forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

koze123
Average Member



884 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 12/03/2020 : 09:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Combatrock

quote:
Originally posted by anto

još jedno pišanje veseljaka po kolekcionarima - samo napred!!



Brte zbog ovakvih komentara sam te zavoleo.

Direktno i bang u facu.

Cacak rules.


što kaže brat Dvejn poviše,mogli su ovo staviti u Oda-brane priče i svi srećni.

toliko je Zagora od veseljaka i ludensa,pa i libelusa (ej, 73 knjige za nepunih osam godina),da je grehota stavljati ovog junaka (ali i Dilana) u Zlatnu seriju.Tu su vam pomenute oda-brane priče,redovne,ekstra,klasik,zlatni klasik,specijali,maksiji,obojeni programi,giganti,15 verzija kolekcionarskih knjiga,i svi drugi kurci palci...
Čemu ubacivanje Duha sa sekirom i ovde gde se ipak moglo ići sa nečim drugačijim (da sad ne kažem boljim),Pričama iz baze drugde,pilotovim i teksovim storijama,nekim novitetima poput Dedvud Dika ?

pa se još zagorovci oduševljavaju sa ovim potezom,a imaju svog omiljenog srip heroja u 37 različitih edicija.



Ulazim da napišem komentar i shvatim da je Anto napisao sve što sam ja hteo. Nije problem što imamo nove epizode , ajde eksperimentiše se, problem je što je svaka treća ZS Zagor. Volim da pročitam tu i tamo neku epizodu, ali toliko kvalitetnijih stvari ima - PIBD, Dik, Teks epizode (kao Masakr), MNo, pa što da ne i neki Dilan iz rane faze oko broja 100. Ovo počinje da bude smešno, WC se stvarno zajebava sa čitaocima, a čitaoci ih još i dižu u nebesa.
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/03/2020 : 09:41:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Daklem vama nije jasno zasto ide Zagor umjesto Dedvud Dika? Ma mora da se zajebavate.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 09:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ali zagor nije kvalitetniji:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/03/2020 : 12:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Daklem vama nije jasno zasto ide Zagor umjesto Dedvud Dika? Ma mora da se zajebavate.


ma normalno da nam je jasno - i najusraniji zagor će im se prodati u daleko više primeraka nego PIBD,Dedvud Dik,Teks ili pilot.

samo lamentujemo da iznerviramo zagorovce.

(sto puta sam rekao da bih dao celu kolekciju Zekana da svi izdavači na neko vreme ugase izdanje Zagora - ma ni ova panika oko kovida 19 ne bi bila do kolena onoj koja bi tada nastala kod ferijevih svedoka)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 12/03/2020 : 12:35:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
a sto se ti uzbudjujes kao zakleti antibonelijevac?

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/03/2020 : 13:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Mnogi maše poentu što se tiče diskusije, nije toliko problem što ide Zagor već što ide Zagor kojem tu nije mesto i koji će u narednom periodu biti u okviru redovne serije takođe.

Ako je u nečem Veseli četvrtak imao plus kod mene u odnosu na Ludens onda je to činjenica da nije žurio sa najnovijim epizodama u okviru raznih lažnih maksija i Giganata, sada je i taj plus izgubio.

Kada uzmemo u obzir činjenicu da nas VČ totalno nipodaštava kao kupce sa knjigama Martija, Mister Noa, Teksa, Dampyra i Dragonera (ne samo što ih ne izdaje već što daju lažne informacije,a posle ćute), a onda pridodamo tome sve nelogičnije poteze u poslednje vreme, mogu slobodno da kažem da su potpuno izgubili kompas.
Što je najbitnije od svega, nije baš ni takva situacija da ti njihovi potezi idu na finansijsku korist njihove firme, neki očigledno ne idu, a i oni koji idu će se pokazati da su kratkotrajnog karaktera jer će recimo i ovaj hajp oko nove Zlatne serije kad-tad u skorije vreme proći.

Možda stvarno ne bi bilo loše kada bi neko poslao mejl ili nešto slično dotičnom gazdi kladionica Mocart i upoznao ga sa tim šta mu sve zaposleni rade.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 13:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Mnogi maše poentu što se tiče diskusije, nije toliko problem što ide Zagor već što ide Zagor kojem tu nije mesto i koji će u narednom periodu biti u okviru redovne serije takođe.




