forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jel' Batman jači od Zagora ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 10:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Kada bi se potukli Batman i Zagor, šta mislite tko bi pobjedio?
Usput, da li je Bonelli manje ili više naivan od USA superherojštine i gdje ima više kvaliteta?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/07/2018 22:03:36

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 20/07/2018 : 11:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Ajde Obi da si barem napisao kako si se ostavio stripova radi Dostojevskog i Tolstoja, ali mislim, Bonelli je "naiva", pa si se okrenuo "ozbiljnim" američkim/BD/manga stripovima.

Ako je išta naivno - to je!

Edited by - solar on 20/07/2018 11:17:56
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/07/2018 : 13:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma daj, to ti je bezveze
maknut ću ja svoje pa se lijepo pišite. stoji ono što kažem, ali stoji i to da mi nije stalo kvariti zabavu.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/07/2018 : 13:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
boneli rules crknite od muke :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/07/2018 : 14:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
metabaron = prevelika ludost izlapjelog luđaka koji se htio posrati po pješčanoj planeti
v kao vendeta = gej propaganda idi u sjevernu koreju ako je britanija diktatura pa tamo crtaj
wočmen = zastarjelo američko sranje o superherojima
eternaut = kraj koji se posrao po očitom političkom pamfletu
one neke edicije o putovanjima na drugu planetu i tamo se formira diktatorska vlast a životinje na drugoj planeti antilopa s nekim bodljama wow kako inovativno = ljevičarsko sranje ne baš dobrih umjetnika
maus = s ovim predloškom se ne može pogriješiti ali je crtež bolje bih ja crtao
neka djevojčica spoznala smrt 20-ak stranica = čik strip
presveto srce :D NO KOMENT...ništa gluplje nisam pročitao u životu a gutao sam svakakva sranja... sva sreća da teroristi ne čitaju stripove
to je sve čega se za sada mogu sjetiti... prodano i završeno...
itd...

dajte mi kapetana mikija kita telera teksa starog martija dilana da uživam


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

roby05
Senior Member



Croatia
2996 Posts

Member since 26/07/2013

Posted - 20/07/2018 : 14:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send roby05 a Private Message  Reply with Quote
Gospe ti,ne moze covik ni napisat sta i kako,odmah triba gazit.
Procita sam sta je napisa,nije mi to to,ali to ne znaci da ga triba ukopat.
Uostalom,to je njegova stvar,koga je volja razglabat neka razglaba.
Jadna zemljo,jadna ti si...

Evala ti dalmatinski puce,pozdrav tebi s Poljuda Hajduce,nasem moru,galebu i skoju,Boze cuvaj Dalmaciju moju.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2018 : 14:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Uopste ne znam u cemu bi bio problem sa obijevim postom - koji je sada vec izbrisan - ali svasta se zna ovdje na forumu desiti.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 14:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

metabaron = prevelika ludost izlapjelog luđaka koji se htio posrati po pješčanoj planeti
v kao vendeta = gej propaganda idi u sjevernu koreju ako je britanija diktatura pa tamo crtaj
wočmen = zastarjelo američko sranje o superherojima
eternaut = kraj koji se posrao po očitom političkom pamfletu
one neke edicije o putovanjima na drugu planetu i tamo se formira diktatorska vlast a životinje na drugoj planeti antilopa s nekim bodljama wow kako inovativno = ljevičarsko sranje ne baš dobrih umjetnika
maus = s ovim predloškom se ne može pogriješiti ali je crtež bolje bih ja crtao
neka djevojčica spoznala smrt 20-ak stranica = čik strip
presveto srce :D NO KOMENT...ništa gluplje nisam pročitao u životu a gutao sam svakakva sranja... sva sreća da teroristi ne čitaju stripove
to je sve čega se za sada mogu sjetiti... prodano i završeno...
itd...

dajte mi kapetana mikija kita telera teksa starog martija dilana da uživam


To što je meni Bonelli postao naivan ne znači baš ništa. Tko voli neka izvoli. Nije mi uopće bio cilj da to ističem, ali nekako je to svima upalo u oči. Ne mogu vjerovati da to ljudima i dalje smeta. Priznajem, počelo je kao preseravanje tipa: Ja čitam ozbiljne stvari kao što je Batman, a ne Zagora, ali to je bilo prije 10+ godina (ne mislim samo na sebe, puno ljudi je to pisalo). Svatko zna šta voli, ako ćeš čitati Zagora i samo njega cijeli život, šta fali. No, valjda smijem reći da mi je naivan.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/07/2018 14:54:49
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 14:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

boneli rules crknite od muke :D



Pa to je istina, vjerovatno je Bonelli još uvijek najpopularniji, ali ne vidim zašto bi to bila muka... Neka plače kome smeta.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/07/2018 : 14:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Slobodno vrati šta si napisa. Ne znan o čemu se točno radilo, nisan tad bija online, al bolje da stoji original nego ovo "molim obrisati temu".

