forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 05/01/2020 : 12:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Izgubljene stvari - nakon uspavljivanja posle dvadesetak procitanih strana mislio sam da ce Paola smoriti za sve pare. No , ipak sam se prevario. Ovo je jos jedno vidjenje "klasicnih" DD epizoda (recimo, jedan suludi miks Delirijuma I Cene smrti) sa dodatnim zacinom- Dilanovim detinjstvom. kako je lepo napisao Marcelo, ova tema je brisani proctor I moze se koristiti na beskrajno puno nacina. Iako bih ja radje voleo da vidim Dilanov odnos sa "roditeljima" I ovako nabacani fragmenti detinjstva su ok. Imaginarni prijatelji su tako prikladni za Dilana, "posveta" Lokotu I kljucu mi se dopada, cak mi je I Freghieri podnosljiv (prica kao pisana za njega)
Gigijev debi jako dobar, odamh nam kazuje da ce sve boje spectra biti koristene na naslovnicama + Dilana crta odlicno, na tragu Stanovog a ipak dovoljno licnog.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/01/2020 : 11:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 07/01/2020 : 12:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Srećna nova godina svima!




Vrh crtež, ko je autor?
I ovaj Dossena mi izgleda brutalno. Ako je Rekionijeva plišana revolucija nešto donela, onda su to svakako odlični crtači!

Što se priča tiče, redovno kupujem i čitam redovnu seriju VČ i mogu reći da sam nimalo očaran, u prvih, recimo 10 brojeva od tog "preporoda" činilo mi se da stvari možda idu u pravom smeru, i da se kvalitet priča poboljšao, no, kako vreme prolazi, priče su sve gore, Barbato mi je u poslednje vreme grozna. Vila Remington je nešto najgore što sam pročitao već duži vremenski period.

Sklavijeva povratnička epizoda mi se svidela i željno iščekujem njegov sledeći broj. (koji bi treba izaći za koji mesec, tako nešto)

Mater Dolorosa je preizvikana i uopšte mi nije bila zanimljiva, možda je zanimljiva kada pročitaš celu trilogiju o Dilanovoj prošlosti + Barbatovo "U ime oca", ali, ja naravno, nisam imao ni vremena ni volje za to, tako da mi je epizoda krajnje konfuzna, ali, naravno, crtež je 10/10. Kavenago je majstor.

Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 07/01/2020 : 12:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
Takođe, ova Barbara Baraldi mi je katastrofa u prošloj epizodi koja je izašla, nek me neko podseti naziva, ona sa rok bendom, ej kao, premisa priče je da je dilan pre 20 godina bio član benda, gluposti.
Celu priču je mogla izvesti bez Dilanna u bendu, jedino što bi onda izbegla je jeftina patetika koju smo dobili s onom smrću njegove devojke, pičkama materinama.
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 07/01/2020 : 12:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Barker

Izgubljene stvari - nakon uspavljivanja posle dvadesetak procitanih strana mislio sam da ce Paola smoriti za sve pare. No , ipak sam se prevario. Ovo je jos jedno vidjenje "klasicnih" DD epizoda (recimo, jedan suludi miks Delirijuma I Cene smrti) sa dodatnim zacinom- Dilanovim detinjstvom. kako je lepo napisao Marcelo, ova tema je brisani proctor I moze se koristiti na beskrajno puno nacina. Iako bih ja radje voleo da vidim Dilanov odnos sa "roditeljima" I ovako nabacani fragmenti detinjstva su ok. Imaginarni prijatelji su tako prikladni za Dilana, "posveta" Lokotu I kljucu mi se dopada, cak mi je I Freghieri podnosljiv (prica kao pisana za njega)
Gigijev debi jako dobar, odamh nam kazuje da ce sve boje spectra biti koristene na naslovnicama + Dilana crta odlicno, na tragu Stanovog a ipak dovoljno licnog.


Evo epizodu sam čitao kada je izašla, tj. pre par meseci, i ne sećam je se, uopšte, mislim da to dovoljno govori o kvalitetu Barbartinog scenarija.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/01/2020 : 12:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Realno, to je problem sa zadnjih 200 DD brojeva :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/01/2020 : 13:03:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trobok

Vrh crtež, ko je autor?


Crtež: Mari
Scenario: Recchioni
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 07/01/2020 : 13:04:30  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
I mislio sam da je Mari u pitanju :)
Vrh mi je on, samo kada se potrudi.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/01/2020 : 13:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Ja se najviše plašim potencijalnog Barbatinog 'run-a' u 400+ periodu. Ne znam da li bih to mogao preživeti.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/01/2020 : 13:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
I da se ne lazemo, konacno posveta Romeru kakvu zasluzuje :0

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 07/01/2020 : 13:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

Ja se najviše plašim potencijalnog Barbatinog 'run-a' u 400+ periodu. Ne znam da li bih to mogao preživeti.


