forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Tardi: Neobične pustolovine Adéle Blanc-Sec 1
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Jason Fly
Starting Member

71 Posts

Member since 29/12/2018

Posted - 29/12/2018 : 20:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Jason Fly a Private Message  Reply with Quote


Predstavljamo vam proslavljenu Tardijevu heroinu Adèle Blanc-Sec. Obdarena neovisnom i osebujnom osobnošću Adèle nas vodi u središte tajanstvenog svijeta (u kojemu Pariz zauzima istaknuto mjesto) čudovišta i drugih zagonetnih bića, nudeći nam uzbudljive pustolovine.



Omnibus sadrži:

Adèle i zvijer
U sumrak Belle Époque oživljeni i telepatski kontrolirani pretpotopni pterodaktil terorizira Pariz, vlasti su uznemirene i zbunjene, a misteriozna Adèle Blanc-Sec kuje planove kako se okoristiti ovom apsurdnom zbrkom.

Demon s Eiffelova tornja
Priča započinje tamo gdje je prethodna stala, no zaplet je još jezovitiji i neobičniji od prethodnoga te uključuje neobičnu skulpturu asirskog demona Pazuzua, urnebesno lošu kazališnu predstavu o posljednjim danima Babilona kojoj je zagarantiran fantastičan uspjeh i fanatičnu sektu štovatelja drevnoga božanstva čija je nakana kugom, s vrha Effelova tornja, izazvati kraj svijeta kakvog poznajemo.

Ludi učenjak
Humorno i napeto poigravanje motivom ludog znanstvenika karakterističnim za filmove “B” produkcije iz prve polovice 20. stoljeća suprotstavlja Adèle naučniku koji svojim kolegama preotima odmrznutoga i oživljenoga pračovjeka kako bi uz pomoć njega stvorio nepobjedivu vojsku koja će ovladati svijetom.



Scenarij i crtež: Jacques Tardi
A4, 144 stranice, kolor, HC
Cijena: 159kn


U prodaji u Snk i na https://shop.strip-agent.hr/proizvod/neobicne-pustolovine-adele-blanc-sec-omnibus-1/

Edited by - Jason Fly on 29/12/2018 21:06:44

ivanl
Advanced Member



Croatia
15619 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 29/12/2018 : 20:59:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
Odlicno. Nikad dosta Tardija.

Kontra mraku, kontra sili!
Prkos mocnome, zaštita slabome!
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1516 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 30/12/2018 : 07:00:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Bravo za Adelu!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/01/2019 : 16:44:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
je li tko kupio ovo?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2500 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 15/01/2019 : 22:23:49  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message  Reply with Quote
Imam u izdanju Fantagraphicsa prve četiri epizode i meni je ovo odlično.


Društvo ljubiteljev stripov Stripoholik
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/01/2019 : 22:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Zanima me kako je odrađeno Bookglobovo izdanje:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/01/2019 : 00:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by corto33

Imam u izdanju Fantagraphicsa prve četiri epizode i meni je ovo odlično.



Koliko pamtim meni su prvi albumi od ovog serijala bili dobri, ali završni mi se nisu baš svidjeli. Kao što sam i napisao kome se svidio Ipak i ovdje vjerojatno će voljeti i ovo.

U svakom slučaju isplati se pročitati.
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 16/01/2019 : 01:06:48  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Danas stiglo. Na prvo prelistavanje, sve je kako treba. Dobro odštampano, font u Tardijevom stilu.
Doduše unutra nema naslovnica, nema dodatnog materijala. Tiraž je 400 primeraka. Jaki za tvoju informaciju papir nije mat.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2019 : 08:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

quote:
Originally posted by Peyo

Koliko pamtim meni su prvi albumi od ovog serijala bili dobri, ali završni mi se nisu baš svidjeli. Kao što sam i napisao kome se svidio Ipak i ovdje vjerojatno će voljeti i ovo.

U svakom slučaju isplati se pročitati.


Jooooj, ovo boldano me brine.

Posto mi je Ipak i ovdje bio tezak smor. Nisam ga cak ni procitao do kraja, iako sam se natjerao da nastavljam sa citanjem (sto je trajalo danima). Na kraju sam ga ipak vratio nekoliko stranica prije kraja. Na svu srecu samo sam ga isposudio a ne kupio. Wheeew, barem nesto.