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/07/2018 : 15:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ala nas Obi prca sa ovim ispravljanjem naslova topica i napisanog.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/07/2018 : 15:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
obi je legenda kao i boneli
i ti stranjski stripovi
ali ne želimo ih
želimo boneli i talijane :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 15:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Ala nas Obi prca sa ovim ispravljanjem naslova topica i napisanog.


Ja sam nisam mogao obrisati temu. Inače, volim počistiti za sobom. A ljudi su najviše reagirali na moju posve usputnu crticu da mi je Bonelli naivan. Pa eto ako netko ima šta reći na tu temu. Moj stav je da tu nema (bar kod mene) ni govora o nekom hinjenju stripsko čitačke nadmoći, već mi stvarno Zagor i ostatak ne leže. Probao sam više puta vratiti se, ali nije išlo. Jednostavno prenaivno. Pa me zanima, zašto većina ljudi to još uvijek voli u svojim 30-tim i 40-tim godinama.
Čast argument je baš onaj Solarov da se ne trebam pozivati na USA trejdove. No, meni je većina superherojske produkcije čitljiva i nije mi prenaivna. Ima tu i loših stripova svakako, ali nisu svi na istoj emotivnoj ravni (kao što je Bonelli za mene). Bonelli mi je kao recimo filmovi Steven Seagal-a, Bub Spencera ili M. Dudikoff-a. Nekada sam ih volio, ali više ne mogu svariti. A USA trejdovi kao superherojski filmovi (ne nužno ovi novi) već svi. Ima tu niskobužetih, starijih, ima smeća, ali ima i vraški zabavnih. Naravno, ima ljudi koji ih nikako ne vole. USA produkcija nije sve kvalitet, niti je nužno za odrasle, ali ima tu dijamanata, uspona i padova. Zagor je nepobjediv, Zagor je savršen, Zagor je dosadan. Najbolji je bio kada je pokazao ono malo čovječnosti i pao najdublje. Također način pripovjedanja Bonelli stripova je za današnje pojmove slab. Sitne crno bjele sličice koje traže puno mašte kod čitatelja, ali ne pružaju prigodan odskok. USA strip tu baci sliku punu boje i krvi na 2 stranice i budeš zadivljen htio ne htio. Ovo jest malo plitko, ali je upečatljivo, a ima i drugih stvari naravno. U principu, od sve zabave tražim da izazove neka osjećanja, a to nalazim kod tih "ostalih" stripova.

Šta vam se sviđa kod Bonelli produkcije i šta vas veže za čitanje takvih stripova?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 20/07/2018 15:45:01
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/07/2018 : 15:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Priznajem, počelo je kao preseravanje tipa: Ja čitam ozbiljne stvari kao što je Batman, a ne Zagora, ali to je bilo prije 10+ godina (ne mislim samo na sebe, puno ljudi je to pisalo).



Da, Batman je baš žestoko intelektualno štivo (mož' misliti!).

Što bi Ćiro rekao. Usporedba ti je ...

Ali Batman je još i kamilica.

Novija američka superherojska produkcija je krcata psihopatskim junacima koji u ime pravde i humanizma ubijaju više ljudi od onih koji su optuženi za genocid. Sva sreća da ta ubijena gamad (razni kriminalci, Rusi i sl.) nemaju obitelji pa nije šteta kada ih Punisher i slični pretvore u prah. Zbilja predivno intelektualno trash štivo sa bolesnim scenaristima nad čijim predivnim uratcima klinci sline.

Baš se pitam otkud ideje za pokolje u školama?

Da me se krivo ne shvati ima brdo odličnih superherojskih stripova ali njima pristupati kao intelektualnom štivu mi je smiješno.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 15:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Obi-wan
Priznajem, počelo je kao preseravanje tipa: Ja čitam ozbiljne stvari kao što je Batman, a ne Zagora, ali to je bilo prije 10+ godina (ne mislim samo na sebe, puno ljudi je to pisalo).



Da, Batman je baš žestoko intelektualno štivo (mož' misliti!).

Što bi Ćiro rekao. Usporedba ti je ...

Ali Batman je još i kamilica.

Novija američka superherojska produkcija je krcata psihopatskim junacima koji u ime pravde i humanizma ubijaju više ljudi od onih koji su optuženi za genocid. Sva sreća da ta ubijena gamad (razni kriminalci, Rusi i sl.) nemaju obitelji pa nije šteta kada ih Punisher i slični pretvore u prah. Zbilja predivno intelektualno trash štivo sa bolesnim scenaristima nad čijim predivnim uratcima klinci sline.

