forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 2.0. [pregled i diskusije novih epizoda]
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4613 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 09/01/2020 : 21:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
Ne znam ko je Dossena, ali jedva cekam!
@supermark: ma daj.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/01/2020 : 21:04:25  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Ne znam otkud toliko ljudi najedanput ne voli Barbatovu, ona je meni verovatno najdrazi autor posle Sclavija (ne racunam Marchelesija kao posebnog autora jer je uvek radio sa Sclavijem) i Recchioni joj nije ni do kolena. Mozda Barbatova nije u punoj snazi kao nekad ali i dalje ume da napise jaku i dobru pricu. Takodje bih izdvojio i Meddu i Di Gregoria kao draze autore.




Slažem se s tobom.
Barbatovi uratci rijetko kad omaše. Rekao bih da mi je kvalitetom rame uz rame sa Sclavijem.



onda imas jako nisko misljenje o sklavijevom radu

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 09/01/2020 : 21:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
Barbato nije ni na tragu Sklavija.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/01/2020 : 22:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Ne znam otkud toliko ljudi najedanput ne voli Barbatovu, ona je meni verovatno najdrazi autor posle Sclavija (ne racunam Marchelesija kao posebnog autora jer je uvek radio sa Sclavijem) i Recchioni joj nije ni do kolena. Mozda Barbatova nije u punoj snazi kao nekad ali i dalje ume da napise jaku i dobru pricu. Takodje bih izdvojio i Meddu i Di Gregoria kao draze autore.




Slažem se s tobom.
Barbatovi uratci rijetko kad omaše. Rekao bih da mi je kvalitetom rame uz rame sa Sclavijem.



onda imas jako nisko misljenje o sklavijevom radu




Dylan mi je najdraži Bonellijev strip, ali Sclavi mi nikada nije sjeo. Meni je kasnije Dylanovo razdoblje bolje od prvih 100 epizoda koje su toliko hvaljene po forumu.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 09/01/2020 : 22:24:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Supermark, ajde nabroji nam par svojih najdražih epizoda, fakat me zanima (samo redovna serija).
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 09/01/2020 : 22:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
@supermark

Mene zanima šta ti se tačno sviđa kod DD? Šta je za tebe srž Dilana Doga?

Edited by - Nula on 13/01/2020 11:50:37
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 09/01/2020 : 23:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Ne znam otkud toliko ljudi najedanput ne voli Barbatovu, ona je meni verovatno najdrazi autor posle Sclavija (ne racunam Marchelesija kao posebnog autora jer je uvek radio sa Sclavijem) i Recchioni joj nije ni do kolena. Mozda Barbatova nije u punoj snazi kao nekad ali i dalje ume da napise jaku i dobru pricu. Takodje bih izdvojio i Meddu i Di Gregoria kao draze autore.




Slažem se s tobom.
Barbatovi uratci rijetko kad omaše. Rekao bih da mi je kvalitetom rame uz rame sa Sclavijem.



onda imas jako nisko misljenje o sklavijevom radu




Dylan mi je najdraži Bonellijev strip, ali Sclavi mi nikada nije sjeo. Meni je kasnije Dylanovo razdoblje bolje od prvih 100 epizoda koje su toliko hvaljene po forumu.


Ili si mnogo mlad (otkrio Dilana kasnije) ili si neki trol

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/01/2020 : 02:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by trobok

Barbato nije ni na tragu Sklavija.



Baš zato što nije, zato je tako sjajna.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/01/2020 : 08:22:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Slažem se da joj je to jedna od kvaliteta.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

trobok
Starting Member

44 Posts

Member since 06/01/2020

Posted - 10/01/2020 : 13:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send trobok a Private Message  Reply with Quote
Nisam to mislio stilski, već kvalitativno.
Go to Top of Page

Nula
Junior Member



415 Posts

Member since 13/05/2019

Posted - 12/01/2020 : 22:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Nula a Private Message  Reply with Quote
#400 - A sada, apokalipsa!



