forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10 tragova uveza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 20:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900
Ne,nego karton ispod vezica prije zavezivanja. Jesi uopće vidio ikada kako to vezanje funkcionira? A da ja tebe pitam-koliko je tebi teško shvatiti da je sve ovo samo razmjena mišljenja,a ne neznam kakva kritika bilo koga ili bilo čega? Da opet ponovim da shvatiš-boli me ona stvar tko i kako će pakovati i distribuirati,a tko god to bio-plaćen je za to da bude u redu.. A isto tako me boli ona stvar jel izdavačima svejedno hoće li dobiti za njega 40 kuna i riješiti se primjerka ili će ga desetak puta prebaciti preko ruku i dobiti za njega 10 kuna (ako) na Liberu. Za sve što kupujem samo ja odlučujem dali mi se roba sviđa pa ću je kupiti ili neću...



Dobro,kad u Tisku budu razvrstavali stripove za distribuciju za regionalna središta onda neka Bernard dođe u skladište i onda prije nego li radnik uveže stripove postavi karton da ih vezice ne oštete.
A onda kad stripovi dođu u regionalna skladišta i opet budu prepakirani za kioske opet neka Bernard dođe u skladišta(odjednom u više njih)pa neka postavlja opet kartončiće.
To je ukratko tvoja ideja.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 15/02/2019 20:44:06
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/02/2019 : 21:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by zlatko900
Ne,nego karton ispod vezica prije zavezivanja. Jesi uopće vidio ikada kako to vezanje funkcionira? A da ja tebe pitam-koliko je tebi teško shvatiti da je sve ovo samo razmjena mišljenja,a ne neznam kakva kritika bilo koga ili bilo čega? Da opet ponovim da shvatiš-boli me ona stvar tko i kako će pakovati i distribuirati,a tko god to bio-plaćen je za to da bude u redu.. A isto tako me boli ona stvar jel izdavačima svejedno hoće li dobiti za njega 40 kuna i riješiti se primjerka ili će ga desetak puta prebaciti preko ruku i dobiti za njega 10 kuna (ako) na Liberu. Za sve što kupujem samo ja odlučujem dali mi se roba sviđa pa ću je kupiti ili neću...



Dobro,kad u Tisku budu razvrstavali stripove za distribuciju za regionalna središta onda neka Bernard dođe u skladište i onda prije nego li radnik uveže stripove postavi karton da ih vezice ne oštete.
A onda kad stripovi dođu u regionalna skladišta i opet budu prepakirani za kioske opet neka Bernard dođe u skladišta(odjednom u više njih)pa neka postavlja opet kartončiće.
To je ukratko tvoja ideja.



Ne mora Bernard osobno. Nek zaposli par ljudi koji će pratit stripove u kombiju.
Meni ti se pradida obogatija između dva rata tako šta je iz Komiže dila jastoge po ciloj kraljevini Jugoslaviji. Jastozi su do Ljubljane, Sarajeva, Zagreba i Beograda putovali teretnin vagonon, svaki u svojoj kašeti koja je bila napunjena slamon, a u pratnji su morali imat čovika koji ih je mora cilo vrime polivat vodon da na odredište dođu živi.
Ako se prije 100 godina moglo pratit jastoge, zašto bi danas bija problem pratit stripove?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/02/2019 : 21:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Da smo u kraljevini SHS ili u komunizmu to možda ne bi bio problem. Ali izgleda da bi u kapitalizmu praćenje stripova mogao biti prevelik trošak za izdavača!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/02/2019 : 22:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mozda da stave ex yu natpis pa ce radnici iz tiska biti osjecajniji

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/02/2019 : 22:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Da smo u kraljevini SHS ili u komunizmu to možda ne bi bio problem. Ali izgleda da bi u kapitalizmu praćenje stripova mogao biti prevelik trošak za izdavača!

Upravo to cijelo vrijeme i pokušavam objasniti,ali ispada da nikako nisam u pravu. U cijelom svijetu ne postoji problem koji se nemože riješiti,samo je potrebna dobra volja i trud,a to za sobom povlači i financije. A u ovom slučaju treba odvagnuti- malo više platiti pa prodati proizvod po punoj cijeni ili manje platiti pa taj isti proizvod prodati po puuuno manjoj cijeni ili ga uopće ne prodati. Znamo svi da je u cijeloj državi problem sa radnom snagom,pa tako i ovdje,nema ljudi. A zašto nema ljudi? Pa zato što je svaki posao podcijenjen,pa tako i ovaj i-odoše ljudi tamo gdje ih plate kako treba... Jedan problem povlači drugi, klasična piramida,i eto nas kod oštećenih novih stripova...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/02/2019 : 22:30:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 15/02/2019 : 22:30:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by dcopic

Da smo u kraljevini SHS ili u komunizmu to možda ne bi bio problem. Ali izgleda da bi u kapitalizmu praćenje stripova mogao biti prevelik trošak za izdavača!

