forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Balkanska fukara nemoze vise trpit demokraciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 13:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Bilo kako bilo stara dobra Europa je jos uvjek majka za cijeli svijet. A ja stvarno mogu reci da sam sretan u kojem dijelu svijeta sam roden i fala bogu zivim.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/06/2018 : 13:18:27  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Bilo kako bilo stara dobra Europa je jos uvjek majka za cijeli svijet. A ja stvarno mogu reci da sam sretan u kojem dijelu svijeta sam roden i fala bogu zivim.



Da, Europa je zakon. Zato i žele sve svjetske "etničke manjine" u Europu. Pritom se zaboravlja na to su jedina prava svjetska manjina (kojoj broj sve više opada) bijeli Europljani.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2018 : 13:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_by_country.jsp

Ako pričamo o pojedincima, ne gleda se bdp već ovo. Osim ako ti u životu nije bitan jedino i isključivo novac.

Kao što vidimo, Austrija je u top 5 država Svijeta po kvaliteti života, mrvicu slabija od Švicarske i mrvicu bolja od Njemačke (praktički u egalu su te 3). Slovenija također stoji dosta dobro. Hrvatska pak zaostaje 10 mjesta za Slovenijom, ali nije ni njen plasman tragičan: postoje samo 23 zemlje u kojima je život bolji nego u Hrvatskoj i rang quality of life indexa za Hrvatsku je "Very High". Iza Hrvatske (i to osjetno) su npr. Južna Koreja, Poljska i Italija, a Hrvatska je tu negdje sa Irskom i Belgijom. Ostatak exYu republika za Hrvatskom zaostaje dosta više nego što ona zaostaje za Slovenijom.

Što se tiče gradova, Ljubljana je 68. najkvalitetniji grad za živjeti u Svijetu. Zagreb je također u top 100, ispred npr. Antwerpa, Brussela, Madrida, Seoula, Varšave, Dublina, Barcelone, Pariza, Londona, Rima, Torina, Milana, Lisabona, Porta, Atene, New Yorka, Philadelphije, Miamija...

Novi Sad je 138., a Beograd 167. Sarajevo 174., Skopje, 186.

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_current.jsp



ovo ti je još relativnije od onog šta san ja stavija.
Saudijska arabija 31. a npr Čile 45.
mislin ko bi normalan prije živija u S.Arabiji nego u Čileu?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/06/2018 : 13:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by ivanl

Najfriskije sam zadnje bio u Singapoureu,(a cesto sam tamo),
Kazu da je ocekivani ljudski vijek tamo najduzi. Najbogatiji su trenutno i po bruto dohotku stanovnika. Ali ja im ne bi tamo zivio nizasta. Pljuni zvaku na plocnik i platit ces 500 dolara. Ne smijes ovo, ne smijes ono. Za dzoint mos "fasovat" death penalty. Casa lose pive je 20 dolara... stan mos kupit ali nije u tvom privatnom vlasnistvu.
Ljudi moji nebi Split dao za 50 takvih.
Inace sam cesto u Sloveniji i nije to tako razlicito od Hrvatske. Skoro pa i isto. Bio sam prije par dana u Ljubljani na Scorpionse i stvarno mi se svida taj grad. I inace su ljudi srdacni i okej, rijec da bi rekao protiv slovenaca. Drzmo se mi svojih republika, vani je golo govno. Ko misli da vani rastu euri na stablu i da ce te objerucke primiti grdno se vara...



Pola slovenije ljetuje na hrvatskoj obali.dakle pola stanovnistva.i nevjerovatno je sa kakvim zarom brane hrvatsku pred ovima sto kobajagi ljetuju u grckoj egiptu il nekoj drugoj tunguziji..i zaista je tako.hrvatska obala zamene je najlepsa na svetu i nemogu sebe zamislit da odem na more negdje u p.m.


Bahami npr?
Pa negdje sam nedavno pročitao da te skuplje izađe ljetovanje na Hrv obali nego na jedno od najskupljih destinacija Maldivima.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 13:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/06/2018 : 13:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_by_country.jsp

Ako pričamo o pojedincima, ne gleda se bdp već ovo. Osim ako ti u životu nije bitan jedino i isključivo novac.

