forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12915 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 17/01/2019 : 15:25:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Dakle, ovom najavom je resena misterija koji Tex je u pitanju.



Tako je!Bude li ovako, onda ćemo imati brojalice za najave što bi moglo biti dalje, ono: en-ten-tini...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2019 : 15:28:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Utrpaj sve, i idi dalje, sistem...Očito pali i održiv je.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18403 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 17/01/2019 : 16:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Utrpaj sve, i idi dalje, sistem...Očito pali i održiv je.



pa, nije to nešto novo...
to je več davno forsirao Dnevnik i bio uspješan...
Zašto nebi to saznanje izkoristio sad i Veseli?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/01/2019 : 16:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
godinama ih se moli za tex odabrane price, i godinama se spominje kako je to neizvedivo, problem oko prava, skupo, ovo - ono..
krenu sa zs, sa almanah i magazinima i sve super...i sad odjednom ide prica iz redovne serije u jednu svesku stavljena - odabrana prica...nidje veze..
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 17/01/2019 : 17:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Bolji potez ni sam nebi smislio! Bravo!!!!!

...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2019 : 17:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by ivanl

Utrpaj sve, i idi dalje, sistem...Očito pali i održiv je.



pa, nije to nešto novo...
to je več davno forsirao Dnevnik i bio uspješan...
Zašto nebi to saznanje izkoristio sad i Veseli?


Iako imam veliki respekt prema tvom strip/kiosk entuzijazmu, stvarno,(što se LMS-a i ZS-a tiče), kao i Bonelli tiskovina i sc knjižica, ipak je taj uspjeh mjerodavan 'onda', kad smo i ti i ja bili klinci, 'klaso'...Sad je neko drugačije vrijeme, a ovo je zastarjeli koncept izdavačke politike, utrpaj sve i svašta, nabaci.... Kao što već rekoh, svi ovi junaci su stvoreni za posebne, svoje vlastite edicije, a to što je nama dvojici to nekad 'palilo' sad je prošlost. Isto kao i revije/magazini, sa puno rascjepkanih, 'nastaviče se' priča... To je zastario koncept, ali, jbg. i ja ovo kupujem, što ću? 'pacijent' kao i ti... ali, neka stripova, neka papira, neka pisane riječi sa oblačićima, neka nam, ja ču prvi s tobom na branik obrane strip izdavaštva, pa makar i bilo kakvog...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

SlajeR
New Member



Yemen
243 Posts

Member since 10/06/2003

Posted - 17/01/2019 : 19:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send SlajeR a Private Message  Reply with Quote
ovo valjda znaci da smo dobili Texove odabrane price samo u ruhu nove ZS? svaka cast na entuzijazmu veseljaci! sad jos samo ubrzanje ZS na minimum mesecni nivo a idealno bi bilo na 3 nedelje i to je to.

Opusti misli i uci plivati..
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 20:08:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom


1.Nisam ni pisao o kvalitetu priča već o učestalosti izlaženja bilo kojih Teksovih priča
2.Koji god ti trebali, pre ili kasnije ćeš ih dobiti kroz ovu ediciju sve (almanahe), poenta je da će izgleda svašta od Teksa biti ubačeno po principu od svega po malo i uopšte nije nužno da će to biti dobre priče, a almanasi su u Italiji prestali da izlaze tako da će ih jednog dana Veseli sve objaviti ako daj Bože i dalje budu funkcionisali tog budućeg jednog dana
3.Pogledaj pod 2, najverovatnije ćeš dobiti jedan Maksi u recimo periodu od 4-5 godina tako da bolje pričaj o crtaču nego crtačima
4.Zašto misliš da je teško, za mladog Mister Noa već imamo najavu da će ga biti?
5.Nema garancije da će priča biti dobra, sam si napisao da broj 1 (magazin) nije dobra priča, a možda će uredništvu priča biti dobra, tebi ne ili obratno.Opet, priče iz SD perioda i Ludensovog većina kolekcionara ima, neke neobjavljene epizode od strane Dnevnika što je objavio posle samo Libellus većina nema, nije li bolje da vidimo to?
6.Nije poenta da li ćeš sakupiti sve Teksove priče već bar nešto što mrvicu ima nekog reda i smisla, ti si bar uvek kukao na tempo Veselog četvrtka, mislio sam da si kolekcionar, ovako kad pišeš čini mi se da spadaš u grupu onih ad-hok kupaca ili se varam kada je u pitanju konkretno Teks?





