forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Živi mrtvaci - FIBRA ( pitanje )
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 27/10/2018 : 02:05:03  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Dakle o ovome stripu sam cuo samo najbolje od najboljeg, tako kad sam neki dan skuzio da je Fibra izdala omnibuse, mome zadovoljstvu nije bilo kraja :)

No, muci me jedna stvar, knjige su jako velike ( 1000+ stranica ) - zanima me kako to izgleda nakon citanja, tj dal se da normalno citati ili se odmah hrbat nakrivi ?

U svakom slucaju mislim uzeti, ali eto cisto me zanima jel to nakon citanja moguce da ostane u stanju ocuvanosti za peticu ili ne, osobito posto mislim i uzet Spageti bracu u istom obliku

hvala

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/10/2018 : 03:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Dakle o ovome stripu sam cuo samo najbolje od najboljeg, tako kad sam neki dan skuzio da je Fibra izdala omnibuse, mome zadovoljstvu nije bilo kraja :)

No, muci me jedna stvar, knjige su jako velike ( 1000+ stranica ) - zanima me kako to izgleda nakon citanja, tj dal se da normalno citati ili se odmah hrbat nakrivi ?

U svakom slucaju mislim uzeti, ali eto cisto me zanima jel to nakon citanja moguce da ostane u stanju ocuvanosti za peticu ili ne, osobito posto mislim i uzet Spageti bracu u istom obliku

hvala


Sa normalnom dozom paznje, koju ces posvetiti citanju ovih 'telefonskih imenika', imat ces ih uvjek u ocjeni 5. Ja sam ih najnormalnije iscitao/proucio. Lezeci, sjedeci, kako god... hrbat se nakon citanja nije promjenio. Inace, vrhunska preporuka za ovaj strip i ovo Fibrino izdanje! Za Spaghetti bros, isto. (I isto hrbat, okej). Dont worry!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/10/2018 : 03:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Dakle o ovome stripu sam cuo samo najbolje od najboljeg, tako kad sam neki dan skuzio da je Fibra izdala omnibuse, mome zadovoljstvu nije bilo kraja :)

No, muci me jedna stvar, knjige su jako velike ( 1000+ stranica ) - zanima me kako to izgleda nakon citanja, tj dal se da normalno citati ili se odmah hrbat nakrivi ?

U svakom slucaju mislim uzeti, ali eto cisto me zanima jel to nakon citanja moguce da ostane u stanju ocuvanosti za peticu ili ne, osobito posto mislim i uzet Spageti bracu u istom obliku

hvala


Sa normalnom dozom paznje, koju ces posvetiti citanju ovih 'telefonskih imenika', imat ces ih uvjek u ocjeni 5. Ja sam ih najnormalnije iscitao/proucio. Lezeci, sjedeci, kako god... hrbat se nakon citanja nije promjenio. Inace, vrhunska preporuka za ovaj strip i ovo Fibrino izdanje! Za Spaghetti bros, isto. (I isto hrbat, okej). Dont worry!


+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 27/10/2018 : 03:50:41  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Puno hvala :)
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/10/2018 : 04:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Puno hvala :)


Navali! Izvanredan strip...👍

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 27/10/2018 : 09:04:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Puno hvala :)



Pogrešit ćeš ako ne kupiš te stripove.

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/10/2018 : 10:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Dokle su dobacile te knjige u odnosu na DW izdanje?

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 27/10/2018 : 10:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Dokle su dobacile te knjige u odnosu na DW izdanje?


Ovako; Zivi mrtvaci su jos zivi serijal. Jos traje. Nije dovrsen. Oni su dosli negdje preko 170 epizoda. U tri Fibrine knjige imas 144 epizode. Za Darkwood ti ne mogu tocbo reci jer sam ih stao kupovati na sedmom broju. (Iako mi je njihov hrbat predobar) ali mislim da su puno manje objavili u odnosu na Fibru.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/10/2018 : 11:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

U DW je po 6 epizoda, pa racunajte. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 27/10/2018 : 11:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Dokle su dobacile te knjige u odnosu na DW izdanje?



