forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 10/09/2020 : 09:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Korica C





U NS Trafici juče za par sati otišlo svih 30 pristiglih komada

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2020 : 11:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Nadam se da su dovoljno na tiskali te C naslovnice..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 10/09/2020 : 12:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Nikad mi neće biti jasna sva ta euforija i gungula oko retro naslovnica.Ono, mogu da razumem da neko voli Zlatnu seriju i njen dizajn, ali imaš brate mili onu originalnu i to je to.
Mogu da razumem zanimljivost ove nove edicije i zainteresovanost za priče u brojevima jer ima tu dosta toga novog, ali ovde nije reč o tome već o isključivo naslovnicama.
Valjda su ljudi ubeđeni da će to jednog dana kao takođe puno vredeti (isključivo zbog naslovnica), ali tu se žestoko varaju jer neće.
Kao prvo,postojaće i dalje Originalna Zlatna serija koja će uvek više vredeti šta god da se desi.No, prepreke se dalje nastavljaju, ovim tempom kojim izlazi nova Zlatna serija trebaće debeli, debeli niz godina da se dođe do iole nekog većeg i impozantnijeg rednog broja, a u to vreme ćemo svi mi biti već itekako upokojeni, a pitanje je hoće li stripovi, barem u ovakvom obliku uopšte i postojati dalje.
Dalje, za razliku od vremena kada je izlazila originalna Zlatna serija, sada živimo u digitalnom dobu, sve se zna, sve se meri i ne sumnjam da je gomila preprodavaca naštancovala dosta zaliha ovih novih brojeva tako da ako bi se i pojavila eventualno neka veća potražnja za istima, brzo bi devalvirala.
Takođe, tu je i dosta drugih novih izdanja, ne postoje kao nekad samo dve edicije i kada ljudi trezveno razmisle sigurno je da će možda pre pare dati za neke druge stripove koji im fale i u kojima se nalaze daleko važnije priče iz Bonelli sveta.

Sve u svemu, pre ili kasnije ovoj euforiji će doći kraj, ispucaće i neke naslove i epizode kojima sada šokiraju i intrigiraju javnost, no bojim se da ćemo onda ući u neku drugu krajnost i da će cela edicija biti ugrožena jer trenutno Veseli četvrtak dosta svojih resursa ulaže u ovu ediciju i ako više ne bude hajpa oni će tražiti po običaju neki novi(po dobro uhodanom običaju će izmisliti nešto novo i napustiti započeto).
Neka poenta svega jeste kao što bi rekao Konfučije da je najbolje ići nekim srednjim putem i tražiti neki balans u svemu, ne ići iz krajnosti u krajnost.

Edited by - maelstrom on 10/09/2020 12:13:02
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 10/09/2020 : 14:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by C Celtic

quote:
Originally posted by wesskowaz

Korica C

https://www.trafika.online/images/product/original/ZS-23-C-7Bds.jpg



U NS Trafici juče za par sati otišlo svih 30 pristiglih komada


preprodavci otkupljuju tiraze
uskoro limundo/kupindo, olx, njuskalo itd.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2020 : 15:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Neki redovno uzimamo.. a neki nek se i dalje cude...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/09/2020 : 15:22:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
vec duze vrijeme razmisljam da stanem sa ovim...pogotovo sad kad vidim ovu epizodu...uzimao sam dosad i korice A,B,C...a vecinu tih naslova imam od prije sto u ludensu, sto u libelusu, sto u piratskom izdanju...uz izuzetak dylanovih i texovih magazina, deadwood dicka i onih team upova dilana i martija i dampira...

Edited by - zlatan bihac on 10/09/2020 15:24:04
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 10/09/2020 : 15:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ja uzimam isključivo A korice i tu ne propuštam nijedan broj, iako neka od tih izdanja već odavno imam.Ali tu podvlačim crtu i ne pada mi na pamet da uzimam i druge korice.

Inače, razumem ako neko uzima isključivo B korice čisto jer su mu zanimljiviji domaći crtači, to je sasvim druga priča, sasvim drugačije od toga da se strip kupuje samo zbog žute trake.

No, gomilanje A, B, C i ostalih korica koje se ad-hok pojave će dugoročno gledano naštetiti i samom Veselom četvrtku, možda sada ne izgleda tako ali će se kad-tad pojaviti problem sa smanjenim interesovanjem koje će u jednom trenutku sigurno uslediti (sve dosadi u jednom momentu,a u ovom slučaju uopšte nije stvar u stripovima i njihovom sadržaju već u koricama što će svakako jednom ljudima dosaditi).A znamo svi dobro kako u takvim momentima reaguju u Veselom četvrtku i koje odluke donose.

Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 10/09/2020 : 15:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Kupujem samo one naslove koje me zanimaju i koje nemam u drugim izdanjima. Kupujem B koricu jer mi se sviđaju.