1. Pa to sam i ja pomenuo. Nije bitan kvantitet - bitan je kvalitet.
2. Pa da - pre ili kasnije. Bolje kasnije (obzirom na njihov kvalitet), a da sada idu neke OP.
3. Nema veze. Ostale će objaviti Ludens (a ovaj što si pomenuo rade dva crtača).
4. Zato što je on u boji i jedino može u Oboj. Pr.
5. Ako je onaj ko bira priče iole normalan - onda će izabrati one koje valjaju, a uklapaju se u tih oko 150-160 strana.
Ove preskočene brojeve SD nije za džabe preskočila. Nisi ništa propustio.
6. Kakve veze ima redosled objavljivanja kada, ako si kolekcionar - možeš da skupiš sve Teksove epizode samo ako miksuješ Dnevnik, SD, Ludens/SA, VČ i Libelus +
U tom slučaju imaš (karikiram) Dnevnik broj 1103 pa SD broj 1 sa drugačijim formatom, pa posle nekog xxx broja Ludensa VČ broj 1,...pa ...
Zanči, ako si kolekcionar - pakovaćeš te brojeve u skladu sa redosledom italijanskih originala, a ne u skladu sa brojevima domaćih izdanja.
Isto tako, šta me briga redosled objavljivanja almanaha/magazina, kada su krenuli od broja dvadeset i nešto.
Šta sad tu vredi neki redosled?
Teksa ne sakupljam, ali ga čitam.
Zato mi je bitno da redovna serija ide brže - jer su tamo najbolje priče. Ovi krševi iz almanaha nisu bitni, a naročito njihov redosled.
Bolja mi je neka stara dobra priča - nego novi krš.




Edited by - Kontrast 2 on 17/01/2019 20:10:36
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 20:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Kontrast 2, ako ti je Teks bitan samo radi čitanja, onda imaš lepo sve naređano u skeniranom obliku, taman se sve spojilo jer imaš ne znam koliko prevedenih republikinih u boji, a Ludens je dostigao Veselog, ostala je još mala rupa između Veselog i Libellusa, dok se ostalo pročita i ta rupa će se popuniti.

Ni kada sam bio klinac u nižim razredima osnovne škole, nikada nisam kupio neki strip samo da bi ga pročitao, a posle da me bude baš briga za njega.To je za mene uvek bilo nešto lepo što vredi imati uz sebe za vjek i vjekov što se kaže ako je to moguće.Iako tada nije bilo skenova, neki strip koji nisam hteo da kupim, a recimo bih ga jednom pročitao, uvek sam pronalazio kod nekog prijatelja (ako nisu oni već kupovali jesu možda njihovi očevi ili braća).Danas uz skenove postoji lepa alternativa (pa ne bi je nazvao ni alternativom jer mnoge skenlacije hronološki prednjače i idu daleko ispred trenutnih strip izdanja koja su u prodaji na ovim prostorima).
Čekati da se neko smiluje poput recimo Veselog četvrtka i da objavi određenu epizodu da bih je tek onda prvi put pročitao, ne pada mi napamet.Takođe, za neke junake poput recimo Dampyra i Nathana Nevera kontinuitet je izuzetno bitan pa nema smisla objavljivati zbrda zdola, a nije uvek nebitan više ni kod Zagora i nekih drugih junaka.Objavljivati stripove kako nekom padne na pamet što se tiče redosleda nema nikakvog smisla.
Kupovina stripa je jedna stvar, a čitanje sasvim druga, barem za mene.Mogu biti povezane, ali i ne moraju, sve zavisi.

Edited by - maelstrom on 17/01/2019 20:29:40
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 20:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Kontrast 2, ako ti je Teks bitan samo radi čitanja, onda imaš lepo sve naređano u skeniranom obliku, taman se sve spojilo jer imaš ne znam koliko prevedenih republikinih u boji, a Ludens je dostigao Veselog, ostala je još mala rupa između Veselog i Libellusa, dok se ostalo pročita i ta rupa će se popuniti.

