forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Balkanska fukara nemoze vise trpit demokraciju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 16:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zika, kozu, petera, cetvera...Mz-a...eh dobrih li vremena. Ja sam zika "pichia" oko Marjana. To je prihvatljivo i politicki korektno bilo cak i staroj miliciji😀

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 12/06/2018 : 16:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by nagor
Da, Europa je zakon. Zato i žele sve svjetske "etničke manjine" u Europu. Pritom se zaboravlja na to su jedina prava svjetska manjina (kojoj broj sve više opada) bijeli Europljani.



A zašto im broj opada? Jer im nije komforno imati djecu. Previše muke i posla oko toga. Pa ih uvoze sa strane. I tako...



Da, zašto bi trebalo na silu imati djecu. Odlika svakog civiliziranog društva je imati željenu djecu, a ne imati ih po 15 s minimalnom plaćom i od tih 15 jedva da si im popamtio imena (PS: bio neki cigo jednom u nekoj reportaži, imao ih više od deset, nije im znao ni sva imena).

To se zove demografska tranzicija.

quote:
Demografska tranzicija ili demografski prijelaz je dominantna teorija razvoja stanovništva koja ga prikazuje kroz proces etapnog razvoja, a podrazumijeva prijelaz s tradicionalnog, primitivnog režima reprodukcije koji se odvija uz visoke stope nataliteta i visoke stope mortaliteta na moderni režim reprodukcije stanovništva koji se odvija uz niske stope nataliteta i mortaliteta.


Dobra definicija. Prijelaz iz jedne primitivne etape u modernu.


Edited by - nagor on 12/06/2018 16:14:30
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 12/06/2018 : 16:18:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...



Video sam i Kipar i Grčku i Hrvatsku. Svaka je lepa na svoj način, ali ne bih mogao da kažem da je neka najlepša.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 16:19:10  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Da i sve se opet svodi na sex
Ja mislim da je neki yugofrajercic bez kinte u dzepu na tomosu pojebo vise cura.nego svi ovi arapi sa makinama zajedno...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2018 : 16:21:54  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by vukozec

https://www.numbeo.com/quality-of-life/rankings_by_country.jsp

dobro,viruj u šta oćeš.

ovo ti je još relativnije od onog šta san ja stavija.
Saudijska arabija 31. a npr Čile 45.
mislin ko bi normalan prije živija u S.Arabiji nego u Čileu?



Pa, pretpostavljam da bi šeici, pa i većina Saudijaca prije živjela u Saudijskoj Arabiji nego u Čileu. Za početak, Saudijska Arabija je broj 1 po Purchasing Power. U prijevodu, Saudijci su najbogatiji ljudi na svijetu. Ovaj QoL index se mjeri na temelju nekoliko mjerljivih kriterija. Ne uzima obzir apstraktnije kategorije kao što su društveno uređenje, ljudska prava itd. Netko se može zgražati nad nekim društvenim uređenjem, a netko drugi možete misliti da je baš ono najbolje moguće.



ma daj molin te. ako čemo tako qatar je isprid S.ar u tim arapskim kategorijama. Normalno da se gleda sve ako želiš negdi otič živit.



Kao prvo, mislim da si promašio temu što se tiče mog originalnog posta na koji repliciraš. Moj post nije odgovarao na pitanje "U koju bi se zemlju bijeli Evropljanin iz (jugo)slavenske zemlje htio preseliti?", već je pokazivao kolika je kvaliteta života stanovništva koji u određenoj zemlji živi. Jasno da postoje subjektivni razlozi zašto ti je neko okruženje manje ili više privlačno, kao što je i jasno da je pitanje ne samo bi li se netko poput tebe ili mene tamo ikad htio preseliti, već je i pitanje bi li u tome uopće uspio, a čak i kad bi uspio, sasvim je izgledno da ne bi imao ista prava i pogodnosti kao domicilno stanovništvo. No to ne mijenja činjenicu da Saudijci u Saudijskoj Arabiji u prosjeku imaju solidnu razinu kvalitete života (koja je i dalje manja od hrvatske), a tu im razinu osigurava ponajprije financijska moć.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 16:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...



Video sam i Kipar i Grčku i Hrvatsku. Svaka je lepa na svoj način, ali ne bih mogao da kažem da je neka najlepša.


I ja. I Tursku,Maltu,Italiju,Spanjolsku,Portugal,Maroko,Tunis, Crnu Goru...pa dalje, sto se tice Mediterana. A dalje da ne pricam. Stoga i znam. A u Dalmaciji sam prosao svako mjesto i svaki otok visekratno i visednevno, zato i kazem...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 16:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...



Video sam i Kipar i Grčku i Hrvatsku. Svaka je lepa na svoj način, ali ne bih mogao da kažem da je neka najlepša.



