forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 96 - Moj otac boksač
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster



Croatia
28964 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/11/2017 : 21:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


Najmlađi od četrnaestoro djece, moj je otac naučio poštovanje dobivati šakama. S 18 godina postaje juniorski prvak Francuske. Ushićen zbog osvojenog naslova dočekuje moju majku u dvorištu tvornice tekstila gdje oboje rade želeći joj ispričati san koji je usnuo noć prije; sanjao je da ju je oženio. Tijekom sedamnaest godina moja je majka suputnik u svim njegovim pobjedama i porazima. Od njihove mi je priče ostalo jedino sjećanje na svađe, na mog oca ludog od bijesa, ludog od ljubavi, ludog od ljubomore, ludog od nasilja koje ga je nadilazilo.

Bila sam uronjena u strah od ekscesa, iznenadnog ludila, ubojstva. Bez ikakvog povoda pretvorio bi se u podivljali vulkan kojeg ništa nije moglo zaustaviti, pa čak niti ja. Unatoč praznini koja se od djetinjstva produbljivala, boks će postati preokret, zarez, poveznica između mog oca i mene. Uspijevam se stopiti među boksače koje trenira. Malo po malo, pratim ga, promatram, prilazim mu. Udaljujemo se, približavamo se, uzmiče, odgurujem ga, promatra me. U trenutku kada napokon shvatim da se ovaj film pretvara u potragu, bez koje zasigurno nikada ne bih mogla shvatiti svog oca, jednog nedjeljnog jutra u studenome, život iznenada stane.

Kolorka 96 • Moj otac boksač • 80 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Kris • Barbara Pellerin • Crtež Vincent Bailly • Prijevod Tina Dunjić Messmer • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 8.11.2017. • Cijena 100 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-96-moj-otac-boksac/457/

Trouble will find me

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 16/11/2017 : 08:30:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Odličan crtež! Ako je i priča tako dobra... A i ako nije, nema veze, svaka čast za ovaj izbor.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 08/12/2017 : 13:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Odličan crtež i boje ali me priča nije takla.Moj otac je bija suprotno od ovoga(premda je i on trenira boks-jedanput)

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 08/12/2017 13:41:57
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20717 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/12/2017 : 15:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Kris (Naša majka rat) nam pripoveda zajedno sa Barbarom Pelerin njen život,opisujući pre svega njen odnos sa ocem,bivšim bokserom,koji je svojim nasiljem upropastio brak,a svojoj ćerci nanosio strahove i nemire.
Kao mlada žena,ona snima dokumentarni film o boksu,nesvesno želeći da se približi ocu.
Crtež je jako neobičan,ali i dobar,nekakav "kroki stajl".
Priča...šta znam;nekako mi je previše obična.A i malo mi je (ajde da kažem) licemerno kad neko kroz strip rešava nešto što je trebao uraditi u samom životu.
Ali sve u svemu,ok.
3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/12/2017 16:42:08
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 21/12/2017 : 22:31:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
tužna obiteljska priča sa prelijepim crtežom
možda ovaj strip nekoga potakne da neka stvari riješi prije nego bude prekasno...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 08/04/2023 : 21:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nema puno o ocu boksaču, uglavnom se spominje njegova agresivnost i nasilje (dok je mama vjerojatno bila svetica).
Tko ima kćer, možda mu se svidi ovaj strip, mada realno gledano ne radi se o dobrom ostvarenju. Skoro pa bez ikakvih emocija (a to je valjda cilj ovakvog stripa),ne tjera na razmišljanje(bar mene nije) bez dubine, likovi i odnosi povrsni.
Ocjena - prolazno, ali jedva





Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11084 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/04/2023 : 14:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Prolazno. Ne znam uopće šta bi komentira. Crtež i boje odlični. Životna priča kojoj je istinitost najveći plus.
Ugodno čitanje uz popodnevnu kavicu... srića da je vrime bilo u potpunoj suprotnosti sa atmosferom u stripu. ;-)

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000