forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Aleksa Gajić
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2018 : 15:04:28  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Stvarno jeste odlican film!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9204 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 28/03/2018 : 15:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Nešto si krivo vidio, cijelo vrijeme je na "members only".



Moja greška, ispričavam se.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2018 : 16:10:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by izivko

Tko ne čita samo Ferrija, Gambu i Villu čuo je za Gajića.
Ne samo za Aleksu nego i za Vukašina.


Nije istina.... Ja ne čitam samo Bonelli pa nisam nikad čuo. Evo trenutno sam na Komikovom Bokseru od Rajnharda Klajsta nakon što sam slistio Lokot i Ključ. Nimalo Bonellijevski... :)


Lokot i kljuc, mrak. Bokser, vrlo. Udri, bic bozji, bit ce ti o.k.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 28/03/2018 : 17:04:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

Tko ne čita samo Ferrija, Gambu i Villu čuo je za Gajića.


Samo san čeka ovakvu jeftinu izjavu o čitaocima Bonellija.
Izglea da si ti sretni dobitnik.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/03/2018 : 17:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers

quote:
Originally posted by solar

Nešto si krivo vidio, cijelo vrijeme je na "members only".



Moja greška, ispričavam se.



Hvala solaru na svjedočenju, isprika prihvaćena.

loading...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2018 : 17:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by izivko

Tko ne čita samo Ferrija, Gambu i Villu čuo je za Gajića.


Samo san čeka ovakvu jeftinu izjavu o čitaocima Bonellija.
Izglea da si ti sretni dobitnik.


Nisu Bonelli junaci, samo stari istroseni mastodonti. Imaju paletu skroz svjezih i interesantnih likova.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 28/03/2018 : 17:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message  Reply with Quote
Jesam li ja jedini da ga znam najvise po ilustracijama u Politikinom Zabavniku?
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 28/03/2018 : 18:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

Jesam li ja jedini da ga znam najvise po ilustracijama u Politikinom Zabavniku?


Nisi. To je normalno ako ne čitaš određene stripove.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 28/03/2018 : 18:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa ne znam jesi li jedini? Tesko je to odgovoriti. Ja te ilustracije nisam vidio, al bic bozji, tehnotise, u srafovima, plosnati strip, sve imam doma...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6934 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 28/03/2018 : 18:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Poli


Cuo sam za njega, ali nisam jos nista citao (a ni gledao, film mislim :D).




Pogledaj film. Jako je dobar.



+1


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 28/03/2018 : 18:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
eh, treća opcija
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 28/03/2018 : 18:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Zox

Jesam li ja jedini da ga znam najvise po ilustracijama u Politikinom Zabavniku?



Moguće da sam se susreo sa tim ilustracijama u Zabavnicima, ali
to me podseti na jednog fantastičnog ilustratora Zabavnika, Boban Savić Geto se zove.


Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/03/2018 : 19:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by izivko

Tko ne čita samo Ferrija, Gambu i Villu čuo je za Gajića.


Samo san čeka ovakvu jeftinu izjavu o čitaocima Bonellija.
Izglea da si ti sretni dobitnik.


Izjava nije jeftina. Ništa osobno.
Jednostavno sam čitao i jednog i drugog. Ti nisi i to je to.



Have mercy
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29284 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 28/03/2018 : 20:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam i ja svega, pa nisam čuo za Gajića.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11688 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 28/03/2018 : 20:52:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pitaju Muju na ispitu:
- Znaš ko je bio Marx?
Mujo: Ne
- A Engels?
Mujo: Ne.

A onda pita Mujo njih:
Znate li vi Idriza?
- Ne
A Hilmiju?
- Ne.

Jebiga, ja ne znam vašu raju, vi ne znate moju.

Kažem ništa osobno, valjda je jasno. Bonelijevci odmah skaču.

Have mercy
Go to Top of Page

ROJ RENK
Average Member



556 Posts

Member since 03/03/2011

Posted - 28/03/2018 : 21:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ROJ RENK a Private Message  Reply with Quote
Mi se nalazimo na što se zove "stripovi com", a neko ne zna za Aleksu Gajića.
Na stranu što mogu da nazovem ličnim prijateljem i što je sjajan čovek i umetnik,ali ne znati njegov rad je bruka za svakog ko se prodaje da poznaje devetu umetnost.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 28/03/2018 : 21:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
93 glasa, 60 ih je znalo za Gajića a 36 njih ga (skoro pa) diže u nebesa stripovske umjetnosti. Nas 33 nije čulo za njega ili do prije par dana ili, vjerujem neki, do danas. Trebamo li se zacrvenjeti?
Zašto meni ovo ne izgleda realno?

loading...
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 28/03/2018 : 22:00:57  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Aleksa? Jel se vratia doma? Paštašuta mu odavno skuvana...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/03/2018 : 22:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Mi se nalazimo na što se zove "stripovi com", a neko ne zna za Aleksu Gajića.
Na stranu što mogu da nazovem ličnim prijateljem i što je sjajan čovek i umetnik,ali ne znati njegov rad je bruka za svakog ko se prodaje da poznaje devetu umetnost.



