do kraja.

Crtež je nesumnjivo kvalitetan i, iako nije stil koji me obara s nogu, mogu reći da mi je strip bio vizualno zanimljiv. Imam osjećaj da bi bio još i dojmljiviji u crno-bijeloj varijanti, iako mislim da je kolor dobro odrađen (posebno mi je podigao zadnji album s kontrastom Venecije i Zemljine utrobe). Priča je u svojim grubim crtama, rekao bih, tipični pulp sf, i to ne mora nužno biti loše. Ali scenarij, a pogotovo dijalozi/monolozi... Na granici čitljivosti. Mali primjer:

Kinina: Dosta je bilo gluposti! Smjesta mi daj svoju groznicu i 25 novčanica sustava...

Chris: Kinina, vrijediš više od toga... Mnogo više!...

Kinina: Komplimenti!... Ah!... Bijeli čovjek je pravi frajer!...

Chris: Kinina... Valerijine oči... Marine usne i grudi... Imaš i jedno i drugo, iako si prostitutka...

Naravno, za tekstualni dio postoji mogućnost da je problem u prijevodu, ali cijela ta priča sa Chrisom i ženama je stvarno pretjerana. Još bi to nekako funkcioniralo da strip ima neku ironičnu, zezantsku notu, ali Forest i Gillon imaju no-nonsense pristup (iako je sve skupa zapravo teški nonsens). Tek u drugoj polovici serijala Gillon uvodi elemente svojevrsne ironije (ili se bar tako mogu promatrati) kroz lik Philosa, telepatske životinjice koja postaje svojevrsni sidekick glavnog junaka, ali sve je to too little, too late.

Evo sad dok ovo pišem gledam integrale i stvarno je to dobro vizualno, ali džaba. Brodolomci vremena je na kraju i nekako simboličan naslov za ovaj strip, jer je vrijeme nešto što mu nikako nije išlo na ruku. Kad mi bude do proučavanja crteža, vjerojatno ću ga opet listati, ali čisto sumnjam da ću ga više ikada čitati.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2020 : 14:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Sad će me Peyo linčovati, ali ja sam ovo jedva pročitao do kraja.



Oprošteno ti je zbog ocjena za Aldebaran .

Više me čudi kad nekome odmah legne Forestov scenarij koji je dobrim dijelom odraz svog vremena. Nisam siguran ni da je prijevod baš najbolji, ali nema smisla da to tvrdim napamet kada ga nisam proučio.

Gillon je "car" i zbog njega sam kupio i ovo izdanje, iako sam već imao Marketprintovo c/b izdanje.
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7759 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2020 : 14:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Neke stvari treba čitati u kontekstu vremena kada su nastajale, a ovo je pravi primjer toga. Ne znam da li mi za išta bolje pristaje naziv retro SF, nego za ovaj strip. Osobno, za mene je ovo remek djelo.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11662 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 19/04/2020 : 14:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Slažem se sa Shanerom.
Velika je muka to pročitati do kraja. Čitaš a ne kontaš ništa, ne vidiš nikakav smisao u svemu tome.
Strip od mene jedva zaslužuje prolaznu ocjenu 2.

Have mercy
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/04/2020 : 15:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Neke stvari treba čitati u kontekstu vremena kada su nastajale, a ovo je pravi primjer toga. Ne znam da li mi za išta bolje pristaje naziv retro SF, nego za ovaj strip. Osobno, za mene je ovo remek djelo.


Apsolutno se slažem. Ali promatranjem Brodolomaca u kontekstu vremena mogu im priznati povijesni značaj i ulogu koju su odigrali u razvoju žanra, no i dalje se ne mogu natjerati da mi se svide.

quote:
Originally posted by Peyo


Oprošteno ti je zbog ocjena za Aldebaran .




Gillon bar zna crtati, za razliku od Lea.

Nego Peyo (i drugi koji su imali prilike usporediti izdanja), vara li me osjećaj da je ovo impresivnije u crno-bijeloj varijanti?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7759 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2020 : 15:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ovo je u crnom bijelom čista divota, uživanje na kub. Iako moram priznat da je kolor izvrsno odrađen.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2020 : 17:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nego Peyo (i drugi koji su imali prilike usporediti izdanja), vara li me osjećaj da je ovo impresivnije u crno-bijeloj varijanti?




Tonto ti je već odgovorio. Mislim isto.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6915 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 19/04/2020 : 17:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Hvala na odgovorima.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Jozzinelli
Senior Member



1580 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 19/04/2020 : 18:09:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
Au, Shaneru, sve više me razočaravaš u poslednje vreme... Prvo Milerov Derdevil, sad ti i ovo ne valja...c,c,c
Gle, još se i izivku nisu svideli, propast!

quote:
Originally posted by Shaner

ali cijela ta priča sa Chrisom i ženama je stvarno pretjerana.


Pa u tome je baš jedna od draži ovog stripa.
Sad, jeste da je to u duhu ondašnjeg vremena, nekima izgleda ne leže takvi retro momenti u stripovima.

A tačno je i da Brodolomci nisu strip koji može opušteno da se čita svakih nekoliko meseci,
zahteva određeno raspoloženje i koncentraciju; nije, recimo, poput Astera ili Valerijana.

Za crtež ste već rekli, iako i kolor ima svojih draži, posebno na nekim "egzotičnijim" tablama, pretpostavljam
(osim 10. epizode u Stripoteci, čitao sam ih c/b, video sam samo poneku kolornu tablu iz prethodnih epizoda),
Žijonov stil je odličan u crno-belom izdanju.


Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2502 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 19/04/2020 : 19:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Prva četiri albuma su originalno bila objavljena u bikromatskom koloru:
https://www.bedetheque.com/serie-955-BD-Naufrages-du-temps.html


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 : 22:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Neke stvari treba čitati u kontekstu vremena kada su nastajale, a ovo je pravi primjer toga. Ne znam da li mi za išta bolje pristaje naziv retro SF, nego za ovaj strip. Osobno, za mene je ovo remek djelo.


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 : 22:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Ovo je u crnom bijelom čista divota, uživanje na kub. Iako moram priznat da je kolor izvrsno odrađen.


ovde se već i ne bih složio,ali jeste u pitanju strip koji je prelep i crno beli.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 : 22:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
i ajde brišite te negativne kritike za Aldebaran

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10042 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 19/04/2020 : 22:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Pa nije bilo negativnih kritika. Samo su izostali hvalospjevi.
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 19/04/2020 : 22:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
Crno bijeli crtež iz Stripoteke mi je draži nego obojani u BG integralima.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 19/04/2020 : 22:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
to ti je erni moj,nostalgija - i ti i pejo ste rasli kad nije bilo obojenih stripova,pa nikako da se naviknete na kolor;a tonto je ...tonto.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 19/04/2020 22:49:20
Go to Top of Page

Ernie Pike
Senior Member



Croatia
2629 Posts

Member since 06/03/2012

Posted - 19/04/2020 : 22:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Ernie Pike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

to ti je erni moj,nostalgija - i ti i pejo ste rasli kad nije bilo obojenih stripova,pa nikako da se naviknete na kolor;a tonto je ...tonto.



Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7759 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 19/04/2020 : 23:15:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Anto, anto... ti bi i Žeželja bojao, ko tebe shvaća ozbiljno. :)

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000