forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

Jozzinelli
Senior Member



1592 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 29/07/2019 : 00:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Nitko ne mora sve uzimat, moze birat. Svaki strip (zasada) je kompletna prica, nema "nastavlja se..".


Kako nema "nastavlja se", a Sudija Bin (iliti Sudac Bean) ?!

Mek Koj nema alternativu
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 09:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Tako je, na njega sam potpuno zaboravio Mislim da je dosad od njega objavljeno 2 broja u 4 dijela, jos znaci 3 broja ili 6 dijelova bi trebalo ici. Nadam se da nisu odustali od njega. Kako bi volio ovdje kao dodatak da dobijemo i "Tajanstvenog Alana", ne znam jel izvedivo, ali bi mi to bilo super

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 13:16:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Stigla mi dva broja ove ZS, Teksov Masakr i DDMM Ambis zla.
Na stranu sve, ali ovo je izdanje za 23 kn apsolutno TURBOMEGAPREDIVNO.
Izdanja za kioske u RH ne mogu mu prići ni blizu, ni koricama ni papirom ni prijevodom.
Otisak je izvrstan - nema to veze s onim lošim starim VČ-om.
Tako da, koliko god blesave poteze vukli, ovo je APSOLUTNO ULTIMATIVAN OBLIK u kojemu bi SVAKI BONELLIJEV STRIP morao biti.
Ostavlja bolji dojam u ruci od ne znam kakvog tvrdokoričnog sranja.

Ima samo jedno "ali".
Je li 350 din u Srbiji prihvatljiva i vrlo povoljna cijena za kupce kao što je to za nas 23 kn?
Ili je to možda ekvivalent kao da je u nas Ludens umjesto 18, recimo, 30+ kn?
Govorim kad uzmemo u obzir standard i plaće i sve, a ne samo tečaj.
E, to ne znam.


Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 29/07/2019 : 13:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir



Ima samo jedno "ali".
Je li 350 din u Srbiji prihvatljiva i vrlo povoljna cijena za kupce kao što je to za nas 23 kn?
Ili je to možda ekvivalent kao da je u nas Ludens umjesto 18, recimo, 30+ kn?
Govorim kad uzmemo u obzir standard i plaće i sve, a ne samo tečaj.
E, to ne znam.





Realno, da. Povoljna je cena.
S obzirom da su regularna izdanja od 100 str. - 270din, onda je 350din za ZS sa ospegom strana od 150-200 skroz ok. A s druge strane, čini mi se i da je u ZS papir nešto čvršći nego u regularnim izdanjima.

A ovako, definitivno najlepše i najjače mirišu ''Zagorove Odabrane Priče''.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 13:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Papir je mnogo bolji od Ludensova svakako.
E onda nema više ni tog "ali".
Izvrsno.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 15:51:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I te sjajne korice su super
Curunir, jesi uzeo B korice?

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 16:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam što je bilo, jedna je A, druga B.
To mi je toliko nevažno da ti ne mogu opisati

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 16:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Mislio sam da možda samo uzimaš retro korice, ali što kažeš, bitno je ono unutra i još kvalitetno urađeno, a za odličnu cijenu di ćeš bolje

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 29/07/2019 : 17:00:46  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir



Ima samo jedno "ali".
Je li 350 din u Srbiji prihvatljiva i vrlo povoljna cijena za kupce kao što je to za nas 23 kn?
Ili je to možda ekvivalent kao da je u nas Ludens umjesto 18, recimo, 30+ kn?
Govorim kad uzmemo u obzir standard i plaće i sve, a ne samo tečaj.
E, to ne znam.





Realno, da. Povoljna je cena.
S obzirom da su regularna izdanja od 100 str. - 270din, onda je 350din za ZS sa ospegom strana od 150-200 skroz ok. A s druge strane, čini mi se i da je u ZS papir nešto čvršći nego u regularnim izdanjima.

A ovako, definitivno najlepše i najjače mirišu ''Zagorove Odabrane Priče''.



E ovo je avatar

Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 29/07/2019 : 17:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Uzeo sam što je bilo, jedna je A, druga B.
To mi je toliko nevažno da ti ne mogu opisati


Pogledaj ponovno, kladim se da je druga C
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 17:08:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa sad, ako je neka fora, nisam skužio.
Ali na sajtu ŠK-e pisalo je da je DDMM korica A, a Masakr korica B.
Ostale verzije nisu trenutačno dostupne, a rekoh mene boli briga.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4818 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 29/07/2019 : 17:11:11  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Uzeo sam što je bilo, jedna je A, druga B.
To mi je toliko nevažno da ti ne mogu opisati



Blago ti se Curunir .
Ja sam razmišlja 3 dana koju ću naslovnicu uzet


Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 29/07/2019 : 17:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Pa sad, ako je neka fora, nisam skužio.
Ali na sajtu ŠK-e pisalo je da je DDMM korica A, a Masakr korica B.
Ostale verzije nisu trenutačno dostupne, a rekoh mene boli briga.