Upravo to cijelo vrijeme i pokušavam objasniti,ali ispada da nikako nisam u pravu. U cijelom svijetu ne postoji problem koji se nemože riješiti,samo je potrebna dobra volja i trud,a to za sobom povlači i financije. A u ovom slučaju treba odvagnuti- malo više platiti pa prodati proizvod po punoj cijeni ili manje platiti pa taj isti proizvod prodati po puuuno manjoj cijeni ili ga uopće ne prodati. Znamo svi da je u cijeloj državi problem sa radnom snagom,pa tako i ovdje,nema ljudi. A zašto nema ljudi? Pa zato što je svaki posao podcijenjen,pa tako i ovaj i-odoše ljudi tamo gdje ih plate kako treba... Jedan problem povlači drugi, klasična piramida,i eto nas kod oštećenih novih stripova...


Kladim se da u Švedskoj stripovi za malog Bjorna stižu na kiosk u savršenom stanju!

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/02/2019 : 22:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Kvalitetni radnici otišli pakirati u Švedsku, a ostali nam samo šalabajzeri u distribuciji!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/02/2019 : 22:37:19  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!


Nek zaposle emigrante. Idealni su za ovakvu vrstu zaposlenja. Radit će na crno za male pare, a i navikli su se vozit u teretnon prostoru.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/02/2019 : 22:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
po mogucstvu im dati da pakiraju presvo srce :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2019 : 23:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by dcopic

Da smo u kraljevini SHS ili u komunizmu to možda ne bi bio problem. Ali izgleda da bi u kapitalizmu praćenje stripova mogao biti prevelik trošak za izdavača!

Upravo to cijelo vrijeme i pokušavam objasniti,ali ispada da nikako nisam u pravu. U cijelom svijetu ne postoji problem koji se nemože riješiti,samo je potrebna dobra volja i trud,a to za sobom povlači i financije. A u ovom slučaju treba odvagnuti- malo više platiti pa prodati proizvod po punoj cijeni ili manje platiti pa taj isti proizvod prodati po puuuno manjoj cijeni ili ga uopće ne prodati. Znamo svi da je u cijeloj državi problem sa radnom snagom,pa tako i ovdje,nema ljudi. A zašto nema ljudi? Pa zato što je svaki posao podcijenjen,pa tako i ovaj i-odoše ljudi tamo gdje ih plate kako treba... Jedan problem povlači drugi, klasična piramida,i eto nas kod oštećenih novih stripova...


Kladim se da u Švedskoj stripovi za malog Bjorna stižu na kiosk u savršenom stanju!


Uopce se ne bi okladio na to...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25893 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 23:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!



Distribucija je i prije ovakva bila i nema to veze koliko je radnik plaćen.Samo prije bi se na pojedini kiosk poslalo po 10 komada(na neke i više)stripova tako da je broj oštećenih primjeraka isti ali je zato bio i veliki broj neoštećenih primjeraka za razliku od danas kad na kiosk dođe par primjeraka pa je čudo kad nije oštećen.
A i prije je bilo više ljudi koji nisu kolekcionari kupovalo stripove pa ih nije bilo briga za manja oštećenja a danas su skoro svi kolekcionari pa im logićno svako oštećenje smeta.
Znači,stvar je u tiražu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 16/02/2019 : 00:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!



Distribucija je i prije ovakva bila i nema to veze koliko je radnik plaćen.Samo prije bi se na pojedini kiosk poslalo po 10 komada(na neke i više)stripova tako da je broj oštećenih primjeraka isti ali je zato bio i veliki broj neoštećenih primjeraka za razliku od danas kad na kiosk dođe par primjeraka pa je čudo kad nije oštećen.
A i prije je bilo više ljudi koji nisu kolekcionari kupovalo stripove pa ih nije bilo briga za manja oštećenja a danas su skoro svi kolekcionari pa im logićno svako oštećenje smeta.
Znači,stvar je u tiražu.


Tri kioska pregledana, ukupno 6 stripova Ken br.3. Najbolji sam dobio i taj ima 10 tragova utora (slovima deset). Kaže žena da su drugi bili još gori, prljavi i zgužvani. Ona zna osnove kolekcionarstva (uz mene) pa joj vjerujem. Želim reći da ovo nije marginalno manje oštećenje. Imam broj 1 sa manjim tragovima uveza, ocjena 4.5 ili 5- i taj mi je ok. Ako pretražiš kioske, a najbolji primjerak je očuvan za 3 i to platiš 49 kn., nešto nije u redu.

A ovo drugo - pa pretpostavljam da je bilo 30 primjeraka da bih bolje prošao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 16/02/2019 00:06:52
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 16/02/2019 : 00:26:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!



