forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Deadwood Dick (Audace)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

djukak
Senior Member



2894 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 22/06/2020 : 11:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Nije mi se dopala Kordejeva naslovna strana, kao sto sam i napisao kad je bila najavljena. Ocena je za Italijansku naslovnu stranu.
Steta sto nije nekako u ovo izdanje ubacena i druga originalna naslovna strana koja je mozda i bolja od #1.



Stavili su je u CB varijanti na predlist.

They have money for wars, but can't feed the poor!

Allow me to introduce first, Makaveli the Don.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 22/06/2020 : 20:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by djukak

quote:
Originally posted by going going

Nije mi se dopala Kordejeva naslovna strana, kao sto sam i napisao kad je bila najavljena. Ocena je za Italijansku naslovnu stranu.
Steta sto nije nekako u ovo izdanje ubacena i druga originalna naslovna strana koja je mozda i bolja od #1.



Stavili su je u CB varijanti na predlist.



Istina. Nisam se zagledao u predlist, mislio sam da je to uobicajeni predlist od Dedvud dika. A kada sam video drugu naslovnu stranu na Bonellijevom sajtu nisam povezao da je to to.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/07/2020 : 09:19:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
U knjižnicu došla i dvica, u Školsku knjigu jedinica pa evo mojih dojmova:

Jedinica: osrednja. Priča o Dickovom bijegu pred linčom i pristupanju vojsci (postaje buffalo soldier, dio crne brigade), te borbi s indijancima. Najveći problem je što nema nekog konkretnog zapleta, radnja više ide kao niz anegdota koje su ok ali ništa spektakularno. Uz to, ima i dosta vremenskih skokova u radnji kao i Dickovih humorističnih opisa koji su mi bili previše kitnjasti i ponekad bi gušili radnju. Mastanutoutov crtež je prilično dobar, ali nije da ću ga se zauvijek sjećati.

Ja sam prvo pročitao priču u Ludensovom izdanju, a zatim je kupio kao Zlatnu seriju i vidi se stripu bolje leži veći format. Crtano je dosta detaljno pa se crtež u formatu Zlatne serije teže čita i manji je gušt..

Dvica: prilično bolja. Ovog puta je riječ o klasičnoj jedan protiv svih osvetničkoj priči sa jasnom konvencionalnom strukturom. Priča je puna krvavih i grotesknih detalja, vrlo je nasilna i prilično humoristična, likovi su dva dobra crnca i par dobrih kineskinja protiv cijelog selo zlih retardiranih bijelih rasista i pokvarenog kineza. Riječ je o iskonskom osvetničkom trashu koji mi je bio vrlo zabavan.

Crtež je fantastičan. Frisenda je ovdje uz pomoć Columba nadmašio Patagoniju. Tamo je možda crtao preciznije, ljepše, ali sa rigidnom, pomalo dosadnom bonelli rešetkom. Deadwood Dicka je s druge strane crtao prljavije. Crtež vuče na Milazza, ali je krcat detalja i humora. Mirne scene raskošno prikazuju lokacije detaljnošću koja podsjeća na Magnusove Alan Fordove - prizorisu puni detalja u pozadini - štakora, raspadajućeg namještaja, starog alata, svakakvih grotesknih detalja. Akcijske scene su dinamične, super montirana sa izvitoperenim perspektivama, dinamikom, režijom. Svim onim čega u Bonelliju inače nema ni za lijek. Vidi se da je ovdje puno položeno u vizualni dojam stripa. Ovdje crtež priča, jebate!!

Ostale su mi u sjećanju noćne scene s raslinjem u negativu, scene pucnjave iz perspektive metka, onaj ulazak u mjesto pod prezirivim pogledima mještana, fantastična zadnja scena gdje se planinski pejsaž lagano pretopi u scenu iz krčme.

Mislim da je Andreucci morao progutati knedlu u grlu kad je shvatio da će morati crtati poslije OVOGA.

Edited by - pcoro on 02/07/2020 09:20:20
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/07/2020 : 11:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro
[

Ja sam prvo pročitao priču u Ludensovom izdanju, a zatim je kupio kao Zlatnu seriju



Iša u budućnost
Inače, da, Frisendina priča je fenomenalno nacrtana.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 02/07/2020 : 12:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Lapsus

Moram priznat da sam mislio da je Libellus cijena pljačka, ali sad kad gledam kako je lijep ovaj DD2 i koliko se gubi smanjivanjem, priznajem da bi uz poveći popust radije kupio Libellusov nego VČ .
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 04/07/2020 : 16:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Deadwood Dick: Crveno kao noć, cveno kao krv.

