forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja RAT BESKRAJA
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Melusine
Junior Member



350 Posts

Member since 17/05/2017

Posted - 17/04/2018 : 15:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Melusine a Private Message  Reply with Quote
U ovom uzbudljivom nastavku čuvenog serijala „Rukavica beskraja”, svemirska avantura čiji su akteri brojni Marvelovi heroji dobija nov zalet i vodi nas dublje u sukob koji će odrediti budućnost vaseljene...



Pošto se Adam Veštac vratio u „Rukavici beskraja”, Magus,njegova mračna polovina, nije dugo čekao! Magusova želja da se osveti Vešcu i Tanosu velika je koliko i moć koju je prikupio, pa će bitka za apsolutnu vlast nad univerzumom dosegnuti nove visine u „Ratu beskraja” (Infinity War #1-6), kada čitava armija zlih blizanaca bude udarila na Fantastičnu četvorku, Osvetnike, X-mene, Nove ratnike, Alfa tim i druge junake.

„Rat beskraja” je 23.izdanje u biblioteci The Best of Marvel i neka vas to ne zbuni – brojeve 21 i 22 smo sačuvali za tomove posvećene scenarističkom radu Frenka Milera na „Derdevilu”, a u tim izdanjima uživaćete u junu.

Autori: Džim Starlin, Ron Lim; format: 23,5 x 16,5;br. str.: 272; kolor.

„Rat beskraja” će biti na Letećem startu od 18. 4. do 22. 4, po ceni od 1.340 dinara, u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, u Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu. Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.500 dinara, a u ostalim knjižarama 1.999 dinara.

VAŽNO! Tokom Letećeg starta, popust od 33% važi i za „Rukavicu beskraja”1i 2,pa će u tom periodu njihova cena biti 1.200 dinara po tomu. Popust važi za kupovinu svakog stripa jednako i nije neophodno da ih kupite sve da bi se ostvario.

Takođe, uz bilo koji kupljeni strip („Rukavica beskraja” 1 i 2,„Rat beskraja”) dobijate i poster za film, a nakon Letećeg starta, sve do kraja maja, svako ko dođe u striparnicu može da kupi bilo koji od ta tri stripa uz popust od 33% ako donese ulaznicu s projekcije filma „Rat beskraja”.

Edited by - Melusine on 17/04/2018 15:33:31

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1352 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 17/04/2018 : 16:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message  Reply with Quote
Lepi popusti za Rukavicu beskraja 1 i 2. Nadam se da ce tako biti i za Derdevila.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1696 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 17/04/2018 : 16:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
Odlično!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Jesse_Pinkman
New Member



133 Posts

Member since 06/05/2017

Posted - 17/04/2018 : 21:52:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Jesse_Pinkman a Private Message  Reply with Quote
Moj omiljeni serijal
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5279 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 18/08/2018 : 22:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
Fantastican serijal, jedan od najboljih iz sv eta superheroja sto sam do sada imao prilike procitati.
Inace, sto se obicno ne desava, film Infinity war takodje fenomenalan. Odlican izbor Carobne knjige
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/09/2018 : 13:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
u čemu je razlika između "osvetnika" u edicijama "čarobne knjige" i "darkwooda"?

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/09/2018 : 13:17:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

u čemu je razlika između "osvetnika" u edicijama "čarobne knjige" i "darkwooda"?


Misliš li na likove ili na izdanja?

Općenito, Darkwoodova izdanja pokrivaju recentnije naslove s Osvetnicima, dok Čarobna knjiga pokriva one starije.

Sve ti je to isti kontinuitet, osim što zbog vremenskog razmaka postoji primjetna razlika u stilovima pisanja i crtanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 11/09/2018 13:18:16
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7745 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 11/09/2018 : 14:04:16  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message  Reply with Quote
na izdanja sam mislio... znači "čarobna knjiga" pokriva starije verzije "osvetnika", dok "darkwood" pokriva novije verzije, to me je zanimalo...

koja su bolja? :)

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 11/09/2018 : 14:15:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by I like girlz

na izdanja sam mislio... znači "čarobna knjiga" pokriva starije verzije "osvetnika", dok "darkwood" pokriva novije verzije, to me je zanimalo...

koja su bolja? :)


Opet, ne bih to baš nazvao "verzijama", jer je sve to dio istog kontinuiteta. Bez obzira što su neki naslovi izašli prije 20-30-40 godina, a neki prije 5 ili 10 godina.