Ni kada sam bio klinac u nižim razredima osnovne škole, nikada nisam kupio neki strip samo da bi ga pročitao, a posle da me bude baš briga za njega.To je za mene uvek bilo nešto lepo što vredi imati uz sebe za vjek i vjekov što se kaže ako je to moguće.Iako tada nije bilo skenova, neki strip koji nisam hteo da kupim, a recimo bih ga jednom pročitao, uvek sam pronalazio kod nekog prijatelja (ako nisu oni već kupovali jesu možda njihovi očevi ili braća).Danas uz skenove postoji lepa alternativa (pa ne bi je nazvao ni alternativom jer mnoge skenlacije hronološki prednjače i idu daleko ispred trenutnih strip izdanja koja su u prodaji na ovim prostorima).
Čekati da se neko smiluje poput recimo Veselog četvrtka i da objavi određenu epizodu da bih je tek onda prvi put pročitao, ne pada mi napamet.Takođe, za neke junake poput recimo Dampyra i Nathana Nevera kontinuitet je izuzetno bitan pa nema smisla objavljivati zbrda zdola, a nije uvek nebitan više ni kod Zagora i nekih drugih junaka.Objavljivati stripove kako nekom padne na pamet što se tiče redosleda nema nikakvog smisla.
Kupovina stripa je jedna stvar, a čitanje sasvim druga, barem za mene.Mogu biti povezane, ali i ne moraju, sve zavisi.





1. Ne čitam skenirane stripove, ja sam po modernim strip-kriterijumima zagriženi ljubitelj papira (fetišist papira, dinosaurus, mastodont, vrsta pred izumiranjem,...).

2. Ne znam šta znači to "samo da bih pročitao"?
Pa šta drugo da radim sa stripom?
Ne znam za šta još mogu da posluže - osim za čitanje.
Meni i nekoliko puta i zato stripove nikada ne prodajem - ili ih čuvam, ili poklanjam, ili koristim za potpalu (krševi koji nisu ni za drugo čitanje).

3. Ne čekam ja da Veseli prvi put objavi neku epizodu, već razmišljam da - ako već ima ogroman broj Teksovih epizoda koje nisam pročitao, onda neka objave bolju priču u tom svom repertoaru koji ide brzinom puža sa slomljenim nogama, nego neku novu grobinu od priče.
Dakle - ovde je samo pitanje: dobra epizoda iz redovne serije, ili loša iz Almanaha, a ne brzina izlaženja, redosled, kada će nešto biti kompletno objavljeno (od strane njihove redakcije - nikada),...
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 20:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by maelstrom

Kontrast 2, ako ti je Teks bitan samo radi čitanja, onda imaš lepo sve naređano u skeniranom obliku, taman se sve spojilo jer imaš ne znam koliko prevedenih republikinih u boji, a Ludens je dostigao Veselog, ostala je još mala rupa između Veselog i Libellusa, dok se ostalo pročita i ta rupa će se popuniti.

Ni kada sam bio klinac u nižim razredima osnovne škole, nikada nisam kupio neki strip samo da bi ga pročitao, a posle da me bude baš briga za njega.To je za mene uvek bilo nešto lepo što vredi imati uz sebe za vjek i vjekov što se kaže ako je to moguće.Iako tada nije bilo skenova, neki strip koji nisam hteo da kupim, a recimo bih ga jednom pročitao, uvek sam pronalazio kod nekog prijatelja (ako nisu oni već kupovali jesu možda njihovi očevi ili braća).Danas uz skenove postoji lepa alternativa (pa ne bi je nazvao ni alternativom jer mnoge skenlacije hronološki prednjače i idu daleko ispred trenutnih strip izdanja koja su u prodaji na ovim prostorima).
Čekati da se neko smiluje poput recimo Veselog četvrtka i da objavi određenu epizodu da bih je tek onda prvi put pročitao, ne pada mi napamet.Takođe, za neke junake poput recimo Dampyra i Nathana Nevera kontinuitet je izuzetno bitan pa nema smisla objavljivati zbrda zdola, a nije uvek nebitan više ni kod Zagora i nekih drugih junaka.Objavljivati stripove kako nekom padne na pamet što se tiče redosleda nema nikakvog smisla.
Kupovina stripa je jedna stvar, a čitanje sasvim druga, barem za mene.Mogu biti povezane, ali i ne moraju, sve zavisi.





1. Ne čitam skenirane stripove, ja sam po modernim strip-kriterijumima zagriženi ljubitelj papira (fetišist papira, dinosaurus, mastodont, vrsta pred izumiranjem,...).

2. Ne znam šta znači to "samo da bih pročitao"?
Pa šta drugo da radim sa stripom?
Ne znam za šta još mogu da posluže - osim za čitanje.
Meni i nekoliko puta i zato stripove nikada ne prodajem - ili ih čuvam, ili poklanjam, ili koristim za potpalu (krševi koji nisu ni za drugo čitanje).