Pročitao sam prvu priču u ZS i dobra je. Strip me pošteno zabavio i to je dovoljno. Nije ništa revolucionarno, ali ima odmaka od klasičnoga Bonellija. Da, malo je skplicitniji i time nekako realniji u priči ali ima brdo klasičnoga pripovijedanja. Možda previše didaskalija. Crtež također malo odudara, iako poštuje u većini slučajeva klasičnu rešetku, Mastantuono je odlučio pristupiti malo realističnije crtežu. Nedostaje one njegove stilizacije prisutne u drugim stripovima a koji se meni sviđa. Ali da je razbio, razbio je.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/07/2020 : 16:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

Deadwood Dick: Crveno kao noć, cveno kao krv.

Pročitao sam prvu priču u ZS i dobra je. Strip me pošteno zabavio i to je dovoljno. Nije ništa revolucionarno, ali ima odmaka od klasičnoga Bonellija. Da, malo je skplicitniji i time nekako realniji u priči ali ima brdo klasičnoga pripovijedanja. Možda previše didaskalija. Crtež također malo odudara, iako poštuje u većini slučajeva klasičnu rešetku, Mastantuono je odlučio pristupiti malo realističnije crtežu. Nedostaje one njegove stilizacije prisutne u drugim stripovima a koji se meni sviđa. Ali da je razbio, razbio je.




Pricekaj sada drugu pricu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/07/2020 : 10:17:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i ja prvi diptih u izdanju Veselog Četvrtka. Crtački dosta zanimljivo (za Bonelli), ali pričom ništa posebno. Ta etiketa "za odrasle" ovdje se svodi na psovanje koje mi uglavnom djeluje na silu ubačeno. Ipak, nasmijao sam se i ja par puta i svakako ću čitati i nastavke.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 05/07/2020 : 14:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Vidis, meni psovke su bile hit and miss, negdje super negdje tako. Na kraju mi je žao da Tex nema neke elemente Dicka.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/07/2020 : 16:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ja sam isto kupio VČ izdanje, utiske javim kada pročitam. Vidim da je većina oduševljena ovim stripom.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 05/07/2020 16:26:26
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/07/2020 : 19:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Mazijero&Mastantuono:Dedvud Dik #1,2 - Crno kao noć,crveno kao krv (Veseli četvrtak,Zlatna serija #21)

Nakon LL grande izdanja,pročitah i ovo od Veseljaka,i najpre moram reći da su ipak u ovom segmentu VČ ponajbolji - samo kad ne zeznu neku tehnikaliju;a ovde ne vidim ni jedan propust.Sa druge strane,prevod Jelene Galebović je top.

Sam strip je meni lično nešto ponajbolje od bonelija uopšte.Svojevrsni Tarantino u bonelijani.
Zaplet i radnja i nisu nešto specijalno,ali izvođenje,dijalozi...sve za 5.
Nema tu junaka koji potežu brže od senke,koji u rambo stilu mlate horde neprijatelja,izgovaraju rečenice veće od života.Tek obična priča o ne baš običnim protagonistima Divljeg zapada;sad sam tek skontao zašto mi je ova epizoda bolja od druge - tamo je Dik već dosta opasnija njuška,a ovde je tek obična osoba (ako zanemarimo nestandardnu boju kože) sa svim mogućim manama,strahovima...

5/5

Mastantuono sjajan!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 05/07/2020 19:36:10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/07/2020 : 19:43:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going


Ne znam cemu odusevljenje ovim stripom, cak i za publiku koja iskljucivo konzumira Bonellijevu produkciju stripova. Golotinja nije novina u Bonelliju i nije nista eksplicitnija nego sto smo je vec videli u Dilanu Dogu jos od 1986.godine. Nasilja i krvoprolica imamo i u Teksu i u Zagoru pa nadalje. Ako je ovoliko odusevljenje samo zbog toga sto likovi u stripu mogu da opsuju, onda nek ide sve u tri pm.

Dedvud Dik je zabavan, neozibljan, lagan, na momente karikaturalan i humoristicni strip. Nije mi se dopala naracija glavnog lika citaocima u maniru rusenja cetvrtog zida jer se svesno obraca nama citaocima. Sama prica nije nista originalno niti novo, utvrdjenje indijanci itd, dijalozi su eto malo popravili stvar i dodali na nekoj simpaticnosti.

Mastuantono vadi celu situaciju, jer da nije ovako dobar crtez ovaj strip bi bio u ozbiljnom problemu.

Dakle Dedvud Dik nije nista specijalno, zanimljiv stripic koji se procita na brzinu uz uzivanje u dobrom crtezu.

