forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: PROPOVJEDNIK 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 16/11/2017 : 20:41:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma daj sta vam je?! Propovjednik je najbolji strip serijal koji postoji!
...nakon Zagora, naravno.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/11/2017 : 21:40:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ajde, neka. Meni je vrlo dobar. Kao mozda jos stotinjak drugih. A malo losiji od pedesetak boljih.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/11/2017 : 07:43:36  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da mi ovo izdanje izaziva zazubice. Citav Propovjednik u tri knjige, cijena je pickin dim ukoliko uporedimo sa nekim drugim izdanjima i brojem stranica od preko 700.
Interesuje me jos samo kakav ce biti prijevod, mislim da je Propovjednik jedan od najzahtjevnijih stripova za prevodjenje. Ne radi se tu samo o perfektnom poznavanju engleskog i hrvatskog jezika, na dosta mjesta bi bilo najbolje da se prijevod prilagodi, a ne bukvalno prevede. Nekako bi mi za taj posao najbolje pasali ljudi poput Macana ili Dekare, dakle tipovi koji su pomalo ludi i otkaceni, oni bi sigurno nasli najbolji nacin kako na pojedinim mjestima prevesti Propovjednika.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20718 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 18/11/2017 : 11:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Moram priznati da mi ovo izdanje izaziva zazubice. Citav Propovjednik u tri knjige, cijena je pickin dim ukoliko uporedimo sa nekim drugim izdanjima i brojem stranica od preko 700.
Interesuje me jos samo kakav ce biti prijevod, mislim da je Propovjednik jedan od najzahtjevnijih stripova za prevodjenje. Ne radi se tu samo o perfektnom poznavanju engleskog i hrvatskog jezika, na dosta mjesta bi bilo najbolje da se prijevod prilagodi, a ne bukvalno prevede. Nekako bi mi za taj posao najbolje pasali ljudi poput Macana ili Dekare, dakle tipovi koji su pomalo ludi i otkaceni, oni bi sigurno nasli najbolji nacin kako na pojedinim mjestima prevesti Propovjednika.


možeš da pogledaš prevod u privjuu, i sam proceniš kvalitet istoga - barem ću tako ja uraditi.
Glede Dekare i Macana - Dekara ne prevodi stripove,nešto si se preračunao,a Macan mi nije opcija za ovakve stvari - da se ne naljute ni on ni markos,na zadnjem Sajmu sam čitkarao Čuvare,i ni malo mi se nije dopala onakva količina purgerizma u njemu;Tatjana Jambrišak je sasvim dobar prevodlilac,pod uslovom da obrati pažnju kod prevođenja uličnog žargona (ako takvog ima u Pričeru) ili da je asistira neko ko je više u toj materiji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/11/2017 : 19:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
za mene osobno najlošji od svih amera izdanih of fibre..crtež lošnjikav..prića hahahha..glupo se raspravljat sa dubokoumnim komentarima raznoraznih specijalista za "vrhunske scenarije "

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 19:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

za mene osobno najlošji od svih amera izdanih of fibre..crtež lošnjikav..prića hahahha..glupo se raspravljat sa dubokoumnim komentarima raznoraznih specijalista za "vrhunske scenarije "



nisi ni ti daleko odmakao
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 20:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Vise ni sam ne znam jel mi je najbolji, ali svakako u top 5 ever. Ili top 3 :). Ali niposto mi se ne da objasnjavati sto i zasto.

Jack the Black.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/11/2017 : 20:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by risbozg

za mene osobno najlošji od svih amera izdanih of fibre..crtež lošnjikav..prića hahahha..glupo se raspravljat sa dubokoumnim komentarima raznoraznih specijalista za "vrhunske scenarije "



nisi ni ti daleko odmakao



ja ne znam koliko si ti odmakao ili nisi odmako ,niti kaj ti znači kamo sam ja odmakao ali sam iznio svoje mišljenje o tom stripu a to dali je nekome najbolji ili najgori me zapravo i ne zanima..svako ima neki svoji stil stripa koji preferira ili crtežom ili scenariom ili pričom i.t.d.

