forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Ready Player One (2018)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

nagor
Advanced Member

Croatia
9277 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/01/2018 :  19:38:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote

Ovo bi mogao biti novi popkulturni hit. U duhu revivala 80ih, Spielberg izbacuje film koji ima 80e u DNK.

Upravo čitam odnosno slušam audioknjigu (narator je Will Wheaton (koji se i na kratko spominje u knjizi)). Preporuka za sve vas odrasle na američkoj pop kulturi 80ih. Stvarno je nakrcana referencama iz tog doba i stvarno je štivo koji svaki geek mora pročitati. Još ako se odrasli uz računala i računalne igre 80ih, ovo će vjerojatno biti jedna od naj knjiga koje ćete pročitati u životu.

https://www.goodreads.com/book/show/9969571-ready-player-one

https://www.audible.com.au/pd/Sci-Fi-Fantasy/Ready-Player-One-Audiobook/B00FEZBS84

30. 3. izlazi film. Fora je što ovdje Spielberg u biti piše ljubavno pismo samom sebi budući da je i on veliki dio te pop kulture 80ih. Ovo bi mogao biti zanimljiv film. Knjiga to već jest.

Obi-wan
Advanced Member

Croatia
12949 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 30/01/2018 :  20:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ja sam nanjušio dobru stvar još prije par godina pa kupio knjigu - preporuke.

Kratki osvrt na Laguna izdanje:
Ja sam Huan Sanchez Villa-Lobos Ramirez, glavni metalurg kralja Charles-a V od Španije. Znači li vam ova rečenica nešto? Meni znači! Pogledao sam film Highlander 50 puta i znao sam sve rečenice napamet. Za takve likove je Ernest Cline napisao svoju prvu knjigu. U pitanju je omaž osamdesetim godinama prošlog stoljeća po pitanju video igara, filmova, muzike. Kroz cyberspace avanturističku priču, protkani su već pomalo zaboravljeni fragmeni pop kulture, godina koje su po mnogima bile najbolje. Ako ste bili mladi u osamdesetima, volite video igre i fantastiku, ova knjiga će vas privremeno vratiti u neka bolja vremena i probuditi neke davno uspavana osjećanja. Mala zamjerka na prijevod - neke stvari se ne smiju prevoditi ("game over" npr.), ali nema veze. Jedva čekam da izađe druga Clineova knjiga - Armada.

What failure ... His failure towered over other men's successes.

Edited by - Obi-wan on 30/01/2018 21:03:10
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
9277 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/01/2018 :  21:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, izgleda da će i po Armadi snimiti film.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
9277 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/01/2018 :  21:24:12  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sve reference:

https://www.shmoop.com/ready-player-one/allusions.html
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6623 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/01/2018 :  21:42:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Koja je ovo pjesma u traileru?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6623 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/01/2018 :  21:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message  Reply with Quote
Jump od Van Halena?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
9277 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/01/2018 :  21:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Da, na 1:25 je Van Halen - Jump. ;)
Go to Top of Page

mladjo
Moderator

Croatia
15770 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 30/01/2018 :  22:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Prije toga je World in my eyes od Depeche modea - neka dance verzija.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

nagor
Advanced Member

Croatia
9277 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 30/01/2018 :  22:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Yep:

https://youtu.be/C8CJnUnUCaU
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member

Serbia
1216 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 03/02/2018 :  17:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja sam Huan Sanchez Villa-Lobos Ramirez, glavni metalurg kralja Charles-a V od Španije. Znači li vam ova rečenica nešto? Meni znači! Pogledao sam film Highlander 50 puta i znao sam sve rečenice napamet.

Isto kao i ja...

Carpe diem
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000