forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Koja priča najbolje predstavlja Zagora?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/08/2018 : 08:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Zagor ti je Justin Bieber stripa. Vojska fanova, milioni klikova, megapopularnost...a ne valja nista osim ako nemas 9 godina. :P


Ali mi nemamo 9 godina nego 30-50. Većina nas ovdje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 08:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Moram priznati da je odaziv bolji od očekivanog.
Jedino, nitko za Kena nije glasao od tolikih ljudi...


Evo ovo iz druge teme.
Ma znao sam da gotiviš Kena.
Način na koji pričaš o Zagoru, prepotentan stav kada se o stripovima radi i ta ljubomora Kenovih fanova na Zagorovu popularnost.
Kenovci su daleko naradikalniji i najprepotentniji fanovi ovog foruma. Na reckama Kenu lijepe stotke, umislili da je jedan ispodprosječan serijal umjetničko djelo, kidaju se od plača kada Ken zagrli psa i misle da je to the momenat devete umjetnosti, umislili da je Milazzo bolji od Michelangela.
Najviše zapinje za oči ta ljubomora, neki od tih fanova stalno vise na Zagorovim temama i neprestano pljuju.
Samo za info, Valter je takođe Kenov fan. Curunir takođe, iako je on dosta realniji.
Nadam se da su sada neke stvari ljudima jasnije, da ne bude da pričam bzvz.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/08/2018 : 08:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Obi-wan

Moram priznati da je odaziv bolji od očekivanog.
Jedino, nitko za Kena nije glasao od tolikih ljudi...


Evo ovo iz druge teme.
Ma znao sam da gotiviš Kena.
Način na koji pričaš o Zagoru, prepotentan stav kada se o stripovima radi i ta ljubomora Kenovih fanova na Zagorovu popularnost.
Kenovci su daleko naradikalniji i najprepotentniji fanovi ovog foruma. Na reckama Kenu lijepe stotke, umislili da je jedan ispodprosječan serijal umjetničko djelo, kidaju se od plača kada Ken zagrli psa i misle da je to the momenat devete umjetnosti, umislili da je Milazzo bolji od Michelangela.
Najviše zapinje za oči ta ljubomora, neki od tih fanova stalno vise na Zagorovim temama i neprestano pljuju.
Samo za info, Valter je takođe Kenov fan. Curunir takođe, iako je on dosta realniji.
Nadam se da su sada neke stvari ljudima jasnije, da ne bude da pričam bzvz.


Kena mrzim više i od Batmana. Jedino mi došlo žao što jado nije ni jedan glas dobio. Ali vjerovatno si u pravu...
U svakom slučaju, jasno mi je sada da je Zagor najbolji strip (poll je to jasno pokazao), jedino je Džoni Panter bolji. Pa vas molim da ubuduće preporučujete Džoni Pantera svaki put prije nego preporučite Zagora. Šteta da se takav strip propusti.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 27/08/2018 08:30:37
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 08:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan


Kena mrzim više i od Batmana. Jedino mi došlo žao što jado nije ni jedan glas dobio. Ali vjerovatno si u pravu...


Ma ima vas nekoliko koji glasate za Kena i pored onih nekoliko jakih serijala iz polla.
Ne diraj mi Batmana, em ti služi samo kao maska ovdje, em je to serijal koji ima dobrih storylinea.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/08/2018 : 08:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
A teško je ovo reći. Nijedna do kraja jer je čovjek koji je imao svakakve odluke, pomoći neprijatelju na grani da ne upadne u kanjon i bez pardona pobiti čitavo pleme. Ali, kad bih baš morao odabrati jednu rekao bih da je to onaj prvi susret s Timber Bllom ("Tajna mlina").

loading...
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 27/08/2018 : 08:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
Inkal je izjednačen sa Zagorom u tvom pollu obi wan
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/08/2018 : 09:15:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

Usporedba Batmana i Zagora: Batman je uglavnom smeće, a Zagor dobar strip. Ustvari ja se ne mogu sjetiti da li postoji koja dobra epizoda Batmana, pretpostavljam da postoji, a možda su sve smeće.


Pa di si našao Batmana, usporedi sa nekim pravim stripom kao Džoni Panter ili Ken Parker...



