forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 42 - Calypso
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
25257 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 19/06/2019 :  22:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Gus, šezdesetogodišnji radnik na gradilištu, pošteno nasmije društvo izjavom da je bio blizak s pokojnom glumicom Georgijom Gould, zvijezdom kultnog filma „Calypso“, seks-simbolom o kojemu su maštali milijuni gledatelja. Međutim, ispostavi se da se lijepa Georgia još nije pozdravila s ovim svijetom. Postarija zvijezda liječi se od ovisnosti u skrovitoj i luksuznoj klinici Edelweiss koja se nadvija nad Ženevskim jezerom, i ondje će Gusu i njegovom kolegi, Španjolcu Pepeu, predložiti najneočekivaniju stvar: da je otmu i zatraže otkupninu...

Orka 42 • Calypso • 104 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Cosey • Crtež Cosey • Prijevod Dubravka Celebrini • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 19.6.2019. • Cijena 80 Kn

https://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-42-calypso/577/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member

7059 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/06/2019 :  01:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Cosey... moze,moze...
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2374 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 30/06/2019 :  15:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Tipičan Cosey, ovaj put nešto slabiji zbog pomalo neuvjerljive i zbrzane radnje. Izostanak boje nimalo ne smeta. Sve u svemu, za pročitati i zaboraviti.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12860 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 :  13:32:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Crno beli Kozi,koji uopšte ne izgleda loše (mada mi je scenaristički slabiji album u odnosu na ostale uan šotove koje je izdala Fibra),iako sam uvek pre za boju i ne mirišem baš puno c/b stripove,pogotovu novije produkcije.

Gas je matori fizikalac koga društvo zeza kad im kaže da je kao klinac bio u velikoj ljubavi sa filmskom zvezdom,nekada prelepom Džordžijom Gold.
Saznavši da je u blizini,u luksuznoj klinici,odlučuje da je poseti;uskoro,ona će mu predložiti da je otme i zatraži otkupninu.

Standardna Kozijeva atmosfera,samo što je u ovom slučaju prožeta malo "skokovitim"(iliti zbrzanim) scenarijem,kojem sam našao i par svojevrsnih "rupa u priči".
Ali definitivmo,i pored toga je sasvim pristojan strip.

3/5

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 02/08/2019 13:35:04
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12860 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/07/2019 :  14:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Spoler!!

Džordžija je znači otišla trudna sa D.B.Bečorakom,i ipak se probila i uspela - hmmm,ne pije mi ovo n malo vodu,ako se promisli o celoj toj situaciji.

Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik

Slovenia
5307 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 :  08:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Nešto lošiji Cosey nego što smo navikli, kao da se počeo ponavljati pa mi se čini da tokom čitanje se već pomalo i zna u kom će toku priča teći i kako će završiti. Ali ima tu specifičnu atmosferu njegovih stripova te se fino čita.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member

Croatia
6387 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/08/2019 :  11:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri. Sve je to negdi oko 7.5/10.
Calypso je prvi koji mi se nije svidija.
Priča mi nije legla, a i fali mi boja.
5.5/10

Doli sve stranke, živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik

Slovenia
5307 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 02/08/2019 :  12:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.

Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12860 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2019 :  13:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aco

quote:

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri.

Isto. Kao i Taniguchi recimo. Nikad spektakl, ali njihovi stripovi imaju neku specifičnu atmosferu i fino se čitaju.

meni su bogami Susedstvo,Vrh i Dnevnik stripovski spektakli.
quote:

Meni Cosey odgovara.
Nisan još pročita ni jedan njegov spektakularan strip, ali su mi svi bili dobri. Sve je to negdi oko 7.5/10.
Calypso je prvi koji mi se nije svidija.
Priča mi nije legla, a i fali mi boja.
5.5/10

Jere,ako ti mogu dati savet - na prvo čitanje,isti sam utisak imao;identičan kao tvoj.
A onda sam sutradan ponovo pročitao strip (nije problem odvojiti 30-ak minuta za njega),u laganijem tempu,i na "drugu" mi se više svideo.

Edited by - anto on 02/08/2019 13:38:47
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member

Croatia
6387 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/08/2019 :  15:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Jere,ako ti mogu dati savet - na prvo čitanje,isti sam utisak imao;identičan kao tvoj.
A onda sam sutradan ponovo pročitao strip (nije problem odvojiti 30-ak minuta za njega),u laganijem tempu,i na "drugu" mi se više svideo.

Meni se to dogodilo sa njegovin Putovanjen u Italiju.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12860 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/08/2019 :  16:25:32  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
I meni isto sa Putovanjem - koliko se sećam,kad ga pročitah prvi put,bio mi je ok,na drugu prilično bolji.

Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2374 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 02/08/2019 :  21:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by Aco

quote:

Meni Cosey odgovara.

Pretpostavljam da misliš na Spomenar, i slažem se (Vrh još nisam čitao, ali vjerujem da će mi se svidjeti). Meni Taniguchi odgovara puno više nego Cosey.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member

Croatia
6387 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 02/08/2019 :  21:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

quote:

quote:
Originally posted by Aco

quote:

Meni Cosey odgovara.

Pretpostavljam da misliš na Spomenar, i slažem se (Vrh još nisam čitao, ali vjerujem da će mi se svidjeti). Meni Taniguchi odgovara puno više nego Cosey.

Spomenar, Zoološki vrt zimi i Slatke godine mi imaju tu specifičnu atmosferu i lako s čitaju, kako kaže Aco. S tim da mi je Spomenar jako dobar.
Vrh bogova mi je predug i u konačnici me umorija.
Šetača i Susjedstvo nisan čita.

Edited by - NESVRSTANI on 02/08/2019 21:49:47
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2374 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2019 :  06:51:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:

Pročitaj. Susjedstvo je malo slabije od Spomenara, ali i dalje jako dobro, a Šetač je odličan.

Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12860 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2019 :  10:36:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Šetač najslabiji Taniguči,Susedstvo najbolji - maj kap of ti

da,mislio sam na Spomenar,a rekao Dnevnik.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3561 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2019 :  10:49:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Šetač najslabiji Taniguči

+1
Go to Top of Page

Shaner
Senior Member

Croatia
2374 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 03/08/2019 :  17:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:

+1

Kad ne znate čitati strip bez teksta.

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member

Croatia
6387 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 03/08/2019 :  20:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:

Pročitaj. Susjedstvo je malo slabije od Spomenara, ali i dalje jako dobro, a Šetač je odličan.

Iman namjeru.Nije još došlo na red.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3561 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2019 :  20:57:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:

quote:
Originally posted by Peyo

quote:

+1

Kad ne znate čitati strip bez teksta.

Ma čitao sam ja komentare zen, haiku i kontemplacija valjda, ali dobro tko voli nek izvoli.

Za mene La Mouche (isto bez riječi) od Trondheima 100 puta bolji i dublji. Sempea i Quinoa da ne spominjem. Jedna njihova tabla vrijedi više od cijelog Šetača.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
12860 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/08/2019 :  22:09:21  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hbga,ja tog La Muša ništs nisam razumeo.

Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member

Croatia
3561 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 03/08/2019 :  22:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:

hbga,ja tog La Muša ništs nisam razumeo.

Skužio te Shaner .
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000