Nista, znaci mozda je bolje procitati negdje na netu ili posuditi...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 16/01/2019 08:31:29
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 16/01/2019 : 09:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Poli, možda i nisam napravio najsretniju usporedbu budući da ima dosta vremena otkada sam čitao. Ipak prije kupnje zaviri na webu.

Početni albumi su neka varijanta laganijeg zabavnog horror/krimića koji sa svakim albumom biva sve konfuzniji i zamršeniji.

Mislim da je rasplet mogao biti bolji, ali vjerujem da će se mnogima svidjeti baš ovakav kakav jest.

Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 16/01/2019 : 11:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Color me interested.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2019 : 12:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

Danas stiglo. Na prvo prelistavanje, sve je kako treba. Dobro odštampano, font u Tardijevom stilu.
Doduše unutra nema naslovnica, nema dodatnog materijala. Tiraž je 400 primeraka. Jaki za tvoju informaciju papir nije mat.



Hvala.Kad vidim uživo onda ću odlučiti što raditi...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2019 : 12:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by JAH WOBBLE

Danas stiglo. Na prvo prelistavanje, sve je kako treba. Dobro odštampano, font u Tardijevom stilu.
Doduše unutra nema naslovnica, nema dodatnog materijala. Tiraž je 400 primeraka. Jaki za tvoju informaciju papir nije mat.



Hvala.Kad vidim uživo onda ću odlučiti što raditi...


Ma sta imas odlucivati, ja sam mislio da je ono boldano vec presudno za tebe?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25755 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/01/2019 : 14:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Možda i nije mat ali možda nije ni puno sjaj:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2019 : 14:21:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Aha, nada umire posljednja. Je, valja prvo sam pogledati. ;)



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/01/2019 : 14:39:44  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Aha, nada umire posljednja. Je, valja prvo sam pogledati. ;)



Opipati ... opipati a ne pogledati. Stavit papir među prste i frk, frk, frk po njemu sa dva prsta. Onako kako se radi sa novčanicama i odjevnim predmetima ... a vjerojatno i sa još nećim

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37276 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/01/2019 : 14:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

A sta sa ovima koje sve vise izdavaca sve cesce stavlja u najlonske vrecice? I HC. ;D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

boddhisatva
Senior Member



Croatia
1315 Posts

Member since 08/01/2013

Posted - 16/01/2019 : 15:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send boddhisatva a Private Message  Reply with Quote
Misliš: u gaćama?
Pa neki i gurnu ruke u gaće da znaju a šta to plaćaju ...
;o)))))))))))

Zapravo: ne znam ... morati će vjerovati na riječ ponuđaću. Sam je i rekao da: "Možda i nije mat ali možda nije ni puno sjaj"

Pike Bishop: Let's go!
Lyle Gorch: Why not?
Go to Top of Page

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 11/04/2022 : 11:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message  Reply with Quote
Sa Tardijem nekako imam čudan odnos u pojavi njegovih stripova...i to bukvalno u svemu od načina kako crta, priče a i kako je prikazuje u stripovima (od fabule pa do tehničke količine teksta u oblačićima).

Ironije i to velike po meni je da mi se i dalje najviše sviđa njegov Na nišanu snajpera koji je izdao FP. Nekako tu je bio najkoncizniji i možda najudaljeniji od toga kakav je autor pogotovo u smislu tog iskrivljenog prikazivanja karaktera u stripu.

Adele ima bukvalno sve što mi negde smeta kod njega. Radnja, misterija, je zanosvana na tim francuskim komičnim obrtajima, likove koje crta nije mi baš najugodniji stil. Sve to mi nekako i maskira neke veoma dobre stvari, poput atmosfere Pariza koja po meni je stvarno baš super prikazana, i ceo taj omaž nekim sitnim stvarima (popularnim pričama - o kojim recimo priča Kolorka Fantomasov gnjev, tada popularnim pulp pričama).

Prepostavljam da ovo će se svideti ljudima kojima imaju ukus za ovakve stvari i recimo koji vole Tardijeve radove.

3/5
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/04/2022 : 21:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Unngenant

Sa Tardijem nekako imam čudan odnos u pojavi njegovih stripova...i to bukvalno u svemu od načina kako crta, priče a i kako je prikazuje u stripovima (od fabule pa do tehničke količine teksta u oblačićima).

Ironije i to velike po meni je da mi se i dalje najviše sviđa njegov Na nišanu snajpera koji je izdao FP. Nekako tu je bio najkoncizniji i možda najudaljeniji od toga kakav je autor pogotovo u smislu tog iskrivljenog prikazivanja karaktera u stripu.



+1

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000