Baš se pitam otkud ideje za pokolje u školama?

Da me se krivo ne shvati ima brdo odličnih superherojskih stripova ali njima pristupati kao intelektualnom štivu mi je smiješno.



Pa to i kažem, nitko to više ne radi. To preseravanje se završilo davnih dana. Danas valjda možemo normalno razgovarati bez te preosjetljivosti. Ja čitam baš svašta. Briga me za intelektualnost, tražim osjećanja, zabavu, eskapizam koji ne postoji bez ozbiljnog uranjanja u priču. Pa ponavljam pitanje: Šta se dobija čitanjem Bonellija, šta je to što mi promiče?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/07/2018 : 15:56:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan
Briga me za intelektualnost, tražim osjećanja, zabavu, eskapizam koji ne postoji bez ozbiljnog uranjanja u priču. Pa ponavljam pitanje: Šta se dobija čitanjem Bonellija, šta je to što mi promiče?



Čitaj što te veseli i ne zamaraj se nepotrebnim.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/07/2018 : 15:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by Obi-wan
Briga me za intelektualnost, tražim osjećanja, zabavu, eskapizam koji ne postoji bez ozbiljnog uranjanja u priču. Pa ponavljam pitanje: Šta se dobija čitanjem Bonellija, šta je to što mi promiče?



Čitaj što te veseli i ne zamaraj se nepotrebnim.


Kratko i jasno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 20/07/2018 : 16:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
I ja mislin da nema smisla tražit odgovor na to (jer ga nema). Čitaš, gledaš, slušaš, i u konačnici radiš šta god ti se sviđa, u čemu god pronalaziš gušt. Zar bi triba za nečim žalit il se nekome opravdavat?

Najjači su mi upisi na forumu tipa "još nisi pročita ovaj strip?!!! Vau, ne mogu virovat da to još netko nije otkrija!". Takvi tipovi su mi najjači, obični seratori koje izbjegavan i u životu. Nek svak radi i voli šta želi. Pa dobro, jesmo li svi na ovom forumu da podilimo svoje strasti i iskustva u stripovskom (pa onda i filmskom, književnom i inom) svitu il da se natječemo, međusobno podcjenjujemo i rugamo?

Znan ja par ljudi koji čitaju i gledaju neke stvari SAMO da bi mogli reć kako su puno toga pročitali i pogledali, ili barem više od nekoga, ili mnogo više KVALITETNIJEG. To su robovi vlastite opsesije, i nema tu gušta ni ljubavi prema mediju. Samo, takvi su jedino i jaki na forumima, društvenim mrežama općenito, pa se njihova misao poput toksina širi virtualnim krvotokom.

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 20/07/2018 16:07:41
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 20/07/2018 : 16:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se u ovaj forum malo više uključio tek prije koju godinu, no dobio sam dojam da se pola foruma sastoji upravo od rasprava je li batman bolji od bonellija

(zato me čudi da Obi koji je tu skoro 15 godina danas postavlja to pitanje)
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 20/07/2018 : 18:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Pa zapravo i nema nešto puno odličnih Betmen priča. Puno njih je nahajpano do imbecilnosti. U svim stripovskim školama moraš plivati, i plivati, i plivati ne bi li naišao na nešto dobro. I onda nastane otprilike neki konsenzus oko neke priče da je dobra, i to je to, većina to navodi kao nešto vau, super, masthev itd., i onda ljudi većinom to i nabave. A koliko pored protekne govana...
Tako da, mislim da Boneli ima otprilike isti procenat dobrih priča kao i američka mejnstrim superherojština. To što neko nije ljubitelj načina slaganja tabli, kadriranja, nedostatka boje, poslovne politike da nema puno krvi i iznutrica, konzervativnosti, to je drugi par opanaka.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11582 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 20/07/2018 : 18:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Tu u negdje.

Have mercy
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7655 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 20/07/2018 : 18:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ono što vrijedi od Batman je Miller. Od ostalog nešto malo je na razini bonellija, a većina daleko ispod. Batman - Kult je vjerovatno najgori strip koji sam pročitao.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/07/2018 : 19:15:16  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Zagor je dosadan.


Držite me da ga ne zadavim!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/07/2018 : 19:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Lista sendmena u knjižari....Ne znaš odakle to čitati...odmah se iznerviram

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 20/07/2018 : 20:18:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


(zato me čudi da Obi koji je tu skoro 15 godina danas postavlja to pitanje)



Meni je pak čudno vidjeti da je netko otvorio novi topic Izgleda pomalo nerealno

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6572 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 20/07/2018 : 20:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000