Kako znaš da će tako biti?
Ja baš mislim da će ga preskočiti kad dođe na red.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 13:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom
[
Možda stvarno ne bi bilo loše kada bi neko poslao mejl ili nešto slično dotičnom gazdi kladionica Mocart i upoznao ga sa tim šta mu sve zaposleni rade.


Gazda koji ne zna što mu zaposlenici rade nije pravi gazda ili ga ne zanima šta rade pa opet nema korist od slanja maila.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/03/2020 : 14:02:13  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by maelstrom

Mnogi maše poentu što se tiče diskusije, nije toliko problem što ide Zagor već što ide Zagor kojem tu nije mesto i koji će u narednom periodu biti u okviru redovne serije takođe.




Kako znaš da će tako biti?
Ja baš mislim da će ga preskočiti kad dođe na red.



Isto kao što i Ludens preskače, neće ga preskočiti, uostalom u onom uvodniku su i napisali da će izaći u okviru redovne serije za 3 godine, ali da hoće da ga predstave javnosti i ranije takođe.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25945 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 14:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Bar su iskreni

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/03/2020 : 14:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by maelstrom
[
Možda stvarno ne bi bilo loše kada bi neko poslao mejl ili nešto slično dotičnom gazdi kladionica Mocart i upoznao ga sa tim šta mu sve zaposleni rade.


Gazda koji ne zna što mu zaposlenici rade nije pravi gazda ili ga ne zanima šta rade pa opet nema korist od slanja maila.



U ovom specifičnom slučaju može da bude drugačija situacija, pogotovo jer mu je to manji izvor prihoda i kako je već ranije više puta naglašavano, nije baš previše zainteresovan za to šta se dešava u ovoj njegovoj firmi (pretpostavljam sve do momenta dok ne posluju sa nekim jasnim gubitkom).
A to što Veseli četvrtak recimo ne posluje sa gubitkom, ne znači da ne bi mogao da posluje još bolje, odnosno da ima veći profit.
Bilo bi zanimljivo videti kako bi dotični gazda reagovao kada bi čuo neke stvari o kojima recimo mi ovde godinama raspravljamo.Možda i ne bi reagovao nešto posebno na to, naravno nikad se ne zna, ali čisto čoveku dođe da se zapita.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/03/2020 : 14:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
također ako budete pisali mail recite da ravnatelj firme prijeti sa šakama dvobojom stranom državljaninu i to u trećoj zemlji :D bre internacionalni incident

ps. počeo sam bildati baš zbog tih bulija na internetu :D bre u svetoj hrvatskoj zemlji želi da se tuče :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/03/2020 : 15:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Edicija "nova" ZS je osmišljena tako da u njoj bude svega i svačega. Nije namjenjena poluludim kolekcionarima, već široj publici koja će povremeno naći nešto za sebe. Ja osobno kupim kad objave koju staru epizodu texa, netko uzme mister no itd. Zagor i Dylan su tu da drže cijelu stvar iznad određene crte isplativosti. Za vas, polulude kolekcionare koji sline nad "onim što još nije objavljeno na ovim prostorima", imam samo jednu poruku- manjina ste, jebiga.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 12/03/2020 : 15:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ova Zagorova priča sa Zimskom Zmijom upravo nije objavljena na ovim prostorima.
A Veseli četvrtak joj juri u susret brzinom svetlosti, inače izdavačka kuća čija je jedna od glavnih odlika "Što sporije to bolje, polako, za sve ima vremena, doći će i to na red, čim budemo imali informaciju, objavićemo je......".
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/03/2020 : 16:21:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

a sto se ti uzbudjujes kao zakleti antibonelijevac?


antizagorovac i antidilanovac,moliću.

zato što želim da u ZS vidim što više Teksa,PIBD,te stripova poput Dedvud Dika;a što manje Zagora i Dilana.

quote:
Originally posted by Dexters

Edicija "nova" ZS je osmišljena tako da u njoj bude svega i svačega. Nije namjenjena poluludim kolekcionarima, već široj publici koja će povremeno naći nešto za sebe. Ja osobno kupim kad objave koju staru epizodu texa, netko uzme mister no itd. Zagor i Dylan su tu da drže cijelu stvar iznad određene crte isplativosti. Za vas, polulude kolekcionare koji sline nad "onim što još nije objavljeno na ovim prostorima", imam samo jednu poruku- manjina ste, jebiga.


mislim da opasno grešiš - takvi kao ti i ja koji kupe tek po neku ZS su u deeeebeloj manjini;ostali kupuje uredno svaki broj,svideo im se ili ne.A pristojan deo te većine uzima obe naslovnice.

