forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Deadwood Dick (Audace)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 24/01/2021 : 12:22:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam drugi dio u izdanju Libellusa zbog većeg formata. Obožavam Frisendu i očekivao sam da će crtež drugog dijela biti oštar i detaljan kao u prvom. Ništa od britkosti, loš odabir tamno sivih nijansi u prvoj epizodi ove dvodijelne priče, ipak malčice bolji ugođaj u drugoj. No čak i ondje me jako smetaju neka rješenja. Primjerice, scena kad stanovnici Hide and Hornsa gledaju Dicka na odlasku, stranica 122. Tako statično i nezanimljivo.

Priča je također lošija u drugoj knjizi, ali razrada je i dalje zanatski savršena. Prijevod očekivano lošiji, nakon onakvog blaga u Zlatnoj seriji očekivanja su bila visoka, ali ipak... Kao da netko loše priča izvrstan vic, materijal je tu ali pada zbog ritma, strukture rečenice, finog odabira riječi. Nije smiješno, što mogu.

Treći dio Deadwood Dicka, naravno, čekam od Veselog četvrtka. "Između Teksasa i pakla / Olovo i meso" ću možda isto kupiti u Zlatnoj seriji iz znatiželje.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2021 : 17:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

(ocjena za sve skupa)




Deadwood Dick 3 Black Hat Jack / Opsada Adobe Wallsa / Vjetar smrti (Libellus)

Procitao i trecu knjigu i bogami, bas mi je dobro sjela. Malo je reci, da sam uzivao u njoj, a isto i u prethodnje 2. Sigurno nesto najbolje sto je SBE izbacio u posljednjim decenijama (heh, vidi se da je autor netko drugi pa zato? ).

Opet ima i humora, brutalnih scena (ali puno manje nego u dvici recimo), sexa, rasizma... i dobro napisano uz zanimljive dialoge, sta bi se moglo zazeljeti vise? Eh da, mozda Bleka i Zagora, ali nije to taj strip, radije ga zaobilazite ako njih trazite na ovom mjestu.

Bas mi je zao sto nema vise.


Svakako ima smisla sve ovo izdati na A4 formatu kako je to LL uradio (i to mislim za sva 3 crtaca), ali posto sam sve skupa vec procitao (u LL ruhu), i vec uzeo keca u VC izdanju, nastavljam sa VC. Mada me kopka malo...


I zanimaju me i "domace" naslovnice preostala 2 broja u izdanju VC, hoce li biti na nivoju Kordeja, ili barem blizu.
(nije li vec najava u posljednjom broju ZS ili sam ja nesto sanjao?)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/01/2021 : 18:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


I zanimaju me i "domace" naslovnice preostala 2 broja u izdanju VC, hoce li biti na nivoju Kordeja, ili barem blizu.
(nije li vec najava u posljednjom broju ZS ili sam ja nesto sanjao?)





Nisi sanjao. Evo je za #2, koji bi trebalo da izadje pocetkom febraura.
quote:
Originally posted by Deers



Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/01/2021 : 20:25:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

E, to. I cinilo mi se da je bio on u najavi kada sam uzeo te ZS za kolegu. Ali nisam jos siguran koju koricu uzeti. No, ako sam krenuo sam domacom (Kordej), valjalo bi tako i nastaviti?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11195 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 06/02/2021 : 11:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
https://youtu.be/XnRGv9k-rFc

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/02/2021 : 08:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
pored ll izdanja nabavih i vc. sta cu kad volim
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 21:29:08  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

pored ll izdanja nabavih i vc. sta cu kad volim



Kaspere je l samo Dika uzimas od Zlatne serije ili uzimas sva izdanja Zlatne serije?
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20703 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/02/2021 : 21:47:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uzima samo Dika i Zagora.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 14/02/2021 : 21:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

uzima samo Dika i Zagora.



Zagor i Dik uvek i idu zajedno u recenici!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/02/2021 : 21:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going
Kaspere je l samo Dika uzimas od Zlatne serije ili uzimas sva izdanja Zlatne serije?



imam dva dika, ove pibd koje sam imao u izdanju ll pa sam ih ne znam zasto prodao (samo su mi pre 4 epizode dobre). i uzecu ovog zagora sto sledi. mozda imam jos nesto negde
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 04:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne uzimas Mister NOove alamnahe ili Teks magazine?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 06:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote


Dedvud Dik #2
Izmedju Teksasa i pakla

Colombo/Frisenda


Nakon razocaravajuceg keca, dvojka mi je legla kao budali samar.
Citiram kolegu pcoroa koji je pogodio jos pre par meseci sve sto bih ja sad rekao :
quote:
Originally posted by pcoro



Dvica: prilično bolja. Ovog puta je riječ o klasičnoj jedan protiv svih osvetničkoj priči sa jasnom konvencionalnom strukturom. Priča je puna krvavih i grotesknih detalja, vrlo je nasilna i prilično humoristična, likovi su dva dobra crnca i par dobrih kineskinja protiv cijelog selo zlih retardiranih bijelih rasista i pokvarenog kineza. Riječ je o iskonskom osvetničkom trashu koji mi je bio vrlo zabavan.