Kao što vidimo, Austrija je u top 5 država Svijeta po kvaliteti života, mrvicu slabija od Švicarske i mrvicu bolja od Njemačke (praktički u egalu su te 3). Slovenija također stoji dosta dobro. Hrvatska pak zaostaje 10 mjesta za Slovenijom, ali nije ni njen plasman tragičan: postoje samo 23 zemlje u kojima je život bolji nego u Hrvatskoj i rang quality of life indexa za Hrvatsku je "Very High". Iza Hrvatske (i to osjetno) su npr. Južna Koreja, Poljska i Italija, a Hrvatska je tu negdje sa Irskom i Belgijom. Ostatak exYu republika za Hrvatskom zaostaje dosta više nego što ona zaostaje za Slovenijom.

Što se tiče gradova, Ljubljana je 68. najkvalitetniji grad za živjeti u Svijetu. Zagreb je također u top 100, ispred npr. Antwerpa, Brussela, Madrida, Seoula, Varšave, Dublina, Barcelone, Pariza, Londona, Rima, Torina, Milana, Lisabona, Porta, Atene, New Yorka, Philadelphije, Miamija...

Novi Sad je 138., a Beograd 167. Sarajevo 174., Skopje, 186.

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_current.jsp



ovo ti je još relativnije od onog šta san ja stavija.
Saudijska arabija 31. a npr Čile 45.
mislin ko bi normalan prije živija u S.Arabiji nego u Čileu?



Pa, pretpostavljam da bi šeici, pa i većina Saudijaca prije živjela u Saudijskoj Arabiji nego u Čileu. Za početak, Saudijska Arabija je broj 1 po Purchasing Power. U prijevodu, Saudijci su najbogatiji ljudi na svijetu. Ovaj QoL index se mjeri na temelju nekoliko mjerljivih kriterija. Ne uzima obzir apstraktnije kategorije kao što su društveno uređenje, ljudska prava itd. Netko se može zgražati nad nekim društvenim uređenjem, a netko drugi možete misliti da je baš ono najbolje moguće.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 13:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ma to se malogradjanstina kurci pred rajom..kao bio sam na bahamima a vi sirotinjo u vodicama...
Nista ne kazem.lijepo je putovati svijetom ko si to moze priustiti.ali otici na maldive samo zato da se vidi raskog ili u grcko jer mrzis hrvatsku je meni osobno neshvatljivo..al ajd svako zna za sebe...nemoze bit nikakva tunguzija jeftinija od hrvatske
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 14:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Ima ljudi uzmu all inluziv u turskoj.i onda se kao provode do jaja..zderu hranu jer je dzabe i locu razbijenu votku i kupaju se u bazenima jer valovi biju stalno pa se nemozes u moru..i to im kao odmor
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5614 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 12/06/2018 : 14:02:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor
Da, Europa je zakon. Zato i žele sve svjetske "etničke manjine" u Europu. Pritom se zaboravlja na to su jedina prava svjetska manjina (kojoj broj sve više opada) bijeli Europljani.



A zašto im broj opada? Jer im nije komforno imati djecu. Previše muke i posla oko toga. Pa ih uvoze sa strane. I tako...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2018 : 14:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_by_country.jsp

Ako pričamo o pojedincima, ne gleda se bdp već ovo. Osim ako ti u životu nije bitan jedino i isključivo novac.

Kao što vidimo, Austrija je u top 5 država Svijeta po kvaliteti života, mrvicu slabija od Švicarske i mrvicu bolja od Njemačke (praktički u egalu su te 3). Slovenija također stoji dosta dobro. Hrvatska pak zaostaje 10 mjesta za Slovenijom, ali nije ni njen plasman tragičan: postoje samo 23 zemlje u kojima je život bolji nego u Hrvatskoj i rang quality of life indexa za Hrvatsku je "Very High". Iza Hrvatske (i to osjetno) su npr. Južna Koreja, Poljska i Italija, a Hrvatska je tu negdje sa Irskom i Belgijom. Ostatak exYu republika za Hrvatskom zaostaje dosta više nego što ona zaostaje za Slovenijom.