3. Ne čekam ja da Veseli prvi put objavi neku epizodu, već razmišljam da - ako već ima ogroman broj Teksovih epizoda koje nisam pročitao, onda neka objave bolju priču u tom svom repertoaru koji ide brzinom puža sa slomljenim nogama, nego neku novu grobinu od priče.
Dakle - ovde je samo pitanje: dobra epizoda iz redovne serije, ili loša iz Almanaha, a ne brzina izlaženja, redosled, kada će nešto biti kompletno objavljeno (od strane njihove redakcije - nikada),...



Vreme je da se uhvatiš u koštac sa modernim dobom pa samim tim i digitalizuješ po ovom pitanju. I dalje možeš da budeš fetišista papira, jedno ne isključuje drugo.

Na to sam i mislio, na višestruko čitanje stripa (što odmah implicira da se stripa ne treba rešiti,niti ga pokloniti pošto ti treba jelte,a kamoli da služi za potpalu, da 3 puta kucnem u drvo ), ali i slaganje po polici, njegovo uklapanje u veću celinu gde dobija onda više na značaju.

Inače, vremena su teška, nikada ne znaš da li će ti jednoga dana život okrenuti leđa, a bez novca se ne može.Nije loše uvek imati u zadnjem delu mozga misao da se neki strip može i prodati.To nam je mnogima bio spas u ono davno vreme tako da.......Naravnu, zlu ne trebalo i ne dogodilo se.

Edited by - maelstrom on 17/01/2019 21:01:29
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 21:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom



Vreme je da se uhvatiš u koštac sa modernim dobom pa samim tim i digitalizuješ po ovom pitanju. I dalje možeš da budeš fetišista papira, jedno ne isključuje drugo.

Na to sam i mislio, na višestruko čitanje stripa (što odmah implicira da se stripa ne treba rešiti,niti ga pokloniti pošto ti treba jelte,a kamoli da služi za potpalu, da 3 puta kucnem u drvo ), ali i slaganje po polici, njegovo uklapanje u veću celinu gde dobija onda više na značaju.

Inače, vremena su teška, nikada ne znaš da li će ti jednoga dana život okrenuti leđa, a bez novca se ne može.Nije loše uvek imati u zadnjem delu mozga misao da se neki strip može i prodati.To nam je mnogima bio spas u ono davno vreme tako da.......Naravnu, zlu ne trebalo i ne dogodilo se.




Za mene - da. Samo papir.
Znaš ono: samo pravi muškarci čitaju stripove na papiru.

Stripove koje sakupljam - ne poklanjam.
Poklanjam one koji me nisu zainteresovali (Natan, Magični Vetar, Ken Parker od SK, Dampir, Dnevnikova izdanja neka,...) i duplikate Zagora (kada nabavim bolje izdanje - lošije može da ide).
Za potpalu odlaze krševi koji nemaju naslovne strane, nekompletni noviji stripovi i falični primerci.

Teško da ću se ja od toga ovajditi. Sva kolekcionarska izdanja sam pročitao po dva puta (u proseku), tako da to više nisu glanceri.
Stripove isključivo kupujem zbog svog zadovoljstva i, ako sam nabavio neko kvalitetno izdanje neke priče - od tada je čitam samo u tom izdanju.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 21:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Hehe, znači impliciraš da stripovi nisu za žene, nemoj da te čuje par forumašica?
Dobro, o tome sam i pričao, stripovi iz kolekcije se čuvaju.Mislio sam na one ljude koji kupe strip, pročitaju ga i posle ga se reše i tako rade sa svim stripovima.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 21:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Hehe, znači impliciraš da stripovi nisu za žene, nemoj da te čuje par forumašica?
Dobro, o tome sam i pričao, stripovi iz kolekcije se čuvaju.Mislio sam na one ljude koji kupe strip, pročitaju ga i posle ga se reše i tako rade sa svim stripovima.





Potpuno si pogrešno razmeo - uporedjivao sam isključivo muške čitaoce.

Da, ali zahvaljujući njima stripovi opstaju na tržištu.
Bitno je da ih kupuju, a šta će posle sa svojim primercima raditi - njihova stvar.

Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 21:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kontrast 2

quote:
Originally posted by maelstrom

Hehe, znači impliciraš da stripovi nisu za žene, nemoj da te čuje par forumašica?
Dobro, o tome sam i pričao, stripovi iz kolekcije se čuvaju.Mislio sam na one ljude koji kupe strip, pročitaju ga i posle ga se reše i tako rade sa svim stripovima.