Darkwood je izdao 16 TPB-ova, svaki sadržava 6 redovnih epizoda.
16x6=96

Fibra izdaje omnibuse i do sada su izdana 3 komada, svaki omnibus sadržava 48 redovnih epizoda ili 8 TPB-ova.
Na engleskom to izdanje nosi naziv Compendium.
"The Walking Dead: Compendium One is the first compendium of Image Comics' The Walking Dead that includes issues 1-48, otherwise Volumes 1-8 and a short story that takes place during Issue 7 about Morgan and Duane from Volume 1."
"The Walking Dead: Compendium Two is the second compendium of Image Comics' The Walking Dead that includes issues 49-96, otherwise volumes 9-16."
"The Walking Dead: Compendium Three is the third compendium of Image Comics' The Walking Dead that includes issues 97-144, otherwise volumes 17-24."

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/10/2018 : 11:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by wesskowaz

Dokle su dobacile te knjige u odnosu na DW izdanje?


Ovako; Zivi mrtvaci su jos zivi serijal. Jos traje. Nije dovrsen. Oni su dosli negdje preko 170 epizoda. U tri Fibrine knjige imas 144 epizode. Za Darkwood ti ne mogu tocbo reci jer sam ih stao kupovati na sedmom broju. (Iako mi je njihov hrbat predobar) ali mislim da su puno manje objavili u odnosu na Fibru.



Ah, ja sam (ocito nerealno) ocekivao IV. omnibus ove godine, ali ovo znači da trebamo čekati 192 izvorne.
Dobro, barem sad znam gdje smo.
Inace, knjiga se cita normalno bez obzira na veliku masu, ne nestaju ni najmanja ostecenja.
Odlicno sluze i kao potporanj te oruđe za umorstvo punice (bez citanja, samo kontakt) i zadrtih bonelijevaca (posudis im da procitaju)

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/10/2018 : 11:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
*ne nastaju, ne "ne nestaju", lol

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 27/10/2018 : 12:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=50032

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11207 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 27/10/2018 : 14:47:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Sad sve jasno, hvala na pojasnjenju.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 27/10/2018 : 16:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by wesskowaz

Dokle su dobacile te knjige u odnosu na DW izdanje?


Jednostavnom matematikom.
1 Fibrina debeljuca = 8 Darkwoodovih
Darkwood je izdao 16 stripova Okružen nrtvima sto odgovara dvije Fibrine knjige.
Darkwood zaostaje 8 svojih knjiga za Fibrom.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7268 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 27/10/2018 : 16:40:44  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Puno hvala :)



Pogrešit ćeš ako ne kupiš te stripove.



Da, jer propustit pročitat/kupit nešto šta je nekome super je definicija pogreške.

Inače, omnibusi su izdržljivi (imam samo prvi), ali ja ovaj strip čitam u originalu.

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 27/10/2018 : 18:23:25  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Jos jednom hvala na infu, sad definitivno uzimam :)

@vice - Kralj si ( : ( :
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 27/10/2018 : 18:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
@Bachy - Na ovom linku sto si pustio, zbilja je divno gledati kako to prevode Srbi i mi ( :
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 27/10/2018 : 20:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Da, zanimljivo.
1., 4. i 12. DW je mnogo ljepse/konciznije/dojmljivije preveo, no u ostalom je Fibra daleko bolja (ili je dakako identicno).

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/10/2018 : 07:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Hmmm...pa ja bi rekao da ove omnibuse treba čitat skoro pa u bijelim rukavicama, i njih i Špagete čak i Propovjednika koji je cca 700 stranica.
Uz to na polici nikako ne preporučam uspravno držanje nego da se polegnu jer svaki ima više od 3kg.
Izdanje je vrhunsko, i cijena je dobra, ali ubija ih ta njihova težina i treba biti stvarno oprezan, moj komplet se pročitao dvaput dosada i jedan mi se odlijepio malo pa sam ga lijepio (unutar stripa gdje se spajaju dve skupine prošivenih stranica...ne znam kako se to zove :( ), a ja čuvam stripove i stvarno pazim da ih ne oštetim. Po mom mišljenju sa svime što ima 500+ stranica treba ipak malo opreznije.

