forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: PROPOVJEDNIK 1 & 2
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 11:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stinky ima li nešto u životu do čega si sam doša, a ne da čitaš svakakve budalaše poput Hegela?
Ono, kad kreneš nešto pisat napišeš iz svoje glave, a ne ono šta si pročita od nekog jebivjetra?
Kažeš onaj saint of killers samo maše sabljon i ruši sve oko sebe?
To ti je Stinky vrlo vjerovatno zato šta ga ćaća nije učija čitat nego mu je noštrija štap da mlati maslačke.




Pazi što ti Hegel kaže
"Ono što je u mojoj filozofiji moje, to nije istinito"

znači dečko je ima vizije?



Ne, već je govorio iz općeg.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 11:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Dečki, čini se da imamo problem u komunikaciji ovdje. Vi živite u izokrenutom svijetu i kad se sretnete sa jednim cool dečkom (kakvog pamtite iz 2006-te) jako vas srdi što je taj dečko cool, tj. kul baš zato što ne živi u izokrenutom svijetu. Vi bi htjeli kul, a istovremeno bi htjeli pravila nekul svijeta, izokrenutog svijeta. Otuda svi nesporazumi.

Biti kul nije biti razmažen, biti derište u besmislenoj pobuni. Razmažena derišta misle da misle kada pišu nešto iz tzv. svoje glave, nesvrstani. Ali ta glava nije njihova, nego svačija i ničija. Ne misle svojom glavom, nego misle kako SE misli, pišu kako SE piše, govore kako SE govori... jer su čuli da je biti kul misliti, pisati i govoriti svojom glavom.

A put do svoje glave je dug. On ti vodi preko Hegela, nesvrstani. Tebi se čini da je tvoja glava nešto najbliže tebi, da ju možeš steći tek tako: jednog lijepog jutra se probudiš i kažeš sam sebi "sad ću misliti svojom glavom". Međutim, to ne ide, a najbolje to vidiš kad sretneš prave kul dečke. Dečke koji su čitali Hegela.

Kul dečko, koji ima svoju glavu, postao je tako kul baš zato što je prošao ili još bolje, što jest na tom putu: biti kul i svoj tako što ideš uskim, teškim, strmim stazicama. Staze pune maslačaka; puno se maslačaka mora posjeći i pojesti da bi se bilo ovako kul, nesvrstani. Nije osobeno biti derište i individualac, poseban u svojoj neponovljivosti samo zato što prirodno postojiš i glava ti je izrasla na vratu i zanima te jedino dječja zemlja Afrika u tvojim prirodnim neobuzdanim porivima i groznica ti je pokosila malu koja te je jedina mogla razumjeti, svu tvoju beskrajnu tugu i bol i mržnju, baš tvoju posebnu jedinu jedincatu mržnju. Nego je ono najosobnije biti kod drugih a biti kod kuće. To ti znači, čitati Hegela (i ostale jebivjetre) i to tako da si sam došao do toga da ih čitaš i shvaćaš u čemu su u pravu. A oni su u pravu, jer su i sami prošli takav jedan put, gdje su skužili da je nekul i bedasto biti klinac, imati nekakvu svoju glavu (na kojoj ni jedna jedina vlas nije njihova niti išta mogu učiniti da bi barem tu jednu vlas napravili svojom, kako to reče Gospodin).

