forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Aleksa Gajić
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 05:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Pa kako god...sad se za g. Gajica culo. Pa su saznali i oni koji nisu bili upoznati s njegovim radom, likom i djelom. Sta tu ima lose? Dapace...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 29/03/2018 : 08:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Ako ćemo biti objektivni i ne licemerni....

Technotise po kome je najpoznatiji loše delo izhajpovano samo zbog priča "jedan od retkih na ovim prostorima" i ortačkom propagandom...Bič božji već dosta tehnički bolje delo, zapravo prilično zanimljivo kako postoji reciprocitet između ova dva njegova dela. Za prvi postoji i film a ovo je drugo ako se ne varam System Comics objavio u onim mekim sveskama, a možda je zaslužio kvalitetnije izdanje iako je i ono imalo manjakovosti u scenarističkom delu (ali ako ćemo upoređivati strip ako ništa na nivou Staklenih mačeva ili Treći Zavjet koje je Fibra izdala)...
Nadam se da se ne ljute poštovaoci njegovog dela...u suštini mislim da može bolje i to pokazuje ako ništa radom na Carthago...a vidim i učestvuje u nekom mega ex-yu projektu autora na ovome:

https://www.bedetheque.com/serie-60198-BD-Ombre-d-antan.html
Go to Top of Page

Albino
Starting Member



Serbia
49 Posts

Member since 05/07/2016

Posted - 29/03/2018 : 08:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Albino a Private Message  Reply with Quote
Znam odavno ko je Gajić , zapravo od Technotise stripa. Ako živiš u Srbiji teško je ne znati ko je on. System Comics podržava domaće autore i zastupljen je u mnogim knjižarama, ne samo u striparnicama. Ako gledaš stripove u knjižarama Gajićeve radove je teško ne primetiti. Ali nikako ne bih mogao da kažem da "ako ne znaš Gajića - nisi stripofil". Ja smatram sebe stripofilom a siguran sam da postoje autori koje tek treba da otkrijem. Mislim da je u tome (bar delom) i čar ove naše strasti.

Spisak postoji!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 09:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mogu samo reci da sam prvi broj "bica bozijeg", kupio doma prije 15 godina. Ej, prije 15... i ljudi su uredno nabavljali robu,(stripove) iz Srbije. Onda, a kamoli danas. Tako da mi je malo cudno da se ne zna za tog vrsnog crtaca,(a znajuci koliko nas je onda kupilo prvi album)

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2018 : 09:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mogu samo reci da sam prvi broj "bica bozijeg", kupio doma prije 15 godina. Ej, prije 15... i ljudi su uredno nabavljali robu,(stripove) iz Srbije. Onda, a kamoli danas. Tako da mi je malo cudno da se ne zna za tog vrsnog crtaca,(a znajuci koliko nas je onda kupilo prvi album)



Prije 15 godina su ljudi, uključujući i mene kupovali sve šta izađe jer je godišnje kad zbrojiš sve izdavače izlazilo 5 stripova. Ja san ne baš prije 15, ali prije 10-ak godina nabavija Bič božji. U današnje vrime kad umisto 5 izdanja godišnje imamo 500 izdanja ne čudi me da neko za neki strip ili autora ne zna. Taman tada, prije 10-15 godina san živija u Zagrebu i ima san običaj čin legne plaća otić do tadašnjeg More comicsa . Ima san zadani limit od 500 Kn, a vrlo često se događalo da ne uspijen potrošit tih 500 Kn. Danas da uđen svaki misec sa 5000 Kn u striparnicu potrošija bi ih bez problema.

Inače, neznan ko je ovde luđi, oni koji se"kurče" kako nikad nisu čuli za Gajića, ili oni koji se iščuđavaju da ima ljudi koji nisu čuli za njega.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 29/03/2018 10:56:25
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 09:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ta ima mista. Ja nisan nikad zivija u Zg, ali stalno sam gori. Sican se tog More comicsa u polukatu zgrade na "spici", u Raula... Nama bi Bernard donosija sve iz Srbije. Tocno za danasnju hiperprodukciju stripova. Ima svasta. Nemos sve. Ali dogovoris kupnju kvartalno, tromisecno, polugodisnje...sa dobrim popustom na kolicinu. Ne znam sta bi se ko kurcija sa imenom autora? Pa ovo je misto di pricamo o romanima, sta nije?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
29191 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 29/03/2018 : 09:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message  Reply with Quote
Složio bih se sa Nesvrstanim, apsolutno si prije 20 godina mogao kupiti gotovo sve, a danas neki i zbog puno toga što izlazi i odustaju od stripova, a rijetko tko može si priuštiti sve, da i ne govorim o vremenima gdje i nemaš nažalost vremena previše za stripove, pa čemu onda čuđenje, ako nisi čuo za nekoga.