Što se tiče gradova, Ljubljana je 68. najkvalitetniji grad za živjeti u Svijetu. Zagreb je također u top 100, ispred npr. Antwerpa, Brussela, Madrida, Seoula, Varšave, Dublina, Barcelone, Pariza, Londona, Rima, Torina, Milana, Lisabona, Porta, Atene, New Yorka, Philadelphije, Miamija...

Novi Sad je 138., a Beograd 167. Sarajevo 174., Skopje, 186.

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_current.jsp



ovo ti je još relativnije od onog šta san ja stavija.
Saudijska arabija 31. a npr Čile 45.
mislin ko bi normalan prije živija u S.Arabiji nego u Čileu?



Pa, pretpostavljam da bi šeici, pa i većina Saudijaca prije živjela u Saudijskoj Arabiji nego u Čileu. Za početak, Saudijska Arabija je broj 1 po Purchasing Power. U prijevodu, Saudijci su najbogatiji ljudi na svijetu. Ovaj QoL index se mjeri na temelju nekoliko mjerljivih kriterija. Ne uzima obzir apstraktnije kategorije kao što su društveno uređenje, ljudska prava itd. Netko se može zgražati nad nekim društvenim uređenjem, a netko drugi možete misliti da je baš ono najbolje moguće.



ma daj molin te. ako čemo tako qatar je isprid S.ar u tim arapskim kategorijama. Normalno da se gleda sve ako želiš negdi otič živit.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 12/06/2018 : 14:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

@KRAS i tinton

Reagujete kao što svi Balkanci reaguju kad im se spomene kako je "teško" u kapitalizmu. Ali svi isto reagujete, nije mi jasno na koji tečaj idete? ;)

Evo ovako: naravno da je u državi koja ima jedan od najvećih standarda bolje nego u balkanskim zapizdinama. Bolje je u smislu da svaka i najmanja škola ima računare, internet, struju, grejanje. Bolje je da ne čekaš termin kod lekara po pola godine, već može i sutra. Kod specijaliste se čaka i do pet dana, na snimanje i do deset, ali ako se radi o hitnom slučaju, može i sutra. Bolje je i što imaš svoja prava, ne zavisiš da li će predsedniku opštine ili grada da se digne tog dana, pa da uradi nešto.
Eto, sve to je bolje.
Ono što nije bolje je što se u svemu tome izgubi čovek, porodica, bliskost. Tako da...kako kome.


Ti ćeš uvijek biti ti, bilo da si na balkanu u germanskim zemljama ili u Argetini,stavr je glave, karaktera,soobnosti,stava...a ovi što proljevaju žuć, gospodo možete i vi otići iz te propasti od država, samo da je skupiti hrabrosti...ovako vam je lakše pljuvati po ljudima koji su otišli!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 14:06:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Saudijska Arabija, Emirati...hvala im kijepa na njihovom bogatstvu. Nije mi jasno, kako ljudi mogu ici tamo radi turizma...pustinji oteto, u pustinju ce se i vratiti...lazni sjaj. Mramor i zlato iz pijeska. Da ne moram poslom, ne bi stao dole 5 minuta. Neka im njihovo "bogatstvo", nista me to nije impresiralo, dapace...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 14:07:08  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Prosjecni dan jednog dobrostojeceg pustinjara svodi se na to.da ujtru iz klimatizirane kuce sjeda u klima auto i odveze se u klima ured.dok mu zena i kopilancici provode dane u klima sopingcentrima...nisu vidjeli gorski potok i zelenu sumu osim na televiziji
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 14:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by manhunter

@KRAS i tinton

Reagujete kao što svi Balkanci reaguju kad im se spomene kako je "teško" u kapitalizmu. Ali svi isto reagujete, nije mi jasno na koji tečaj idete? ;)

Evo ovako: naravno da je u državi koja ima jedan od najvećih standarda bolje nego u balkanskim zapizdinama. Bolje je u smislu da svaka i najmanja škola ima računare, internet, struju, grejanje. Bolje je da ne čekaš termin kod lekara po pola godine, već može i sutra. Kod specijaliste se čaka i do pet dana, na snimanje i do deset, ali ako se radi o hitnom slučaju, može i sutra. Bolje je i što imaš svoja prava, ne zavisiš da li će predsedniku opštine ili grada da se digne tog dana, pa da uradi nešto.
Eto, sve to je bolje.
Ono što nije bolje je što se u svemu tome izgubi čovek, porodica, bliskost. Tako da...kako kome.