Zato, da, to ti je odgovor na pitanje. Došao sam do toga da budem kul, baš tako što sam prozreo gluposti o svojim glavama, što razlikujem pustu želju da se ima svoja glava i zaista imati svoju glavu. Uostalom, zato mogu s vama dječacima pričati o Propovjedniku i Hegelu, o 2006-oj i Makarskoj, o svojim glavama i jebivjetrima. I to na jedan nadasve zanimljiv i neponovljiv, na svoj način. Nećeš puno ljudi sresti u svom jedinstvenom jedincatom životu koji će ti ovo ispričati u kontekstu Propovjednika, a da ti nećeš moći reći u čemu je greška, ma koliko mozgao svojom jedinstvenom glavom.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10127 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/06/2019 : 12:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Malo te zajebavan, ti se odma raspališ.
Ovo tvoje je nemoguće raščlanit, ali sve skupa ja se slažen sa ovin šta pišeš, čak i sa ovin o dječjoj Africi i lupanju maslačaka, pa čak i sa tin da si kul.
Najmanje si kul kad se ovako raspizdiš pa opleteš onako općenito, počinjući rečenice sa "Vi". isprazniš cili šaržer a ne pogodiš ni sa jednin metkon. Ko da u životu nikad maslačke nisi mlatio.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/06/2019 : 12:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Preachera ponovo ove godine, kad ga je Fibra izbacila. Ostavio mi je nešto slabiji dojam nego kad sam ga čitao radnih dvijetisućetih, u sredini ima dosta praznog hoda. Sjećam se da mi je kraj bio napet, napet kod prvog čitanja, baš sam bio na rubu stolice.. sad sam znao kako završava pato nije bilo ni upola tako napeto. Meni Preacher nije sam vrh jer mi je odviše grub i vulgaran, a ponekad i pozerski. Ali, pomislio da će ga Stinky neće odbaciti jer se tu filozofira sjekirom (doduše na buntovnički, antiautoritativni način).
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 12:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Čitao sam Preachera ponovo ove godine, kad ga je Fibra izbacila. Ostavio mi je nešto slabiji dojam nego kad sam ga čitao radnih dvijetisućetih, u sredini ima dosta praznog hoda. Sjećam se da mi je kraj bio napet, napet kod prvog čitanja, baš sam bio na rubu stolice.. sad sam znao kako završava pato nije bilo ni upola tako napeto. Meni Preacher nije sam vrh jer mi je odviše grub i vulgaran, a ponekad i pozerski. Ali, pomislio da će ga Stinky neće odbaciti jer se tu filozofira sjekirom (doduše na buntovnički, antiautoritativni način).



Zato i ne valja haha
Ne bih sad rekao da je kao strip skroz bezveze, tj čitljivo je, ali takve stvari se ne drže, autorovo viđenje svijeta je nešto što se treba prerasti.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46567 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/06/2019 : 12:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Malo te zajebavan, ti se odma raspališ.
Ovo tvoje je nemoguće raščlanit, ali sve skupa ja se slažen sa ovin šta pišeš, čak i sa ovin o dječjoj Africi i lupanju maslačaka, pa čak i sa tin da si kul.
Najmanje si kul kad se ovako raspizdiš pa opleteš onako općenito, počinjući rečenice sa "Vi". isprazniš cili šaržer a ne pogodiš ni sa jednin metkon. Ko da u životu nikad maslačke nisi mlatio.


možda se pali na onu pismu maslačak od magazina?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 12:55:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma pričat ćemo još, o svemu i svačemu

