forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zlatna serija - Veseli četvrtak
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 331

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2018 : 18:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Problem za nas je što je prosječna starost stripofila na Balkanu, po mom skromnom sudu, između 40 i 45 godina. Ja nisam mogao vjerovati gnjev koji sam vidio na jednoj FB stranici kad je najavljen zadnji broj Zlatne serije, tj. prva epizoda "Priča iz Baze Drugdje". Kao, "šta će nam to", "od ZS ste uzeli samo ime, ovo nije ZS", "ja sam s tricom prestao", tamo-ovamo... Pa, ljudi moji, kakvi su to komentari bili!
Prema novome definitivno treba biti pažljiv jer ideja nestaje ali što su oni očekivali to mi je teško nazrijeti, ne mogu ući u taj mentalni sklop.

loading...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18400 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/08/2018 : 19:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Problem za nas je što je prosječna starost stripofila na Balkanu, po mom skromnom sudu, između 40 i 45 godina. Ja nisam mogao vjerovati gnjev koji sam vidio na jednoj FB stranici kad je najavljen zadnji broj Zlatne serije, tj. prva epizoda "Priča iz Baze Drugdje". Kao, "šta će nam to", "od ZS ste uzeli samo ime, ovo nije ZS", "ja sam s tricom prestao", tamo-ovamo... Pa, ljudi moji, kakvi su to komentari bili!
Prema novome definitivno treba biti pažljiv jer ideja nestaje ali što su oni očekivali to mi je teško nazrijeti, ne mogu ući u taj mentalni sklop.



bolje od Priča bi se prodao recimo Karabina Slim ili Džudas...
kad se furaju na nostalgiju, nek ju šopaju do daske.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
813 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 12/08/2018 : 19:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Problem za nas je što je prosječna starost stripofila na Balkanu, po mom skromnom sudu, između 40 i 45 godina. Ja nisam mogao vjerovati gnjev koji sam vidio na jednoj FB stranici kad je najavljen zadnji broj Zlatne serije, tj. prva epizoda "Priča iz Baze Drugdje". Kao, "šta će nam to", "od ZS ste uzeli samo ime, ovo nije ZS", "ja sam s tricom prestao", tamo-ovamo... Pa, ljudi moji, kakvi su to komentari bili!



Haha, baš to.

A ima i još jedan primjer. Recimo moj stari, koji je ZS i LMS čitao u vrijeme kad su izlazili, naravno da je bio oduševljen time tada. Mene je iznenadio kad je rekao da mu se sviđa i nova, pa čak i recimo Dylan Dog, kojeg nikad ranije ni volio.

Ali postoji jedna druga stvar, koja samo potvrđuje koliko se čovjek mijenja i kako mu je nešto dobro ili loše što ranije nije bilo.

Naravno, stari se ne razumije u edicije, tako da sam mu donio da čita Zagor Extra, iste priče koje je čitao prije 30-40 godina, samo drugačije zapakovane. Kaže on meni: "Pa nisu mi baš ove priče nešto".

Sjetim se sad one priče na temi Ken Parker, kako se nekada davalo po 4-5 Kena za jednog Zagora i sl, a sad kad smo ostarili, nije to više ni približno tako.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6597 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 12/08/2018 : 20:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Problem za nas je što je prosječna starost stripofila na Balkanu, po mom skromnom sudu, između 40 i 45 godina. Ja nisam mogao vjerovati gnjev koji sam vidio na jednoj FB stranici kad je najavljen zadnji broj Zlatne serije, tj. prva epizoda "Priča iz Baze Drugdje". Kao, "šta će nam to", "od ZS ste uzeli samo ime, ovo nije ZS", "ja sam s tricom prestao", tamo-ovamo... Pa, ljudi moji, kakvi su to komentari bili!



Haha, baš to.