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2018 : 09:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Ta ima mista. Ja nisan nikad zivija u Zg, ali stalno sam gori. Sican se tog More comicsa u polukatu zgrade na "spici", u Raula... Nama bi Bernard donosija sve iz Srbije. Tocno za danasnju hiperprodukciju stripova. Ima svasta. Nemos sve. Ali dogovoris kupnju kvartalno, tromisecno, polugodisnje...sa dobrim popustom na kolicinu. Ne znam sta bi se ko kurcija sa imenom autora? Pa ovo je misto di pricamo o romanima, sta nije?



Nisi me dobro razumija.
Nisu mi jasni ljudi sa stavon "Ko je uopće taj, ko mu jebe mater, neznan i ne želin znat za njega". na to san mislija kad san napisa da mi nisu jasni oni koji se "kurče".

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 09:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
A to je bezveze...inace svaki tvrdi, arogantni stav mi je bezveze... tribalo bi nam svima, danas malo vise prijemcivosti.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2018 : 09:54:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ROJ RENK

Mi se nalazimo na što se zove "stripovi com", a neko ne zna za Aleksu Gajića.
Na stranu što mogu da nazovem ličnim prijateljem i što je sjajan čovek i umetnik,ali ne znati njegov rad je bruka za svakog ko se prodaje da poznaje devetu umetnost.




Nije.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6590 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 29/03/2018 : 10:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Pa dobro, gledaj drugu stranu i pretjerano uzdizanje (a ovo je prilično mlad autor) i komentare da je bruka ne znati za njega, kao da je Gajić netko o kome bi svi stripofili trebali nešto znati a u 10 godina par je topica o njemu ili gdje se spominje, nisu baš dobro "prošli". Nije u Bonelliju, nema ga u izdanjima Fibre, teško će u Hrvatskoj postati poznat. To je činjenica.
Mislim da se iz krajnosti u krajnost ide jer su poznavatelji prvi pokrenuli jednu krajnost. Evo neka u budućnosti malo odlučnije promoviraju njegov rad a posebno kad nešto od stripova na kojima radi odluče objaviti balkanski izdavači.

loading...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2018 : 10:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Smešni su mi stripofili kad počnu da se prepiru ko koga poznaje.
Sećam se kad su pre desetak godina ljudi "otkrili" Watchmene ili Metabarone, pa su se iščuđavali ovim drugima.

Elem, Gajić je odličan crtač, poznatiji u Francuskoj nego na Balkanu. A onda poznatiji u Srbiji nego u Hrvatskoj, što je razumljivo. Pitanje je koliko je ljudi u Srbiji čulo za Kordeja.
Koliko je kvalitetan je drugo pitanje. Meni je Bič božiji jedan od omiljenih stripova, ne zbog Gajića, već zato što mi je "legao".

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2018 : 10:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Meni je ostala scena sa Mafesta 07 u pamćenju, koja je pravi primer snobizma mađu ljudima (stripofilima):
Tadašnji član foruma, gospodin Prozirna senka se upoznao sa mnom i sve super (bili smo veoma dobri i na forumu).
Kasnije tog dana, ponovo se vidimo, on je u društvu nekog tipa.


On: Ej, vidi sa kime sam, sigurno ga znaš!
Ja: Ne znam, žao mi je...
On: E, ovo je Čolak, naš poznati crtač!!!
Ja: Drago mi je, ali stvarno se izvinjavam, nisam upoznat...
On: Nisi čuo za Čolaka???? Stvarno???
Ja: Stvarno nisam, žao mi je. Ali rado ću se upoznati sa njegovim radom.
On: E, izvini, mi smo upravo krenuli, ajd vidimo se kasnije.


Eto tako. Čitajte ono što vam se sviđa, ne hranite svoj ego zato što nekoga poznajete ili zato što ste čuli za neki cool strip a drugi nisu.
Ali isto tako budite otvoreni za nove stvari.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

3999 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 29/03/2018 : 10:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Ta ima mista. Ja nisan nikad zivija u Zg, ali stalno sam gori. Sican se tog More comicsa u polukatu zgrade na "spici", u Raula... Nama bi Bernard donosija sve iz Srbije. Tocno za danasnju hiperprodukciju stripova. Ima svasta. Nemos sve. Ali dogovoris kupnju kvartalno, tromisecno, polugodisnje...sa dobrim popustom na kolicinu. Ne znam sta bi se ko kurcija sa imenom autora? Pa ovo je misto di pricamo o romanima, sta nije?