recimo,
i ova situacija je prigovor protiv Propovjednika. mi smo tu, nemam pojma, nekakve suprotne strane, niti se baš razumijemo, hodamo različitim putevima. ali, i takvi kakvi smo, ipak nađemo neki zajednički smisao. to ti je bliže Zagoru, nego Propovjedniku. Zagor je realniji sa svojim generičkim rješenjima i svijetom u kojemu postoje prijatelji, jedni drugima pomažu, idu u zajedničke akcije itd. Svetac ubojica je jedna besmislena stilizacija, fikcija jednog svijeta u kojemu je sve gnjilo, lažno, izopačeno, samo je led u srcu jedne poblesavjele individue autentičan, samo je mržnja jedne okorjele majčine dušice iskrenost. ajde da netko čita te gluposti po skrivećki, i srami se doma, sakrije pod plahtu. ali ne možeš mi te djetinjarije prodavati pod nekakva remek-djela.
i kad malo zagrebemo ispod površine, kako smo učinili, brzo dođemo da je tako kako kažem.
sada preostaje još samo to osvijestiti i sve će onda biti kako treba, mike. bit će kul.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 12:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
Preacher doduše pokušava na jedan način progovoriti i o prijateljstvu, problem je u načinu na koji to radi.
Prvi problem je što to prijateljstvo postavlja kao suprotnost svijetu (Bog je neurotičan i pokvaren, svijet gadan i zao, ali Preacher i vampir se i ovdje mogu družiti, biti najbolji prijatelji itd)
Drugi problem je što su glavni likovi čisto "prirodni" ljudi, onako kao u Tarantinovim filmovima, ispaljuju neobavezne i cinične fraze, sprdaju se sa svime, nemaju pravog temelja.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2019 : 13:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stinky ima li nešto u životu do čega si sam doša, a ne da čitaš svakakve budalaše poput Hegela?
Ono, kad kreneš nešto pisat napišeš iz svoje glave, a ne ono šta si pročita od nekog jebivjetra?
Kažeš onaj saint of killers samo maše sabljon i ruši sve oko sebe?
To ti je Stinky vrlo vjerovatno zato šta ga ćaća nije učija čitat nego mu je noštrija štap da mlati maslačke.




Pazi što ti Hegel kaže
"Ono što je u mojoj filozofiji moje, to nije istinito"

znači dečko je ima vizije?



Ne, već je govorio iz općeg.


stinky, jesi li to ti?

Naime, primjetio sam da ne postaš tako često, te da su tvoji postovi uglavnom odgovori na stinkyjeve.

A tu je i ta slična igra riječi koju obojica imate vezanu uz Zoroastera = Zaratustru. Zoroasterixx u tvom slučaju -> Zagortustra u stinkyjevom.

Također, vidim da dijelite ljubav prema istoj literaturi.

Nekako mi se teško oteti dojmu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 13:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Stinky ima li nešto u životu do čega si sam doša, a ne da čitaš svakakve budalaše poput Hegela?
Ono, kad kreneš nešto pisat napišeš iz svoje glave, a ne ono šta si pročita od nekog jebivjetra?
Kažeš onaj saint of killers samo maše sabljon i ruši sve oko sebe?
To ti je Stinky vrlo vjerovatno zato šta ga ćaća nije učija čitat nego mu je noštrija štap da mlati maslačke.




Pazi što ti Hegel kaže
"Ono što je u mojoj filozofiji moje, to nije istinito"

znači dečko je ima vizije?



Ne, već je govorio iz općeg.


stinky, jesi li to ti?

Naime, primjetio sam da ne postaš tako često, te da su tvoji postovi uglavnom odgovori na stinkyjeve.

A tu je i ta slična igra riječi koju obojica imate vezanu uz Zoroastera = Zaratustru. Zoroasterixx u tvom slučaju -> Zagortustra u stinkyjevom.

Također, vidim da dijelite ljubav prema istoj literaturi.

Nekako mi se teško oteti dojmu.



Ne čitam sada baš stripove, pa ne pišem inače, a inače smo u kontaktu, pa nekad navratim ako i on dođe.
Igra riječi je slučajnost, možda jer smo čitali neke iste knjige.
Već je bilo nekih komičnih pokušaja da me optuže da sam klon, ali moje ime je čisto.

Edited by - Zoroasterixx on 16/06/2019 13:04:48
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2019 : 13:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne čitam sada baš stripove, pa ne pišem inače, a inače smo u kontaktu, pa nekad navratim ako i on dođe.
Igra riječi je slučajnost, možda jer smo čitali neke iste knjige.
Već je bilo nekih komičnih pokušaja da me optuže da sam klon, ali moje ime je čisto.


Mislim, nisam očekivao potvrdni odgovor.

Ali morao sam to istaknuti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 13:25:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne čitam sada baš stripove, pa ne pišem inače, a inače smo u kontaktu, pa nekad navratim ako i on dođe.
Igra riječi je slučajnost, možda jer smo čitali neke iste knjige.
Već je bilo nekih komičnih pokušaja da me optuže da sam klon, ali moje ime je čisto.


