forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor extra 284 - Buđenje titana
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/02/2018 : 22:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam danas pošao po redovni, a kupio extra, malo pobrkao datume izlaženja :)
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 23/02/2018 : 22:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Ja sam danas pošao po redovni, a kupio extra, malo pobrkao datume izlaženja :)





Ali ti je sigurno bilo drago kad si vidio "Titana"

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/02/2018 : 14:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Kupio sam danas oba Zagora, i čovjek je naravno sretan kad ih ide kupiti, ali danas je bilo žalosno kad sam morao birati između nekih 4-5 istih primjeraka Exte koji da uzmem, žalosno kad sam morao gledati koji ima manje izgužvane stranice i koji ima manje utora, te na osnovu toga izabrati

Nevjerojatno kako su nemarni i kako nikoga nije briga za to..

Meni nije toliko da smeta, ali kad kupuješ nešto novo, onda bi volio novo i dobiti. Jasno mi je ako kupuješ one pakete po 3 da će imati oštećenja ili da uzimaš od nekoga rabljeno, ali ovo je zaista šteta.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 24/02/2018 : 15:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Nemoj kupovati na kiosku nego u striparnicama. Tamo su primjerci savršeni a i dobiješ 10% popusta ako si redovan kupac .
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 24/02/2018 : 19:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da mi je bliže striparnica, vjeruj mi da bi

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/02/2018 : 20:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by velka031

Ja sam danas pošao po redovni, a kupio extra, malo pobrkao datume izlaženja :)





Ali ti je sigurno bilo drago kad si vidio "Titana"



Naravno, uh itekako drago
Danas je "pao" i redovni.
Ovo što kažeš za oštećene stripove na kioscima, o tome svi valjda imamo isto mišljenje, meni samo nije jasno kako izdavač ne da nekakve naredbe, ili ajmo reći "upute" drugovima iz Tiska ili tiskare, jer netko od to dvoje sjebava stripove, kako da ih pakuju.
Bilo bi dovoljno reći da ih ne vežu jebenom plastičnom mrežom, a tetama na kiosku da se stripovi ne drže vani na kiši i da nešto što je veličine 5 ne može stati u prostor koji je veličine 3.

Edited by - velka031 on 24/02/2018 20:58:06
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/02/2018 : 03:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Plasticne vezice sad vec desetljecima tokom transporta upropastavaju stripove i nikom nista...moj najdrazi ritual odlaska na kiosk su mi unistili...nedavno sam eto napokon stao ici na trafiku i sve uzimam u izdavaca direktno. Steta, jer kiosk izdanje je stvoreno za taj mali ritual, setnjicu do tete na kiosku i nolim vas Alan Forda, Dylan Doga...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 25/02/2018 : 12:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
U SLO (Maribor) dobijemo na kioske same glancere.i u supermarkete(sve stripove),kako da jih nema kod vas,kada ste izdavači?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 13:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam jučer išao na kiosk na kojem inače ne kupujem, jer kod ovog drugog kioska nisi nigdje u blizini imao gdje za parkirati, a parking je bio em loše očišćen od snijega, em su se ti vozači parkirali kako ih volja, iskrižali se svakako i nije bilo mjesta.

I naravno ja odem na ovaj dr. kiosk, eto bio sam lijen preći nekih 300-400m pješice gdje inače kupujem (bilo mi hladno i nije mi se dalo), pa neka mi je tako

Ali slažem se, da bar taj transport stripova ide kao što ode u striparnice, da ih slože samo u obične kutije bez tih vezica, bili bi već bolji.

@mesar - ovo je jedan od rjeđih slučajeva koji mi se dogodio jučer, inače sam dosad skoro uvijek mogao pronaći primjerak koji je koliko-toliko dobar.

A i ovo što ivanl kaže, upravo taj ritual odlaska na kiosk je nešto posebno, iako ti ga nekad "pokvare".

