forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ČLANKONOŽAC - FAKE real NEWS i članci
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 06/04/2018 : 22:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
Kao što i sam naslov kaže, eto nekih od autorskih satiričnih članaka koje napisah potaknut podnebljem i groznim te nebitnim i klišejiziranim člancima koji se mogu čitati po novinama. Neki su već bili objavljivani na satiričnim portalima, neki su novi. Možda se netko u tome i pronađe. :)


Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 06/04/2018 23:34:56

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 06/04/2018 : 22:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
ŠOKANTNO!

SVE VEĆI BROJ NEREGISTRIRANIH OVISNIKA:

“Nemamo ni za registraciju!”


Moderan i stresan način života, konformizam, znatiželja, pesimizam, Mladen Grdović, sudoku te želja za upoznavanjem s dilerima samo su neki od razloga zašto ljudi posežu za drogama.

Broj registriranih ovisnika u Republici Hrvatskoj penje se na zastrašujuće 24 tisuće. Međutim, najveći problem predstavljaju neregistrirani, ilegalni ovisnici o drogama. Stanje je alarmantno, a postavlja se pitanje kako tomu stati na kraj.

– Ti jebeni džankiji uvijek imaju fiks-ideje – požalio nam se ugledni splitski diler L. S. D. – Odakle ih samo puca ideja ne registrirati se, jesu li oni čisti!? Ilegalni ovisnici donose velike gubitke zajednici, u konačnici svakome ponaosob. Uostalom zbog toga i žive na rubu društva. Pa ja ni na forum ne idem bez registracije.

Osnivač Referentnog centra Ministarstva zdravlja za ovisnosti o drogama prof. dr. Slavko Sakoman u potpunosti se slaže s dilerima.

A zašto izbjegavaju registraciju, raspitali smo se i kod nekoliko ovisnika o teškim drogama koji se u slobodno vrijeme bave glazbom.

– Meni je registracija istekla prije nekoliko mjeseci i jednostavno je nisam stigao obnoviti – bio je iskren Goran B. iz Vinkovaca. Evo, čim prođe turneja, vrijeme je da se krene. Majke mi! – ispovjedio nam se.

Također neregistrirani ovisnik Rajko D. iz Zagreba ukazao nam je na to da nije sve tako crno-bijelo u vezi s bijelim:

– Nije da se nisam htio registrirati, pitajte moju susjedu Tonku kojoj često ostavljam ključ ispod otirača. Ali kako mi se plava košulja već toliko ofucala, odbili su mi dati registraciju. Jednostavno nisam prošao na tehničkom. I prijatelji su me zbog toga ostavili – izjadao se dobivši ujedno i inspiraciju za novi hit.

A što s onim ovisnicima koji posljednji novčić u mjesecu daju upravo na to da bi održali reputaciju ovisnika, ali time ostaju bez novca koji im je prijeko potreban za registraciju? Pitanja se sama postavljaju, posrijedi je, po svemu sudeći, začarani krug.

– Čeka li naše potomke bijela budućnost, ovisit će isključivo o međusobnom razumijevanju šire zajednice i neregistriranih ovisnika – zaključio je prof. dr. Slavko Sakoman.





Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 06/04/2018 23:37:41
Go to Top of Page

Humbert Coe
Average Member

Croatia
591 Posts

Member since 17/02/2005

Posted - 06/04/2018 : 22:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Humbert Coe a Private Message  Reply with Quote
SPORTSKE LEGENDE


MA KAKAV PELE, KAKAV MUHAMMAD ALI, KAKAV JORDAN – EVO TKO JE NAJVEĆI!

Teško će se naći onaj tko bi osporio postignuća slavnoga Pelea, moćnog Muhammada Alija ili letećeg Michaela Jordana, i rijetko tko ih ne bi svrstao među najveće sportaše svih vremena.

Međutim, malo tko uzima u obzir da svoju slavu duguju možda ponajviše popularnosti sportova kojima se bave. Nepravedno manje popularni i praćeni sportovi ostali su u sjeni nogometa, boksa, košarke, picigina i drugih medijski popraćenih sportova.

Pokušavamo ispraviti nepravdu te čitateljima otkriti najblještaviji sjaj zvijezde koja nikada nije izblijedjela. Jer kada bi se zbilja tražio najveći, onaj koji nikada nije pokleknuo pred protivnikom i iz natjecanja se vratio podvijena repa, mjesta ima samo za jednoga – Kentaur.

Naime, gospodin Kentaur od antike je svjetski prvak u rodeu. Iako ga mnogi ne pamte, ovaj vrsni sportaš pamti sve. Budući da često boravi u prirodi i voli samoću, sve smo saznali od rijetkih poznavatelja rodea, ujedno i fanova ovog prvaka.

Kako saznajemo, Kentaur je od najmanjih nogu otkrio svoj talent za ovaj sport. Iako porijeklom Grk, već nakon manje od 500 godina prelazi na kršćanstvo jer, kako kaže, sviđa mu se ideja Mesije rođenog u štalici. Osim svakodnevnih treninga, za njegov dugotrajan uspjeh zasigurno je zaslužna i uravnotežena prehrana.

Stručnjaci ističu kako je možda najveća ironija u povijesti sporta da baš sport ovog junaka nije olimpijski.

Zanimljivo je da grčki ekonomisti smatraju kako jedino Kentaurovo zlato Grčku može izvući iz duboke ekonomske krize.

Ogorčeni fanovi rodea kao jedan od glavnih razloga zašto se Kentaurovo ime ne nalazi na popisu najvećih sportaša svih vremena (svih vremena u pravom smislu riječi!) navode nedostatak masovnih medija u vrijeme kada je ovaj suvereni vladar svoje discipline ušao u svijet sporta.

Stoga se nadamo da ćemo ovim barem donekle ublažiti drevnu nepravdu.
Gospodina Kentaura za razgovor nismo uspjeli uhvatiti.



Humbert Coe

Edited by - Humbert Coe on 06/04/2018 23:39:19
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000