Crtež je fantastičan. Frisenda je ovdje uz pomoć Columba nadmašio Patagoniju. Tamo je možda crtao preciznije, ljepše, ali sa rigidnom, pomalo dosadnom bonelli rešetkom. Deadwood Dicka je s druge strane crtao prljavije. Crtež vuče na Milazza, ali je krcat detalja i humora. Mirne scene raskošno prikazuju lokacije detaljnošću koja podsjeća na Magnusove Alan Fordove - prizorisu puni detalja u pozadini - štakora, raspadajućeg namještaja, starog alata, svakakvih grotesknih detalja. Akcijske scene su dinamične, super montirana sa izvitoperenim perspektivama, dinamikom, režijom. Svim onim čega u Bonelliju inače nema ni za lijek. Vidi se da je ovdje puno položeno u vizualni dojam stripa. Ovdje crtež priča, jebate!!




Odlican strip, odlicna zabava, nemilosrdno, krvavo i eksplicitno do kraja, ne bi mi smetalo i da je jos eksplicitnije sto se tice seks scena, nasilje je vec dovoljno eksplicitno. Izgleda da su Italijani u stripu isti kao Ameri na filmu, nasilje najgrdje vrste je potpuno u redu i normalno za prikazati, ali da se vidi neka potpuno gola zenska to je svetogrdje najvise vrste, ponekad neki sisic izviri i to je to. Isto tako je i u Dedvud Diku, mogli su malo vise golotinje kada su vec isli na 18+. Dok u Italijanskom filmu i nije takva situacija kao u americkom, ali sad vec idem u digresiju.

Ali svejedno dobar dasak svezine, krvi, razbijene resetke itd. za Bonelli. Nije ovaj strip nikakva umetnost, ali je prokleto zabavan, pun adrenalina i testosterona. Colombo je mnogo bolje ubo i razumeo sustinu sta treba raditi sa ovim serijalom od Masiera koji je previse isao u neku satiru i zajebanciju.

Izmedju Teksasa i pakla zasluzuje ocenu izmedju 8,5 i 9, ali vise mi naginje na 9ku odnosno u recenzije ocenjivanu:
Prica: 8
Scenario: 9
Crtez: 10
Naslovne strane(originalne): 9 ; Kordejeva 10
Ukupna ocena 90%

Jedino sto mi je zao jeste sto se u izadnju od VC zbog ovog malog formata ne vidi pun raskos genijalnog Frisende. Neko je spomenuo u nekom topiku da bi bila vrhunska fora da je VC ovo objavio kao specijalno izdanje Zlatne serije na velikom formatu, to bi bio pun pogodak, ali sta je tu je.

Nadam se da ce neko napisati recenziju za ovu epizodu pa da sa zadovoljstvom prepisem svoje ocene u komentar recenzije.

S nestrpljenjem ocekujem sledeci broj Dika u ZS nadam se da ce biti uskoro, najkasnije na leto ove godine!

Edited by - going going on 15/02/2021 07:00:38
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 08:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ne uzimas Mister NOove alamnahe ili Teks magazine?



pazario prve brojeve i prosledio,mnogo je to lose. mogao je vc da pbjavi birane specijalce mnoa ili almanahe od teksa, al ne, odabrali su losiju varijantu
pazarih i ona dva stara ticijeva teksa, bolje da su mi ostali u lepom secanju (hm, kaznu za oholog pukovnika zapravo i nisam citao ranije )
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12830 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 15/02/2021 : 11:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
Meni je ovaj Deadwood Dick čisto smeće. Iako, poštujem i druga mišljenja.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7610 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 15/02/2021 : 12:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Citao sam samo prvi dvobroj i dobar mi je bio..
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 15/02/2021 : 13:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Meni u ovoj drugoj epizodi mana to što je nekako laka. Mislim, taj motiv crnca osvetnika je zadnjih godina trendi i čini se kao laki način da napraviš strip koji bi istovremeno bio i trashy i edgy. A opet, možda jednostavno ne volim vidjeti takvu podjelu uloga, možda jednostavno želim bijelog heroja, Teksa, da riješi stvar, tko će znati?

