forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex maxi 21 - Nueces Valley
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/03/2018 : 16:13:31  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Naslov je pravilan jer je to dio jedne regije, jedne administrativne teritorijalne jedinice unutar Države Teksas (u početku stripa Republike Teksas), i takvi se nazivi u pravilu ne prevode. Ali ja bih strip naslovio 'Triput sam video Bridžera Džima'. Dosta dobar maksi.

Edited by - VALTER on 30/03/2018 16:14:35
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20694 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 30/03/2018 : 18:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Dosta dobar maksi.


dobar kao onih prvi ?
(Lovac na fosile,Oklahoma,Zlato juga,Severozapadna teritorija)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2018 : 18:52:40  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by VALTER

Dosta dobar maksi.


dobar kao onih prvi ?
(Lovac na fosile,Oklahoma,Zlato juga,Severozapadna teritorija)



Severozapadnu teritoriju na zalost nisam citao jer je nema nigde i nikako ne mogu da je nabavim. Ali u dobre prve maxije bih dodao obavezno jos jedan rad Segure i Ortiza Blindirani vlak i vrlo dobar Rio Hondo prevashodno zbog crteza meni omiljenog Repetoa, a ni Sin Vetra nije los.
Go to Top of Page

MaTex
Average Member



Croatia
567 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 30/03/2018 : 19:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send MaTex a Private Message  Reply with Quote
@ going going
pa di si bas te našao za dobre?..sreca da sam se prije njih navukao na Texa,inače bih još bio na Kapetanu Mikiju.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 30/03/2018 : 19:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by VALTER

Dosta dobar maksi.


dobar kao onih prvi ?
(Lovac na fosile,Oklahoma,Zlato juga,Severozapadna teritorija)



Skoro. Rasplet s ostarjelim Jimom Bridgerom, koji se događa u sadašnjosti (tj. oko 1880.) je nešto slabiji i kvari ukupan dojam, tako da mi ipak nije u rangu Oklabome, Lovca na fosile i Zlata juga. Del Vecchio isto solidan.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11342 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 30/03/2018 : 19:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MaTex

@ going going
pa di si bas te našao za dobre?..sreca da sam se prije njih navukao na Texa,inače bih još bio na Kapetanu Mikiju.



Nisam nikad citao Kapetana Mikija.
Ali po secanju kada sam prvi put citao najvise su me odusevili Lovci na fosile i Blindirani vlak.
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 01/04/2018 : 11:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procirao sva Texova maxi
izdanja i po meni ovo je zasad
najbolje! Kraj mi se isto sviđa.
Pogotovo pjesma koju su ubacili
kod tucnjave Jima i Bromptona. 😀
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 01/04/2018 : 11:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
To je ova stvar:

https://youtu.be/tcHbujg9jiQ
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 01/04/2018 : 11:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
To je to!!!
Svaka cast!😉

quote:
Originally posted by VALTER

To je ova stvar:

https://youtu.be/tcHbujg9jiQ

Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12804 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 01/04/2018 : 16:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by udarnik007

Ja sam procirao sva Texova maxi
izdanja i po meni ovo je zasad
najbolje! Kraj mi se isto sviđa.
Pogotovo pjesma koju su ubacili
kod tucnjave Jima i Bromptona. 😀



Tex Maxi edicija je jedno od rijetkih izdanja koje konstantno održava određenu razinu kvalitete
Go to Top of Page

udarnik007
Senior Member



Croatia
1038 Posts

Member since 21/10/2013

Posted - 01/04/2018 : 18:12:53  Show Profile Show Extended Profile  Send udarnik007 an AOL message  Send udarnik007 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by udarnik007

Ja sam procirao sva Texova maxi
izdanja i po meni ovo je zasad
najbolje! Kraj mi se isto sviđa.
Pogotovo pjesma koju su ubacili
kod tucnjave Jima i Bromptona. 😀



Tex Maxi edicija je jedno od rijetkih izdanja koje konstantno održava određenu razinu kvalitete



Uzimajuci u obzir da me dugo iz redovne serije nije
nista odusevilo slazem se s tobom.
Simpa su mi oni Libellusovi albumi u boji i prije par mjeseci
me ugodno iznenadio album Istrebljivaci, svojevrsna posveta
velikom Galleppiniju ali, to je neka druga prica...
Go to Top of Page

pcoro
Senior Member

Croatia
2137 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 01/04/2018 : 20:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
Solidan Maxi. Kvari ga kraj sa ostarjelim Jim Bakerom koji je baš trešerski, kao i Texova nepobjedivost.
U mnogim je novijim epizodama Texova nepobjedivost i sveznadarstvo uzdignuto na transcendetnalni nivo,a tako je i u ovoj. Po mojim sjećanjima, Tex nekad nije bio toliko nadmoćan.. vjerovatno s opadanjem voljnog momenta scenarista, a i zbog broja epizoda koje dva čovjeka trebaju izdrkat svake godine dolazi do ovog jednostavnog scenarističkog rješenja: nešto nešto - Tex sve našamara.
Tako je i ovdje, uz značajnu promjenu na početku i na kraju: tada mladi, odnosno stari Jim Baker šamara. U ostalom dijelu stripa pratimo tri kraće radnje gdje se pred likove postave neke prepreke ali oni ih s lakoćom savladaju, a protivnike našamaraju i pobiju. Nije loše, ali nema neizvjesnosti :-/
Kao minus bi spomenuo i Bosellijevu nesposobnost stvaranja upečatljivih likova.
Ipak, crtež je dobar, priča može proć i ovo je jedan solidan Maxi.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15663 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 03/04/2018 : 10:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