Dodao bi da ta žena na kiosku što je bila ima nešto više kilograma viška, jedva se kreće u tom uskom prolazu u kiosku, a ti Zagori su još bili na vrhu pa mora uzeti one male aluminijske ljestve na preklapanje, hahaha kako je zaokrenula očima kad sam rekao da želim drugi primjerak, da je ovaj oštećen kao ono tipa "pa to ti je isto" a i bio se već lagani red stvorio iza mene, a mislim se baš me briga, hoću svog Zagora i gotovo

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

mesar
Junior Member

385 Posts

Member since 27/04/2015

Posted - 25/02/2018 : 14:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mesar a Private Message  Reply with Quote
No,kod nas kažu prodavačice kako pogledaju šta dobiju,jer sve više kupaca traži glancere(vjerovatno zbog "stripova.com" ha-ha)---i stvarno dolaze totalno neoštečeni stripovi,kao iz štampe.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/02/2018 : 14:22:14  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Dodao bi da ta žena na kiosku što je bila ima nešto više kilograma viška, jedva se kreće u tom uskom prolazu u kiosku, a ti Zagori su još bili na vrhu pa mora uzeti one male aluminijske ljestve na preklapanje, hahaha kako je zaokrenula očima kad sam rekao da želim drugi primjerak, da je ovaj oštećen kao ono tipa "pa to ti je isto" a i bio se već lagani red stvorio iza mene, a mislim se baš me briga, hoću svog Zagora i gotovo

E taj situacija je zajebana jer imaš dvostruki pritisak, od strane mrzovoljne prodavačice i ljudi koji čekaju iza tebe, tu treba biti mentalo jak.

Zato ja u većini slučajeva kupujem na kiosku koji stripove izlaže u vitrini tako da sam možeš birati primjerak i nema pritisaka sa strane.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 15:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mesar

No,kod nas kažu prodavačice kako pogledaju šta dobiju,jer sve više kupaca traži glancere(vjerovatno zbog "stripova.com" ha-ha)---i stvarno dolaze totalno neoštečeni stripovi,kao iz štampe.


Hehe, to je super znači, tamo su već upoznate

quote:
Originally posted by solar
E taj situacija je zajebana jer imaš dvostruki pritisak, od strane mrzovoljne prodavačice i ljudi koji čekaju iza tebe, tu treba biti mentalo jak.

Je je, dvostruki pritisak iako se ne obazirem na to, što ja znam, ja sam strpljiv i nije mi teško čekati kad je netko ispred mene pa se mislim, neka onda i drugi malo čekaju

Meni žao bude onih žena što rade u tim trgovačkim centrima, kad imaš toliko često situacija da postoji 10 kasa, a samo jedna radi i ne prođe ni minuta, a već ljudi krenu gunđat, psovati i svašta, pošto se brzo stvori red. Ono, empatija nula poena

quote:
Originally posted by solarZato ja u većini slučajeva kupujem na kiosku koji stripove izlaže u vitrini tako da sam možeš birati primjerak i nema pritisaka sa strane.



Aha, ja isto tako kupujem na jednom takvom kiosku, ali eto, jučer sam bio lijen otići do njega a i još sam imao neke dr. obveze, pa sam jedva čekao da idem doma.

Bio sam postavio sliku kioska gdje kupujem u jednoj od tema, pa eto kad već spominjemo, može i ovdje:




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 25/02/2018 : 15:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Teško mi je povjerovati da u današnje vrijeme postoji kiosk sa ovoliko stripova na vidnom mjestu, to čak ni u Zagrebu nigdje nisam vidio (ali ni ne tražim ciljano takva mjesta).

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/02/2018 : 16:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
https://s14.postimg.org/cmqj3o301/012.jpg

E to je to, ali slažem se, nekad te okolnosti prisile da kupiš na drugom mjestu.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 16:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Bogami, ovo se zove kiosk, ReemCP u kojem je to gradu?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 16:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Otočac, u samom centru (prekoputa Erste banke). I ono što je dobro, kad je kiša/vjetar, znači ružno vrijeme, onda ta "vratašca" ne otvaraju, budu zatvorena.

