forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 40 - Sestra
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 21/11/2020 : 16:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Posudjeno iz knjižnice. Nije mi za kolekciju jer mi ne leži previše ovakav tip stripova, ali dobar je. Nema ni traga pedofiliji kako se sugerira i vukozec je sve lijepo objasnio, vrlo brzo nakon početka postane jasan smisao naslova. Crtez bas dobar, minimalistički a tako jasno prenosi radnju.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 16/12/2020 : 21:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Nakon pročitanog privjua prije par godina ovaj strip mi je sve do danas bio negdje potpuno na zaleđu prioriteta.

Mislim očito da se ovaj naslov neće svima svidjeti ali onima kojima hoće će to biti zbog osobne korespondencije.
Slično kao i sa Paulovim ljetnim poslom- u potpunosti sam se poistovjetio sa glavnim protagonistom i nakon čitanja me doslovno satrla nostalgija; Rab, ljeto 2001e, uf u kurac. Blažena mladost :((

Crtež mi je svakom novom stranicom postajao sve bolji i funkcionalniji i u potpunosti mi je pojačao doživljaj/sjećanje.

Što se samog sadržaja tiče Vukozec je to jako dobro objasnio. Nema se tu što nadodati.

Ocjene nema jer ovo je baš ona vrsta stripa kojoj teško da se može racionalno pristupiti.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 16/12/2020 : 21:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Uzeo bih jednog Vivesa u sledećoj turi. Ovo ili Polina?
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 16/12/2020 : 22:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Uzeo bih jednog Vivesa u sledećoj turi. Ovo ili Polina?



Meni je Polina malo bolja, jer Vivesov crtež bolje funkcionira na manjem formatu. Sa druge strane Sestra pruža taj efekt nostalgije, kao što je napisao Cromwell.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 17/12/2020 : 06:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Meni je baš u Sestri Vivesov crtež bolje legao, bar na prvo čitanje, a i priča mi je tu bolja. Polina je također dobra, samo mi je bila nekako predvidljiva i već viđena. S druge strane Polina je starije izdanje i vjerojatno bliže rasprodaji pa ti vidi.


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 17/12/2020 : 09:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Uzeo bih jednog Vivesa u sledećoj turi. Ovo ili Polina?


Ovo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/12/2020 : 11:12:33  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ne uzimaj ni sestru ni polinu;već usmeri lovu na žeroma bloša.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1581 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 17/12/2020 : 11:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

ne uzimaj ni sestru ni polinu;već usmeri lovu na žeroma bloša.



+1
Go to Top of Page

nonchalant
New Member



160 Posts

Member since 12/11/2020

Posted - 17/12/2020 : 12:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send nonchalant a Private Message  Reply with Quote
Uh, još na popustu Jerome, može.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1753 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 17/12/2020 : 15:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nonchalant

Uh, još na popustu Jerome, može.



Jerome-a obavezno, a posle uzmi i Sestru.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Jazzbina1
Starting Member

39 Posts

Member since 19/12/2021

Posted - 05/08/2022 : 06:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Jazzbina1 a Private Message  Reply with Quote
Jako lijep crtež. Čiste linije iz kojih, kako netko reče,izviru čiste emocije likova. Nevjerojatna tehnika i senzibilitet za ispričati "običnu" priču o sazrijevanju, otkrivanju vlastite seksualnosti, naivnosti i nevinosti odrastanja.
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2323 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 05/08/2022 : 09:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
suptilna gracioznost jednostavnosti izražaja pokreta i možebitno nepostojeća mimika, ali začudno rečita, te emocija, pretočena u sveden, ali vrcav, bujan, razigran i životan, crtež koji pleše, igra, živi i glumi, laže, odrasta, dočaran kako to može samo detinja iskrenost da učini zbiljskim, ostaviće nekima nezaboravan utisak, ako ga već i proživeli nisu; nema nikakvog razloga odreći se čistog užitka u čitanju ovog izdanja, jer, ovaj rad to svakako jeste - imanja i čitanja vredan.

Piši propalo!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/08/2022 : 09:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/08/2022 : 10:23:11  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Kako da ti ne bude jasno, Polina, Sestra...naslov, naslovnica, vuce na zensko stivo, odmah u startu odbijena vecina...za razliku od Larceneta, Trondheima, cije su teme raznovrsne, cesto prozete inteligentnim humorom...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/08/2022 : 11:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)


Pa sad da je jedan od najvažnijih fransuckih autora poslednjih godina može i da se diskutuje, ali meni je svakako jedan od najdražih, pre svega zato što ume da ugradi emocije u svoje stripove i da vas zalepi za stolicu i ponekad ostavi bez daha. Skoro svi su mu od vrlo dobrih, do odličnih.
Image kreće sa Last Man, tako da ja ipak neću da čekam da ti isteraš ovde svoj hir :) (ili da možda čekam?), a iskreno bih se najviše nadao Hollywood Janu, za koga mislim da bi se ovde najpre primio zbog toga što malo podseća na Baruove stripove.
Butchery i To My Eyes mislim da ovde ne bi prošli, a o For the Empire smo negde nešto već pisali i mislim da je zbog sumanutog kraja ipak možda za preskočiti, ko hoće da čita ima na engleskom.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/08/2022 : 11:33:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Cekaj!

Trouble will find me
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1673 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 05/08/2022 : 12:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Čekam.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2394 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 05/08/2022 : 14:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Cekamo.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/08/2022 : 16:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Cekanje se isplaca.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 06/08/2022 : 01:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Čekam i ja!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 16:22:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)


pa gde je onda neki Trondhajm za ovu godinu?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 14/08/2022 : 17:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Markos

Vives je, po mom ne tako skromnom misljenju, najvazniji francuski autor u zadnjih 20-tak godina, nakon Larceneta i Trondheima. Zaista mi nije jasno kako to da je tako hladno docekan kod nas:( ali dobro, ne predajem se ja tako lako:)


pa gde je onda neki Trondhajm za ovu godinu?



Ne znam je li Markos čuo za Ralpha Azhama, navodno nije loš strip od tog autora.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 14/08/2022 : 18:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ja koliko videh, Markos mu je lično uručio RA pre par godina na sajmu. A još ne videsmo Antovu recenziju tog albuma!


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/08/2022 : 22:18:02  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ja koliko videh, Markos mu je lično uručio RA pre par godina na sajmu. A još ne videsmo Antovu recenziju tog albuma!




ja sam markosu lično uručio,a ne on meni - koliko si popio rakija u tom trenutku??

evo recenzije:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=2&TOPIC_ID=46638#2100936

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1671 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 14/08/2022 : 22:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Uf, u pravu si. Ne sećam se baš dobro... Čini mi se da je Pajtos mešao dunju i šljivu.

Dobra ocena. Znači biće. ;)

Resistance is futile.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000