Ti ćeš uvijek biti ti, bilo da si na balkanu u germanskim zemljama ili u Argetini,stavr je glave, karaktera,soobnosti,stava...a ovi što proljevaju žuć, gospodo možete i vi otići iz te propasti od država, samo da je skupiti hrabrosti...ovako vam je lakše pljuvati po ljudima koji su otišli!



Ljudi koji odlaze su gubitnici na duge staze...jer im se neminovno gubi identitet.to se jednostavno neda spreciti..a ovamo cu biti svoj na svome pa sta god da bude.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 14:12:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Prosjecni dan jednog dobrostojeceg pustinjara svodi se na to.da ujtru iz klimatizirane kuce sjeda u klima auto i odveze se u klima ured.dok mu zena i kopilancici provode dane u klima sopingcentrima...nisu vidjeli gorski potok i zelenu sumu osim na televiziji


Da. Oni to nazivaju high class life.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2018 : 14:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

ovo ti je još relativnije od onog šta san ja stavija.
Saudijska arabija 31. a npr Čile 45.
mislin ko bi normalan prije živija u S.Arabiji nego u Čileu?


A pazi tek Kolumbija - na 49. mjestu. Mislim, alo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2018 : 14:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Prosjecni dan jednog dobrostojeceg pustinjara svodi se na to.da ujtru iz klimatizirane kuce sjeda u klima auto i odveze se u klima ured.dok mu zena i kopilancici provode dane u klima sopingcentrima...nisu vidjeli gorski potok i zelenu sumu osim na televiziji


...i snijeg u dvorani gdje skijaju.


Na svu srecu ne palim se na te bogataske fore, pa mi puca qrac za sve bogate arapske zemlje (isto i za zapadne), nema sanse da tamo idem privatno, a kamoli raditi. Vec u Tursku moja noga nece stupiti dok im vlada erDegencina.

Jedino sto bih zelio vidjeti je Kamcatka.

I valjda bi bila fora gledati auroru borealis (moze i australis) dok smotas, ali prestao sam davno pa...






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 14:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Meni su najsmesniji oni sto idu u dubai..puknu 5000e i onda se slikaju ispred one velike zgradurine jer im preskup ulaz. ..
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 14:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Meni su najsmesniji oni sto idu u dubai..puknu 5000e i onda se slikaju ispred one velike zgradurine jer im preskup ulaz. ..


😁bitno je to staviti na "drustvene" mreze, a poslje jedu pastetu 3 mjeseca...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/06/2018 : 14:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by manhunter

@KRAS i tinton

Reagujete kao što svi Balkanci reaguju kad im se spomene kako je "teško" u kapitalizmu. Ali svi isto reagujete, nije mi jasno na koji tečaj idete? ;)

Evo ovako: naravno da je u državi koja ima jedan od najvećih standarda bolje nego u balkanskim zapizdinama. Bolje je u smislu da svaka i najmanja škola ima računare, internet, struju, grejanje. Bolje je da ne čekaš termin kod lekara po pola godine, već može i sutra. Kod specijaliste se čaka i do pet dana, na snimanje i do deset, ali ako se radi o hitnom slučaju, može i sutra. Bolje je i što imaš svoja prava, ne zavisiš da li će predsedniku opštine ili grada da se digne tog dana, pa da uradi nešto.
Eto, sve to je bolje.
Ono što nije bolje je što se u svemu tome izgubi čovek, porodica, bliskost. Tako da...kako kome.


Ti ćeš uvijek biti ti, bilo da si na balkanu u germanskim Reče mljama ili u Argetini,stavr je glave, karaktera,soobnosti,stava...a ovi što proljevaju žuć, gospodo možete i vi otići iz te propasti od država, samo da je skupiti hrabrosti...ovako vam je lakše pljuvati po ljudima koji su otišli!



