forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Sandman - knjiga peta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
26280 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2018 :  09:19:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Strip Sandman scenarista Neila Gaimana, jednoga od najprodavanijih svjetskih autora stripa prema New York Timesu, najznačajniji je strip devedesetih godina. Kao bogata mješavina modernih mitova i mračne fantastike u koju su neprimjetno utkani suvremena književnost, povijesna drama i legende, Sandman se također smatra jednom od najoriginalnijih i umjetnički najambicioznijih serija modernoga doba. Do svoga svršetka 1996. znatno je pridonio umjetničkom sazrijevanju stripa, a sam postao fenomen pop-kulture. Ovaj klasik stripa Fibra vam ponosno predstavlja u ultimativnom izdanju. Peta knjiga donosi ciklus priča SANDMAN: VJEČNE NOĆI, dobitnika nagrade Eisner, i uz to LOVCE SNOVA (novelu u prozi ali i adaptaciju u stripu), kao i SANDMANOV PONOĆNI TEATAR, priču o Wesleyu Doddsu.

Sandman 5 • Knjiga peta • 520 stranica • C/B • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Neil Gaiman • Crtež Bill Sienkiewicz • Philip Craig Russell • Milo Manara • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 300 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sandman-5-knjiga-peta/501/

Trouble will find me

kasper
Advanced Member

8801 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/11/2018 :  13:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
nesto u zadnje vreme ne mirisem ove goleme formate, pa jos teske. mozda oma par stripova koji mi nesto bolje izgledaju na vecem formatu. al za sendmena priznajem samo ovo izdanje, savrsensto u stripu
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

8801 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/11/2018 :  13:52:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
inace kad mi se trece dete rodilo u junu, castio sam sebe ovim sendmenom. kakav je to pogodak bio
Go to Top of Page

Markos
Webmaster

Croatia
26280 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/11/2018 :  14:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Tek kad vidiš šestu knjigu u ovom formatu, nevjerojatno dobro izgleda.

Trouble will find me
Go to Top of Page

don_draper
Average Member

763 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 03/05/2020 :  16:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
I nakon Sandmana, Sandman! Nakon što sam završio s regularnim serijalom, glad za ovim serijalom je i dalje postojala pa je bilo sasvim izvjesno da ću odmah i bez čekanja posegnuti za 5.knjigom.
Ovu knjigu se može podijeliti na 3 cjeline: Lovce na snove, Ponoćni teatar i Beskrajne noći.
Lovci na snove ovdje dolaze u 2 formata. Prvo u obliku novele s prekrasnim pratećim ilustracijama, a kasnije u knjizi strip verzija te novele u kojoj je opet vrhunska suradnja s Russellom. Priča je vrlo dojmljiva, a ovaj umjetnički aspekt zalazi u sam vrhunac Sandmana.
Ponoćni teatar je zanimljiv one shot, dosta gotičke atmosfere, radnje koja je povezana s 1.knjigom. Premda ne spada među best of Sandmana i ovo je bio svojevrsni užitak.
Beskrajne noći su po mom mišljenju najbolji dio ove knjige i vrlo zanimljiva ideja. Ovdje je u 7 poglavlja okupljeno 7 različitih priča koje se odnose na svakog od Vječnih. Svih 7 su stilski specifične i svaka ima jedinstvenu atmosferu te je još jedan dokaz koliko je Sandman važan i majstorski umjetnički pothvat.
Sve u svemu, još malo majstorije Gaimana i njegovog umjetničkog tima, ova knjiga je pravi dragulj i izniman "desert" nakon tako dobrog glavnog serijala. 5/5
Go to Top of Page

Macon
Average Member

Slovenia
597 Posts

Member since 18/03/2005

Posted - 16/09/2020 :  12:41:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Macon a Private Message  Reply with Quote
Neverovatno dobro izdanje, likovno totalno otkida. Izgleda ko katalog šta je sve moguće uraditi sa crtežem, kompjutorskim bojanjem, slikanjem i šta ja znam kojom tehnikom još. Isto su montaže fantastične. McKean je totalni ludak a pored njega je još puno stilista (što je za mene najviši nivo crtanja- vlastiti stil).

Potpuni slatkiš, prve četiri knjige su vrlo dobre ali ova je u likovnom aspektu još za razinu viša (a razina je od početka vrlo visoka).

Sandmana nisam čitao prije dvadeset godina kad je izlazio a izgleda sve u svoje vrijeme. 5/5.

www.maconcomics.com

Edited by - Macon on 16/09/2020 12:41:55
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7901 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2020 :  12:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ono sto je objavljeno u ovoj petoj Fibrinoj knjizi nije objavio Darkvud u svojim pojedinacnim trejdovima?

Edited by - going going on 16/09/2020 14:28:37
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member

Serbia
1421 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 16/09/2020 :  13:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
Mislim da nije.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member

Serbia
7901 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/09/2020 :  14:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Hvala, Zlix!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000