forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 FIBRA za neznalice
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/08/2018 : 11:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/08/2018 : 11:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Ako treba baš jedan strip, ja bih preporučio Adolfa (doduše, to su tri knjige). Manga, znači nešto drugačije, a opet dobro, svježe, pametno, ne možeš prestat čitat.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
951 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 20/08/2018 : 12:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...



Evo ja sam par postova iznad pokušao napraviti jednu zajedničku preporuku na osnovu svih ostalih preporuka

quote:
Originally posted by Wolfman

Malo sam analizirao sve prijedloge do sada, jer mi se onako na prvu učinilo da možda i nismo najbolje pomogli čovjeku,
budući da svi prijedlozi zajedno sačinjavaju dosta velik dio Fibrinog kataloga.

Ispalo je da moja procjena nije bila tako daleko od istine Svi zajedno ste predložili ukupno 94 različita
naslova (serijale brojim kao jedan). Od toga je 47 naslova dobilo dva glasa ili više, 27 naslova je sa tri glasa ili
više te 14 sa četiri glasa ili više. Kada sam izbacio naslove sa 4 glasa ili manje, ostalo je konačnih 11 naslova:

1. Čuvari (Watchmen) - 11 glasova
2. Gospodari ječma - 8 glasova
2. Svagdanja borba - 8 glasova
4. Bilo jednom u Francuskoj - 7 glasova
4. Sedam života kopca - 7 glasova
6. Inkali - 6 glasova
6. V kao Vendetta - 6 glasova
6. Hombre - 6 glasova
9. Naša majka rat - 5 glasova
9. Papak - 5 glasova
9. Kriminal - 5 glasova

Nije baš 10, ali u svakom slučaju 11 se čini puno bolje nego 94

Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 20/08/2018 : 12:13:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Najbolje da Stripnik napiše koji tip stripa /priče, crteža, žanra/ preferira, pa da mu se preporučuje na osnovu toga. Ovako samo nagađamo.


Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/08/2018 : 12:34:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...


Covik je trazija kolorne albume, a serviralo mu se svasta,(sad, to i jest uistinu, od dobro do odlicno), ali ipak mu nisu rekli sve. A di je, Torpedo, Magnus, Chaboute, Toppi, Lavric, Kordej...kad vec trpamo i c/b...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/08/2018 : 14:28:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by kasper

fun home



Vrhunska preporuka ako želiš da čovik više u životu ne uzme strip u ruke.



Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5236 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 20/08/2018 : 14:29:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...


Ma nek bankrotira, i mi smo
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2167 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/08/2018 : 14:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message  Reply with Quote
10 odličnih Kolorki:
Papak
Gospodari ječma
5 je savršen broj
Lijepo putovanje
SOS sreća
Jednog proljeća u Černobilu
Sami
Stakleni mačevi
Esteban
Neću umrijeti kao lovina

Svakako za početak pročitaj Maus, Sam samcat, Brodeckov izvještaj, Blast.
Punisher i Batman te također ne bi smjeli razočarati.
Go to Top of Page

musek
Starting Member

9 Posts

Member since 09/03/2016

Posted - 20/08/2018 : 15:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send musek a Private Message  Reply with Quote
Ako te zanima serijal, SKALPIRANI neka ti budu prvi na popisu.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/08/2018 : 15:50:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...


iz mog ugla,čovek se zeza sa nama,što ne bi i mi malo sa njim (što se vidi iz mojih predloga (rasprodana izdanja,Trondhajm (koji mu sigurno neće leći),fibre koje su mi najmanje interesantne)

jbg,zar "Uvjet je samo da nije western i da su u boji. Po mogućnosti da su pisani i crtani u zadnjih max 20-ak godina i da se radnja odvija u ovom tisućljeću (nije uvijet)" deluje ozbiljno?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/08/2018 15:51:24
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 20/08/2018 : 16:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...



Evo ja sam par postova iznad pokušao napraviti jednu zajedničku preporuku na osnovu svih ostalih preporuka

quote:
Originally posted by Wolfman

Malo sam analizirao sve prijedloge do sada, jer mi se onako na prvu učinilo da možda i nismo najbolje pomogli čovjeku,
budući da svi prijedlozi zajedno sačinjavaju dosta velik dio Fibrinog kataloga.