Mislim, nisam očekivao potvrdni odgovor.

Ali morao sam to istaknuti.



Uglavnom, sada znaš bolje.
Jesi li ti možda ljubitelj Preachera?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 13:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Preacher doduše pokušava na jedan način progovoriti i o prijateljstvu, problem je u načinu na koji to radi.
Prvi problem je što to prijateljstvo postavlja kao suprotnost svijetu (Bog je neurotičan i pokvaren, svijet gadan i zao, ali Preacher i vampir se i ovdje mogu družiti, biti najbolji prijatelji itd)
Drugi problem je što su glavni likovi čisto "prirodni" ljudi, onako kao u Tarantinovim filmovima, ispaljuju neobavezne i cinične fraze, sprdaju se sa svime, nemaju pravog temelja.



Nisam došao toliko daleko da bih vidio što se uopće hoće reći u tom Propovjedniku. Ovo što sam uzeo je ispod svih kriterija čitljivosti i jednostavno ne mogu na to gubiti vrijeme.

Mogu se detaljnije osvrnuti na Sveca ubojicu. Ali čim je ova priča napisana kako je napisana, nemam razloga sumnjati da je drugdje drugačije. Hoću reći, dovoljno mi je i ovo što sam vidio da vidim dosege toga tipa koji to piše. On niti zna razmišljati niti je ustanju stvoriti svijet koji bi meni bio uvjerljiv. A čitati nešto neuvjerljivo, čisto da se "zabavim", to je za mene prošlost. Ne mogu više biti odomaćen u djetinajstom eskapizmu.

U Svecu ubojici, što se tiče prijateljstva, ljubavi, tih viših određenja smisla, ima ta jedna situacija kada ovaj ratni veteran ("odmetnik Josey Walles") sretne jednu curu koja u njemu vidi nešto. Eto, to je jedna jedina smislena situacija u čitavom tom specijalu. Ali je ta situacija urađena čisto šablonski, tj. nema tu nikakve razlike između prosječnog Bonellija i ovoga. Recimo, takve bizarne ljubavi su sto puta bolje urađene kod ranog (početnog DD) Sclavija.

Znači, jedinu smislenu (životno relevantnu) situaciju u Svecu ubojici imamo u šabloni okorjeli cininični veteran koji srlja u propast --> nevina mlada cura koja izvlači propalog i podiže ga, vraća mu vjeru u život. Dalje imamo standardnu šablonu: oni nađu svoje mjesto pod suncem, osnuju svoju idiličnu farmu, imaju djecu --> ali onda dolazi nesreća i žena i djeca stradaju. Dalje opet standardni obrazac --> spašeni propalica ovoga puta propada do kraja i postaje okorjeli, smrznuti u srcu. Nadalje se nižu gluposti, odvijanje mehanizma, stvarno ne znam kome to može biti zanimljivo, ta dosada.

E sad,
da je ova šablonska priča ispričana u maniri svojih uzora (vesterna Clinta Eastwooda), onda bi barem bila podnošljiva, prosječno podnošljiva. Jer u tim filmovima još uvijek ima odnosa sa svime, sa dobrom i zlom.

Ovdje, međutim, uopće fali relacija. Pisac ove storije ne razumije da se zloća (do toga je njemu stalo) može istaknuti bolje i jače kada ima relaciju na drugo. A drugo bi bio svijet koji je i dobar.
Umjesto toga, on misli da misli kada otpušta kočnice potpuno i prikazuje čitav svijet kao klaonicu (rat, laž, licemjerje...). Sve je pokvareno, samo su naša dva bića jedinstvena, njihova ljubav je jedinstvena. Ali tu fali relacija, fali u odnosu na što su jedinstveni. Ako je sve tako trulo i pokvareno, onda ni njihova ljubav nema ništa pozitivno prema čemu bismo je odvagnuli. Onda je sasvim svejedno vole li se ono malo ili megaintenzivno - jer, budući da je sve ostalo lažno i pokvareno, a samo njihova ljubav postoji, nemamo nikakvu mjernu jedinicu za tu ljubav. Zato se događa UPRAVO SUPROTNO od onoga što namjerava taj pisac: ne da imamo veliku autentičnu ljubav, nego imamo besmislenu proizvoljnost dvije individue za koje se tvrdi da su pravi, da su autentični.