Mi se nalazimo na stripovi.com.... ajde sad pogledaj koliko je puta aleksa gajic spomenut na ovom forumu u 15 godina postojanja.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/03/2018 : 23:16:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
nikad cuo
niti me zanima

imena me ne zanimaju ne bih znao ni tri boneli crtaca navesti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/03/2018 : 23:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ROJ RENK

Mi se nalazimo na što se zove "stripovi com", a neko ne zna za Aleksu Gajića.
Na stranu što mogu da nazovem ličnim prijateljem i što je sjajan čovek i umetnik,ali ne znati njegov rad je bruka za svakog ko se prodaje da poznaje devetu umetnost.



Mi se nalazimo na stripovi.com.... ajde sad pogledaj koliko je puta aleksa gajic spomenut na ovom forumu u 15 godina postojanja.


potpis
za čovika sam čuo,ali niti jedan njegov strip nisam držao u rukama,da ne govorim pročitao...ne zanima me njegov rad...lastane,jesam li ja debil zbog toga i neznalica?

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 28/03/2018 : 23:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Mi se nalazimo na stripovi.com.... ajde sad pogledaj koliko je puta aleksa gajic spomenut na ovom forumu u 15 godina postojanja.


Evo na Darkwood forumu izlaze 4 cele stranice (100 različitih poruka) kada se u pretrazi ukuca ''Gajić''. Te Gajić autor tog i tog stripa, te Gajić gostuje na festivalu stripa u Kragujevcu, te Gajić diplomirao sa Technotise, a saznao sam i da je Gajić kreirao logo Makonda.
To samo potvrđuje moju raniju teoriju.

Da vidimo koliko se puta pominje Mamić na srpskim portalima a koliko Tole ili Kokeza na hrvatskim. Znam da poređenje ima određene manjkavosti, ali ima logike.

S druge strane, njegov opus stripova je daleko manji nego kod nekih drugih crtača (npr. Kordej), pa je samim tim teže upoznati se sa njegovim radovima.

Sad ispada da branim ove što nisu čuli ali ljudi neki od vas su decenijama u strip vodama, i da bar do sada samo imenom niste čuli za njega, pa ono... gde ste bili šta ste radili

PS. Sada sam znatiželje radi pretražio i ovaj forum, i nije da se ne pominje, samo što nema 9999999 komentara na topicima koji se tiču njega, osim ako nije u pitanju Zagorova naslovna
To više govori o ovom forumu nego o njemu.



Edited by - Jocko on 28/03/2018 23:52:29
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3302 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 29/03/2018 : 00:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by ROJ RENK

Mi se nalazimo na što se zove "stripovi com", a neko ne zna za Aleksu Gajića.
Na stranu što mogu da nazovem ličnim prijateljem i što je sjajan čovek i umetnik,ali ne znati njegov rad je bruka za svakog ko se prodaje da poznaje devetu umetnost.



Mi se nalazimo na stripovi.com.... ajde sad pogledaj koliko je puta aleksa gajic spomenut na ovom forumu u 15 godina postojanja.

Pola tog vremena ovaj sajt je bio "prvenstveno posvećen junacima izdavačke kuće Sergio Bonelli Editore", kako je stajalo na homepageu. Nije to nista lose, ali jeste uticalo na sastav ekipe koja se okupila ovde. Sto opet ne znaci da su svi ograniceni na Bonelijanu; eto jedan Zagorovac je ostavio lepe linkove na prvoj strani.

Meni je logicno sto neki van Srbije nisu culi za Gajica, pogotovo mladji. Jeste poznat u Francuskoj, ali se proslavio nakon raspada zajednicke drzave. Aleksa je devedestih bio vazan za srpsku scenu vise nego sto se cini na prvi pogled. Pokazao je citaocima ali i drugim autorima "pete generacije" da se moze u onom ludilu ponovo kreirati komercijalan strip. Najava za promociju Technotise se vrtela svakih sat u emisiji City na Pinku, sto je bilo totalno neverovatno u to vreme. Biz Bozji je pokazao put autorima koji danas rade za Francuze, a na neke je uticao i stilski (jedan takav crtao je za Marvel). Neka me ispravi neko ako gresim, ali mislim da je i crtani prvi i jedini dugometrazni u Srbiji. Na Darkvudovom forumu verovatno svi znaju ko je.

Edited by - Vlaadisha on 29/03/2018 00:21:21
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 29/03/2018 : 00:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Google is your friend:

https://www.google.rs/search?q=aleksa+gajic&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwitva2xh5DaAhVlKpoKHRQPCvMQ_AUICigB&biw=1920&bih=949

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/03/2018 : 00:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

Google is your friend:

https://www.google.rs/search?q=aleksa+gajic&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwitva2xh5DaAhVlKpoKHRQPCvMQ_AUICigB&biw=1920&bih=949


Odlično genije, a kako da upišem čovjeka u google ako nisam nikad čuo za njega ? Da krenem upisivat telefonski imenik u tražilicu ? Da je na ovom forumu otvoreno nekoliko tema u kojima se komentira njegov rad onda bi to uradio kao što sam uradio i nakon što je objavljena njegova naslovnica u zlatnoj seriji. Ovako ne mogu upisati u tražilicu ime nekoga za koga ne znam ni da postoji :)
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000