Što se tiče eventualnog pada prodaje, mislim da su na dobrom putu da je, ako ne spriječe, onda barem uspore s tim što šaraju po novim i starim serijalima.

Što se tiče stare ZS, njoj je ionako trebala daavno past cijena, većina toga je već reizdano ali nu, koga briga za priču.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/09/2020 : 16:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Kupujem samo retro i vec mi fale 2 3

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 10/09/2020 : 18:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Kupujem isključivo naslovnice domaćih autora. A i zbog žute trake. Ne duplam ništa...
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 11/09/2020 : 08:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Kupujem samo A koricu, jer sam video da može biti problema oko nabavke B(C) korica, pa nisam hteo da mi kolekcija bude šarena.
Go to Top of Page

goghy
Average Member



Croatia
619 Posts

Member since 11/12/2012

Posted - 12/09/2020 : 13:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send goghy a Private Message  Reply with Quote
Evo u Š.K. u Osijeku, famozne c korice, zasad ih ima,..
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 12/09/2020 : 15:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Ja kupujem samo A, dok sam se kod prvog broja zeznuo i uzeo B. Sad bi je najrađe zamijenio...
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 12/09/2020 : 19:09:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Prvo sam kupovao obije verzije biće zbog euforije koja me uhvatila, onda sam se zapitao aaaa čemu to, kao što je jedan kolega već napisao to neće vrijediti toliko a i nisam uzimao da bih kad napunim 70-80 god. prodao strašnu kolekciju koju svatko može nabaviti.Onda sam prešao samo na retro a ostatak prodao.to sam tako gurao do 18-19 brojeva i onda mi je ona naslovna od Zimske Zmije toliko loše sjela da sam naručio sve brojeve sa orginal naslovnicom a retro na prodaju i tako ću nastaviti.Ima tu i dobrih i odličnih retro naslovnica, evo i ova od MM što uskoro slijedi je odlična.Ali ovako je bolje, izbor ovih Zagorovih brojeva u NZS. heh to stvarno nije dobitak za nas čitatelje.Zagor almanah , imam ih sve a kako ja mogu nabaviti recimo Brendona iz Srbije tako vjerujem da je i veliki broj zagorovaca tamo, nabavilo almanah od zagora.nepotrebno ponavljanje kiosk izdanja, već ako se nešto ponavlja to bi trebala biti izdanja koja su dosada izašla u skupim verzijama
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/09/2020 : 20:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ti si maaalo neodlučan
ja sam odmah ignoirao sve što nije retro

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 13/09/2020 : 07:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Ja ne skupljam Zlatnu Seriju, ali kupujem stripove koji u njoj izlaze, a koje želim da imam. Što je za sada oko dve trećine! :)

Retro naslovnice imam samo dve od 16 - prvi broj nove ZS i Nasilje u Darkvudu (prazna, u nadi da ću jednom nacrtati nešto tu). Inače nemam neko posebno mišljenje o konceptu više naslovnica istog izdanja, lepo mi je kad se neki jubilej ili događaj proslave kroz XY naslovnih strana, ali sam prilično u "može, ali ne mora" fazonu (ne pričam samo ex-Yu i stripu, već o svetskom trendu koji postoji decenijama, kao i o časopisima).

Čitava edicija sa dve+ korice je ambiciozan projekat koji jako dobro radi za sada. Oba koncepta naslovnica su mi vrlo simpatični, a ovaj treći mi je najsimpatičniji. Da je bilo mogućnosti za C varijantu Vuka Samotnjaka i Čoveka Munje, uzeo bih to - žuta traka i italijanska naslovnica su pobeda za tih nekoliko epizoda Zagora koje gotivim iz davnih vremena, a koji fizički nisu preživeli zub vremena. :D

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/09/2020 : 07:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Uzimam obe variante a uzet cu i tog Markusa...
Koncept je ok, samo tempo mora na mjesečni..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/09/2020 : 10:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Obe varijante. A da čitam, B zbog domaćih naslovničara
Za ZG almanah u Ludensu i me zabole ćoše i rešiću ga se a da ne trepnem. ZS dizajn mi je sto puta lepši

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18402 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 13/09/2020 : 10:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Obe varijante. A da čitam, B zbog domaćih naslovničara
Za ZG almanah u Ludensu i me zabole ćoše i rešiću ga se a da ne trepnem. ZS dizajn mi je sto puta lepši