I zato ova priča kolosalno propada. Nema nikakvog značja, skroz je neuvjerljiva. Ostaju samo besmisleni efekti nasilja, koji se mogu svidjeti nezahtjevnim ljudima. Od beskonačne čežnje, ljubavi, prijateljstva, ovdje ne ostaje ništa.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10073 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/06/2019 : 13:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne čitam sada baš stripove, pa ne pišem inače, a inače smo u kontaktu, pa nekad navratim ako i on dođe.
Igra riječi je slučajnost, možda jer smo čitali neke iste knjige.
Već je bilo nekih komičnih pokušaja da me optuže da sam klon, ali moje ime je čisto.


Mislim, nisam očekivao potvrdni odgovor.

Ali morao sam to istaknuti.



Mene je ta puka slučajnost istovremenog pojavljivanja njih dvojice inspirirala svojedobno na kreiranje ove šaljive fotomontaže:



Na ruci ovog stinkača je Zorrova lutka (iako sam znao za tu igru riječi Zoroaster = Zaratustra).

Ali naravno vidim da sam bio u krivu.

Kao što su u krivu oni koji bi u Hegelovim crncima našli natruhe rasizma.

Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2019 : 13:43:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne čitam sada baš stripove, pa ne pišem inače, a inače smo u kontaktu, pa nekad navratim ako i on dođe.
Igra riječi je slučajnost, možda jer smo čitali neke iste knjige.
Već je bilo nekih komičnih pokušaja da me optuže da sam klon, ali moje ime je čisto.


Mislim, nisam očekivao potvrdni odgovor.

Ali morao sam to istaknuti.



Uglavnom, sada znaš bolje.
Jesi li ti možda ljubitelj Preachera?


Da, jesam. Mislim, meni je Ennis općenito drag autor. S time da su mi Hitman, Punisher i War Stories bolji od Propovjednika.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 13:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

[quote]Originally posted by Zoroasterixx


Ovdje, međutim, uopće fali relacija. Pisac ove storije ne razumije da se zloća (do toga je njemu stalo) može istaknuti bolje i jače kada ima relaciju na drugo. A drugo bi bio svijet koji je i dobar.
Umjesto toga, on misli da misli kada otpušta kočnice potpuno i prikazuje čitav svijet kao klaonicu (rat, laž, licemjerje...). Sve je pokvareno, samo su naša dva bića jedinstvena, njihova ljubav je jedinstvena. Ali tu fali relacija, fali u odnosu na što su jedinstveni. Ako je sve tako trulo i pokvareno, onda ni njihova ljubav nema ništa pozitivno prema čemu bismo je odvagnuli. Onda je sasvim svejedno vole li se ono malo ili megaintenzivno - jer, budući da je sve ostalo lažno i pokvareno, a samo njihova ljubav postoji, nemamo nikakvu mjernu jedinicu za tu ljubav. Zato se događa UPRAVO SUPROTNO od onoga što namjerava taj pisac: ne da imamo veliku autentičnu ljubav, nego imamo besmislenu proizvoljnost dvije individue za koje se tvrdi da su pravi, da su autentični.




Glavna radnja u Preacheru pati od istog problema.
Stvar je u tome da se autor vodi razmišljanjem da likovi ispadaju bolji, a njihov odnos autentičniji ukoliko je svijet u koji su postavljeni gori (ili, u odnosu na izopačenost negativaca u serijalu - i sam Preacher čini neke moralno upitne stvari, ali pored nekih drugih likova, ispada junak recimo)
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 13:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

stinky, jesi li to ti?