Pa to sam više radi tebe jer se priča da voliš Batmana. Nije baš tako da je Batman smeće, ima i dobrih stvari, ono što je izdao Phoenix press i Fibra.
Teško je Kena uspoređivati sa Zagorom. Ken je umjetnički strip a Batman serijski kao i Zagor. Svatko ima svojih vrlina i mana. Dobro Ken nema, a to je rijedak strip koji nema mana.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 27/08/2018 : 09:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

NO ipak ne mogu dopustiti da preporučujete strip koji mi se ne sviđa. Moram ljudima reći da to ne čitaju i ne preporučuju. To mi je moralna obaveza.



quote:
Originally posted by Obi-wan

U pitanju je odgovornost prema stripu i onima koji ga čitaju. Ne mogu preporučiti Zagora da ljudi ne bi pomislili da je to sve što jedan strip može pružiti...
Čitaj šta hoćeš, ali ovo je javan forum, mora se reći istina!




"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/08/2018 : 09:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dexters

Inkal je izjednačen sa Zagorom u tvom pollu obi wan


Da, zanimiljivo. Ustvari, koga briga.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/08/2018 : 09:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

Usporedba Batmana i Zagora: Batman je uglavnom smeće, a Zagor dobar strip. Ustvari ja se ne mogu sjetiti da li postoji koja dobra epizoda Batmana, pretpostavljam da postoji, a možda su sve smeće.


Pa di si našao Batmana, usporedi sa nekim pravim stripom kao Džoni Panter ili Ken Parker...



Pa to sam više radi tebe jer se priča da voliš Batmana.


Tko širi te gnjusne laži o meni?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 27/08/2018 : 09:32:29  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

Samo za info, Valter je takođe Kenov fan. Curunir takođe, iako je on dosta realniji.




Ti bi tu na silu htio razviti neko sektaštvo, nešto u stilu "tko nije s nama, taj je protiv nas". To je smiješno, jer se radi o stripovima. Ali ako si ipak ozbiljan, onda je to zabrinjavajuće, s obzirom na godine. Zagor ne postoji - to znači da nitko od nas ne može biti njegov protivnik, sve kada bi i htio. Zagor ne može biti "više od stripa, religija", jer je to jednostavan, avanturistički strip, koji nikakve dubine u sebi nema, kojeg je vrijeme pregazilo i koji će još neko vrijeme, ne dulje od deset godina, preživljavati zahvaljajući nostalgičarima (i 'bostalgičarima').
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 09:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/08/2018 : 09:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Kruger

Usporedba Batmana i Zagora: Batman je uglavnom smeće, a Zagor dobar strip. Ustvari ja se ne mogu sjetiti da li postoji koja dobra epizoda Batmana, pretpostavljam da postoji, a možda su sve smeće.


Pa di si našao Batmana, usporedi sa nekim pravim stripom kao Džoni Panter ili Ken Parker...



Pa to sam više radi tebe jer se priča da voliš Batmana.


Tko širi te gnjusne laži o meni?



Pa tu na ovom topicu pričaju. Vele da si Kenov fan, pa i ja sam. Meni je Ken bolji od Zagora, ali Zagor mi je na svoj način izvrstan strip zbog te svoje jednostavnosti.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/08/2018 : 09:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?




A zašto bi netko morao voljeti Kena? Meni je na vrhu strip umjetnosti, nekom je smeće, pa nećemo se zbog toga svaditi.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 09:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by VALTER

Zagor ne može biti "više od stripa, religija", jer je to jednostavan, avanturistički strip, koji nikakve dubine u sebi nema


To je tačno, Valtere. Zagor nema tu dubinu, nema je kao Ken. Zagor nema scenu gdje leži zagrljen sa cukom u pećini. Plače Ken, plače cuko, plaču vaške na džukcu...Jesi li i ti plakao, Valtere, kada si čitao taj strip? To je bilo toliko duboko, duboko, duboko, emotivni ponor bez dna. Oj, sudbino, zašto si toliko okrutna, zašto je džukac morao da mandrkne?!
I ne samo to, Ken stari. Hej, ljudi, taj junak stari, zato je bolji od Zagora i Dylana i ostalih SBE heroja. Ken stari, isto kao i Mali Rendžer. Ups, ovo sa Tellerom mi se omaklo, nisam trebao to napisati jer to starenje je jedan od jačih argumenata Kenovaca zašto je taj strip više od stripa, umjetnost, ćaća, babo, otac.
Kada smo bili manji nismo shvatili tu scenu kada cuko plače, ali sada smo odrasli, sada razumijemo, shvatamo šta znači kada suza poteče, na istoj smo astralnoj razini sa cukom.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 10:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?