Ispalo je da moja procjena nije bila tako daleko od istine Svi zajedno ste predložili ukupno 94 različita
naslova (serijale brojim kao jedan). Od toga je 47 naslova dobilo dva glasa ili više, 27 naslova je sa tri glasa ili
više te 14 sa četiri glasa ili više. Kada sam izbacio naslove sa 4 glasa ili manje, ostalo je konačnih 11 naslova:

1. Čuvari (Watchmen) - 11 glasova
2. Gospodari ječma - 8 glasova
2. Svagdanja borba - 8 glasova
4. Bilo jednom u Francuskoj - 7 glasova
4. Sedam života kopca - 7 glasova
6. Inkali - 6 glasova
6. V kao Vendetta - 6 glasova
6. Hombre - 6 glasova
9. Naša majka rat - 5 glasova
9. Papak - 5 glasova
9. Kriminal - 5 glasova

Nije baš 10, ali u svakom slučaju 11 se čini puno bolje nego 94




Da previše je to.
Stripnik, zanemari sve napisano i kupi točno ono što sam ti ja preporučio...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 20/08/2018 : 17:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
jbg,zar "Uvjet je samo da nije western i da su u boji. Po mogućnosti da su pisani i crtani u zadnjih max 20-ak godina i da se radnja odvija u ovom tisućljeću (nije uvijet)" deluje ozbiljno?



Ja sam drukčije shvatio i baš mi je simpatično. stripnik osjeća da je prerastao stripove koje mu klinci čitaju, Zagora i Dylana. Misli da strip stari brzo poput, recimo, filma te da bi mu stripovi od prije dvadeset godina djelovali zastarjelo. Usto, ne voli vesterne a svi vestern stripovi su kao Tex. :-)

A to da je topic otišao u kurac nakon pet postova i nije neko iznenađenje.

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/08/2018 : 18:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Dajte ljudi, pa zar ne vidite da čovjek hoće vizuelno impresivne stripove, a vi mu preporučujute neka tamo velika djela koja odudaraju od onoga što bi on htjeo.
Većinu superheroja otpišite, em su to stripovi sa četverobojnim kolorom, em ako hoće da se odmakne od Bonellija nije mu to prava preporuka.
Preporučite mu Gibrata i slične albume, gdje je priča na nivou dok crtež i boje ostavljaju bez daha.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/08/2018 : 18:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by King Warrior

Ne znam da li imaju recenzije, pogledaj na sajtu:

1. Magla zaborava
2. Majčine suze
3. Brdski vijenac
4. Bilo jednom u Bernu
5. Pogled ispod duge
6. Za šaku brašna
7. Japanska zima
8. Posljednji lisac
9. Marš časnih ljudi
10. Park svještenika


Covjek pita za Fibru. Koji su ovo naslovi?


Ne postoje. Zezam malo narod, sama pomisao da je većina guglala te naslove me opasno zabavljava. Nisam uvijek ozbiljan, osim kada sam ozbiljan, tada sam baš ozbiljan, dok nisam baš često ozbiljan.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/08/2018 : 18:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Zanimljivo. Fordovski...

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10812 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/08/2018 : 18:41:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by kasper

fun home



Vrhunska preporuka ako želiš da čovik više u životu ne uzme strip u ruke.



pa kad se skoro svi ovde sprdaju, valjda mogu i ja

Edited by - kasper on 20/08/2018 18:45:16
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/08/2018 : 18:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Ne sprdaju se svi. Covjek je ozbiljno pitao za preporuku. Uzevsi u obzir njegovu dob i odmak od citanja stripova, poslozio sam mu neke naslove, za koje sam siguran da ce ga crtez privuci. Pa polako i price. Ameri ga sigurno nece bas odusevit na prvu.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Hercule Poirot
stripovi.com suradnik



12704 Posts

Member since 28/11/2017

Posted - 20/08/2018 : 20:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Hercule Poirot a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Ako treba baš jedan strip, ja bih preporučio Adolfa (doduše, to su tri knjige). Manga, znači nešto drugačije, a opet dobro, svježe, pametno, ne možeš prestat čitat.



Imamo ista razmišljanja. Ne znam trebam li strahovati
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/08/2018 : 20:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior
Ne postoje. Zezam malo narod, sama pomisao da je većina guglala te naslove me opasno zabavljava. Nisam uvijek ozbiljan, osim kada sam ozbiljan, tada sam baš ozbiljan, dok nisam baš često ozbiljan.