Što se tiče toga koja su izdanja bolja, pitaš krivu osobu za to. Ja odmalena volim Osvetnike i dragi su mi u svim inkarnacijama, bilo u stripu, filmu ili TV-u. Konkretno, ako govorimo o stripovima, svako razdoblje ima svoje čari i posebnosti. Možda je najbolje da sam posudiš ili prelistaš koje izdanje, čisto da vidiš što te više privlači.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/04/2022 : 14:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Uzeo sam od ČK trilogiju Rukavica beskraja 1,2 i Rat beskraja pa ide recenzija ovdje.

Rukavica beskraja: Preludij

Ulazeći u ovaj serijal nisam imao visoka očekivanja. Iako nemam puno iskustva u tim superhero eventima, DC-ev prvi Crisis mi nije nikako sjeo i bio je zastario te naporan za čitanje. Ovo je nekoliko godina mlađi strip pa samim time možda moderniji, ali Starlin u odnosu na Wolfmana ovdje odnosi čistu pobjedu.
Iako nedavni film dijeli radnju i ideju s ovim stripom, ipak u stripu je dosta toga drukčije te ima nekih aktera koji nisu u filmu (MCU ipak nije imao prava na baš sve likove). No, ovdje je sve ipak sažetije i konkretnije. Od samog početka se naslućuje ta neka atmosfera opasnosti i rađanja jedne neviđene prijetnje i Starlin sjajno tempira šokove i sukobe ovdje. Jako su dobro okarakterizirani likovi i netko tko nije toliko upućen u zbivanja Marvelovog svemira može se ovdje solidno snaći.
Drugi dio stripa je pak cijeli Thanosov i ovdje je jako dobar odmak u smislu da pratimo stvari iz negativčeve perspektive. Vrlo dobra scenaristička rješenja, sjajno se gradi radnja i cijeli ovaj preludij je fenomenalan upravo zbog toga. Iako je sve na nekoj ultravelikoj sceni i radnja se razbacuje velikim prijetnjama i događajima koji znaju nekada smoriti, ovdje se osjeti da ipak ima i nešto karakterno i emotivno oko protagonista i antagonista i dubina u radnji postoji.
Limov crtež je pun pogodak, vrlo lijepo crta likove i vješto barata s promjenama s većih na manji kadar i obrnuto.
5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/04/2022 : 14:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Rukavica beskraja

Malo je škakljivo to kada preludij ispadne bolji od glavnog dijela, ali eto ovdje je to slučaj. Velikim dijelom zato što ovdje nakon intimnijeg i nešto "manjeg" preludija ovdje na scenu stupa cijela plejada drugih heroja i vodi se neizbježni boj te se ubacuju mnogi likovi zato što je takav dogovor i puni se kvota.
No, Starlin ni ovdje ne gubi fokus s Thanosa i njegovih pohoda, a unatoč tome što sa svim draguljima se čini svemoćan, ipak uspijeva ucrtati pokoju slabost i kolebanje u njegovom naizgled nezaustavljivom pohodu.
Ako se zažmiri na činjenicu da je neizbježno da imamo skupine likova koji su više ili manje uspješni u svojim obračunima, ipak vješto se ističe par heroja koji vode kolo ovdje i to je pohvalan potez. No, nije ovdje sve tako proceduralno i predvidljivo te twist u 2.polovici stripa je dosta neočekivan i hrabar te funkcionira. Nakon toga se karte fino ispremješaju i imamo dinamičan, napet i pomalo nesvakidašnji moment u obračunu. Sami kraj mi se sviđa, u neku ruku ipak očekivano, ali ima neki svoj poseban začin i ne pribjegava klišeu.
Ovdje osim sjajnog Lima, imamo malo klasičnijeg i detaljnijeg Pereza i njih dvojica u ovom dinamičnom stripu se dobro kombiniraju, iako sam više fan Limovog prikaza Thanosa i sukobljenih strana.
Sve u svemu, izvrsna je ova Rukavica u dva dijela, možda konkretno ovaj strip zbog svog fokusa na glavni obračun ne može izbjeći pokoju pokudu i manu, ali ipak pruža jako dobru zabavu te stvara jako dobar splet s fenomenalnim preludijom. Misija uspješna, a sad slijedi vidjeti što se pak ima za dogoditi u Ratu beskraja, a da ovdje nije već viđeno.
4.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/04/2022 : 14:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper
iako sam više fan Limovog prikaza Thanosa i sukobljenih strana.


nakon ovog više te ne uzimam za ozbiljnog u nijednoj temi

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/04/2022 : 18:55:16  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Starlin & Lim su uradili sjajan posao na Silver Surfer vol. 3 i mislim da čak postoji i izjava Pereza gde je rekao da on nikada nije ni trebao raditi na Infinity Gauntletu i da je od starta trebalo angažovati Lima jer to je u suštini njegova i Starlinova priča.