Obično budu tu izložena po 2-3 primjerka istog stripa, ali isto tako imaju koji primjerak unutar kioska pa ih možeš tražiti u slučaju da želiš neki zamijeniti

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/02/2018 : 18:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Dodao bi da ta žena na kiosku što je bila ima nešto više kilograma viška, jedva se kreće u tom uskom prolazu u kiosku, a ti Zagori su još bili na vrhu pa mora uzeti one male aluminijske ljestve na preklapanje, hahaha kako je zaokrenula očima kad sam rekao da želim drugi primjerak, da je ovaj oštećen kao ono tipa "pa to ti je isto" a i bio se već lagani red stvorio iza mene, a mislim se baš me briga, hoću svog Zagora i gotovo

E taj situacija je zajebana jer imaš dvostruki pritisak, od strane mrzovoljne prodavačice i ljudi koji čekaju iza tebe, tu treba biti mentalo jak.

Zato ja u većini slučajeva kupujem na kiosku koji stripove izlaže u vitrini tako da sam možeš birati primjerak i nema pritisaka sa strane.


Nekoliko puta tete u trafikama, prilikom biranja, su mi rekle; pa to ti je sve isto...
Onda im kažeš, pa jel cipele kupujete s rupama ili majcu bez rukava? Tad umuknu, ali me čudno pogledaju... zato više ne idem na trafike

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/02/2018 : 18:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
a vidis, na kiosku u kojem ja kad idem na posao kupujem (solin, širina) obje gospodje (u obje smjene) spremno izvade cijeli snop i kazu mi da izaberem, dok one naplacuju. i jos mogu prelistati natenane ako za neki nisam siguran hocu li kupiti (poput texa, d.d., bleka). zato uopce nigdje drugdje ni ne pokusavam kupovati (osim kad sam na godisnjem narudzbom u striparnicama).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 25/02/2018 : 19:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

quote:
Dodao bi da ta žena na kiosku što je bila ima nešto više kilograma viška, jedva se kreće u tom uskom prolazu u kiosku, a ti Zagori su još bili na vrhu pa mora uzeti one male aluminijske ljestve na preklapanje, hahaha kako je zaokrenula očima kad sam rekao da želim drugi primjerak, da je ovaj oštećen kao ono tipa "pa to ti je isto" a i bio se već lagani red stvorio iza mene, a mislim se baš me briga, hoću svog Zagora i gotovo

E taj situacija je zajebana jer imaš dvostruki pritisak, od strane mrzovoljne prodavačice i ljudi koji čekaju iza tebe, tu treba biti mentalo jak.

Zato ja u većini slučajeva kupujem na kiosku koji stripove izlaže u vitrini tako da sam možeš birati primjerak i nema pritisaka sa strane.


Treba doći do te razine osobnog napretka da unatoč mrzovoljnom prodavaču i redu iza tebe i to što ti ljudi vide da čovjek od 30 + godina kupuje zagora...još nadodati " oprostite, ovaj primjerak Vam je oštećen, zamolio bih Vas da mi date drugi koji nije oštećen, ako nemate, potražiti ću negdje drugdje ".
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 25/02/2018 : 20:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message  Reply with Quote
Nisam vidio ovako lep kiosk sa ovoliko stripova jos od vremena ZS i LMS.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 25/02/2018 : 20:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
Treba doći do te razine osobnog napretka da unatoč mrzovoljnom prodavaču i redu iza tebe i to što ti ljudi vide da čovjek od 30 + godina kupuje zagora...još nadodati " oprostite, ovaj primjerak Vam je oštećen, zamolio bih Vas da mi date drugi koji nije oštećen, ako nemate, potražiti ću negdje drugdje ".