A ima i još jedan primjer. Recimo moj stari, koji je ZS i LMS čitao u vrijeme kad su izlazili, naravno da je bio oduševljen time tada. Mene je iznenadio kad je rekao da mu se sviđa i nova, pa čak i recimo Dylan Dog, kojeg nikad ranije ni volio.

Ali postoji jedna druga stvar, koja samo potvrđuje koliko se čovjek mijenja i kako mu je nešto dobro ili loše što ranije nije bilo.

Naravno, stari se ne razumije u edicije, tako da sam mu donio da čita Zagor Extra, iste priče koje je čitao prije 30-40 godina, samo drugačije zapakovane. Kaže on meni: "Pa nisu mi baš ove priče nešto".

Sjetim se sad one priče na temi Ken Parker, kako se nekada davalo po 4-5 Kena za jednog Zagora i sl, a sad kad smo ostarili, nije to više ni približno tako.



Haha, e to. I kako onda da bude šanse da išta nastalo u 21. stoljeću bude kiosk izdanje?

loading...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/08/2018 : 20:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Teller je u pravu, ako igraš na kartu nostalgije onda budi dosljedan i igraj po tim pravilima. Ovim potezom su npr. privukli mene - rođen poslje zs, nisam kupio nijedan broj ove nove zs, ali ću kupiti sad priče iz baze drugdje. Međutim takvi kao ja su manjina, većina dosadašnjih kupaca su nostalgičari od kojih će neki možda odustati jer nema mikija, bleka itd.
A ma iz aviona se vidi da ovaj mladi urednik VČ(barem izgleda mlad) ne voli taj stari period. Na fejsu ga jedan tip pita: kad će blek i miki? a on mu mrtav hladan odgovara: to izdaju drugi izdavači
Ima muda, to mu priznajem, ali negira realnost.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12512 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/08/2018 : 20:25:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

..Na fejsu ga jedan tip pita: kad će blek i miki? a on mu mrtav hladan odgovara: to izdaju drugi izdavači
Ima muda, to mu priznajem, ali negira realnost.


Mislim da je dobro i odgovorio bolje da u ovoj ediciji dobivamo što više priča koje su novije, one koje nemamo izdane kod nas (kao ti magazini npr.), ali i one priče koje su možda izašle već u skupim izdanjima, a rasprodane su, pa da to dobijemo upakirano ovdje u ZS

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 12/08/2018 : 20:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote

@ReemCP
Pa nije poanta što je bolje iz tvoje perspektive. Blek i Miki bi se u Srbiji odlično prodavali, mnogo bolje od baze drugdje, brad barrona, napoleona i slič. Rekao sam ti već da je doticaj ludensovog i vč tržišta veoma malen.
Go to Top of Page

El Morisco
Junior Member



Croatia
459 Posts

Member since 10/12/2007

Posted - 12/08/2018 : 20:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send El Morisco a Private Message  Reply with Quote
Po mojem skromnom mišljenju, pogreška je izdavanje onih priča koje su već izašle na ovim prostorima. Konkretno, Zagor almanah, Mister No almanah i sada PIBD sve to već imam. I br.1 Tex i Br.2 Dylan će kad tad izaći u Hrvatskoj. Zato uz sve dobre namjere izdavača ne kupujem Zlatnu seriju i bojim se da neće još dugo. Ako bih povukao paralelu, kada bi u Kragujevcu krenuli s novom retro Zastavom 101, s npr. tehnologijom ispod poklopca koja je sa zapada, ne znam koliko bi to uspjeha imalo...

