forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/03/2018 : 16:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma taman da je Aleksa nacrtao i Mona Lizu, cinjenica jeste da je naslovnica tesko sranje, sramota.
Da bi tako nesto skontali ne morate se obrazovati, dovoljno je da posjetite opticara.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/03/2018 : 16:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Totalno nebitno, nekome se svidja a nekome ne. Stvar ukusa. Ni meni Zagorovo lice ne lezi. Ali znati ko je čovek pitanje je opšte kulture.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22148 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/03/2018 : 17:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam bas je li to tako. Ja samo cuo za njega prvi put prije nekoliko godina kada je izasao animirani film. Osim toga, ovdje je nekoliko jacih stripofila pitalo ko je on, a nije bas da ti ljudi nisu „nacitani“...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/03/2018 : 17:09:37  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, mora da mi je promakao post nekoga ko bi se uklopio u tu definiciju.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Kontrast 2
Senior Member

2277 Posts

Member since 12/09/2016

Posted - 24/03/2018 : 17:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kontrast 2 a Private Message  Reply with Quote
Da, pod obrazovanjem se obično podrazumeva da si čuo za svakog strip crtača, koji je ikada uzeo četkicu (ili rapidograf) u ruke.
Čuo sam za Aleksu samo po imenu, nemam pojma koje je stripove radio i - naslovna je loša, jer je ovo najružniji Zagor u Istoriji ( a i deluje skraćen).
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9203 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 24/03/2018 : 17:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Ne znam, mora da mi je promakao post nekoga ko bi se uklopio u tu definiciju.





Aleksa je car samo takav. Kad se samo sjetim Skrepbuka i Pljosnatog stripa

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2018 : 17:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ni meni se ne svidja Zagor na ovoj naslovnoj strani a cuo sam za Gajica. Niko ne dovodi u pitanje talenat i rad Alekse Gajica, ali da je lose nacrtao Zagora na ovoj naslovnoj strani i da Zagor vise lici na nekog neandertalca ili Javu iz MM - je cinjencia.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2018 : 17:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:

Ko što reče Deers, obrazujte se, neznanje nema izgovora.
Za Aleksu je čulo pola Evrope. Autonomna pokrajina Bonelijana na scom nema izgovor da bude izuzetak, iako čovek nije crtao Zagora.


Mislim da pretjerujete jer Aleksa Gajić sigurno nije u Top 5 ili Top 10 najboljih i najpoznatijih strip crtača na ovim prostorima da bi baš svi morali čuti za njega, a pogotovo ne prepoznati njegov stil po jednoj naslovnici. Ja sam na prvu pomislio da je naslovnicu radio onaj Stephan Martinier što je radio naslovnicu Zagora za američko tržište. Daleko sam ja od zadrtog Bonelijevca, pratim dosta i Amere,mange, pratim koliko god mogu i Markosov odabir u Fibri, pratim i našu strip scenu, mislim da stvarno imam dobro znanje o stripu, ali za Aleksu Gajića nisam nikad čuo.

Edited by - sumohrvat on 24/03/2018 18:04:34
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2018 : 18:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

Totalno nebitno, nekome se svidja a nekome ne. Stvar ukusa. Ni meni Zagorovo lice ne lezi. Ali znati ko je čovek pitanje je opšte kulture.


Pitanje je opće kulture znati tko je Aleksa Gajić
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/03/2018 : 18:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
A kako vam se sviđa ona verzija što će krasiti oriđiđi naslovnica?


"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/03/2018 : 18:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat
mislim da stvarno imam dobro znanje o stripu



Eh, misliti i cveće brati...

Evo, da upotpunim tvoje obimno znanje o stripu van okvira Bonelija: pročitaj Bič božji u izdanju System comicsa, izašao je ceo serijal pre više godina. Zatim, nedavno je objavljen Drako, opet System comics... Carthago adventures nema u našem prevodu, ali sjajno izgleda... a Deers ti je pomenuo nekoliko veoma inovativnih autorskih stripova od Alekse. Sjajan umetnik.
Fakat, ovde nije baš najbolje odradio Zagorovu glavu.


All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/03/2018 : 18:11:35  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by karven

Totalno nebitno, nekome se svidja a nekome ne. Stvar ukusa. Ni meni Zagorovo lice ne lezi. Ali znati ko je čovek pitanje je opšte kulture.


Pitanje je opće kulture znati tko je Aleksa Gajić



Apsolutno

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/03/2018 : 18:25:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kad bese izlazi ?
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2018 : 18:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Sad ovog cetvrtka.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2018 : 18:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by karven

Totalno nebitno, nekome se svidja a nekome ne. Stvar ukusa. Ni meni Zagorovo lice ne lezi. Ali znati ko je čovek pitanje je opšte kulture.