Nisi me dobro razumija.
Nisu mi jasni ljudi sa stavon "Ko je uopće taj, ko mu jebe mater, neznan i ne želin znat za njega". na to san mislija kad san napisa da mi nisu jasni oni koji se "kurče".


Nekako sam ja "najglasniji" sa stavom "Ko je uopće taj", ali daleko od toga da mislim tko mu jebe mater. Baš naprotiv, proguglao sam sve o njemu, pogledao film ( Marija Karan, mmmmmmm ) i prihvatio preporuku pa odlučio krenuti u nabavku svega što je uradio.Meni samo nije jasno isčuđavanje onih koji misle da je Gajić netko čiji bi rad svi trebali prepoznati samo na osnovu dva poteza olovkom. Dobar je crtač očigledno, ali izgleda ipak puno poznatiji u Srbiji( razumljivo) i Francuskoj nego u Hrvatskoj. Jbg, često se družim sa ljudima iz Srbije i boravim u Novom Sadu i Beogradu( nevezano za stripove) pa vidim da je Srbija još uvijek puno otvorenija za prihvatanje za stvari iz Hrvatske nego što je to obrnuto. Opet, ne govorim samo o strip sceni nego o svemu od muzike, književnosti, trgovine...( čokoladica:). Samo moje mišljenje, bez i najmanje primisli da uplićem politiku u ovu temu.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2018 : 10:46:33  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

Ta ima mista. Ja nisan nikad zivija u Zg, ali stalno sam gori. Sican se tog More comicsa u polukatu zgrade na "spici", u Raula... Nama bi Bernard donosija sve iz Srbije. Tocno za danasnju hiperprodukciju stripova. Ima svasta. Nemos sve. Ali dogovoris kupnju kvartalno, tromisecno, polugodisnje...sa dobrim popustom na kolicinu. Ne znam sta bi se ko kurcija sa imenom autora? Pa ovo je misto di pricamo o romanima, sta nije?



Nisi me dobro razumija.
Nisu mi jasni ljudi sa stavon "Ko je uopće taj, ko mu jebe mater, neznan i ne želin znat za njega". na to san mislija kad san napisa da mi nisu jasni oni koji se "kurče".


Nekako sam ja "najglasniji" sa stavom "Ko je uopće taj", ali daleko od toga da mislim tko mu jebe mater. Baš naprotiv, proguglao sam sve o njemu, pogledao film ( Marija Karan, mmmmmmm ) i prihvatio preporuku pa odlučio krenuti u nabavku svega što je uradio.Meni samo nije jasno isčuđavanje onih koji misle da je Gajić netko čiji bi rad svi trebali prepoznati samo na osnovu dva poteza olovkom. Dobar je crtač očigledno, ali izgleda ipak puno poznatiji u Srbiji( razumljivo) i Francuskoj nego u Hrvatskoj. Jbg, često se družim sa ljudima iz Srbije i boravim u Novom Sadu i Beogradu( nevezano za stripove) pa vidim da je Srbija još uvijek puno otvorenija za prihvatanje za stvari iz Hrvatske nego što je to obrnuto. Opet, ne govorim samo o strip sceni nego o svemu od muzike, književnosti, trgovine...( čokoladica:). Samo moje mišljenje, bez i najmanje primisli da uplićem politiku u ovu temu.



Definitivno nisan mislija na tebe. Evo ti primjer takvog kurčenja:
quote:
Originally posted by zeljko

nikad cuo
niti me zanima





Nikad čuo al ga ne zanima.
Vrh.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19357 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 29/03/2018 : 10:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Ovaj je bolji:

quote:
Originally posted by zlatan bihac

nikad cuo za aleksu...taj mora da je preko ''stele'' dobio da crta zagorovu naslovnicu...




Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 29/03/2018 : 11:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
Ma prvo pitanje iz poll-a je zakon s primjesama vrha, dakle ako si čuo, čitao ili gledao nešto što je radio Gajić onda si i snob


https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24618 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/03/2018 : 11:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Ma prvo pitanje iz poll-a je zakon s primjesama vrha, dakle ako si čuo, čitao ili gledao nešto što je radio Gajić onda si i snob





Ne, snob si ako se pretjerano iščuđavaš kad neko za nešto nije čuo, pa čak i počinješ da misliš da ta osoba baš i nije toliko cool.