---

<b></b>
Go to Top of Page

big joco
Senior Member



Slovenia
1711 Posts

Member since 27/05/2003

Posted - 13/08/2018 : 20:13:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit big joco's Homepage  Send big joco a Private Message  Reply with Quote
Priče i baze drugdje izped 50 godina u ZS:)http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/rick-random-rira-zs-22-zlocin-putuje-vasionom/10578/0/

http://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/rick-random-rira-zs-29-teror-iz-kosmosa/10583/0/

https://www.youtube.com/watch?v=BMkRRvEoVoM

Edited by - big joco on 13/08/2018 20:14:53
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/08/2018 : 07:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Eto, i tko kaže da ZS nije dosljedna onok staroj...
Što se nostalgije tiče, može Džudas, Karabinu neka ostave po strani, toliko nostalgični ipak nismo :)
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4988 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 14/08/2018 : 13:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message  Reply with Quote
ahahaha, Džudas poput duha iz boce :-)))

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/08/2018 : 17:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Teller je u pravu, ako igraš na kartu nostalgije onda budi dosljedan i igraj po tim pravilima. Ovim potezom su npr. privukli mene - rođen poslje zs, nisam kupio nijedan broj ove nove zs, ali ću kupiti sad priče iz baze drugdje. Međutim takvi kao ja su manjina, većina dosadašnjih kupaca su nostalgičari od kojih će neki možda odustati jer nema mikija, bleka itd.
A ma iz aviona se vidi da ovaj mladi urednik VČ(barem izgleda mlad) ne voli taj stari period. Na fejsu ga jedan tip pita: kad će blek i miki? a on mu mrtav hladan odgovara: to izdaju drugi izdavači
Ima muda, to mu priznajem, ali negira realnost.



Ovakav stav - uvjerenje da su stripovi koje izdaje, bilo u Zlatnoj seriji, bilo u drugim edicijama VČ, nešto bitno bolje od Bleka i Mikija - otkriva stanovitu, gotovo pa zagorološku naivnost.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12899 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 14/08/2018 : 19:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by Dexters

Teller je u pravu, ako igraš na kartu nostalgije onda budi dosljedan i igraj po tim pravilima. Ovim potezom su npr. privukli mene - rođen poslje zs, nisam kupio nijedan broj ove nove zs, ali ću kupiti sad priče iz baze drugdje. Međutim takvi kao ja su manjina, većina dosadašnjih kupaca su nostalgičari od kojih će neki možda odustati jer nema mikija, bleka itd.
A ma iz aviona se vidi da ovaj mladi urednik VČ(barem izgleda mlad) ne voli taj stari period. Na fejsu ga jedan tip pita: kad će blek i miki? a on mu mrtav hladan odgovara: to izdaju drugi izdavači
Ima muda, to mu priznajem, ali negira realnost.



Ovakav stav - uvjerenje da su stripovi koje izdaje, bilo u Zlatnoj seriji, bilo u drugim edicijama VČ, nešto bitno bolje od Bleka i Mikija - otkriva stanovitu, gotovo pa zagorološku naivnost.



Upravo kad pomislim kako smo iscrpili sve supstance zagorologije, pojavi se nova inačica...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 14/08/2018 : 19:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
@VALTER pogledaj s kim se druži, ima na fejsu, samo profinjeno društvo malo trača nikom ne škodi hehe
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/08/2018 : 08:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by SPQRoma

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Problem za nas je što je prosječna starost stripofila na Balkanu, po mom skromnom sudu, između 40 i 45 godina. Ja nisam mogao vjerovati gnjev koji sam vidio na jednoj FB stranici kad je najavljen zadnji broj Zlatne serije, tj. prva epizoda "Priča iz Baze Drugdje". Kao, "šta će nam to", "od ZS ste uzeli samo ime, ovo nije ZS", "ja sam s tricom prestao", tamo-ovamo... Pa, ljudi moji, kakvi su to komentari bili!



Haha, baš to.

A ima i još jedan primjer. Recimo moj stari, koji je ZS i LMS čitao u vrijeme kad su izlazili, naravno da je bio oduševljen time tada. Mene je iznenadio kad je rekao da mu se sviđa i nova, pa čak i recimo Dylan Dog, kojeg nikad ranije ni volio.

Ali postoji jedna druga stvar, koja samo potvrđuje koliko se čovjek mijenja i kako mu je nešto dobro ili loše što ranije nije bilo.