Ovo je kraj, divni prijatelju,
Ovo je kraj, moj jedini prijatelju

Epilog Meteorskog ciklusa i Rekionijevo scenarističko razmetanje.

Sklavi je početkom osamdesetih počeo da piše jedno dugo ljubavno pismo posvećeno horor žanru, pop kulturi...svemu! I Rekioni je napisao ljubavno pismo, ovaj put posvećeno Sklavijevom ljubavnom pismu, i nama, čitaocima.

Kao što rekoh, scenaristički, opet, na vrhuncu, sveže, a opet tako verno liku. Maestralno pripovedanje.


Ova epizoda, naravno, nije za svakoga. Epizoda sa najviše metatekstualnih elemenata ali takođe i mnogo direktnih citata, mnogo, da.
quote:
Ovde treba da stoji citat, ali svi citati su iskorišćeni u DD #400!
Ali gorenavedeno je manje-više već rečeno unutar stripa!


Dugo se nisam ovako cerio čitajući DD epizodu. Gomila ironije, Rekioni se šali na sve komentare namenjene svemu vezanom za DD poslednjih godina.

Najbolji Stanov rad na Dilanu? Možda. Stilski, to nije onaj šileovski Stano, ali i ovaj stil kojeg se Stano drži poslednjih godina je jednako svež i unikatan, plus boje Đovane Niro! Uf!

Genijalan crtež u svakom slučaju.

Najbolji Rekionijev rad na Dilanu? Možda. Rekioni je pokazao da zna da piše one klasične, malo "prizemnije" priče kao npr. Gavranova presuda, ali takođe i one druge, jednako dilandogovske, kao što su Mater Dolorosa i A sada, apokalipsa.

Ali poslednji test dolazi uskoro! Ciklus 666 koji će za sve one kojima Rekionijeva dela ne leže biti poslednja kap, a za one druge - tek prva.

A možda i neće, otuda test.

'Ajd, da ne dužim, ionako će se o ovome mnogo pisati i govoriti narednih godina. A i ja sam ovu priču pročitao samo jednom, mnoštvo još čeka da bude otkriveno, kako to često biva sa epizodama ovog tipa.


Ah, da, imate poziv!

Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2020 : 12:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Zar je Gavranova presuda prizemnija epizoda? Meni je ostavila dojam klasične pamflet epizode u kojoj je radnja tek skicirani okvir unutar kojeg je napravljeno analiziranje Dilanova lika preko raznih kušnji.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/01/2020 : 12:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Supermark, ajde nabroji nam par svojih najdražih epizoda, fakat me zanima (samo redovna serija).



Nojev let, Dok nas smrt ne rastavi, Tri puta nula, Na ruti Moby Dicka (nije redovna), Broj 200, Susjed (nije redovna), Užas beskonačnosti...
Ma ima ih jos ali ne padaju mi na pamet


Edit: Dugački pozdrav, Vrata pakla, Vještičji vrh

Edited by - supermark on 13/01/2020 12:38:52
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/01/2020 : 12:20:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by going going

Ne znam otkud toliko ljudi najedanput ne voli Barbatovu, ona je meni verovatno najdrazi autor posle Sclavija (ne racunam Marchelesija kao posebnog autora jer je uvek radio sa Sclavijem) i Recchioni joj nije ni do kolena. Mozda Barbatova nije u punoj snazi kao nekad ali i dalje ume da napise jaku i dobru pricu. Takodje bih izdvojio i Meddu i Di Gregoria kao draze autore.




Slažem se s tobom.
Barbatovi uratci rijetko kad omaše. Rekao bih da mi je kvalitetom rame uz rame sa Sclavijem.



onda imas jako nisko misljenje o sklavijevom radu




Dylan mi je najdraži Bonellijev strip, ali Sclavi mi nikada nije sjeo. Meni je kasnije Dylanovo razdoblje bolje od prvih 100 epizoda koje su toliko hvaljene po forumu.