Treba pogledati sve sta se nudi..recimo.dal si u grckoj video neku lokalnu curu a da nije mala i zdepasta...sto se toga tice.mislim da dalmacija nema konkurenciju po pitanju zgodnih zemskinja...osim toga.borovci i travarica...
Go to Top of Page

WOLF-HUNTER
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
2633 Posts

Member since 25/12/2013

Posted - 12/06/2018 : 17:07:06  Show Profile Show Extended Profile  Send WOLF-HUNTER a Private Message  Reply with Quote
Nije Balkan sam sebi izgradio negativno mišljenje, on nije sam sebe stavio gdje je sada... Balkan je samo naziv koji označava jedan južni dio Europe, mislim da smo kao njegovi stanovnici MI ti koji smo doveli ovaj dio svijeta na loše ime. Prava je šteta sto nismo svoj mentalitet na vrijeme oblikovali, kada je bio pravi trenutak, da smo se makar malo promijenili i mi bi bili bogati i uspješni kao germani. A ne možemo sada ni reci da smo toliko necivilizirani naspram ostatka Europe, prisjetimo sve da smo svi mi narodi ovog kontinenta nastali od plemena, poganskih grupa i varvarskih ratnika. Razlika je samo u tome sto su neki dopustili da im diriguje tuda sila a drugi već pružili otpor...
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 12/06/2018 : 18:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by KRAS

Ima ljudi uzmu all inluziv u turskoj.i onda se kao provode do jaja..zderu hranu jer je dzabe i locu razbijenu votku i kupaju se u bazenima jer valovi biju stalno pa se nemozes u moru..i to im kao odmor



Ovo mi je nešto najgluplje što ljudi rade. Nažderu se, ne znaju ni šta znače zvezdice na hotelu, stave slike na FB, a onda glođu kosce ostatak godine.



hehe, ovo me je malo podsjetilo na ovu pjesmu od 0:20

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 12/06/2018 18:30:07
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/06/2018 : 18:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...



Video sam i Kipar i Grčku i Hrvatsku. Svaka je lepa na svoj način, ali ne bih mogao da kažem da je neka najlepša.



Treba pogledati sve sta se nudi..recimo.dal si u grckoj video neku lokalnu curu a da nije mala i zdepasta...sto se toga tice.mislim da dalmacija nema konkurenciju po pitanju zgodnih zemskinja...osim toga.borovci i travarica...


Ovo je najgori alibi za neuspjeh ove zemlje. I stalno se ponavlja.
Jes da nam zemlja stagnira, jes da je pravosuđe loše, jes da nas vi prestižu, ali zato imamo najljepše more i najljepše žene.

I ima ljudi koji stvarno u to vjeruju.
Nama je dobro, taman kako smo zaslužili.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 12/06/2018 18:38:31
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2018 : 18:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...



Video sam i Kipar i Grčku i Hrvatsku. Svaka je lepa na svoj način, ali ne bih mogao da kažem da je neka najlepša.



Treba pogledati sve sta se nudi..recimo.dal si u grckoj video neku lokalnu curu a da nije mala i zdepasta...sto se toga tice.mislim da dalmacija nema konkurenciju po pitanju zgodnih zemskinja...osim toga.borovci i travarica...


Ovo je najgori alibi za neuspjeh ove zemlje. I stalno se ponavlja.
Jes da nam zemlja stagnira, jes da je pravosuđe loše, jes da nas vi prestižu, ali zato imamo najljepše more i najljepše žene.

I ima ljudi koji stvarno u to vjeruju.
Nama je dobro, taman kako smo zaslužili.




tako se još u jugi laprdalo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/06/2018 : 18:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
Čitajući ovaj topic, čovjek bi zaključio da ljudi koji u svojim zemljama stvaraju prosperitet potpuni moroni i da se trebaju ugledati na zemlje u kojima se ništa ne radi.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - tinton on 12/06/2018 18:50:24
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 18:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
Bas neki dan tako caskam sa momkom na privezu u drveniku..boli ga kita doslovno.svaki sofer koji naidje plati mu pivu.smjena mu se zavrsava u pola jedan..ima tri apartmana koje izdaje.i on tvrdi da zivi ka mali bog..eto pa mu vi sad objasnite da nije tako
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 18:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by ivanl

Mozda je, ali nigdi nije lipse more... uvjerljivo imamo najlipsu obalu. A sto se mene tice, mogla bi se i smanjit ova najezda turista.. sad ih je vec prikovise...



Video sam i Kipar i Grčku i Hrvatsku. Svaka je lepa na svoj način, ali ne bih mogao da kažem da je neka najlepša.



Treba pogledati sve sta se nudi..recimo.dal si u grckoj video neku lokalnu curu a da nije mala i zdepasta...sto se toga tice.mislim da dalmacija nema konkurenciju po pitanju zgodnih zemskinja...osim toga.borovci i travarica...


Ovo je najgori alibi za neuspjeh ove zemlje. I stalno se ponavlja.
Jes da nam zemlja stagnira, jes da je pravosuđe loše, jes da nas vi prestižu, ali zato imamo najljepše more i najljepše žene.

I ima ljudi koji stvarno u to vjeruju.
Nama je dobro, taman kako smo zaslužili.