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 20:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bitno je da volis torpeda...
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/11/2017 : 20:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

bitno je da volis torpeda...



pa kad mi je inspirativniji od tebe

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/11/2017 : 21:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by kasper

bitno je da volis torpeda...



pa kad mi je inspirativniji od tebe



hoces i ti da kreses ko torpedo, a?
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/11/2017 : 21:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by kasper

bitno je da volis torpeda...



pa kad mi je inspirativniji od tebe



hoces i ti da kreses ko torpedo, a?



davno je to tako bilo ..ostalo su priće

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO

Edited by - risbozg on 18/11/2017 21:15:47
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 18/11/2017 : 22:20:00  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Dobar je Propovjednik, na jako zabavan način, kroz šprdnju sa svim i svačim, pokazuje pravo lice američkog načina života, ali i priča o onim najbitnijim stvarima: ljubavi, prijateljstvu i odanosti. To je nekako većina zaobišla, puristima zasmetala zajebancija na račun vjere i odmah ne valja to ništa, a poenta su upravo najviše vrijednosti.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/11/2017 : 00:31:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
uspoređivati i analizirati propovjednika i torpeda možemo samo na nivou moralističkog pristupa čitanju ova dva djela
s jedne strane imamo karikirano nasilje i ženomrstvo u torpedu, s junakom koji je kul, ali duboko nemoralan i zao
s druge strane je propovjednik koji ima u nekm momentima pretjerane i bizarne prikaze nasilja, ismijavanje lažnog morala, fundamentalističke vjere i puno toga još, ali je glavni junak slojevit i (uglavnom) moralan
kako reče swamp thing, propovjednik je strip koji nam priča o ljubavi, prijateljstvu i odanosti
dakle, ukoliko netko odbija prihvatiti propovjednika iz moralističkih razloga, a istovremeno uživa u torpedu, onda je to malo čudnjikavo :)

u svemu ostalome, ova dva stripa nemaju nikakvih dodirnih točaka i sasvim je razumljivo da netko voli jednog, a ne drugog, ili jednog manje, drugog više itd


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/11/2017 : 07:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Uopste ne kontam zasto je Torpedo ubacen u cijelu igru oko Preachera, stvara se neko vjestacko rivalstvo koje ne postoji.
Ako pricamo o rivalstvu, pa i ptice na grani znaju da je tu Preacher vs. Sandman jedno od najvecih rivalstva u strip isotriji. Hocu reci, rivalstvo fan baza. Ili si Sandman ili Preacher tip. Jasno je da je Markos bio oduvijek Sandman tip, cak sam mislio da Propovjednika zbog toga nikada objaviti nece. Srecom, odlucio se ipak na taj potez i objavio je ovaj serijal i to na najbolji moguci nacin.

Torpedo je stripcina tek takva, besmrtni klasik. Mogu se povuci paralele izmedju Propovjednika i Torpeda kao strip serijala tek zbog nasilnih scena, ali glavni junaci i sama prica su susta suprotnost, kao sto je vec receno.

Vidim da je neko kritikovao crtez, pa Dillon je covjek koji je kao niko drugi razumio Ennisovu ironiju i znao je da je na perfektan nacin prenese na crtez. Njegov crtez je detaljno skroman, ali kada je gestika u pitanju, tu mu rijetko ko moze primirisati. Steve Dillon je bio jedan od najvecih crtaca u svijetu stripa. Velika je razlika izmedju slikarstva i crtanja stripova, sto nekima izgleda nije bas najjasnije.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2017 : 08:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
opusteno king, ovo rivalstvo mu dodje ko reklama
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/11/2017 : 21:27:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Istina, nije mi jasno zasto se usporeduju Torpedo i Propovjednik? Tu je vec/i o tom sve receno. A ko kaze da je crtez u Torpedu los, jbg. taj je stripovski analfabeta...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/11/2017 : 21:41:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sto su ovi ljubitelji torpeda dosadni. umesto da smaraju tamo oni se prelivaju kod propovednika
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2017 : 06:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Nemogu usporedjivat ova dva stripa jer Propovjednika jos nisam procitao, ali sta zbilja ima ljudi kojima se crtez u Torpedu ne svidja?!
A dobro, pa svako ima pravo na svoje misljenje.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2017 : 07:18:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Nemogu usporedjivat ova dva stripa jer Propovjednika jos nisam procitao, ali sta zbilja ima ljudi kojima se crtez u Torpedu ne svidja?!
A dobro, pa svako ima pravo na svoje misljenje.



o cemu ti to? ko kaze da je crtez tamo los?
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6063 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 20/11/2017 : 07:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Pa nesto ivanl spominje, neznam ni otkud to njemu.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 20/11/2017 : 11:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nitko to nije rekao, niti je itko lud da tako nešto kaže
ima ih kojima se crtež u propovjedniku ne sviđa, ali obrnuto mislim da ne

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 20/11/2017 11:37:41
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15031 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 20/11/2017 : 21:32:46  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

nitko to nije rekao, niti je itko lud da tako nešto kaže
ima ih kojima se crtež u propovjedniku ne sviđa, ali obrnuto mislim da ne



taj sam

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 21/11/2017 : 11:54:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Još jedan
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 21/11/2017 : 12:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bah, druga polovina torpeda je prosecno nacrtana, sa tankim i vec vidjenim scenarijem. cisto da se ovce sisaju
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000