hehe, pa neka neko kaže da nisam maloprije bio u pravu kada samo pisao o Kenovim fanovima.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 10:05:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?




A zašto bi netko morao voljeti Kena? Meni je na vrhu strip umjetnosti, nekom je smeće, pa nećemo se zbog toga svaditi.


Necemo se svaditi. Zasto bi?
Pokusat cu ti to karikirano objasniti, unatoc tezi da se o ukusima ne raspravlja...
Uzmi u obzir da neko voli tjesteninu Milanezze,(znaci obicni spaghetti s preljevom od rajcica), I za njega ne postoji bolja "pasta". Ali ima netko tko voli tjesteninu Bolognese, (spaghetti sa umakom od mesnog ragua). I koliko se god njih dvojica raspravljala sto im je bolje, nece naci konsezus. Mogu samo pricati sto im je draze... koja im je 'pasta" draza. A u tom objasnjavanju mogu biti do vijeka ustrajni. E sad postoji I treca osoba koja ce spremiti spaghette sa plodovima mora. U taj umak ce ici malo pedoca, kucica, brbavica, nasjeckana lignja, kozice, repovi od par scampi, komad prethodno pecene Tune ili Gofa... I Ispasti ce da je taj umak uvjerljivo skuplji, bit ce samim tim I bolji, ali I ta treca osoba nece moci dokazati onoj prvotnoj dvojici, sto je bolje. Unatoc argumentima o slozenosti ovog ribljeg umaka kontra onih dvaju jednostavnijih. A sve su zapravo spaghetti,"pasta",manistra"...kuzis? Tako ti ja mislim, da se pod sloganom; o ukusima se ne raspravlja, kriju najvece dogme, greske I pizdarije...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18381 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 27/08/2018 : 10:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by VALTER

Zagor ne može biti "više od stripa, religija", jer je to jednostavan, avanturistički strip, koji nikakve dubine u sebi nema


To je tačno, Valtere. Zagor nema tu dubinu, nema je kao Ken. Zagor nema scenu gdje leži zagrljen sa cukom u pećini. Plače Ken, plače cuko, plaču vaške na džukcu...Jesi li i ti plakao, Valtere, kada si čitao taj strip? To je bilo toliko duboko, duboko, duboko, emotivni ponor bez dna. Oj, sudbino, zašto si toliko okrutna, zašto je džukac morao da mandrkne?!
I ne samo to, Ken stari. Hej, ljudi, taj junak stari, zato je bolji od Zagora i Dylana i ostalih SBE heroja. Ken stari, isto kao i Mali Rendžer. Ups, ovo sa Tellerom mi se omaklo, nisam trebao to napisati jer to starenje je jedan od jačih argumenata Kenovaca zašto je taj strip više od stripa, umjetnost, ćaća, babo, otac.
Kada smo bili manji nismo shvatili tu scenu kada cuko plače, ali sada smo odrasli, sada razumijemo, shvatamo šta znači kada suza poteče, na istoj smo astralnoj razini sa cukom.



CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 10:14:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?



hehe, pa neka neko kaže da nisam maloprije bio u pravu kada samo pisao o Kenovim fanovima.


he,he sto?
Da su Kenovi fanovi inteligentna celjad koja dobro iscitavaju pravu stvar? Strip, u ovom slucaju, sa velikom dozom umjetnosti, koju neki tamo ostali trivijalni likovi nemaju? Mozda to?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 27/08/2018 : 10:14:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?




A zašto bi netko morao voljeti Kena? Meni je na vrhu strip umjetnosti, nekom je smeće, pa nećemo se zbog toga svaditi.