Nadam se da ce Colombo i Bosseli malo podici scenaristicki nivo price i uozbiljiti situaciju, mada citajuci Colomba u poslednje vreme na Dampirovim prvim brojevima moram priznati da od njega ne ocekujem nista epohalno, i zato su sve oci sada uperene u Bosselija. Barem cemo crtacki sigurno uzivati i u narednim epizodama mozda i vise nego u ovoj prvoj prici jer su Frisenda i Andreucci zaista majstori.


oduševljenje je otud što napokon imamo boneli strip u kojem nema dijaloga za uzrast 12+godina.Za početak.
Nadalje,nije nikakva fora u psovkama,već u kvalitetnom scenariju u kome napokon može uživati o odrasla osoba, u visprenim dijalozima,koje vidim prvi put u bonelijani.
A samo obraćanje glavnog junaka čitaocima je dodatni kvalitet.

Koliko vidim,ovo tvoje mišljenje deli dobar broj "zadrtijih" bonelijavaca,pa ga shvatam kao dodatni plus.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 05/07/2020 : 21:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto


oduševljenje je otud što napokon imamo boneli strip u kojem nema dijaloga za uzrast 12+godina.Za početak.
Nadalje,nije nikakva fora u psovkama,već u kvalitetnom scenariju u kome napokon može uživati o odrasla osoba, u visprenim dijalozima,koje vidim prvi put u bonelijani.
A samo obraćanje glavnog junaka čitaocima je dodatni kvalitet.

Koliko vidim,ovo tvoje mišljenje deli dobar broj "zadrtijih" bonelijavaca,pa ga shvatam kao dodatni plus.


Mi izgleda nismo čitali strip. Meni je ovdje većina dijaloga i scenarij, usprkos oznaci, za uzrast 18-.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 05/07/2020 : 21:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ima li čoveče u tebi i zrnce muških hormona??
:)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/07/2020 : 13:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ma stanite, ljudi, ne svađajte se! Oboje ste u pravu - dijalozi su na nivou od točno 14 godina!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/07/2020 : 14:19:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ako ste iole normalni valjda radije pročitate "Hiljadu mu bubnjeva" ili "Svih mi jelenskih rogova" nego "Sad če mi odrezati kitu" ili "Jebat čemo crn"čugi guzicu"!
Ako ste?...

Jest taj DD osviježenje u Bonelliju ali da smo ga čekali ko ozebli sunce..i nismo.
A da če se neki novi naraštaji napalit na strip preko DD jako sumljam...
Koliko prosto, vulgarno i realističko prikazan taj Divlji Zapad, sad ti naraštaji u njemu žive...
Sve jim je to domaće iz Zadruge, Parova,sajtova sa nasilnim filmovima...
Njima taj strip nije pokazao ništa novo ili nešto što ne poznaju..
Tako da edukativni utjecaj imaju taj Dik i Čikov vremeplov..apsolutno isti.
Samo je pitanje koji više zabavi...
Dobar je ali da želim 100 epizoda u tom fazonu tog Dika..baš i ne..
Dobrodošao.. ali svakog gosta 7 brojeva dosta.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 06/07/2020 : 14:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Ako se mene pita, ja najradije pročitam "Kitove mi utrobe!"
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 06/07/2020 : 16:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Ako se mene pita, ja najradije pročitam "Kitove mi utrobe!"



sigurno si ribar.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik



Croatia
1765 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 18/07/2020 : 23:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Posudio sva tri LL broja, slistio ih sve u jednoj večeri, a nekoliko dana kasnije nabavio sva tri broja za vlastitu kolekciju.

Sjajan strip, nije baš remek-djelo u pogledu priče (prve dvije epizode su mi najslabije, a ostalih 5 su jako dobre), ali crtački itekako je. Ne znam kad mi se zadnji put dogodilo da svakih par dana uzmem strip u ruke i prolistam ga kako bih se divio crtežu. Ustvari, ovo je jedan od primjera kada sam strip kupio samo zbog crteža i većeg formata u kojem crtež u potpunosti dolazi do izražaja. Ako vam je crtež važan element stripa kao i meni, definitivno razmislite uzeti DWD u većem formatu.

A kad sam već pri toj temi, zakonski bih zabranio da itko izdaje strip s Frisendinim crtežom u formatu manjem od A4.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 25/09/2020 : 22:44:34  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Pročitao i trećeg Dicka Dobar je ali ne i najbolji. Priča je napucavanje s Indijancima gdje kao i obično Indijanci žestoko fasuju iako su brojčano desetak puta nadmoćniji. Nije loše ali je pomalo dosadno. Dick balansira između humorističkog i akcijskog stripa, a meni taj humoristički dio nije nimalo smiješan. Sve se svodi na pretjerano kićene opise i usiljene psovke. Puno mi smješnije i prirodnije djeluje ona jedna stara forumska sprdačina sa Teksom: http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=48833&whichpage=2

Što se tiče radnje, ponekad se Dick i jegovi prijatelji čine kao debili, a ponekad opet kao supermeni.. ok, pretpostavljam da je to namjerno jer je riječ o pričama koje Dick priča pa je i logično da se hvali. Ovu treću pustolovinu podiže epilog, kad se Dick vraća u civilizaciju gdje se pokazuje rasizam starog Teksasa i lijep melankolični kraj. Boselli obično zbrza i zasere krajeve, a ovaj put je sa sjetnim epilogom digao priču za koplje. Bravo lave!