Tako da je ZS itekako namenja poluludim ali i totalno ludim kolekcionarima.

Te stoga i napisah - još jedno pišanje veseljaka po kolekcionarima.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 12/03/2020 16:25:10
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/03/2020 : 17:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Meni je ludije kupiti Fibricu za 350 kuna od 2 kile papirja.. procitat ju i stavit da savija polici sledečih 30 godina..ZS je mali trosak ako se zna da če ti stripovi ionako Prije ili kasneje zavrsit u vatri.. ZS če bar brzo gorit za razlik u od 2kilskih grafičnih romana...
Tako da nemojmo ko je ludi.. Ne vidim razlike medu onim koji uzme paket Nasilja u Darkvudu ili onim koji da 100 eura za 2 ili 3 cigle fibre ko je ima u svakom knjizara ili biblioteci za procitat...a sto se Dicka tiče ako je netko tako lud za njim objavio ga Libellus.. Ko ima 200 eura fibrice i orkice razne može si priustit i Dicka kurcinu za 200 kuna valjda.. Hebo vas Dick.. je dobra ali nista posebno za svrsavat po njemu.. Prost.. brutalan.. vulgaran.. uz istina lijep crtez..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/03/2020 17:17:28
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6631 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/03/2020 : 17:45:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Htio sam reći da se ova epizoda u redovnoj seriji i ne može preskočiti jer traje jednu i pol svesku. Dakle, oko sredine druge sveske počinje nova epizoda.
Ukratko, prihvatili su i preuzeli Ludensovu politiku i zaradit će dobro na tih 130-150 stranica. Čista ekonomija.

Edit: telleru, ne dao ti Bog da napustiš forum opet, legenda si, ne odstupaj ni milimetra od svojih stajališta.

loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 12/03/2020 17:50:08
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9228 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 18:00:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Hehehehe

Iznenadilo me ovo mada sam naučio već da se od ZS može svašta očekivati.

anto, sve da si u pravu, zašto je bitno što kolekcionari misle? oni ionako po deafultu t kupuju bez obzira na to što je unutra. Ako uzmemo to u obzir, bolje da se orijentiraju na šačicu nas koju kupimo tu i tamo koji broj

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/03/2020 : 18:07:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by morski

a sto se ti uzbudjujes kao zakleti antibonelijevac?


antizagorovac i antidilanovac,moliću.

zato što želim da u ZS vidim što više Teksa,PIBD,te stripova poput Dedvud Dika;a što manje Zagora i Dilana.

quote:
Originally posted by Dexters

Edicija "nova" ZS je osmišljena tako da u njoj bude svega i svačega. Nije namjenjena poluludim kolekcionarima, već široj publici koja će povremeno naći nešto za sebe. Ja osobno kupim kad objave koju staru epizodu texa, netko uzme mister no itd. Zagor i Dylan su tu da drže cijelu stvar iznad određene crte isplativosti. Za vas, polulude kolekcionare koji sline nad "onim što još nije objavljeno na ovim prostorima", imam samo jednu poruku- manjina ste, jebiga.


mislim da opasno grešiš - takvi kao ti i ja koji kupe tek po neku ZS su u deeeebeloj manjini;ostali kupuje uredno svaki broj,svideo im se ili ne.A pristojan deo te većine uzima obe naslovnice.

Tako da je ZS itekako namenja poluludim ali i totalno ludim kolekcionarima.

Te stoga i napisah - još jedno pišanje veseljaka po kolekcionarima.


Za te totalno lude, koji kupuje sve redom bez razmišljanja, pojmovi namjenjeno i nenamjenjeno nemaju smisla. Kod njih vrijedi samo "kupujem dakle postojim". Nisam ni mislio da su takvi značajna manjina, več poluludi koji se žale što njihov arbitrarno osmišljen program nije ostvaren u ovoj kupus ediciji.