Potpuno si pogrešno razmeo - uporedjivao sam isključivo muške čitaoce.

Da, ali zahvaljujući njima stripovi opstaju na tržištu.
Bitno je da ih kupuju, a šta će posle sa svojim primercima raditi - njihova stvar.





Da, ali ta konstatacija nekako ne paše, dakle samo pravi muškarci i žene.Eh, ko bi to rekao, ne uklapa se, ne zvuči nekako, nije to to.Jedino ako nisu kik-bokserke.

Ne bih baš rekao da zbog takvih opstaje tržište jer takvi nikada ne kupuju svaki strip (daleko od toga), pogotovo ne više primeraka ili različitih primeraka, ali istih priča u drugačijem izdanju kao što kolekcionari rade.Jedino ako si mislio zahvaljujući i njima, naravno kao bonus uz kolekcionare.

Edited by - maelstrom on 17/01/2019 21:23:56
Go to Top of Page

tosha
Average Member



Bosnia and Herzegovina
961 Posts

Member since 31/10/2010

Posted - 17/01/2019 : 21:26:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tosha a Private Message  Reply with Quote
Sviđaju mi se boje u ovoj drugoj priči.

"Nothing is true, everything is permitted."
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 17/01/2019 : 21:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom



Da, ali ta konstatacija nekako ne paše, dakle samo pravi muškarci i žene.Eh, ko bi to rekao, ne uklapa se, ne zvuči nekako, nije to to.Jedino ako nisu kik-bokserke.

Ne bih baš rekao da zbog takvih opstaje tržište jer takvi nikada ne kupuju svaki strip (daleko od toga), pogotovo ne više primeraka ili različitih primeraka, ali istih priča u drugačijem izdanju kao što kolekcionari rade.Jedino ako si mislio zahvaljujući i njima, naravno kao bonus uz kolekcionare.




Naravno - I njima.
Sem toga - ne znam koliki procenat kupaca čine kolekcionari, to možemo samo da nagadjamo.
Šta ako su ovi drugi brojniji?
A i nije bitno šta neko radi sa svojim primerkom.
Ako kupuješ nove primerke kada izadju - tebi ništa ne znači da li ću ja moj primerak baciti, staviti na policu, ili postaviti na neku aukciju.
Kao ni izdavaču.
Bitno da je kupljen, da je izdavač dobio novac i da ima čime da odštampa naredni broj.

Edited by - Kontrast 2 on 17/01/2019 21:32:41
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 17/01/2019 : 22:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Dakle, ovom najavom je resena misterija koji Tex je u pitanju.



riješena je misterija, ali počinje tresti i nova groznica: što je u sljedećem broju, nakon Texa...
Vječna čar Zlatne serije...


• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 22:32:05  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nema tu previše misterije, verovatno Zagor i to almanah s obzirom na to da kod njega ipak ne mogu da ubace epizodu iz redovne serije, a ad-hok Maksiji sa više priča idu u okviru Odabranih priča.Jedino ako se eventualno jednom okrenu ka nekom od 3 Giganata, ali i to može opet u Odabrane priče.
Jedino se neće znati koji će to biti almanah.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 17/01/2019 : 22:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
nisam vidio cijelu zadnju koricu...da nisu moooozda smanjili razmak izmedju dva broja ili je i dalje 45 dana?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 22:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nije baš 45 dana, ali je 42.Sledeći broj izlazi 28. februara.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 17/01/2019 : 22:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Uglavnom, Dylani koji ce ovde izlaziti, biti ce samo magazini, jel da?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 17/01/2019 : 22:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Uglavnom, Dylani koji ce ovde izlaziti, biti ce samo magazini, jel da?



Verovatno da dok se ne potroše jer kod Dilana baš nemaju previše drugog materijala da ubace, no to će biti potrošeno ipak relativno brzo.

S obzirom na to da je Superbook edicija u Italiji ugašena, verovatno će ovde ubaciti onih par specijala pre Planete mrtvih što će ostati i ako je ostao neki Gigant ili Almanah, plus verovatno Maksiji koji su ionako u više priča pretežno.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 18/01/2019 : 07:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da,kod istrazitelja nocnih mora su sve edicije ionako u procesu objavljivanja na ovim prostorima. Ostaju samo magazini. Nista, iako su upitne kvalitete, dok traje-traje...ja cu nastaviti uzimati.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 18/01/2019 : 11:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Mogli su da ubace i onaj specijalni broj Nika Rajdera što je Dnevnik najavljivao, to kod nas niko nije objavio regularno.
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000