EDIT: I da, strip kao strip je fenomenalan, evo ja sam pročitao omnibuse u 2-3 dana i sada dok čekam 4-i čitam skenove kako izlaze i to je dalje odličan strip, tako da toplo preporučam

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/10/2018 07:56:49
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 28/10/2018 : 08:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Ja fino paralelno kupujem i Darkwoodovo izdanje i odlično. Lakše se čita. Pod lakše mislim da se lakše drži u ruci dok se čita 😂😂😂😂
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/10/2018 : 10:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ja fino paralelno kupujem i Darkwoodovo izdanje i odlično. Lakše se čita. Pod lakše mislim da se lakše drži u ruci dok se čita 😂😂😂😂




Sve mi se čini da neće baš ostati glanceri

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 28/10/2018 : 10:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
I da, istina, papir je mogao biti tanji što bi smanjilo masu.
Ali onda bi se našao netko tko bi to uperio prema Siriusu i rekao:
"Evo sve se prozire, kako samo škrtare na papiru."

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/10/2018 : 10:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Hmmm...pa ja bi rekao da ove omnibuse treba čitat skoro pa u bijelim rukavicama, i njih i Špagete čak i Propovjednika koji je cca 700 stranica.
Uz to na polici nikako ne preporučam uspravno držanje nego da se polegnu jer svaki ima više od 3kg.
Izdanje je vrhunsko, i cijena je dobra, ali ubija ih ta njihova težina i treba biti stvarno oprezan, moj komplet se pročitao dvaput dosada i jedan mi se odlijepio malo pa sam ga lijepio (unutar stripa gdje se spajaju dve skupine prošivenih stranica...ne znam kako se to zove :( ), a ja čuvam stripove i stvarno pazim da ih ne oštetim. Po mom mišljenju sa svime što ima 500+ stranica treba ipak malo opreznije.

EDIT: I da, strip kao strip je fenomenalan, evo ja sam pročitao omnibuse u 2-3 dana i sada dok čekam 4-i čitam skenove kako izlaze i to je dalje odličan strip, tako da toplo preporučam


Baš sam nešto razmišljao da neke HC stripove polegnem.
Da li je to pametno? Brine me da hrbat ne ode ukoso ako dugo stoje polegnuti pa jedan na drugom (težina je to)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6064 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 28/10/2018 : 12:29:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Hmmm...pa ja bi rekao da ove omnibuse treba čitat skoro pa u bijelim rukavicama, i njih i Špagete čak i Propovjednika koji je cca 700 stranica.
Uz to na polici nikako ne preporučam uspravno držanje nego da se polegnu jer svaki ima više od 3kg.
Izdanje je vrhunsko, i cijena je dobra, ali ubija ih ta njihova težina i treba biti stvarno oprezan, moj komplet se pročitao dvaput dosada i jedan mi se odlijepio malo pa sam ga lijepio (unutar stripa gdje se spajaju dve skupine prošivenih stranica...ne znam kako se to zove :( ), a ja čuvam stripove i stvarno pazim da ih ne oštetim. Po mom mišljenju sa svime što ima 500+ stranica treba ipak malo opreznije.

EDIT: I da, strip kao strip je fenomenalan, evo ja sam pročitao omnibuse u 2-3 dana i sada dok čekam 4-i čitam skenove kako izlaze i to je dalje odličan strip, tako da toplo preporučam


Baš sam nešto razmišljao da neke HC stripove polegnem.
Da li je to pametno? Brine me da hrbat ne ode ukoso ako dugo stoje polegnuti pa jedan na drugom (težina je to)...



Pa izravnaj ih ako te to brine (hrbate), ali ne, nisam primjetio takve probleme, stoje tako jedan na drugom već dvije godine, a imam i jedan NN gigant sa valovitim stranicama na kojem stoje utezi od cca 20kg (ravnam i isušujem sa odvlaživačem ) još od svibnja i ko nov je

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 28/10/2018 12:29:48
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/10/2018 : 12:35:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Imam sve omnibuse. Odličan strip, nekoliko puta pročitao i živo mi se jebe hoće li se vidjeti tragovi čitanja (ne vide se), nije baš za čitanje vani, na plaži i sl, a što se tiče same komocije prilikom čitanja, dovoljno je reći da sam u jednom danu pročitao cijelu knjigu koliko mi je napeto bilo da nisam osjećao njenu težinu. 2. i 3. knjiga su pak najbolje. Ženi je recimo 1.knjiga sapuničasta pa nije ni mogla čitati dalje.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000