Ja sam se osvrnuo na čisto zdravorazumski pristup, imaš izdanje u kojem izlazi dylan magazin, redovni tex, misterija almanah itd. Logična ideja bi bila da svatko odabere ono što ga zanima.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/03/2020 : 18:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Hvala DL..
Ukratko drama oko niceg.. a najviše se bune oni koji i me uzimaju ZS ili ne uzimaju kompletno..
Drama ko da če to bit prvi reprint Zagora ikad.. Ni d od drame nije bilo sad kad smo dobili 10 reprint Zagora od prvog broja.. to je normalno a kad VC objavi Zagora redovnog na preskok u ZS koja je ionako mix sveg i svaceg jos iz doba Dnevnika.. skoro katastrofa sto su si dovolili..
Bar priznajte da su obe naslovnice vrhunske.. skoro domača bolja od originalne..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 12/03/2020 18:09:47
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16878 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 12/03/2020 : 22:25:30  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je ludije kupiti Fibricu za 350 kuna od 2 kile papirja.. procitat ju i stavit da savija polici sledečih 30 godina..ZS je mali trosak ako se zna da če ti stripovi ionako Prije ili kasneje zavrsit u vatri.. ZS če bar brzo gorit za razlik u od 2kilskih grafičnih romana...
Tako da nemojmo ko je ludi.. Ne vidim razlike medu onim koji uzme paket Nasilja u Darkvudu ili onim koji da 100 eura za 2 ili 3 cigle fibre ko je ima u svakom knjizara ili biblioteci za procitat...a sto se Dicka tiče ako je netko tako lud za njim objavio ga Libellus.. Ko ima 200 eura fibrice i orkice razne može si priustit i Dicka kurcinu za 200 kuna valjda.. Hebo vas Dick.. je dobra ali nista posebno za svrsavat po njemu.. Prost.. brutalan.. vulgaran.. uz istina lijep crtez..



Nemoj opet da nam fališ
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 12/03/2020 : 22:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers


anto, sve da si u pravu, zašto je bitno što kolekcionari misle? oni ionako po deafultu t kupuju bez obzira na to što je unutra. Ako uzmemo to u obzir, bolje da se orijentiraju na šačicu nas koju kupimo tu i tamo koji broj


pa to je i poenta cele moje priče!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9228 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/03/2020 : 22:59:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Istina, nisam citao sa razumijevanjem. Osim sto stvarno mislim da nema ih u tolikom postotku.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 13/03/2020 : 01:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Meni je ludije kupiti Fibricu za 350 kuna od 2 kile papirja.. procitat ju i stavit da savija polici sledečih 30 godina..ZS je mali trosak ako se zna da če ti stripovi ionako Prije ili kasneje zavrsit u vatri.. ZS če bar brzo gorit za razlik u od 2kilskih grafičnih romana...
Tako da nemojmo ko je ludi.. Ne vidim razlike medu onim koji uzme paket Nasilja u Darkvudu ili onim koji da 100 eura za 2 ili 3 cigle fibre ko je ima u svakom knjizara ili biblioteci za procitat...a sto se Dicka tiče ako je netko tako lud za njim objavio ga Libellus.. Ko ima 200 eura fibrice i orkice razne može si priustit i Dicka kurcinu za 200 kuna valjda.. Hebo vas Dick.. je dobra ali nista posebno za svrsavat po njemu.. Prost.. brutalan.. vulgaran.. uz istina lijep crtez..



Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 13/03/2020 : 01:50:46  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Inače, što se tiče diskusije, meni se kao što je to očigledno ne sviđa ovaj potez, no ne mislim da je smak sveta i katastrofa.Jednostavno ću preskočiti taj broj iako sve ostale do sada imam i posle nastaviti da kupujem i neće me mučiti nimalo što mi taj jedini broj fali.Sa jedne strane, neću ništa generalno bojkotovati, sa druge strane neću ni da budem ničija ovca za šišanje i da me neko prevodi žednog preko vode.

Sa Veselim četvrtkom je daleko veći problem od zlatne serije pre svega njihovo ponašanje prema kupcima i naravno izdavačka politika oko Kolekcionarskih izdanja (a i ponekih drugih kiosk zašto to ne reći jer ozbiljno sumnjam i tu u neke stvari).

Edited by - maelstrom on 13/03/2020 01:51:27
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.65 seconds. Snitz Forums 2000