Aha, mislio sam da govoriš za Ambis zla da je B, jer su kod nas došle samo A i C varijante. Ja sam također uzeo samo ta dva broja od do sad izašlog u okviru zs.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 17:21:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Pa možda bih i ja da su obje bile s trakom uzeo takve, jer nitko nije imun na nostalgiju.
Ali da bih sad čekao, naručivao drugim putem, ma taman posla.
Napokon sam se počastio luksuznim izdanjem Mobyja Dicka ŠK-e (200 kn, uh, ali knjigu tog kalibra ne mogu zamisliti u nekakvu jeftinu obliku), raj za oči i dušu.
K tomu predivan stari Tabakov prijevod, milina jedna.
I usput uzeo i ova dva stripa.
Sad gledam tog klasika svjetske književnosti, a pored njega Tex i DDMM.
I pitam se - zašto ne bi bili!?!
Neki se srame stripova, ali ima ovdje i onih koji se hvale da knjigu u životu nisu pročitali pa im je svaka pizdarija u svijetu stripa otkrivenje vrhunske umjetnosti i neponovljivo kulturno uzdizanje... qrca.
Obje su struje katastrofa.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 17:23:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Curunir

Pa sad, ako je neka fora, nisam skužio.
Ali na sajtu ŠK-e pisalo je da je DDMM korica A, a Masakr korica B.
Ostale verzije nisu trenutačno dostupne, a rekoh mene boli briga.


Aha, mislio sam da govoriš za Ambis zla da je B, jer su kod nas došle samo A i C varijante. Ja sam također uzeo samo ta dva broja od do sad izašlog u okviru zs.



Da, ni mene ostalo ne zanima, uglavnom rerereizdanja.
Nadam se starim dobrim epizodama ZS koje dosad nitko nije izdao na kioske, Tex ima mnogo takvih.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 29/07/2019 : 17:38:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Mislin da je u mene Ambis zla C korica (ona s Hellingenom). Masakr je B korica, a osim ta dva naslova, koja su me najviše i zanimala, mislin da iman još par brojeva. Moran još Zografa upecat. :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 29/07/2019 : 18:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir



Ima samo jedno "ali".
Je li 350 din u Srbiji prihvatljiva i vrlo povoljna cijena za kupce kao što je to za nas 23 kn?
Ili je to možda ekvivalent kao da je u nas Ludens umjesto 18, recimo, 30+ kn?
Govorim kad uzmemo u obzir standard i plaće i sve, a ne samo tečaj.
E, to ne znam.





Realno, da. Povoljna je cena.
S obzirom da su regularna izdanja od 100 str. - 270din, onda je 350din za ZS sa ospegom strana od 150-200 skroz ok. A s druge strane, čini mi se i da je u ZS papir nešto čvršći nego u regularnim izdanjima.

A ovako, definitivno najlepše i najjače mirišu ''Zagorove Odabrane Priče''.


moje misljenje je da nije (prihvatljiva i povoljna). naravno, zavisi od mesta do mesta, od posla do posla, od zarade do zarade. ali, definitivno, ako bismo bili objektivni i sklonili u stranu stripofilsku zaludjenost u kojoj smo spremni da damo sulude cifre za (stari) papir u novoj opremi, vecina ljudi mislim da bi rekla da je to mnogo.

npr, klincima se u proseku za uzinu daje 100 din (to je negde cena prosecnog obroka za uzinu), pa treba mu tri i po dana da gladuje da bi kupio strip. s tim sto ne dobijaju svi svakoga dana novac za uzinu. koliko se secam, mi smo strip kupovali od jedne uzine.

neka "narodska" cena bi trebala da bude oko 1EU (100-120 din), ali za tu cenu su potrebni tri puta veci tirazi ili drugacija, jednostavnija oprema. sto, kad se pogledaju ZS/LMS, izdanja i njihovo stanje danas, promet i potraznja, uopste nije ili ne bi bilo lose.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 19:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Aha, znači 350 naprema 270 jest povoljno (nedvojbeno), ali je problem u toj osnovnoj od 270 koja je za Srbiju prevelika (iako nužna s obzirom na nakladu, shvaćam).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 19:30:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Joj Vice, brisi taj spoiler u zagradi sa "C" naslovnicom salim se, mislim da ipak svi vec za to znaju ;)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 29/07/2019 : 19:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by Vlladimir

quote:
Originally posted by Curunir



Ima samo jedno "ali".
Je li 350 din u Srbiji prihvatljiva i vrlo povoljna cijena za kupce kao što je to za nas 23 kn?
Ili je to možda ekvivalent kao da je u nas Ludens umjesto 18, recimo, 30+ kn?
Govorim kad uzmemo u obzir standard i plaće i sve, a ne samo tečaj.
E, to ne znam.





