forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Extra vs. Klasik
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 18/10/2018 : 17:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
Poll Question:
Koja od ove dve edicije je vama svrsishodnija, prakticnija, bolja, omiljenija?
Koju zadrzavate u kolekciji? Koju menjate onom drugom?
Koja je bolje zamisljena, sprovedena, uradjena?
'Ajmo, za ili protiv:

Choices:

Extra
Klasik


Who Can Vote? Only Members can vote. You need to register or be logged in to vote.

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu

Edited by - morski on 18/10/2018 19:21:38

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 18/10/2018 : 17:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
extra naravno..99 % je najbliža originalu..i to je vjerovatno najbolja i edicija na ovim prostorima...zagor extra...bila bi još bolja da nisu izbacili onih 40-ak stranica između brojeva 31 i 60, odnosno da nisu smanjivali broj stranica sa 128 na 90-96 po stripu, i samim tim ubacili onih 8-9 naslovnica kojima tu nije mjesto...
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/10/2018 : 17:40:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Extra imam tamo negdje od broja 110 (priče Dobar i loš), a klasik od samog početka.
Zadržat ću obje verzije zbog svih naslovnica i zbog toga što su daleko jedna od druge.
Za čitanje mi je praktičniji klasik, pogotovo kod dužih priča.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22107 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/10/2018 : 18:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
1. Libellus
2. Ludens extra

O Klassiku ne zelim trositi rijeci, sranje totalno.
Go to Top of Page

Gru
Average Member



817 Posts

Member since 07/01/2014

Posted - 18/10/2018 : 18:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Gru a Private Message  Reply with Quote
Zlatni klasik
Ma Extra, naravno.

P.S. Warriore Kinže, kakav crni Libellus, kakva boja preko Ferrija i Donatellija, jao, jao...
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16846 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 18/10/2018 : 19:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Extra je najbolja edicija Zagora.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2259 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 18/10/2018 : 19:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message  Reply with Quote
Zagor Extra je jedini pravi Zagor na ovim prostorima. Još da su krenuli od samog početka a ne od Zagor priča pa se vraćali, i da su krenuli sa prvim brojevima na originalnih 128 stranica bi bilo savršeno. Dobro, ne baš savršeno, jer je talijanski tutto Zagor prilično kvalitetniji (papir, korice), ali bi bilo najbliže talijanskom originalu.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 18/10/2018 : 19:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
extra
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2018 : 19:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Da Klasik ima ono kao što Veseli radi sa bibliotekom Mister No ili Dampyr knjigama, znači da Klasik ima unutar stripa naslovnice u boji, bio bi idealno izdanje.

Ovako svakako extra, iako i ona ima svojih mana (taj SD period).

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

Dexters
Senior Member



Croatia
1525 Posts

Member since 05/08/2018

Posted - 18/10/2018 : 19:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dexters a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP

Da Klasik ima ono kao što Veseli radi sa bibliotekom Mister No ili Dampyr knjigama, znači da Klasik ima unutar stripa naslovnice u boji, bio bi idealno izdanje.

Ovako svakako extra, iako i ona ima svojih mana (taj SD period).


Kad bi VČ knjige koštale 39.90kn, bile prisutne na svakom kiosku, i išle tromjesečnim ritmom- bilo bi to idealno izdanje.

Šalu na stranu, za kolekcionare je svakako bolja extra edicija. Klasik ima prednost kod usputnih čitatelja, npr. želiš pročitati Zagora, odeš na kiosk, kupiš klasik, i pročitaš, ne moraš čekati nastavke.
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 18/10/2018 : 20:03:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ma ne, neka stave Klasik i 50 kn, ali što te košta da stave 2 ili 3 naslovnice u boji unutar istog stripa, ovisi koliko je duga priča, jel da bilo bi savršeno kiosk izdanje.

Ali kao što kažeš, Klasik je ionako više ciljano za casual fanove.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2329 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 18/10/2018 : 20:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
Extra, naravno...

Carpe diem
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10748 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 18/10/2018 : 20:27:24  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

extra naravno..99 % je najbliža originalu..i to je vjerovatno najbolja i edicija na ovim prostorima...zagor extra...bila bi još bolja da nisu izbacili onih 40-ak stranica između brojeva 31 i 60, odnosno da nisu smanjivali broj stranica sa 128 na 90-96 po stripu, i samim tim ubacili onih 8-9 naslovnica kojima tu nije mjesto...



Bas sam tako napomenuo neki dan na drugom topiku.
A za ovih 40 manjkajucih stranica i ne znam.
Ali nazalost koliko je kvalitetan papir i hrbat kod Libinog kolorca ono prekrajanje kadrova,remena,ponekad pocne prica(cesce se nastavlja) sa donjom pasicom,a gore dve trecine crveno polje sa naslovom price.
Pisite sta god, imam sve extra,ali opet to nije ona prava kolekcija,svi izdavaci su manjkavi po tom pitanju.Hvalimo ih zato jer bez njih ne bi ni to imali,ali smo uvijek daleko od prefekcije.
Ludensov extra po meni bi mogao biti strip izdanje kakav treba,samo da su poceli od "sume zasjeda",pa samo da su isli na 128 stranica,pa samo…
I da sad krene i u koloru, uzeo bih kao primjer,nekih prvih sto brojeva😊.
A da ih opet sve skupljam no way.
U extri sam procitao i sakupio sve one hvaleopjevane "stari sat", "kucu uzasa" i sve one tesko nabavljive iz LMS-a.Inace sam ih citao sve u originalu zahvaljujuci prijatelju jos prije 25 godina.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15620 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 19/10/2018 : 06:11:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

1. Libellus
2. Ludens extra

O Klassiku ne zelim trositi rijeci, sranje totalno.