Ili si mnogo mlad (otkrio Dilana kasnije) ili si neki trol




Niti jedno niti drugo
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/01/2020 : 12:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nula

@supermark

Mene zanima šta ti se tačno sviđa kod DD? Šta je za tebe srž Dilana Doga?



Meni se ne sviđa Dylanova srž
Dylanova srž je slasher u kombinaciji sa Sclavijevim kvazi-filozofiranjem
Ja to tako doživljavam

Ja volim detektivske epizode
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2145 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 13/01/2020 : 12:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Dexters

Supermark, ajde nabroji nam par svojih najdražih epizoda, fakat me zanima (samo redovna serija).



Nojev let, Dok nas smrt ne rastavi, Tri puta nula, Na ruti Moby Dicka (nije redovna), Broj 200, Susjed (nije redovna), Užas beskonačnosti...
Ma ima ih jos ali ne padaju mi na pamet


Edit: Dugački pozdrav, Vrata pakla, Vještičji vrh



Pa većina su Sclavijeve :-D
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/01/2020 : 12:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
Super
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/01/2020 : 13:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Nula

@supermark

Mene zanima šta ti se tačno sviđa kod DD? Šta je za tebe srž Dilana Doga?



Meni se ne sviđa Dylanova srž
Dylanova srž je slasher u kombinaciji sa Sclavijevim kvazi-filozofiranjem
Ja to tako doživljavam

Ja volim detektivske epizode


quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Dexters

Supermark, ajde nabroji nam par svojih najdražih epizoda, fakat me zanima (samo redovna serija).



Nojev let, Dok nas smrt ne rastavi, Tri puta nula, Na ruti Moby Dicka (nije redovna), Broj 200, Susjed (nije redovna), Užas beskonačnosti...
Ma ima ih jos ali ne padaju mi na pamet


Edit: Dugački pozdrav, Vrata pakla, Vještičji vrh


koje su od ovih detektivske?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/01/2020 : 13:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

koje su od ovih detektivske?


Pa, sve. Kad je u njima istrazivac ("detektiv").



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/01/2020 : 13:46:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Nula

@supermark

Mene zanima šta ti se tačno sviđa kod DD? Šta je za tebe srž Dilana Doga?



Meni se ne sviđa Dylanova srž
Dylanova srž je slasher u kombinaciji sa Sclavijevim kvazi-filozofiranjem
Ja to tako doživljavam

Ja volim detektivske epizode


quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Dexters

Supermark, ajde nabroji nam par svojih najdražih epizoda, fakat me zanima (samo redovna serija).



Nojev let, Dok nas smrt ne rastavi, Tri puta nula, Na ruti Moby Dicka (nije redovna), Broj 200, Susjed (nije redovna), Užas beskonačnosti...
Ma ima ih jos ali ne padaju mi na pamet


Edit: Dugački pozdrav, Vrata pakla, Vještičji vrh


koje su od ovih detektivske?




Užas beskonačnosti, Vrata pakla, Vještičji vrh su čiste detektivske priče
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 13/01/2020 : 20:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
onda te mozda manfredi i ruju najvise zanimaju
oni uglavnom imaju detektivske price u dd

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 13/01/2020 : 21:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Ne sjeda mu Sclavi, a nabroji većinu njegovih priča
Ne sviđa mu se srž Dylana, a kaže da mu je to najdraži bonelli junak

tipičan supermark
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/01/2020 : 22:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eh, imam ja tako toga koliko hoces
najdraži žanr mi je rap, a tri najdraže pjesme nisu rap
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/01/2020 : 10:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mozda jedno pitanje za znalce (one koji su vec procitali vecinu prica iz 2.0 masine), koliko je pametno citati Mater dolorosa DD VC 152, ako jos nemam prica od VC 128 dalje (izuzetak je VC 144)?
Mislim pre svega zbog seronje, to jest Johna Ghosta, koji je tu u br. VC 152.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 14/01/2020 : 11:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
auu, propustices, znas koliko...

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000