Solidan Maxi. Kvari ga kraj sa ostarjelim Jim Bakerom koji je baš trešerski, kao i Texova nepobjedivost.
U mnogim je novijim epizodama Texova nepobjedivost i sveznadarstvo uzdignuto na transcendetnalni nivo,a tako je i u ovoj. Po mojim sjećanjima, Tex nekad nije bio toliko nadmoćan.. vjerovatno s opadanjem voljnog momenta scenarista, a i zbog broja epizoda koje dva čovjeka trebaju izdrkat svake godine dolazi do ovog jednostavnog scenarističkog rješenja: nešto nešto - Tex sve našamara.
Tako je i ovdje, uz značajnu promjenu na početku i na kraju: tada mladi, odnosno stari Jim Baker šamara. U ostalom dijelu stripa pratimo tri kraće radnje gdje se pred likove postave neke prepreke ali oni ih s lakoćom savladaju, a protivnike našamaraju i pobiju. Nije loše, ali nema neizvjesnosti :-/
Kao minus bi spomenuo i Bosellijevu nesposobnost stvaranja upečatljivih likova.
Ipak, crtež je dobar, priča može proć i ovo je jedan solidan Maxi.


Sto ocekivati od takvog visedesetljetnog serijala. Sigurno ne inovantnost. Ne moze se iscjediti vise soka iz starog panja. Nema tu ideja. Radi se jer se mora...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7731 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/04/2018 : 11:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Je li ovo došlo uopće na kioske?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37314 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/04/2018 : 12:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

Je li ovo došlo uopće na kioske?


Kad je u Sloveniji, cudno da ne bi i u Hrvatskoj.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16347 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 03/04/2018 : 15:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Od kog datuma je na kioscima?
Go to Top of Page

Duke Zill
Senior Member



Croatia
1068 Posts

Member since 23/05/2015

Posted - 03/04/2018 : 16:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Duke Zill a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Od kog datuma je na kioscima?


Ja sam ga kupio danas, no prodavačica je rekla da je još izašao prošli tjedan.
Go to Top of Page

MarxH
New Member

Croatia
143 Posts

Member since 09/12/2011

Posted - 07/04/2018 : 09:16:51  Show Profile Show Extended Profile  Send MarxH a Private Message  Reply with Quote
Ako ne najbolji onda svakako među tri najbolja Maxija...

Ocean tuge je beskrajan i dubok. Okreni se oko sebe i naci ceš obalu...
Go to Top of Page

darkwoodaxe
Senior Member



Croatia
1202 Posts

Member since 23/10/2006

Posted - 07/04/2018 : 09:52:52  Show Profile Show Extended Profile  Send darkwoodaxe a Private Message  Reply with Quote
malo stvari preglatko idu, ovdje nije bit u detaljima nego u prikazu dužeg vremenskog razdoblja texovog rođenja, djetinjstva i ranih formativnih godina. svakako topla i zanimljiva priča. dakle, suprotno predrasudama, atipičan i svakako odličan tex.

Till I Collapse

Edited by - darkwoodaxe on 07/04/2018 09:55:22
Go to Top of Page

stripadzija
Junior Member

Slovenia
464 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 09/04/2018 : 12:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Prvo bih napomenuo kako je bilo hrabro posle 70 godina izlaženja nekog junaka objaviti priču o njegovom detinjstvu. Kao klinci smo sekli vene na Zagor priča i Priču o komandantu Marku, a ovaj Maxi je baš to - priča o Teksovom detinjstvu i mladosti.

Prilično spretno vođeno u nekoliko vremenskih intervala sa mini-pričama i odličnim crtežom, neviđeno mi je leglo. Na stranu Teksova nepogrešivost i nepobedivost, kao i 80-godišnji Jim Baker, koji premlaćuje 30 godina mlađeg prvaka u boksu - to su "naivnosti" koje sam navikao da prihvatim čitajući Teksa. Sve ostalo u ovom Maxiju mi je palac gore.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6910 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 09/04/2018 : 22:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Ne znam, meni je ovo osrednje. Bolje su mi legle priče iz mladosti objavljene u albumskoj ediciji.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16861 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 10/04/2018 : 09:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Skoro sve priče iz Texove mladosti (ili Carsonove) su dobre.
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12804 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 10/04/2018 : 11:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Skoro sve priče iz Texove mladosti (ili Carsonove) su dobre.



U pravu si, teško da mogu navesti kako me neka razočarala, dapače...
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29151 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 15/04/2018 : 07:38:11  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Pročitao, dojam je ok, prvi dio priče odličan, poslije malo slabije, ali ugodno štivo za pročitati! Sad znamo od koga je Tex pokupio trik sa šibicama i kako je bio mnogo naivniji nego što smo si mislili mladi Tex!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15663 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/04/2018 : 12:18:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Price o Texovoj mladosti su intrigantne, kao i uostalom, mladost svakog junaka...ja na jednom mjestu drzim sve te "mladosti", tipa Zagor prica, bilo jednom u New Yorku, Mark i Blek story...pa cu i ovo. Strip sam narucio. Citanje slijedi...😉

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000