Ja sam Gajića čitao još pre 15 godina valjda, upoznao ga 2011. Ali ne mislim da svako mora da je čuo za njega. Mogu svakome da preporučim Bič božiji, ali to je to.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2946 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 29/03/2018 : 12:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Ma prvo pitanje iz poll-a je zakon s primjesama vrha, dakle ako si čuo, čitao ili gledao nešto što je radio Gajić onda si i snob





Ne, snob si ako se pretjerano iščuđavaš kad neko za nešto nije čuo, pa čak i počinješ da misliš da ta osoba baš i nije toliko cool.



Da, to je razumno, ali pitanje nije tako postavljeno, cit.:

"cek, jel zaj...? Ako ne znaš za Gajica skoro da nisi stripofil"

Ovo je jedina opcija ako si upoznat s Gajićevim opusom.

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 12:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ono gore navedeno; nikad cuo niti me zanima, je stvarno top. Ako nisi cuo naravno da te ne moze i zanimati. A ako te ne zanima, sta se javljas tamo gdje nekoga zo zanima. Mislim stvarno...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 13:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Smešni su mi stripofili kad počnu da se prepiru ko koga poznaje.
Sećam se kad su pre desetak godina ljudi "otkrili" Watchmene ili Metabarone, pa su se iščuđavali ovim drugima.

Elem, Gajić je odličan crtač, poznatiji u Francuskoj nego na Balkanu. A onda poznatiji u Srbiji nego u Hrvatskoj, što je razumljivo. Pitanje je koliko je ljudi u Srbiji čulo za Kordeja.
Koliko je kvalitetan je drugo pitanje. Meni je Bič božiji jedan od omiljenih stripova, ne zbog Gajića, već zato što mi je "legao".


Za Igora Kordeja je vec drugacija prica. On je zbilja slavan i poznat. Sa razlogom. A i vec je to bio i u ex Yu... tako da nije isto. Bic bozji je vrhunski. I kako rekoh, ja sam ga procitao u Splitu prije 15 godina...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2018 : 13:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by manhunter

Smešni su mi stripofili kad počnu da se prepiru ko koga poznaje.
Sećam se kad su pre desetak godina ljudi "otkrili" Watchmene ili Metabarone, pa su se iščuđavali ovim drugima.

Elem, Gajić je odličan crtač, poznatiji u Francuskoj nego na Balkanu. A onda poznatiji u Srbiji nego u Hrvatskoj, što je razumljivo. Pitanje je koliko je ljudi u Srbiji čulo za Kordeja.
Koliko je kvalitetan je drugo pitanje. Meni je Bič božiji jedan od omiljenih stripova, ne zbog Gajića, već zato što mi je "legao".


Za Igora Kordeja je vec drugacija prica. On je zbilja slavan i poznat. Sa razlogom. A i vec je to bio i u ex Yu... tako da nije isto. Bic bozji je vrhunski. I kako rekoh, ja sam ga procitao u Splitu prije 15 godina...



Od domaćih autora jedini za kojega san siguran da zna 99% ljudi koji ovde zalaze je Bane Kerac.
Iako mu to neće bit drago, Kerac je ako o stripu pričamo jedina prava pop zvijezda na ovin prostorima.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10116 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 29/03/2018 : 13:23:58  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by andjusticeforall

quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by andjusticeforall

Ma prvo pitanje iz poll-a je zakon s primjesama vrha, dakle ako si čuo, čitao ili gledao nešto što je radio Gajić onda si i snob





Ne, snob si ako se pretjerano iščuđavaš kad neko za nešto nije čuo, pa čak i počinješ da misliš da ta osoba baš i nije toliko cool.



Da, to je razumno, ali pitanje nije tako postavljeno, cit.:

"cek, jel zaj...? Ako ne znaš za Gajica skoro da nisi stripofil"

Ovo je jedina opcija ako si upoznat s Gajićevim opusom.




Istina, i ja san ima problem šta izabrat pa san izabra opciju B. Pročita san 2 njegova stripa, tako da mi je najbliža opcija "Znan za njega al nisan naročito upoznat sa njegovin radon"

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 29/03/2018 13:24:32
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15679 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/03/2018 : 13:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Da. Sjor Bane i Igor. Za pretpostaviti je da su najpoznatiji...🤘,✌

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 29/03/2018 : 14:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Da. Sjor Bane i Igor. Za pretpostaviti je da su najpoznatiji...🤘,✌



Kako kojoj generaciji...
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.91 seconds. Snitz Forums 2000