Stekao sam utisak da Perez nikada nije voleo niti razumeo šta Silver Surfer kao lik treba da predstavlja, njegov angažman na Silver Surfer vol. 3 su neke od najvećih nebuloza koje sam u životu pročitao. Kada kažem da je loše onda mislim tipa Odmazda mračnog viteza loše

I ja preferiram Lima
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 10/04/2022 : 19:03:09  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by don_draper
iako sam više fan Limovog prikaza Thanosa i sukobljenih strana.


nakon ovog više te ne uzimam za ozbiljnog u nijednoj temi




Pocet cu u svojim recenzijama ocjenjivati kvalitetu papira da ispravim ovu nepravdu

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 10/04/2022 : 19:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Loš papir znači -2 na ocjenu.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 10/04/2022 : 20:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
George Perez je Bog superherojskog stripa!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3530 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 10/04/2022 : 20:51:21  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Ma može biti alfa i omega cele vaseljene ali nikada mu neću oprostiti što je unakazio fenomenalni vol. 3
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/04/2022 : 22:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Slazem se u potpunosti s Donovim zapazanjima.
Ja sam Rukavicu beskraja citao pre 6 meseci i napisao svoj osvrt u jednoj temi na americkom podforumu, ali bih mogao i ovde da ga nalepim cisto da bude na istom mestu i s drugim komentarima. Moram i zelim da nabavim i nastavak Rat beskraja uskoro.

RUKAVICA BESKRAJA
Dzim Starlin, Ron Lim i Dzordz Perez

U poslednje vreme sam procitao podosta Marvela sto je objavila Carobna knjiga i mozda najjaci utisak je ostavila saga o Rukavici beskraja (cije izdanje nema poseban topik u izdavackom podforumu jer tada CK jos uvek nije pristupila forumu).

CK je izdala ovu sagu u dve knjige. U prvoj koju su nazvali Preludijum Rukavice beskraja nalaze se epizode serijala Silver Surfer #34-#38 i uvodni mini-serijal Thanos Quest (Tanosova potraga) #1-2. Dok druga knjiga sadrzi istoimeni krosover dogadjaj u okviru miniserijala Infinity Gauntlet #1-6.

E sad meni samo nije jasno zasto CK u okviru svoje prve knjige nije objavila epizode Silver Surfera #44-50, u kojima se radnja odvija posle Thanos Questa a pre krosovera Infinity Gauntlet. Tacno se vidi da nedostaje deo price, ali opet nije tu nista esencijalno izgubljeno jer Srebrni Letac na prvih 5, 6 strana Infinity Gauntleta #1 prepricava dogadjaje koji su mu se desili u tom od strane CK preskocenom delu serijala Silver Surfer.



Sadrzaj price:
Nakon što je celog života verno služio Gospodaricu Smrt, ona ga je vratila iz mrtvih, s moćima većim od svih koje je ikada imao. Tanos je, zauzvrat, dužan da obavi zadatak za Gospodaricu: polovina populacije univerzuma mora biti uništena kako bi se postigla kosmička ravnoteža koju Smrt želi. Tanos, međutim, ima svoje planove. On kreće u potragu za šest Dragulja duše, a to su najmoćniji predmeti u univerzumu, koji svom vlasniku daju svemoć: uzdižu ga iznad svih bića i omogućavaju mu kontrolu nad stvarnošću. Njegova potraga je dobro osmišljena i opasna, a njene posledice uvući će u dramatičan vrtlog događaja sve najveće sile kosmosa: Galaktusa, Smrt, Red i Haos, Ljubav i Mržnju, Večnost, zatim Srebrnog Letača, Vatrovila i Starešine, te moćne kosmičke heroje, i, najzad, najveće zemaljske superheroje: Spajdermena, Kapetana Ameriku, Hulka, Ajron Mena, Vulverina, Tora, Doktora Strejndža, Doktora Duma...