Prva epizoda je bila uravnoteženija, tamo su i bijelci i indijanci i crnci bili u sličnoj kaši, a ovdje je crno bijela podjela. Usprkos tome, epizoda je baš zabavna, možda najzabavnija od sve tri. I ima melankolični kraj, kad sve ispada priča koju Dick priča ne bi li nažicao još jednu rundu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 22:13:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Meni se cini da je drugi dvobroj radjen pod uticajem Tarantinovog filma Djangova osveta. Znaci jednostavna postavka (u stripu jos jednostavnija nego u filmu) i glavni lik koji ide u osvetu i roka sve redom.

Ali mislim da nije ovde bas crno bela podela, tu je i lik kineza i kineskinja koji su isto prikazani svako na svoj nacin.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/02/2021 : 22:34:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Meni se cini da je drugi dvobroj radjen pod uticajem Tarantinovog filma Djangova osveta. Znaci jednostavna postavka (u stripu jos jednostavnija nego u filmu) i glavni lik koji ide u osvetu i roka sve redom.



kakav sad tarantino, kad ovo prati tamo neki lensdejlevu pripovetku (ili sta vec od njega)

Edited by - kasper on 15/02/2021 22:36:00
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2021 : 22:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
E ne znam koliko se oslanja na Lensdejlev literarni predlozak, nisam citao, mene licno je podsetio na Djanga. Mozda vise po osecaju nego po samoj radnji. Mada i u Djangu i u Diku ima mnogo rokanja i koljacine i zlih belaca.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2140 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 16/02/2021 : 08:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Tarantino je ulickaniji, sa raskošnim negativcem. Dick je siroviji. Sad čekam da Zlatna serija dođe u grad pa da kupim u novom prijevodu i donesem najkonačniji sud.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2021 : 22:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Tarantino je ulickaniji, sa raskošnim negativcem. Dick je siroviji.


Istina!
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3524 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 17/02/2021 : 17:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Dok je prvi Deadwood više bio slika Divljeg zapada nakon Građanskog rata, u smislu položaja crnaca, drugi je gola, sirova zajebancija. Ima tu mnogo elemenata revizionističkog vesterna, naspram uobičajeno romantizovanih predstava o tom periodu. Generalno, odlično Bonelli osveženje, scenaristički preduhovito, crtački veoma kvalitetno.

Što se nove priče u ZS tiče, veoma mi odudara od uvodne i nema tu širinu u pripovedanju. Colombo se držao izolovanih okruženja i koliko jedan crnac tu još više upada u oči, posebno ako za sobom na konju vuče mrtvog prijatelja. Isto crnog. Ali je to sjajno razbio ubacivši nekoliko Kineskinja, koje su došle u Ameriku da bi se udale, a završile kao prostitutke, i to od strane njihovog fellow Kineza... Sprdanje sa stereotipima je opet prezabavno, ali imam nešto slabiji utisak, nego nakon prve priče.

quote:
Colombo je mnogo bolje ubo i razumeo sustinu sta treba raditi sa ovim serijalom od Masiera koji je previse isao u neku satiru i zajebanciju.


@going, rekao bih da je Colombo još dalje otišao s time, ali da Masiero pokazuje kroz priče kako želi da se istakne kroz taj neki novi Bonelli.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 18/02/2021 : 19:07:30  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Ako ćete da raspravljate o scenarističkim vrhuncima Dedvud Dika, sačekajte da ljudi pročitaju Black Hat Jacka

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/02/2021 : 19:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

Ali je to sjajno razbio ubacivši nekoliko Kineskinja, koje su došle u Ameriku da bi se udale, a završile kao prostitutke, i to od strane njihovog fellow Kineza... Sprdanje sa stereotipima je opet prezabavno, ali imam nešto slabiji utisak, nego nakon prve priče.





Taj deo se i meni najvise svideo, odnosno zezanje sa stereotipima i kako su se kineskinje zahvalile Diku na kraju!


quote:
Originally posted by karven

Ako ćete da raspravljate o scenarističkim vrhuncima Dedvud Dika, sačekajte da ljudi pročitaju Black Hat Jacka



A dobro, logično je da se od Bosselija najvise očekuje.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37320 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/02/2021 : 13:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Je, dobra je ta treca prica. Naravno i crtez. I dalje me kopka... citao sam LL, a uzimam VC... ali imati sve to na A4 je ipak ono...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000