Naime, primjetio sam da ne postaš tako često, te da su tvoji postovi



opet ove gluposti

bušido, nisi ti u stanju ništa primijetiti. jer da jesi, onda bi i opazio da, iako postoje neke sličnosti, postoje i razlike. i u načinu pisanja, i u obraćanju, i u ponašanju na forumu.

za tebe, genijalca, ako dvojica ljudi pročitaju neku istu knjigu ili spomenu Hegela, mora biti da je to ista osoba. ajoj mališa, pa velik je ovo svijet. a Hegel je jako poznat.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 13:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Ne čitam sada baš stripove, pa ne pišem inače, a inače smo u kontaktu, pa nekad navratim ako i on dođe.
Igra riječi je slučajnost, možda jer smo čitali neke iste knjige.
Već je bilo nekih komičnih pokušaja da me optuže da sam klon, ali moje ime je čisto.


Mislim, nisam očekivao potvrdni odgovor.

Ali morao sam to istaknuti.



Uglavnom, sada znaš bolje.
Jesi li ti možda ljubitelj Preachera?


Da, jesam. Mislim, meni je Ennis općenito drag autor. S time da su mi Hitman, Punisher i War Stories bolji od Propovjednika.



Pretpostavljam da se ne slažeš sa tezom da je Preacher ustvari dosta nezreo strip?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2019 : 13:55:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

stinky, jesi li to ti?

Naime, primjetio sam da ne postaš tako često, te da su tvoji postovi



opet ove gluposti

bušido, nisi ti u stanju ništa primijetiti. jer da jesi, onda bi i opazio da, iako postoje neke sličnosti, postoje i razlike. i u načinu pisanja, i u obraćanju, i u ponašanju na forumu.

za tebe, genijalca, ako dvojica ljudi pročitaju neku istu knjigu ili spomenu Hegela, mora biti da je to ista osoba. ajoj mališa, pa velik je ovo svijet. a Hegel je jako poznat.


Ne bi bilo prvi puta da se netko na ovom forumu pokušavao predstavljati pod više različitih ličnosti.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/06/2019 : 13:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sama srž Preachera je da je nezreo strip, to ga izdiže iznad ostalih.
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 14:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Sama srž Preachera je da je nezreo strip, to ga izdiže iznad ostalih.



Hoćeš reći da je dobro što je nezreo?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 14:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
isto tako nije prvi puta da se ti praviš pametnjakovićem, bušido
pametnjakovićem koji čita puno stripova, još ih voli jebote, a onda, kad se povede priča o nekom stripu, umjesto da kaže nešto ad rem, priča budalaštine, pametuje

znaš li ti išta o Propovjedniku, bušido? ili znaš samo pametovati bez ikakvog temelja
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12794 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 16/06/2019 : 14:06:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Pretpostavljam da se ne slažeš sa tezom da je Preacher ustvari dosta nezreo strip?


Zapravo se slažem s time, ali ja to ne smatram njegovom manom, već njegovom kvalitetom.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Zoroasterixx
Advanced Member



Croatia
3441 Posts

Member since 17/02/2014

Posted - 16/06/2019 : 14:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zoroasterixx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Zoroasterixx

Pretpostavljam da se ne slažeš sa tezom da je Preacher ustvari dosta nezreo strip?


Zapravo se slažem s time, ali ja to ne smatram njegovom manom, već njegovom kvalitetom.



To je isto rekao i pcoro, ali ne znam zašto je to kvaliteta.
Misliš možda u smislu da je zabavan, otkačen, lud?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/06/2019 : 14:08:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

Zapravo se slažem s time, ali ja to ne smatram njegovom manom, već njegovom kvalitetom.



moraš objasniti svoj stav da bi bio smislen
nije stvar da se nešto izjavi, već da se i pokaže što se hoće reći
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000