Realno, da. Povoljna je cena.
S obzirom da su regularna izdanja od 100 str. - 270din, onda je 350din za ZS sa ospegom strana od 150-200 skroz ok. A s druge strane, čini mi se i da je u ZS papir nešto čvršći nego u regularnim izdanjima.

A ovako, definitivno najlepše i najjače mirišu ''Zagorove Odabrane Priče''.


moje misljenje je da nije (prihvatljiva i povoljna). naravno, zavisi od mesta do mesta, od posla do posla, od zarade do zarade. ali, definitivno, ako bismo bili objektivni i sklonili u stranu stripofilsku zaludjenost u kojoj smo spremni da damo sulude cifre za (stari) papir u novoj opremi, vecina ljudi mislim da bi rekla da je to mnogo.

npr, klincima se u proseku za uzinu daje 100 din (to je negde cena prosecnog obroka za uzinu), pa treba mu tri i po dana da gladuje da bi kupio strip. s tim sto ne dobijaju svi svakoga dana novac za uzinu. koliko se secam, mi smo strip kupovali od jedne uzine.

neka "narodska" cena bi trebala da bude oko 1EU (100-120 din), ali za tu cenu su potrebni tri puta veci tirazi ili drugacija, jednostavnija oprema. sto, kad se pogledaju ZS/LMS, izdanja i njihovo stanje danas, promet i potraznja, uopste nije ili ne bi bilo lose.



Da je cena 100-120 dinara danas, onda bi se kukalo na loš povez, tanak papir, mutan sken jer papir dobro ne prima otisak...

Realno, za ovakav povez i opremu koji VČ stripovi imaju sada, i cena od 270 i 350 je ok, al' s druge strane, treba rasporediti i prioritete što se troška tiče. Ne mora se kupovati baš svaki junak i svaka edicija.

Drugo, da se ''ne mrštimo'', VČ ima i alternativu - 3 za 1, 3 stripa za 300 dinara, pa šta ubodeš.

I što se ovog tiče da smo mi od jedne užine mogli jedan strip kupovati, jeste, ali kupiš jedan strip, pa dok dođeš do drugog, usereš se od čekanja, osim ako matorima ne vraćaš sav kusur od bakalulka, pa ne užickaš dovoljno za strip.

Takođe, ni u to ''nostalgično'' vreme nije se kupovala užina svaki dan. Nosili su se sendviči od kuće, pekmez u 'leba, a i cene stripova, od perioda do perioda su imale oscilacije, pa se dešavalo da se od jedne užine nije mogao kupiti strip.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/07/2019 : 21:42:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by Curunir

Uzeo sam što je bilo, jedna je A, druga B.
To mi je toliko nevažno da ti ne mogu opisati


Pogledaj ponovno, kladim se da je druga C



Sigurno je C na kojoj je ogroman spoiler, a to je jedina mana tog izdanja.

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 29/07/2019 : 21:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
B je
Apsolvirali smo to.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12529 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 29/07/2019 : 21:59:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Sigurno je C na kojoj je ogroman spoiler, a to je jedina mana tog izdanja.


C je naknadno isla, kasnije. Ja sam si nabavio standardno A i B koricu tog Ambisa Zla mislim da im nije bilo potrebe ici radit i "C" naslovnicu..

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 29/07/2019 : 22:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Morali su raditi C, jer se B raprodala. Isto je bilo i s prvim brojem.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7022 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 29/07/2019 : 23:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Joj Vice, brisi taj spoiler u zagradi sa "C" naslovnicom salim se, mislim da ipak svi vec za to znaju ;)



Baš sam pročitao taj team-up, pa sam u fazi pisanja komentara. Mislio sam odmah udarit recenziju, ali ne usuđujem se.
Jedino ne znam na koji topic da okačim komentar kad bude gotov.
Budući da je novo izdanje pokušavam ga napisati bez spoilera što je praktički nemoguće.

Nego, znam da imaš ovu epizodu u ZS izdanju, ali nemoj je čitati jer si onda gotov. Uz ono što već skupljaš, nakon čitanja morat ćeš skupiti sve od Martyja (+ PiBD), Dylana i Nathana ;-)

Lukavo su smislili ovaj sveBonelli team-up!

Kamo god da kreneš, uvijek si tu.
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.53 seconds. Snitz Forums 2000