Moj utisak: Ovo je neverovatno pitka i zabavna kosmicka superherojstina. Pocetni deo u serijalu Silver Surfer je odlican, prelepo ispripovedan sto naracijom sto sjajnim crtezom Rona Lima; Thanos Quest je vec slabiji i malo naivniji. Onda se u drugom tomu Starlinu pridruzuje odlicni Perez (verujem da su Pereza delimicno angazovali za ovaj krosover i zbog toga sto je radio do tada najcuveniji krosover event u istoriji americkog superherojskog stripa Smak bezbroj svetova za DC) koji ilustruje prve tri sveske (koje inace sadrze duplo vise stranica nego standardna americka svescica) i deo cetvrte kada ga zamenjuje Ron Lin.
Dzim Starlin je napisao izuzetno ambicioznu pricu u koju je ubacio silne meni do sada u potpunosti nepoznate entitete Marvelovog univerzuma, nadbica kao sto su Vecnost, Zivi Tribunal, gazda red i gospodar haosa, nebesnici itd. i dobri stari Galaktus.
Interesantno mi je da u otprilike isto vreme kada je i Nil Gejman nastavio (nakon Mura u Stvorenju iz mocvare) prosirivanje kosmosa i ,,panteona" bozanstava i nadbica u DCu sa serijalom Sendmen i Knjige magije; Marvel pravi ovakav gigantski krosover sa vrlo slicnim likovima i konceptima {vecnost, personifikacije Smrti, Mrznje, Ljubavi, Reda i Haosa...} (iako su vecina njih ranije predstavljeni u marvelovim serijalima Strange Tales ili Doctor Strange) ali nekako je Marvel po realizaciji i ozbiljnosti koriscenja tih koncepata naivniji i banalniji od onoga sto je Gejman radio. Ali svakako je interesantno i zabavno citati oba.
Scenaristicki sta mislim da je najvise omanuo Starlin jeste u toj osnovnoj prici odnosa Tanosa i Smrti, zasto Smrt trazi od Tanosa da zbrise pola stanovnika univerzuma? Zasto nece da komunicira sa njim nakon sto on ispuni njene zelje? Zasto se Tanos tako smrtno zaljubio u Smrt, no pun intended. I sve se vrti oko tog njihovog odnosa da bi u poslednje dve sveske Smrt potpuno isparila iz price i Tanos je ni na koj nacin vise ne spominje niti je ona bitna za pricu.

Suma sumarum, velika preporuka za ove dve knjige, ja sam se bas nauzivao citajuci ih, bile su beskrajno zabavne i nisam mogao da prestanem da citam dok nisam procitao sve u roku od 2 dana. Uskoro cu nabaviti i svojevrsni nastavak Rat beskraja pa se javljam s utiscima.


Voleo bih da vidim jos ovakvog kosmickog Marvela kod nas i jos vise Srebrnog Letaca.

8/10
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6869 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 10/04/2022 : 23:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=30853.msg513402#msg513402
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 10/04/2022 : 23:26:52  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alexts

http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=30853.msg513402#msg513402



Interesantno da smo obojica uvideli slicnost i uporedili Starlinovo prosirivanje koncepata Marvelovog univerzuma sa onim sto je radio Nil Gejman u Sendmenu.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 11/04/2022 : 09:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Što se tiče Pereza, on nije mogao da postigne da crta Rukavicu beskraja jer je radio nešto za DC u isto vreme (ne sećam se šta; neki događaj ili možda nešto vezano za Čudesnu ženu), pa je ovu Marvelovu porudžbinu odradio brzinski i ne po svojim najvišim standardima, a na kraju je, eto, i odustao.

Što se tiče "proširivanja" Marvelovog univerzuma, Starlin to nije radio. Ili jeste, ako misliš na čitav njegov privatni manji univerzum unutar Marvelovog, ali taj je već postojao i ranije. Adam Warlock (kojeg je prisvojio, ali i izmenio, učinio "svojim"), Magus, Pip the Troll, Gamora, Thanos, Eros (Starfox) i mnogi drugi - to je njegov svet. Možemo i Smrt da stavimo tu jer je to njegova opsesija nastala iz otpora prema katoličanstvu. Kapetan Marvel i Srebrni letač su još neki likovi koje je prisvojio i učinio sa njima interesantne stvari. A skoro sve ostalo je višak, ugovorna obaveza, nešto što on verovatno nikad ne bi sam koristio da ga Marvel nije naterao (za potrebe sveobuhvatnosti Događaja), tako da većina tih kosmičkih entiteta ne znače ama baš ništa više nego da je umesto njih ubacio kišni oblak i padajućeg kita iz Autostoperskog vodiča kroz galaksiju - njihova priroda je čisto ornamentalna.