A, ako ti nevaja, sta nisi isa ca? Negdi...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2018 : 19:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Prave rezultate odlaska vidićemo tek za par godina. Već sad je ogromna cifra u igri

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19391 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 12/06/2018 : 19:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message  Reply with Quote
A ako tebi valja što radiš za stranu kompaniju i pola godine (vjerojatno?) živiš izvan RH?

Ja, ako dođem u mogućnost, a procijenim da ne može na bolje, onda ne brini, neće me zadržavati kapja vina i zrno soli.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15697 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 12/06/2018 : 19:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by tinton

A ako tebi valja što radiš za stranu kompaniju i pola godine (vjerojatno?) živiš izvan RH?

Ja, ako dođem u mogućnost, a procijenim da ne može na bolje, onda ne brini, neće me zadržavati kapja vina i zrno soli.



Tocno. Radim za strane zavojevace i kapitaliste. Ali me plate. Dobro. Tako da iman fala bogu za bacvu vina i pod peku kad god ocu. A eto, to uvuk ocu i to mi triba, jer sta ti je zivot? Zivis da radis ili radis da zivis? Ja se odlucio za ovo potonje i ide...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 12/06/2018 : 20:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ovdje sve kapitalisti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 12/06/2018 : 20:57:33  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

ovdje sve kapitalisti



Mislis zrtve kapitalista..

Mi ovdje imamo samo jedan problem
Pohlepa drzave i gazda
Primjer
Onomad bilo u novinama kako su u nekom restoranu oderali goste za 500e
Sve bi to bilo fino.drzava uzela svoj dio
Gazda omastio brk
A jadni konobar sto je nosio sva ta jela i pica dobije 5e po satu
I to nije posteno
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4878 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/06/2018 : 21:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Vidim neki se ovdje ne mogu odlučiti jesu li ksenofobni konzervatisti ili pravednički socijalisti :p
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 12/06/2018 : 22:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
A čuo sam da ni ćevape ne jedu.
Kakav je to život?

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/06/2018 : 22:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
West is the best. Rece Jim Morrison, to jest otpjeva.
Ako smatramo da je rep. Irska granica tog europskog zapada, podvucimo tu granicu.
Netko veli ovdje blago nam se sto smo rodjeni u Europi, nisam bio u vecini gore navedenih zemalja potencijalnim za zivjeti, ali nalazim Kanadu, Novi Zeland i Skandinaviju pozeljnim.
Nemam frku s tamnoputima i drugim "necastivim spodobama" nego jedino sto se klonim ex yu drzavljana, jer oni su mi nepozeljni za drustvo i za popiti pice s njima. Nekulturni, neobrazovani,prokenjavaju se, razmecu…

I jedna izjava ovdje me podsjetila na film "13-ti ratnik".

Skeld The Superstitious: Blow-hards the both of you. She probably was some smoke-colored camp girl. Looked like that one's mother. pig-eating son of a whore!

Ibn Fadlan: My mother was a pure woman from a noble family. And I, at least, know who my father is, you pig-eating son of a whore!



"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 12/06/2018 22:40:44
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/06/2018 : 22:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Upravo zbog tih balkanaca, primitivaca smo mi mnogi imali problema sa drzavama ovdje, pogotovo mi koji imamo te slavenske prefikse u prezimenima i mi smo domacima svi isti bez razlike coban ili magistar.
Jedan od primjera je i onaj isjecak iz Svedske gdje lik trazi socijalu preko rentanja tudje djece. A ima i gorih slucajeva sto je lik ovdje crnogorac primao roditeljske penzije par godina, a oni umrli i pokopao ih lik u CG. Kad je drzava otkrila na komad je morao vratiti lovu drzavi.
A sta su svojeglavi i ratoborni kad popiju, pa intervencije policije. Kad takvi dodju na los glas svi smo isti.
Pisao jednom i KW, zar nije i akcent naucio, ali djabe kad nije njihov.
Uglavnom nitko se na zapadnu demokraciju ne zali tko hoce raditi ima posla, tko ima u glavi ili u deset prstiju, kruha ima.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 12/06/2018 22:52:59
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/06/2018 : 23:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Pa sada ima posla i u Hrvatskoj. Otkad odoše silni u Irsku i slično, posao se može naći. Zahvaljujem ljudima koji su otišli i tako nama ostalima bar malo olakšali egzistenciju. Životariš isto kao i vani, ali vratiš se kući svaki dan svojoj obitelji.

Zlo i naopako je što nema reda i zakona - divlji zapad. No, opet to nekome odgovara, meni na žalost ne.
Sve u svemu, što se tražilo, to se i dobilo pa uživaj ili putuj... Primjećujem da je mnogima došlo iz guzice u glavu, samo najzadrtiji se prave da je sve bajno. Šuška se o nekoj revoluciji, osobno ne vidim tu mogućnost.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 12/06/2018 23:19:19
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46560 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 12/06/2018 : 23:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
https://www.24sata.hr/news/istina-o-iseljavanju-jos-pola-milijuna-ljudi-moglo-bi-otici-577807

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000