Ljudi koji odlaze su gubitnici na duge staze...jer im se neminovno gubi identitet.to se jednostavno neda spreciti..a ovamo cu biti svoj na svome pa sta god da bude.



Reče Bosanac iz Sovenije.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 12/06/2018 : 14:56:19  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

Ima ljudi uzmu all inluziv u turskoj.i onda se kao provode do jaja..zderu hranu jer je dzabe i locu razbijenu votku i kupaju se u bazenima jer valovi biju stalno pa se nemozes u moru..i to im kao odmor



Ovo mi je nešto najgluplje što ljudi rade. Nažderu se, ne znaju ni šta znače zvezdice na hotelu, stave slike na FB, a onda glođu kosce ostatak godine.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/06/2018 : 15:01:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by KRAS

Meni su najsmesniji oni sto idu u dubai..puknu 5000e i onda se slikaju ispred one velike zgradurine jer im preskup ulaz. ..


Neki puknu 5k za odlazak tamo, druge ih tamo primu za 5k.

Evo, true story



mislim da je dio snimljen na Kamenjaku, tu u Premanturi sam cesto letovao... ali Arapa vidio nisam :D :D :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 12/06/2018 15:04:50
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4867 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/06/2018 : 15:42:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_by_country.jsp



ovo ti je još relativnije od onog šta san ja stavija.
Saudijska arabija 31. a npr Čile 45.
mislin ko bi normalan prije živija u S.Arabiji nego u Čileu?



Pa, pretpostavljam da bi šeici, pa i većina Saudijaca prije živjela u Saudijskoj Arabiji nego u Čileu. Za početak, Saudijska Arabija je broj 1 po Purchasing Power. U prijevodu, Saudijci su najbogatiji ljudi na svijetu. Ovaj QoL index se mjeri na temelju nekoliko mjerljivih kriterija. Ne uzima obzir apstraktnije kategorije kao što su društveno uređenje, ljudska prava itd. Netko se može zgražati nad nekim društvenim uređenjem, a netko drugi možete misliti da je baš ono najbolje moguće.



ma daj molin te. ako čemo tako qatar je isprid S.ar u tim arapskim kategorijama. Normalno da se gleda sve ako želiš negdi otič živit.



Kao prvo, mislim da si promašio temu što se tiče mog originalnog posta na koji repliciraš. Moj post nije odgovarao na pitanje "U koju bi se zemlju bijeli Evropljanin iz (jugo)slavenske zemlje htio preseliti?", već je pokazivao kolika je kvaliteta života stanovništva koji u određenoj zemlji živi. Jasno da postoje subjektivni razlozi zašto ti je neko okruženje manje ili više privlačno, kao što je i jasno da je pitanje ne samo bi li se netko poput tebe ili mene tamo ikad htio preseliti, već je i pitanje bi li u tome uopće uspio, a čak i kad bi uspio, sasvim je izgledno da ne bi imao ista prava i pogodnosti kao domicilno stanovništvo. No to ne mijenja činjenicu da Saudijci u Saudijskoj Arabiji u prosjeku imaju solidnu razinu kvalitete života (koja je i dalje manja od hrvatske), a tu im razinu osigurava ponajprije financijska moć.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 15:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Blago li se tim saudijcima...
Recimo, ja sam ih gledao, kako voze gore dole po jednoj ulici sve te Lamborghinije, Ferarije, Porscheove... gore-dole, pa ponovo ukrug, satima. Brale, koja je to zabava... blago li im se...
Idiotluk na kvadrat.
Da zivim 3 zivota, ne bi tako...
A kamoli popit par piva u ducancicu u parku...

Los cukar na fritulama!

Edited by - ivanl on 12/06/2018 16:07:33
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 16:09:59  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Blago li se tim saudijcima...
Recimo, ja sam ih gledao, kako voze gore dole po jednoj ulici sve te Lamborghinije, Ferarije, Porscheove... gore-dole, pa ponovo ukrug, satima. Brale, koja je to zabava... blago li im se...
Idiotluk na kvadrat.
Da zivim 3 zivota, ne bi tako...
A kamoli popit par piva u ducancicu u parku...



Tako sam i ja jedno davno ljeto gono tomosa gore dole niz ulicu
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000