Inače, nabacivanje svega i svačega u "univerzum" nema mnogo smisla, koliko god se neki patili da to posleobjasne* i sve me to podseća ne na "modernu mitologiju" već na hrišćanstvo i tumače Biblije u srednjem veku koji su se ubijali da pokažu kako je ta knjiga sasvim koherentna i mnoga učenja su zapravo jedno isto učenje. I pored njihovog truda, sve se svodi na sledeće: ko hoće da veruje, verovaće.

Ili može da se Rukavica čita kao čista prolazna zabava i nema ničeg lošeg u tome.

Kad si već pomenuo Gejmana, da skrenem pažnju na činjenicu da je njemu bilo dato zaduženje da dovede u red magični, natprirodni aspekt DC-jevog multiverzuma, u praznom prostoru nastalom posle Smaka bezbroj svetova. A kome je bilo dato da dovede u red naučnofantastični i kosmički aspekt istog tog univerzuma? Starlinu. Samo što se on nije pokazao dobro, pa se od toga odustalo. Ali to je bilo pre stripa o kojem pričamo.


*jedna reč; "objasniti posle događaja zašto se ovaj dogodio iako to nije bio razlog"

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers

Edited by - ridiculus on 11/04/2022 10:03:26
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/04/2022 : 10:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
War of the Gods mini za DC.
ali ako je bilo nešto brzinski to je onda za WOTG.
Infinity gauntlet od Pereza je sjajno nacrtan.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1404 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 11/04/2022 : 11:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
Ti si očigledno zadovoljan dobijenim, ali nisu svi, s obzirom na Perezovu reputaciju. Neki krupni kadrovi su neosporno odlični, ali sve ukupno je siromašnije i sa više praznog prostora nego što je njegova norma, pogotovo u srednjem delu serijala.

Sam Perez je pričao kako je postepeno izgubio entuzijazam za Rukavicu (mislim da je to u knjizi Modern Masters, vol 2).

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3745 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 11/04/2022 : 13:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
I evo Rata beskraja

Ipak nešto slabije negoli Rukavica. Rat nekako ispada blijedi copy/paste zapleta i radnje iz Rukavice uz par domišljatih rješenja i hrpu velikih zajedničkih scena da zadovolje fanbase.
No, u drugoj polovici stripa radnja počne imati malo više smisla i ima nekih momenata koji podsjećaju na Starlina u top formi i sam rasplet je zadovoljavajuć. No, čini se da je i sam Starlin bio već malo umoran od ovih kozmičkih sukoba i da nije imao neku bolju ideju kako ovo kvalitetnije razraditi. Naravno da se i očekivalo da će (uludo) morati ubaciti svakog bitnijeg lika iz univerzuma, samo što ovdje oni djeluju doslovce kao statisti u obračunu nekolicine moćnika.
Limov crtež ne treba komentirati pošto sam već izrekao mišljenje u recenziji Rukavice.
Definitivno slabije od Rukavice, na momente i previše konfuzno i nabacano, ali prema kraju se izvuče u jedan sasvim dostojan sukob, Rat beskraja ipak na vrijeme zbaci sve one neminovnosti koje jedan superhero event mora imati i uspijeva pronaći (pomalo razlomljenu) dušu u krhotinama radnje.
3.5/5

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6869 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 11/04/2022 : 16:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
http://www.darkwoodprodavnica.rs/forum/index.php?topic=597.msg587965#msg587965
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 11/04/2022 : 17:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo dobar video o karijeri Dzordza Pereza.



I ja mislim da je prekinuo rad na Rukavici jer je imao obaveze prema DCu i valjda mu se vise radilo na Wonder Woman. Spomenuto je u videu, ali me mrzi sad da trazim, slusao sam ovaj video pre 2 meseca kada je izasao.

@riduculus, de si riduculus kuco stara! Sto se tice prosirivanja Marvelovog univerzuma i Starlinovog udela u tome, napsiah ja gore: iako su vecina {tih koncepata} ranije predstavljeni u marvelovim serijalima Strange Tales ili Doctor Strange.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000