Pitanje je opće kulture znati tko je Aleksa Gajić



Apsolutno


Ako je riječ o stripu na našim prostorima onda je pitanje opće kulture znati tko su Andrija Maurović prije svih, pa zatim Walter Neugebauer, Jules Radilović , Joško Marušić, Oto Reisinger, Enki Bilal, Nenad Brixy, Dušan Vukotić ili Božidar Veselinović jer pitanje opće kulture nije podatak za koji ne zna ni 90 posto strip foruma. Tako da debelo pretjeruješ sa Aleksom Gajićem. Usput, hvala na prijedlogu... drage volje ću pročitati preporučeni strip od njega. I da se razumijemo, meni je naslovna strana više nego odlična.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2018 : 18:36:38  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by karven

Totalno nebitno, nekome se svidja a nekome ne. Stvar ukusa. Ni meni Zagorovo lice ne lezi. Ali znati ko je čovek pitanje je opšte kulture.


Pitanje je opće kulture znati tko je Aleksa Gajić



Apsolutno


Ako je riječ o stripu na našim prostorima onda je pitanje opće kulture znati tko su Andrija Maurović prije svih, pa zatim Walter Neugebauer, Jules Radilović , Joško Marušić, Oto Reisinger, Enki Bilal, Nenad Brixy, Dušan Vukotić ili Božidar Veselinović jer pitanje opće kulture nije podatak za koji ne zna ni 90 posto strip foruma. Tako da debelo pretjeruješ sa Aleksom Gajićem. Usput, hvala na prijedlogu... drage volje ću pročitati preporučeni strip od njega. I da se razumijemo, meni je naslovna strana više nego odlična.



A zaboravio si mozda najbitnijeg od svih njih koji je bio pre njih velikog i neponovljivog Djordja Lobaceva!
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 24/03/2018 : 18:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nisam zaboravio :)
Zbog svih događanja na ovim prostorima teško da su svi mlađi od 35 godina u Hrvatskoj čuli za Đorđa Lobačeva.
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4598 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 24/03/2018 : 18:58:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma taman da je Aleksa nacrtao i Mona Lizu, cinjenica jeste da je naslovnica tesko sranje, sramota.
Da bi tako nesto skontali ne morate se obrazovati, dovoljno je da posjetite opticara.



+1

sangue navajo
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/03/2018 : 19:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Sad ovog cetvrtka.


...izlazi dilan sad u cetvrtak.. ovaj zagor u maju ili junu..
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 24/03/2018 : 19:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Technotise od Gajića sam skoro čitao, ima i animirani film, zatim ima i Bič Božiji koji mi s čitanjem tek predstoji.
Mislim da komšije imaju drugačiju percepciju nego mi.
Eto, ni ja do nedavno nisam znao ko je pa taj Frano Petruša ili Helena Klakočar npr.
Verovatno mnogi takođe i ne znaju ko je Gradimir Smuđa, a ja se preko Zabavnika (i potom interneta) upoznah sa tim prelepim slikama u stripu.


Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7618 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/03/2018 : 19:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
neki dan na potjeri bilo pitanje ko je aleksa gajic... i lovac i takmicar pritisnuli na C ''nova zvezda granda'' .

cuj aleksa gajic stvar opste kulture...
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 24/03/2018 : 19:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Ma taman da je Aleksa nacrtao i Mona Lizu, cinjenica jeste da je naslovnica tesko sranje, sramota.
Da bi tako nesto skontali ne morate se obrazovati, dovoljno je da posjetite opticara.

A što je onda tek Ferrijeva originalna? Jer taman da si i totalni analfabet bez ikakvih kritičkih sposobnosti možeš skonatati da je gora od ove alternativne.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 24/03/2018 : 19:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

neki dan na potjeri bilo pitanje ko je aleksa gajic... i lovac i takmicar pritisnuli na C ''nova zvezda granda'' .

cuj aleksa gajic stvar opste kulture...




Na forumu posvećenom stripovima znati ko je Aleksa Gajić i jeste pitanje opšte kulture. Isto kao i Dražen Kovačević, Gradimir Smuđa, Stevan Subić, Goran Parlov, Milan Jovanović ili Danijel Žeželj, da nabrojimo samo neke. Maurović, Lobačev i ostali su klasici i podrazumevaju se, to je ipak elementarna pismenost. Znam da je ovo Boneli podforum, ali ipak treba malo izaći iz čaure.

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/03/2018 : 19:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by King Warrior

Ma taman da je Aleksa nacrtao i Mona Lizu, cinjenica jeste da je naslovnica tesko sranje, sramota.
Da bi tako nesto skontali ne morate se obrazovati, dovoljno je da posjetite opticara.

A što je onda tek Ferrijeva originalna? Jer taman da si i totalni analfabet bez ikakvih kritičkih sposobnosti možeš skonatati da je gora od ove alternativne.



Ee drogsy nećemo da se vređamo sad.
Bolja je Ferrijeva
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4276 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 24/03/2018 : 19:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
kog ovog,mislis sledeceg cetvrtka?
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.55 seconds. Snitz Forums 2000