A ja cu zdrzat i Ludens.. ipak je verniji originalu.. Bar malo..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 13/09/2020 : 13:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ti si maaalo neodlučan
ja sam odmah ignoirao sve što nije retro


ha ha malo je reći da sam malo neodlučan
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 13/09/2020 : 15:54:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Nikad mi neće biti jasna sva ta euforija i gungula oko retro naslovnica.Ono, mogu da razumem da neko voli Zlatnu seriju i njen dizajn, ali imaš brate mili onu originalnu i to je to.
Mogu da razumem zanimljivost ove nove edicije i zainteresovanost za priče u brojevima jer ima tu dosta toga novog, ali ovde nije reč o tome već o isključivo naslovnicama.
Valjda su ljudi ubeđeni da će to jednog dana kao takođe puno vredeti (isključivo zbog naslovnica), ali tu se žestoko varaju jer neće.
Kao prvo,postojaće i dalje Originalna Zlatna serija koja će uvek više vredeti šta god da se desi.No, prepreke se dalje nastavljaju, ovim tempom kojim izlazi nova Zlatna serija trebaće debeli, debeli niz godina da se dođe do iole nekog većeg i impozantnijeg rednog broja, a u to vreme ćemo svi mi biti već itekako upokojeni, a pitanje je hoće li stripovi, barem u ovakvom obliku uopšte i postojati dalje.
Dalje, za razliku od vremena kada je izlazila originalna Zlatna serija, sada živimo u digitalnom dobu, sve se zna, sve se meri i ne sumnjam da je gomila preprodavaca naštancovala dosta zaliha ovih novih brojeva tako da ako bi se i pojavila eventualno neka veća potražnja za istima, brzo bi devalvirala.
Takođe, tu je i dosta drugih novih izdanja, ne postoje kao nekad samo dve edicije i kada ljudi trezveno razmisle sigurno je da će možda pre pare dati za neke druge stripove koji im fale i u kojima se nalaze daleko važnije priče iz Bonelli sveta.

Sve u svemu, pre ili kasnije ovoj euforiji će doći kraj, ispucaće i neke naslove i epizode kojima sada šokiraju i intrigiraju javnost, no bojim se da ćemo onda ući u neku drugu krajnost i da će cela edicija biti ugrožena jer trenutno Veseli četvrtak dosta svojih resursa ulaže u ovu ediciju i ako više ne bude hajpa oni će tražiti po običaju neki novi(po dobro uhodanom običaju će izmisliti nešto novo i napustiti započeto).
Neka poenta svega jeste kao što bi rekao Konfučije da je najbolje ići nekim srednjim putem i tražiti neki balans u svemu, ne ići iz krajnosti u krajnost.



Ja uzmem svaku naslovnu osim A. Ta me ne zanima. Fora je u tome da mi je merak žuta traka. I u tome da ZS izlazi jednom u mjesec ipo i u tome da pušač za 1 ipo kutiju cigara da novac koliko košta jedan broj ZS. Nisu to neki izdaci, a merak svakako cijenu nema. Što se mene tiče, ZS jedinu manu ima što ne ide na 15 dana, ili bar na 21. Ostale mane su zanemarljive. Ne legne ni meni uvijek sve što najave, od Zagora imam sve npr, ali nije važno, na koncu. Dok god se ne zna unaprijed koji broj je sljedeći, imaće u meni vjernog kupca :)

Edited by - Elderane84 on 13/09/2020 15:55:37
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 13/09/2020 : 18:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Tu i dolazimo do problema, s obzirom na to kakvo je ovo izdanje, dakle da je kiosk i da u okviru njega svašta baš izmešano izlazi, jedan i po mesec je baš spor tempo, iako je dosta bolji od nekih drugih izdanja, no sa tim izdanjima nije uporedivo zbog koncepta.
Da je reč o izdanju koje prati recimo samo jednog, eventualno dva junaka, to bi bio dobar ritam, no ovako......
Go to Top of Page

vronski 3
Senior Member



2374 Posts

Member since 10/01/2014

Posted - 13/09/2020 : 18:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
quote:
Originally posted by maelstrom

Tu i dolazimo do problema, s obzirom na to kakvo je ovo izdanje, dakle da je kiosk i da u okviru njega svašta baš izmešano izlazi, jedan i po mesec je baš spor tempo, iako je dosta bolji od nekih drugih izdanja, no sa tim izdanjima nije uporedivo zbog koncepta.
Da je reč o izdanju koje prati recimo samo jednog, eventualno dva junaka, to bi bio dobar ritam, no ovako......



Očigledno je da se ZS dobro prodaje i da bi po interesovanju publike bez problema mogla da pređe na mesečni ritam ali.. VČ je u startu rekao da se ide na 40 dana i tako će i biti bez obzira šta čitaoci traže!

Ekonomski i izdavački nelogično? Jeste ali takvi su Veseljaci...
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 13/09/2020 : 18:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Mogli biste i vas dvojica da skupite sredstva, pa da pokrenete izdavačku kuću, kad ste već toliko naučili na greškama drugih.
Kapiram da bismo svi na forumu navijali za vašu LMS! :)

Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2457 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 13/09/2020 : 19:44:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote
Jel se zna u kojem broju se nastavlja Deadwood Dick?
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000