forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Sandman - knjiga šesta
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Markos
Webmaster

Croatia
26028 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2018 :  09:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote

Strip Sandman scenarista Neila Gaimana, jednoga od najprodavanijih svjetskih autora stripa prema New York Timesu, najznačajniji je strip devedesetih godina. Kao bogata mješavina modernih mitova i mračne fantastike u koju su neprimjetno utkani suvremena književnost, povijesna drama i legende, Sandman se također smatra jednom od najoriginalnijih i umjetnički najambicioznijih serija modernoga doba. Do svoga svršetka 1996. znatno je pridonio umjetničkom sazrijevanju stripa, a sam postao fenomen pop-kulture.

Ovaj klasik stripa Fibra vam ponosno predstavlja u ultimativnom izdanju. Šesta knjiga donosi Uvertiru, kojom se majstor modernog fantasyja, Neil Gaiman, vraća serijalu s prvom zaokruženom pričom o Kralju snova u gotovo dvadeset godina. Divan je to uvod u originalnu sagu o Sandmanu koji je ilustrirao J.H. Williams III i obojio Dave Stewart.

Posvuda u Stvaranju znaju i njega i njegovih bezbroj imena. Gdje ima života, on i sedmero besmrtne braće upravljaju silama koje oblikuju život. On je San od Vječnih.

Godina je 1915. I svemir upravo konča.

Sandman 6 • Knjiga šesta • 224 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Neil Gaiman • Crtež J.H. Williams III • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Darko Macan • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/sandman-6-knjiga-sesta/502/

Trouble will find me

ivanl
Advanced Member

9016 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/11/2018 :  11:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Jel ovo sad gotov serijal?
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member

4030 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 10/11/2018 :  20:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Koliko ja znam sad je stvarno KRAJ
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik

Croatia
11763 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/11/2018 :  20:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:

Barem dok Marko ne objavi kompletan Gaimanov Death.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member

9016 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/11/2018 :  06:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odlicno. Morat cu sad sve ponovo iscitati.
Go to Top of Page

www2
Average Member

Croatia
994 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 12/11/2018 :  12:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Uf....ova UVERTIRA mora izgledati BOLESNO na ovom formatu........jedan od najljepših stripova koje sam ikada vidio.

Go to Top of Page

Kerempir
Average Member

640 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 13/11/2018 :  10:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

quote:

Najbolji strip u mojoj kolekciji! Imam ga doduše kombinirano od BP i Fibre..
Go to Top of Page

Kerempir
Average Member

640 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 28/11/2018 :  13:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Sandman je strip u koji se nisam na prvu zaljubio. Upoznao sam ga preko belog puta i priznajem da mi takva forma možda više odgovara za čitanje premda sam nastavio sa fibrom od broja 3, i djelovalo mi je to sve čudno čak i pretenciozno, ali što sam više čitao te i povezivao likove i događaje među različitim pričama to sam sve više uranjao u gaimanovu mitologiju koja me dobrano zakačila tako da sam jedva dočekao 5 i 6. 5 mi je pomalo deja vu, jer imam algoritmovo izdanje nekih priča sadržanih u 5, također ne znam što da mislim o ponavljanju priče u dvije forme, dobro mi je, ali.. Ostali stripovi u 5 su mi dobri premda mi se uvijek događa da nakon što prvi put pročitam moram još jednom i tek tad mi sve sjedne kako treba. To bi inače bila zamorna osobina kod nekih stripova, ali ovdje sam toliko nakačen da me ne smeta dodatno istraživanje, pa i internet pretraga da mi se pojasne likovi koji su mi nepoznati (npr prvi Sandman). 6 je pak prelijep i to mi je možda od svih brojeva vizualno najljepši doživljaj, a priča je kao i uvijek na razini. Volim dodatke na kraju fibrinih dijelova, i ako bude prilike (cijena, toliko drugih stripova na wishlisti) možda ću nabaviti i brojeve 1 i 2.
Go to Top of Page

Sarghan
stripovi.com suradnik

Croatia
1405 Posts

Member since 26/01/2011

Posted - 30/11/2018 :  22:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Sarghan a Private Message  Reply with Quote
Isto koliko sam uživao u čitanju originalnog serijala prije mnogo godina, toliko sam nedavno uživao i u čitanju ove knjige po prvi put. Nisam vjerovao da je to moguće, a još manje da će Gaimanu uspijeti postići isti doživljaj i kvalitetu priče kao kod glavnog serijala. Ipak, Uvertira je ne samo odličan prequel glavnom serijalu i savršeno ukomponirana nadopuna njegove mitologije, već mu komotno može stajati uz bok kao njegov važan sastavni dio. To jest, ona to i je: jedan od ključnijih dijelova jedne od najboljih i najambicioznijih priča u povijesti stripa, popračena crtežom kakav ovaj serijal i zaslužuje.

10/10
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
14931 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/12/2018 :  00:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
he,he...da ne bude sad da idem iza Sarganovih postova i zajebavam;mada tako može da deluje:
sjajan mi je Sendmen,ali Uvertira mi je tri koplja ispod redovnog serijala - ne znam,verovatno je do mene;vidim da je i DW izdanje prilično nahvaljeno,a na glasanju za strip godine,uzelo je jedno od najviših mesta.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 01/12/2018 00:19:05
Go to Top of Page

don_draper
Average Member

697 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 06/05/2020 :  12:46:42  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
I za kraj, Uvertira, svojevrsni prequel cijelom serijalu, ali isto tako snažna priča za sebe, ali i na neki neobičan način se nadovezuje na kraj serijala.
Ono što je glavna karakteristika ove knjige je jedinstveni vizualni izričaj, korištenje prostora na papiru je izvanredno, crtež sjajno kombinira ručni rad s najmodernijim kompjuterskim tehnikama. S obzirom na mjesta radnje itekako prigodan odabir stilskog izričaja.
Sama priča je pomalo apstraktna, skrivena iza detalja i metafora, ali opet vrlo "sandmanovska", širokih značenja i interpretacija, a opet unosi novine u odnosu na serijal i proširuje svijet.
Još jedna genijalnost od Gaimana i svjedočanstvo tome koliko je Sandman umjetnički briljantan, revolucionaran, svestran i zanimljiv strip. Veselim se novim čitanjima Sandmana.
5/5
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000