Evo ja ću još malo pa 35, ali me to ne smeta pogotovo kad je ljeto, pa kad obučem ovu majicu:



Ima da svi stanu 2 metra iza mene dok biram Zagora kojeg ja hoću

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 20:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Otočac, u samom centru (prekoputa Erste banke). I ono što je dobro, kad je kiša/vjetar, znači ružno vrijeme, onda ta "vratašca" ne otvaraju, budu zatvorena.

Obično budu tu izložena po 2-3 primjerka istog stripa, ali isto tako imaju koji primjerak unutar kioska pa ih možeš tražiti u slučaju da želiš neki zamijeniti



Bravo Otočac
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15669 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 25/02/2018 : 22:02:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

a vidis, na kiosku u kojem ja kad idem na posao kupujem (solin, širina) obje gospodje (u obje smjene) spremno izvade cijeli snop i kazu mi da izaberem, dok one naplacuju. i jos mogu prelistati natenane ako za neki nisam siguran hocu li kupiti (poput texa, d.d., bleka). zato uopce nigdje drugdje ni ne pokusavam kupovati (osim kad sam na godisnjem narudzbom u striparnicama).


Ma svaka cast, ako osoblje kioska poznaje materiju i ima senzibilitet za strip klijentelu. Dis' bolje...ja to nisam odavno dozivio. Sad nabavljam sve direktno, novo glanc, ali nema to vise sarma ni gusta obilazenja trafika...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 25/02/2018 : 22:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by solar

quote:
Dodao bi da ta žena na kiosku što je bila ima nešto više kilograma viška, jedva se kreće u tom uskom prolazu u kiosku, a ti Zagori su još bili na vrhu pa mora uzeti one male aluminijske ljestve na preklapanje, hahaha kako je zaokrenula očima kad sam rekao da želim drugi primjerak, da je ovaj oštećen kao ono tipa "pa to ti je isto" a i bio se već lagani red stvorio iza mene, a mislim se baš me briga, hoću svog Zagora i gotovo

E taj situacija je zajebana jer imaš dvostruki pritisak, od strane mrzovoljne prodavačice i ljudi koji čekaju iza tebe, tu treba biti mentalo jak.

Zato ja u većini slučajeva kupujem na kiosku koji stripove izlaže u vitrini tako da sam možeš birati primjerak i nema pritisaka sa strane.


Treba doći do te razine osobnog napretka da unatoč mrzovoljnom prodavaču i redu iza tebe i to što ti ljudi vide da čovjek od 30 + godina kupuje zagora...još nadodati " oprostite, ovaj primjerak Vam je oštećen, zamolio bih Vas da mi date drugi koji nije oštećen, ako nemate, potražiti ću negdje drugdje ".


Nemam ja ništa protiv psihičkog čeličenja ali nisi uvijek u istom raspoloženju, ima dana kad ti svak ide na živce a tada je najbolje izbjegavati nepotrebne sukobe.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16868 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/02/2018 : 22:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Curunir

a vidis, na kiosku u kojem ja kad idem na posao kupujem (solin, širina) obje gospodje (u obje smjene) spremno izvade cijeli snop i kazu mi da izaberem, dok one naplacuju. i jos mogu prelistati natenane ako za neki nisam siguran hocu li kupiti (poput texa, d.d., bleka). zato uopce nigdje drugdje ni ne pokusavam kupovati (osim kad sam na godisnjem narudzbom u striparnicama).


Ma svaka cast, ako osoblje kioska poznaje materiju i ima senzibilitet za strip klijentelu. Dis' bolje...ja to nisam odavno dozivio. Sad nabavljam sve direktno, novo glanc, ali nema to vise sarma ni gusta obilazenja trafika...



Eto ni ja još nisam upoznao osoblje na kiosku koje ima pojma o ičemu vezano za stripove niti da se ne bi čudilo tome što mi smetaju nekakve "crtice", tako da za tete iz Solina veliko bravo
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000