Necemo se svaditi. Zasto bi?
Pokusat cu ti to karikirano objasniti, unatoc tezi da se o ukusima ne raspravlja...
Uzmi u obzir da neko voli tjesteninu Milanezze,(znaci obicni spaghetti s preljevom od rajcica), I za njega ne postoji bolja "pasta". Ali ima netko tko voli tjesteninu Bolognese, (spaghetti sa umakom od mesnog ragua). I koliko se god njih dvojica raspravljala sto im je bolje, nece naci konsezus. Mogu samo pricati sto im je draze... koja im je 'pasta" draza. A u tom objasnjavanju mogu biti do vijeka ustrajni. E sad postoji I treca osoba koja ce spremiti spaghette sa plodovima mora. U taj umak ce ici malo pedoca, kucica, brbavica, nasjeckana lignja, kozice, repovi od par scampi, komad prethodno pecene Tune ili Gofa... I Ispasti ce da je taj umak uvjerljivo skuplji, bit ce samim tim I bolji, ali I ta treca osoba nece moci dokazati onoj prvotnoj dvojici, sto je bolje. Unatoc argumentima o slozenosti ovog ribljeg umaka kontra onih dvaju jednostavnijih. A sve su zapravo spaghetti,"pasta",manistra"...kuzis? Tako ti ja mislim, da se pod sloganom; o ukusima se ne raspravlja, kriju najvece dogme, greske I pizdarije...




loading...

Edited by - Dwayne_Looney on 27/08/2018 10:14:40
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/08/2018 : 10:17:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?




A zašto bi netko morao voljeti Kena? Meni je na vrhu strip umjetnosti, nekom je smeće, pa nećemo se zbog toga svaditi.


Necemo se svaditi. Zasto bi?
Pokusat cu ti to karikirano objasniti, unatoc tezi da se o ukusima ne raspravlja...
Uzmi u obzir da neko voli tjesteninu Milanezze,(znaci obicni spaghetti s preljevom od rajcica), I za njega ne postoji bolja "pasta". Ali ima netko tko voli tjesteninu Bolognese, (spaghetti sa umakom od mesnog ragua). I koliko se god njih dvojica raspravljala sto im je bolje, nece naci konsezus. Mogu samo pricati sto im je draze... koja im je 'pasta" draza. A u tom objasnjavanju mogu biti do vijeka ustrajni. E sad postoji I treca osoba koja ce spremiti spaghette sa plodovima mora. U taj umak ce ici malo pedoca, kucica, brbavica, nasjeckana lignja, kozice, repovi od par scampi, komad prethodno pecene Tune ili Gofa... I Ispasti ce da je taj umak uvjerljivo skuplji, bit ce samim tim I bolji, ali I ta treca osoba nece moci dokazati onoj prvotnoj dvojici, sto je bolje. Unatoc argumentima o slozenosti ovog ribljeg umaka kontra onih dvaju jednostavnijih. A sve su zapravo spaghetti,"pasta",manistra"...kuzis? Tako ti ja mislim, da se pod sloganom; o ukusima se ne raspravlja, kriju najvece dogme, greske I pizdarije...



Ma kužim ti ja to. Te su rasprave uglavnom besmislene, ne samo zbog ukusa već i zbog toga što se radi o različitom stilu. Zagor je nekakav avanturistički strip koji se radi serijski, Ken je realističan strip, moraš razumjeti da je nekom realističnost dosadna i naporna, a brza avanturistička akcija jako uzbudljiva i zanimljiva. Meni su obje verzije na svoj način zanimljive, nekome nisu.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/08/2018 : 10:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?



hehe, pa neka neko kaže da nisam maloprije bio u pravu kada samo pisao o Kenovim fanovima.


he,he sto?
Da su Kenovi fanovi inteligentna celjad koja dobro iscitavaju pravu stvar? Strip, u ovom slucaju, sa velikom dozom umjetnosti, koju neki tamo ostali trivijalni likovi nemaju? Mozda to?