Naravno, stari se ne razumije u edicije, tako da sam mu donio da čita Zagor Extra, iste priče koje je čitao prije 30-40 godina, samo drugačije zapakovane. Kaže on meni: "Pa nisu mi baš ove priče nešto".

Sjetim se sad one priče na temi Ken Parker, kako se nekada davalo po 4-5 Kena za jednog Zagora i sl, a sad kad smo ostarili, nije to više ni približno tako.


Tako bi i trebalo biti.
To se zove evolucija. Nesto prerastes, a nesto novo otkrijes. U stripu, naravno kao uostalom i sve u zivotu...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2018 : 15:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Nedavno su mi stigle sve ZS, retro i regularne naslovnice. Ostaje da ih procitam/proucim. Osim PIBD, to sam procitao kod Libellusa, i nije mi nesto.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 26/08/2018 : 19:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sem PiBD, prosecne i ispodprosecne price.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/08/2018 : 20:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Sem PiBD, prosecne i ispodprosecne price.


Eto vidis... a meni se nije bas dojmila ova edicija van MM serijala. Nekako puno pricaju, ima masu teksta...ne idemi nikako nakon ovih 13 brojeva kod Libellusa. A i crtez je cudan, vise eksperimentalni nego uobicajen kod Bonellija. Sto naravno, nije nuzno lose, ali nisam se nasao u PIBD.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/08/2018 : 21:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nisam pratio je li bila riječ o tome; po kojem sistemu se objavljuju Zagorovi almanasi, tj. zna li se razlog zašto je prvo izašao originalni broj 5 a zatim broj 1?
Hoće li sada ići po redu od 2 nadalje ili originalna numeracija ne igra nikakvu važnost?

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 26/08/2018 : 23:37:18  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Zagorovi almanasi neće ići po redu i tu nema potrebe za bilo kakvom logikom jer su praktično svi sem broja 1 ono najgore u Zagorovom serijalu i maltene potpuni nebitni za neki kontinuitet celog serijala.Ograđujem se jedino za poslednji almanah koji nikada nisam stigao da pročitam, pa o njemu ne znam ništa.

Broj 1 je međutim sasvim nešto drugo i em je dobra priča, em je bitan sa te strane jer se neke naredne Zagorove priče nadovezuju na njega.

Što se tiče ostalog iz Zlatne serije, ima tu još loših priča, ne treba imati neka očekivanja pogotovo od Teksovih i Dilanovih magazina, no Mister No almanasi nisu loši i neki sadrže priče iz Mister Noove prošlosti što nije nebitno.No, njih ima samo 5, a kada se izređaju već, to neće biti kraj pilota u okviru Zlatne serije, na red dolazi nešto drugo.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16871 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 27/08/2018 : 06:59:45  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da će doći na red priče iz mladosti Mister Noa (ovo novo).
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 07:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Nadam se da će doći na red priče iz mladosti Mister Noa (ovo novo).


Tko to bude izdavao, nadam se da ce uraditi zasebno, kao samostalnu ediciju kako i dolikuje. A kad smo vec kod toga, jako me interesira pilotova mladost...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/08/2018 : 08:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je rečeno kako to ide u ediciji obojeni program.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 10:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
E ne znam tocno, sto je receno, I tko ce biti nakladnik, ali ta mi je taljanska nova ideja o mladosti pilota skroz zanimljiva. Pa neka otpocne I na ovim prostorima.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 27/08/2018 : 14:12:16  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message  Reply with Quote
Ići će to, rečeno je već, a ići će i još neke stvari (obratite pažnju na množinu u ovoj reči).

Samo što se tiče ovog mladog Mister Noa, to nije ovaj stari Mister No, već neki novi.Mladost onog starog je već bila u neku ruku obrađena kroz neke redovne brojeve i pogotovo kroz maksi i specijal izdanja.
Go to Top of Page
Page: of 331 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000