Za ovo nisam ni znao.
Sad se i u mene uvukao neki strah.
Barbato mi je ok da napiše jednu epizodu u 50 brojeva, kad je ovako "produktivna", priče su joj teško sranje.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/01/2020 : 13:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trobok

Barbato mi je ok da napiše jednu epizodu u 50 brojeva, kad je ovako "produktivna", priče su joj teško sranje.



Ovo
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 07/01/2020 : 13:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hmmm, recimo u ciklusu meteora je redom bila dobra, bez teških promašaja, a tamo je vodila glavnu riječ.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/01/2020 : 13:39:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Da se skupimo nas desetak anti-Barbato fanova i odemo u... Golcondu :D

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 07/01/2020 : 13:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
Kavenagove studije za DD #400 pre nego što je Kavenago prebačen na DD/Batman a Stano na #400

Rekioni je želeo mnogo starijeg, piratskog, Dilana, gospodara mora sa povezom preko oka i slično.



Šteta što ovo nećemo videti, iako je Stano izvanredno odradio #400.


Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/01/2020 : 13:45:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Gigi, majstor!
(Iako mozda malo prestar prikaz Dilana)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 08/01/2020 : 01:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ne znam otkud toliko ljudi najedanput ne voli Barbatovu, ona je meni verovatno najdrazi autor posle Sclavija (ne racunam Marchelesija kao posebnog autora jer je uvek radio sa Sclavijem) i Recchioni joj nije ni do kolena. Mozda Barbatova nije u punoj snazi kao nekad ali i dalje ume da napise jaku i dobru pricu. Takodje bih izdvojio i Meddu i Di Gregoria kao draze autore.
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2020 : 08:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Sad kad su ljudi rekli, i ja mogu priznat da ne volim Barbatovu! Piše smrtno ozbiljno, patetično i s previše teksta. Meni je od novih dobar Medda, a Acatino i Rechioni mi imaju perspektive ali se nisu do kraja dokazali.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 08/01/2020 : 11:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
medda nije nov....samo nije puno radio na dilanu...barbatova je zakon..rechioni za sad jako jako los (za sad sto sam procitao)
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 08/01/2020 : 11:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Mene je Recchioni osvojio sa U ime kaosa i (neovisno) serijom o samurajima. Ostali Dilani koje sam čitao od njega su više pamfleti nego stripovi koji mogu stajati sami za sebe.
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 08/01/2020 : 12:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
Kao što rekoh, ja sam Barbatovu oduvek voleo, verovatno jer nije pisala mnogo i radila je studiju Dilanovog lika dosta učestalo. Posle je počela da se ponavlja i da piše potpuno neinspirativno i "zanatski" redovnu seriju.

Samo što Barbatova ne zna zanat kao, recimo, jedan Nolita ili Sklavi, pa čak i Kasteli.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 09/01/2020 : 01:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

a Acatino i Rechioni mi imaju perspektive ali se nisu do kraja dokazali.



Od novijih izdvajam Acatina i Bilotu, ali jos imaju oni da rade.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 09/01/2020 : 07:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trobok

Kao što rekoh, ja sam Barbatovu oduvek voleo, verovatno jer nije pisala mnogo i radila je studiju Dilanovog lika dosta učestalo. Posle je počela da se ponavlja i da piše potpuno neinspirativno i "zanatski" redovnu seriju.

Samo što Barbatova ne zna zanat kao, recimo, jedan Nolita ili Sklavi, pa čak i Kasteli.



Pa da, počela se ponavljati u tom rasčlanjivanju. Čemu uvijek ista tema kad uvijek istim metodama dođe do istog zaključka. Meni ljuti samo to što se uvijek postavila iznad lika, kao neka tko će ga usmjeriti na pravi put. A katarze, kako za lika tako za nju i nije bilo neke.

Razumijem da je i njoj kao i RRobeo teško pisati tuđeg lika pa i mene zanima da li će Barbato dobiti priliku da se izrazi kroz svog likao kao recimo Rrobe ili (pretpostavljam) Bilotta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 09/01/2020 : 19:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#402

Francesco Dossena

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2020 : 19:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Ne znam otkud toliko ljudi najedanput ne voli Barbatovu, ona je meni verovatno najdrazi autor posle Sclavija (ne racunam Marchelesija kao posebnog autora jer je uvek radio sa Sclavijem) i Recchioni joj nije ni do kolena. Mozda Barbatova nije u punoj snazi kao nekad ali i dalje ume da napise jaku i dobru pricu. Takodje bih izdvojio i Meddu i Di Gregoria kao draze autore.




Slažem se s tobom.
Barbatovi uratci rijetko kad omaše. Rekao bih da mi je kvalitetom rame uz rame sa Sclavijem.
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000