To, baš to. Sve ono što sam napisao Obiju u poruci gore o Kenu i njegovim radikalnim i prepotentnim fanovima, sve to potvrđuješ sa svojim porukama. Upali ste u sopstvenu zamku.
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 10:30:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?



hehe, pa neka neko kaže da nisam maloprije bio u pravu kada samo pisao o Kenovim fanovima.


he,he sto?
Da su Kenovi fanovi inteligentna celjad koja dobro iscitavaju pravu stvar? Strip, u ovom slucaju, sa velikom dozom umjetnosti, koju neki tamo ostali trivijalni likovi nemaju? Mozda to?


To, baš to. Sve ono što sam napisao Obiju u poruci gore o Kenu i njegovim radikalnim i prepotentnim fanovima, sve to potvrđuješ sa svojim porukama. Upali ste u sopstvenu zamku.


Ti si nas idol!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15667 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/08/2018 : 10:34:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by ivanl

Neovisno o Zagoru, neovisno o Batmanu, onaj koji sere po Kenu, sam o sebi dovoljno govori...
A sto se mene osobno tice, ne mogu shvatiti da neki ljubitelj, poznavatelj I entuzijast stripa, ne kuzi Kena.
Naravno da je Ken Parker, masterpeace 9-te umjetnosti. I napose po epizodama, kojih su neke pravi dragulji stripa, pa do cijelog serijala u konacnici.
I opet osobno, pa kako neko,(bilo tko), neko tko je visegodisnji konzument stripa, to ne vidi?




A zašto bi netko morao voljeti Kena? Meni je na vrhu strip umjetnosti, nekom je smeće, pa nećemo se zbog toga svaditi.


Necemo se svaditi. Zasto bi?
Pokusat cu ti to karikirano objasniti, unatoc tezi da se o ukusima ne raspravlja...
Uzmi u obzir da neko voli tjesteninu Milanezze,(znaci obicni spaghetti s preljevom od rajcica), I za njega ne postoji bolja "pasta". Ali ima netko tko voli tjesteninu Bolognese, (spaghetti sa umakom od mesnog ragua). I koliko se god njih dvojica raspravljala sto im je bolje, nece naci konsezus. Mogu samo pricati sto im je draze... koja im je 'pasta" draza. A u tom objasnjavanju mogu biti do vijeka ustrajni. E sad postoji I treca osoba koja ce spremiti spaghette sa plodovima mora. U taj umak ce ici malo pedoca, kucica, brbavica, nasjeckana lignja, kozice, repovi od par scampi, komad prethodno pecene Tune ili Gofa... I Ispasti ce da je taj umak uvjerljivo skuplji, bit ce samim tim I bolji, ali I ta treca osoba nece moci dokazati onoj prvotnoj dvojici, sto je bolje. Unatoc argumentima o slozenosti ovog ribljeg umaka kontra onih dvaju jednostavnijih. A sve su zapravo spaghetti,"pasta",manistra"...kuzis? Tako ti ja mislim, da se pod sloganom; o ukusima se ne raspravlja, kriju najvece dogme, greske I pizdarije...



Ma kužim ti ja to. Te su rasprave uglavnom besmislene, ne samo zbog ukusa već i zbog toga što se radi o različitom stilu. Zagor je nekakav avanturistički strip koji se radi serijski, Ken je realističan strip, moraš razumjeti da je nekom realističnost dosadna i naporna, a brza avanturistička akcija jako uzbudljiva i zanimljiva. Meni su obje verzije na svoj način zanimljive, nekome nisu.


Zato sam I pokusao iskarikirati tu ideju kroz stvar ukusa, doslovno I figurativno.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16781 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/08/2018 : 10:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

To, baš to. Sve ono što sam napisao Obiju u poruci gore o Kenu i njegovim radikalnim i prepotentnim fanovima, sve to potvrđuješ sa svojim porukama. Upali ste u sopstvenu zamku.




Pa ti radiš klasičnu pogrešku, fanove Kena nazivaš prepotentnim, isto bi se moglo reći i o Zagorovim fanovima i o fanovima Batmana i o fanovima Inkala i što ja znam. Ako je netko prepotentan to je problem osobnosti a ne zbog tog što neki strip voli više od drugog. Ivanl sigurno nije prepotentan, on ne razumije to što drugi ne kuže Kena, razumljivo i ja se trudim to shvatiti iako mi ne polazi za rukom.

Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000