E vis' iako nisam najveci ljubitelj Zagora, ja uzimam Libellusove knjige u boji i Ludensove c/b knjige. Tako ako bog da imat cu obe verzije kronoloski. Iako Zagor nije za boju, zbilja...ali neka ga... ZS i LMS kojih sam imao masu, sam se rijesio,(a gomila ih je i izgubljena u vihoru proteklog vremena).

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

Anto_123
Average Member

761 Posts

Member since 16/01/2015

Posted - 19/10/2018 : 07:49:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Anto_123 a Private Message  Reply with Quote
Extra sam kupovao od prvog broja i imam sve, a što se Zagor klasika tiče, kad se pojavio prvi broj uzeo sam ga u ruke i držao desetak minuta,okretao i hvala bogu donijeo pravu odluku. nikada nisam kupio niti jedan a isto mislim i za zlatni klasik.Pa neke od extra sam pročitao jednom,neke pak dva puta a ove novije nekih zadnjih 100 brojeva samo sam kupovao i stavljao na policu, kao jednom ću ja to sve redom.Je klinac, nema se više vremena kao nekad i čemu onda kupovati paralelno i klasik,zar da bih ga redao uz bok extra zagoru.To prepuštam mlađima a moju potporu izdavaštvu mogu očekivati kad se jednog dana odluče krenuti sa Dragonerom,Dampyrom,Mister no od početka,MM a o eventualnom nastavku K.Marka da i ne pričam
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 19/10/2018 : 08:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
slobodna dalmacija je ta koja je pokvarila ovu ediciju dok se ludensu ne moze nista zamjeriti, jer su pratili tutto a kasnije i redovnu sbe seriju...usvari, ako cemo traziti ludensove ''greske'' onda su to preskakanje broja 100, broj 200 u c/b verziji i smanjivanje sirine za 1 cm..nista vise.. ono najvaznije da su dostupnost svima i cijena na njihovoj strani, a kome je puno i tih 18 kuna (naravno da ima i takvih) uvijek se nadju lako kompleti u pola cijene, akcije na sajmovima, aukcije, buvljaci, pa se lako sakupi skoro 300 brojeva zagora....a taj ce broj samo rasti vremenom..zato i jeste za mnoge najbolja edicija na ovim prostorima...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/10/2018 : 08:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, sa DD extra sam prestao, a Tex klasik me ne zanima. Znaci, isto mi je. Ili se tu ubraja i Tex VG extra? Ali to je prastaro.




Ah da, navodno postoji i Zagor u tim izdanjima. No, to me jos manje zanima, ali posto u naslovu ne stoji "Zagor extra vs. klasik"...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 19/10/2018 : 13:25:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Hm, sa DD extra sam prestao, a Tex klasik me ne zanima. Znaci, isto mi je. Ili se tu ubraja i Tex VG extra? Ali to je prastaro.




Ah da, navodno postoji i Zagor u tim izdanjima. No, to me jos manje zanima, ali posto u naslovu ne stoji "Zagor extra vs. klasik"...






pa dobro, možda je mislio i na alan ford extra ili klasik, ali pogrešan podforum...

ali pošto je u pitanju navedeno koju mjenjamo onom drugom, znači da bi trebalo bit riječ od istim epizodama, samo u drugom formatu, dok ove gore nabrojane edicije texa su ipak zasad različite epizode,(barem dok klasik ne stigne onih 6 epizoda iz extra, ili dok ne krene dilan dog klasik jednog dan), pa je jedino moguće da je zagor u pitanju..
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12356 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 19/10/2018 : 13:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ja sam dobio dojam da pricamo ovdje samo o Zagoru
Svakako podrzavam Klasik kod Texa, tu nema price.. O AF-u nemam blage veze pa ne mogu i komentirat.

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17653 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 19/10/2018 : 13:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ekstra

ali da je klasik kronološki onda bih skupljao klasik a rasprodao ekstra

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 14/08/2019 : 19:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Ja više volim Klasik, jer ne volim da čekam da izađe nasttavak, volim kad imam celu priču u jednoj svesci.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11158 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 14/08/2019 : 20:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziro

Ja više volim Klasik, jer ne volim da čekam da izađe nasttavak, volim kad imam celu priču u jednoj svesci.



+1

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 14/08/2019 : 20:06:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
Imam fobije zbog Teksa Veselog četvrtka
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/08/2019 : 21:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ziro

Imam fobije zbog Teksa Veselog četvrtka


Dok taj Tex dođe do Kirgistana prođe još koji mjesec više, zato je najbolje da čitaš Dylan Doga.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ziro
New Member



Kyrgyzstan
193 Posts

Member since 05/08/2019

Posted - 14/08/2019 : 21:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ziro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by ziro

Imam fobije zbog Teksa Veselog četvrtka


Dok taj Tex dođe do Kirgistana prođe još koji mjesec više, zato je najbolje da čitaš Dylan Doga.



Ma ni u unutrašnjost u Srbiji ne stiže na vreme, kad li tek u Kirgistan stiže, možeš zamisliti.
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 14/08/2019 : 23:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
U objektima Trafika je uvek dan pre (sreda).

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000