forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Migelančo Prado: ARDALEN
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1352 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 24/09/2018 :  11:22:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote

Nova knjiga u našoj ediciji "Meridijani" jeste najnoviji rad proslavljenog španskog autora Migelanča Prada, višestruko nagrađivani grafički roman "Ardalen". Ovaj obimni rad na 260 strana smo objavili u koprodukciji sa izdavačkom kućom Modesty stripovi, u punom A4 formatu, tvrdom povezu, na izuzetnom francuskom papiru Condat matt Périgord.

O knjizi

„Uspomena imam mnogo, mešaju se i javljaju nekim svojim redom i nikad nisam načisto šta se dogodilo pre a šta posle, imena i lica titraju i lelujaju… Kao da su iz knjige mojega života istrgnute stranice i da mi je u rukama ostalo svega nekoliko listova koje mogu ponovo da složim po redu. Ponekad mi se čini da te uspomene uopšte i nisu moje… Nisam čak siguran ni da razlikujem ono što sam zaista proživeo od onoga što sam umislio.“

Mi smo ono čega se sećamo. Samo što pamćenje nije neki nepromenljivi registar objektivnih činjenica. Sabela pokušava da rekonstruiše priču koja čini deo njene lične prošlosti i zbog toga se trudi da pronikne u svet Fidelovih uspomena. Međutim, u ovoj priči o oživljavanju prošlosti postepeno se otkrivaju i druge niti, druga lica i druga sećanja, koja se međusobno prepliću. Jer mi smo isto tako i ono čega se drugi sećaju. A u tim sećanjima, tuđim i našim uspomenama, kriju se ljubav i strast, ali i mržnja i zloba.
Zato naše pamćenje nije nešto bezazleno.
Ali čovek koji ne pamti nije ni živ.

Tehnički podaci
Ardalen
Biblioteka Meridijani, knjiga 16
Prevod sa španskog: Vuk Šećerović
Strana: 260
Štampa: kolor
Povez: tvrdi
Format: A4
Festivalska cena: 2000 dinara

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 25/09/2018 14:40:26

ivanl
Advanced Member

4548 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 24/09/2018 :  12:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Moze novi Prado! Nice!✌
Go to Top of Page

verab
Junior Member

Croatia
352 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 24/09/2018 :  13:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
Komiko&Modesty stripovi = najbolje moguće izdanje. Šteta što se vašu zadnju suradnju nije dovoljno nahvalilo. Irmina je fantastično odrađena. Bolje ne može (sori libellus,Fibra,DW i ostali...), veselim se Pradu u ovoj kombinaciji.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
9982 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 24/09/2018 :  14:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Ovo je u prodaji ili tek treba da izađe?
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1352 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 24/09/2018 :  22:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

Komiko&Modesty stripovi = najbolje moguće izdanje. Šteta što se vašu zadnju suradnju nije dovoljno nahvalilo. Irmina je fantastično odrađena. Bolje ne može (sori libellus,Fibra,DW i ostali...), veselim se Pradu u ovoj kombinaciji.

Tnx, verab!
Možda Irminu nisu dovoljno nahvalili na forumu, ali naše zajedničko izdanje je praktično rasprodato posle 11 meseci. Osim onoga što se može naći u ponekoj knjižari u Srbiji, na lageru ima još nekoliko komada. I kraj. Tako da je zaista odlično prošla.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Jozzinelli
Average Member

519 Posts

Member since 10/04/2011

Posted - 25/09/2018 :  08:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jozzinelli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO
Osim onoga što se može naći u ponekoj knjižari u Srbiji, na lageru ima još nekoliko komada.

Jel' to sve ukupno preostalo i kod tebe i kod Modesty?
Kako raspodeljujete količinu kada je izdanje u koprodukciji, unapred ili vam stoji u zajedničkom magacinu?
Go to Top of Page

Jocko
New Member

265 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 25/09/2018 :  12:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Posle melanholične misterije Trag kredom, studije muško-ženskih odnosa kroz niz kratkih pričica Tangente te saradnje sa Lunom u Izvorištu noći setnog detektiva Manuela Montana, na red dolazi meni najprivlačniji Pradov strip (od preostalih neobjavljenih) - Ardalen. Definitivno strip mog senzibiliteta.

Sigurna nabavka za Salon!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
26349 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/09/2018 :  13:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Meni se iznimno sviđala i Deliricna svakodnevnica, cak vise od Traga kredom, mada nisu primerljivi stripovi.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member

Germany
7316 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 25/09/2018 :  13:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Prado je veliki meštar. Delirična svakodnevnica grom.
Ovdje je kratki osvrt na Ardalén:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34842&REPLY_ID=1888972

Have mercy
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1352 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 25/09/2018 :  14:37:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Evo i celih korica>

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1352 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 25/09/2018 :  22:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Tek treba, do kraja nedelje.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
9982 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 26/09/2018 :  10:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by delboj

Tek treba, do kraja nedelje.

Aha, dobro, najbolje bi bilo da se i ovdje napiše kad izađe.
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member

Serbia
1352 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 02/10/2018 :  19:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
Stigla dopuna Ardalen u SnK:

https://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.fae346fd791f43369540520cd7a17c8b.ardalen.aspx

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs

Edited by - KOMIKO on 11/10/2018 14:07:18
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000