Andeucci je jako dobro obavio svoj dio posla. On je crtač koji se voli razmahati, biti raskošan, a ovdje mu škrta okolina nije pružila tu mogućnost ali se potrudio i lijepo, detaljno nacrtao likove i akciju. Uz to, strip je nacrtao ozbiljno, realistički ali za ovakav, pomalo groteskan strip bolje leži isti takav - pomalo groteskan crte, što je Frisenda shvatio i briljirao u prošloj epizodi.

Libellusovo izdanje fantastično, vuče na prelistavanje i uživanje u crtežu.
Sve skupa, nakon pročitanog kompletnog mini serijala, Deadwood Dick je jedan solidan odlično nacrtan western. Ako izađe još koji broj - čitat ću
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 26/09/2020 : 21:18:08  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sad kad drugi dan listam Dicka ne mogu, a da ne kažem da sam bio i pomalo nepravedan prema Andreucciju. Jest da mu je crtež školski uredan, ali stvarno ga je gušt gledat u ovom velikom formatu. Čovjek je majstor i skidam mu kapu.. baš je lijepo, detaljno sve nacrtao, a opet nije pretrpano. Super su mu Indijanci, kad jašu ili poziraju, pa scene na konjima, borbe. Potrudio se i oko likova, svaki ima svoj karakter i raspoznatljiv, nisu generički kao što znaju bit. Što se crteža tiče, drugi i treći Deadwood Dick nadmašuju većinu ovogodišnje produkcije izdane kod nas. Mastautunato mi je dobar, Frisenda genijalan, Andreucci odličan. Od sve tri epizode možda mi je čak najbolja ova zadnja, ali u biti su mi sve dobre. Najviše radi crteža koji je bolji od priče. Kad bi gledao novije westerne objavljene kod nas onda su mi Dick i Marshall Bass tu negdje. Stern, ČKVVO i Pogrebnik su ipak klasa ispod.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 29/11/2020 : 01:09:50  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Probao sam i ne ide...
Dosadno.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6048 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/12/2020 : 16:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
I treča knjiga došla na red, napokon.

Što reći nego - odlično. Naizgled čista akcijska priča sa brdom pucačine i klanja, ali likovi su zanimljivi i upečatljivi, naracija tečna a rasplet sjajan. Druga knjiga mi je generalno ipak malo bolja i brutalnija, ali ovu treću vadi stvarno odličan kraj odnosno zadnji dio stripa.

Šteta što nema više jer Dick ima potencijala, samo bi scenaristi morali biti malo hrabriji. Od svih audace naslova koje sam pročitao, Dick je daleko najbolji dok su ostali poprilično mršavi (Dragonero:Bezdušni nisam čitao). Kao da scenaristi ne shvaćaju da nije dovoljno ubacit psovke i gole ženske da bi strip automatski postao "za zreliju publiku".

Ali Dick mi se jako svidio. Prvi dio je solidan, ali kasnije 2 epizode su baš odlične. Jedan pravi,surovi western dopadljivog crteža koji u Libellusovom top izdanju izgleda još bolje. Hoćemo još.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7890 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 02/12/2020 : 16:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mladjo

Probao sam i ne ide...
Dosadno.



isto

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 18/01/2021 : 07:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam prvu svesku Deadwood Dicka iz Zlatne serije, sa Kordejevom naslovnicom. Dojmovi su tijekom prvog čitanja bili usredotočeni na zapažanje što je od ovog čuda i dalje Bonelli. Naravno, sve je Bonelli. Drugo čitanje je bilo manje rasterećeno te sam mogao uživati u zanatskim majstorijama. Ističe se nezamislivo teška sekvenca sa karikiranjem konja i scena kad bježe na magarcu, metak prozuji blizu i u sljedećoj slički vidimo da je zapravo pogodio. Teške teme su podstavljene grubim, muškim humorom. Struktura je besprijekorna a priča lijepo predstavlja kaos divljeg kontinenta. Drago mi je što sam odabrao izdanje Veselog četvrtka, prijevod se cijedi koliko je sočan a one najave sa kraja sveske izmamljuju osmijeh. Osim zanata živi su i kiosci!

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.18 seconds. Snitz Forums 2000