Dobar si kada nisi ozbiljan .

Čudi me da ljudi tako lako nasjedaju na te tvoje ujdurme.

Meni je odmah bilo jasno da se šališ kada toliko hvališ Zagora. Pa tko bi to ozbiljan radio ?
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/08/2018 : 22:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...


iz mog ugla,čovek se zeza sa nama,što ne bi i mi malo sa njim (što se vidi iz mojih predloga (rasprodana izdanja,Trondhajm (koji mu sigurno neće leći),fibre koje su mi najmanje interesantne)

jbg,zar "Uvjet je samo da nije western i da su u boji. Po mogućnosti da su pisani i crtani u zadnjih max 20-ak godina i da se radnja odvija u ovom tisućljeću (nije uvijet)" deluje ozbiljno?



Topic lego da se podsjetim, koji su mi zapravo najbolji stripovi. Svi osim tebe i mozda jos kog smo izbacili svoju top listu :).

Jack the Black.

Edited by - mike on 21/08/2018 08:15:47
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2803 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/08/2018 : 22:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Dajte ljudi, pa zar ne vidite da čovjek hoće vizuelno impresivne stripove, a vi mu preporučujute neka tamo velika djela koja odudaraju od onoga što bi on htjeo.
Većinu superheroja otpišite, em su to stripovi sa četverobojnim kolorom, em ako hoće da se odmakne od Bonellija nije mu to prava preporuka.
Preporučite mu Gibrata i slične albume, gdje je priča na nivou dok crtež i boje ostavljaju bez daha.



Prijatelju neznam jel mi u zivotu bilo nesto dosadnije nego Gibrat. I zar ne nastupa u svim stripovima jedno te ista zena?

Jack the Black.
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/08/2018 : 23:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by King Warrior

Dajte ljudi, pa zar ne vidite da čovjek hoće vizuelno impresivne stripove, a vi mu preporučujute neka tamo velika djela koja odudaraju od onoga što bi on htjeo.
Većinu superheroja otpišite, em su to stripovi sa četverobojnim kolorom, em ako hoće da se odmakne od Bonellija nije mu to prava preporuka.
Preporučite mu Gibrata i slične albume, gdje je priča na nivou dok crtež i boje ostavljaju bez daha.



Prijatelju neznam jel mi u zivotu bilo nesto dosadnije nego Gibrat. I zar ne nastupa u svim stripovima jedno te ista zena?


Potpis.
Izrazito dosadan autor.
Časni ljudi su najbolje šta je napravija, al to je zato šta ga je samo pisa.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 20/08/2018 : 23:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Inače, 3 stranice topica a već je preporučen cili fibrin katalog.
Baš se pomoglo čoviku...


iz mog ugla,čovek se zeza sa nama,što ne bi i mi malo sa njim (što se vidi iz mojih predloga (rasprodana izdanja,Trondhajm (koji mu sigurno neće leći),fibre koje su mi najmanje interesantne)

jbg,zar "Uvjet je samo da nije western i da su u boji. Po mogućnosti da su pisani i crtani u zadnjih max 20-ak godina i da se radnja odvija u ovom tisućljeću (nije uvijet)" deluje ozbiljno?


Istina Anto.
Čemu ograničavanje?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15617 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 20/08/2018 : 23:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mike

quote:
Originally posted by King Warrior

Dajte ljudi, pa zar ne vidite da čovjek hoće vizuelno impresivne stripove, a vi mu preporučujute neka tamo velika djela koja odudaraju od onoga što bi on htjeo.
Većinu superheroja otpišite, em su to stripovi sa četverobojnim kolorom, em ako hoće da se odmakne od Bonellija nije mu to prava preporuka.
Preporučite mu Gibrata i slične albume, gdje je priča na nivou dok crtež i boje ostavljaju bez daha.



Prijatelju neznam jel mi u zivotu bilo nesto dosadnije nego Gibrat. I zar ne nastupa u svim stripovima jedno te ista zena?


Rekao bi pristojan i uredan zanatlija. Ali zbilja ima problema, sa stalno istim t.j. totalno slicnim fizionomijama.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 20/08/2018 : 23:42:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Nema on s tim problema nego čitatelji kojima to očigledno smeta.

Vjerujem da su ga to već pitali i da je na to odgovorio. Ne vjerujem da je tome razlog njegova crtačka (ne)sposobnost.
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000