Distribucija je i prije ovakva bila i nema to veze koliko je radnik plaćen.Samo prije bi se na pojedini kiosk poslalo po 10 komada(na neke i više)stripova tako da je broj oštećenih primjeraka isti ali je zato bio i veliki broj neoštećenih primjeraka za razliku od danas kad na kiosk dođe par primjeraka pa je čudo kad nije oštećen.
A i prije je bilo više ljudi koji nisu kolekcionari kupovalo stripove pa ih nije bilo briga za manja oštećenja a danas su skoro svi kolekcionari pa im logićno svako oštećenje smeta.
Znači,stvar je u tiražu.


Tri kioska pregledana, ukupno 6 stripova Ken br.3. Najbolji sam dobio i taj ima 10 tragova utora (slovima deset). Kaže žena da su drugi bili još gori, prljavi i zgužvani. Ona zna osnove kolekcionarstva (uz mene) pa joj vjerujem. Želim reći da ovo nije marginalno manje oštećenje. Imam broj 1 sa manjim tragovima uveza, ocjena 4.5 ili 5- i taj mi je ok. Ako pretražiš kioske, a najbolji primjerak je očuvan za 3 i to platiš 49 kn., nešto nije u redu.

A ovo drugo - pa pretpostavljam da je bilo 30 primjeraka da bih bolje prošao...


Hahah, ovo je nešto najjače što sam pročitao na ovom forumu u zadnje vrijeme
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/02/2019 : 00:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zlatko900

Bila je već više puta tema o novim,oštećenim stripovima zbog vezica i svega ostaloga što ide uz to,mnogi su se bunili,ali i dalje se ništa ne poduzima po tom pitanju. Valjda se računa na to da će i takvi otići na Liberu. Platiš novo-onda i očekuješ novo. To je kao da kupiš cipele kojima se odljepljuje đon...


O majko mila isukrstova, gospe sinjska...
Dobro. Ajde, zamislimo na trenutak da si ti izdavač. Što bi ti po tom pitanju poduzeo?

Jesi vidio kada kako se pakuju stvari i sve ostalo koje se veže vezicama. Stavi se KARTONA ispod vezica,pa kad ih onaj stroj stisne da poveže-nema šanse da ostanu utori. Kartona kojega svuda ima na bacanje. I nisam od onih koji pate za glancerima,nego samo očekujem da je nešto što kupujem kao novo,po punoj cijeni-neoštećeno...


Ako one Kubanke mogu bedrima motat cigare, može i Markos umotat svakoga Kena. U vakumiranu fotoosjetljivu foliju(Zbog prokletog sunca koje obasjava trafike), obložit pamukon, i smjestit u mali metalni kontejnerčić.
I nek smanji cijenu naravno.


Što papir i monitor mogu pretrpjeti, strahota.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 16/02/2019 : 02:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
Toliko nepotrebnih komentara...gledati svaku ogrebotinu na stripu - to se zove dijagnoza. Tražiti nekoga da plati punu cijenu nečega što je vidno oštećeno - to je bezobrazluk. Dakle kada vidite, ako vam smeta, nemojte kupiti, ako vam ne smeta, kupite.
Čemu tolika rasprava?
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2019 : 05:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!



Distribucija je i prije ovakva bila i nema to veze koliko je radnik plaćen.Samo prije bi se na pojedini kiosk poslalo po 10 komada(na neke i više)stripova tako da je broj oštećenih primjeraka isti ali je zato bio i veliki broj neoštećenih primjeraka za razliku od danas kad na kiosk dođe par primjeraka pa je čudo kad nije oštećen.
A i prije je bilo više ljudi koji nisu kolekcionari kupovalo stripove pa ih nije bilo briga za manja oštećenja a danas su skoro svi kolekcionari pa im logićno svako oštećenje smeta.
Znači,stvar je u tiražu.


Tocno. I za tiraz, i za kolicinu, i za negdasnje poglede na strip i konzumaciju istog.
Svi oni koji su voljeli strip nekad a, (koji su izgurali s tom ljubavlju do danas), su evoluirali, i traze uredne stripove. Postali su kolekcionari. Sta je tu cudno?
A moze ih se naci. Na vec nekoliko spomenutih nacina...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2019 : 05:21:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Toliko nepotrebnih komentara...gledati svaku ogrebotinu na stripu - to se zove dijagnoza. Tražiti nekoga da plati punu cijenu nečega što je vidno oštećeno - to je bezobrazluk. Dakle kada vidite, ako vam smeta, nemojte kupiti, ako vam ne smeta, kupite.
Čemu tolika rasprava?


Ljudi vole rasprave. To se zna. Dokazano. A i vole davat svoja misljenja, svoje poglede na stvar i nalaze za shodno sve prokomentirati. Pa bili u pravu ili ne. O cudacima da ne pricamo...
Da, naravno da moze sve jednostavno, ali takvi smo generalno...volimo zakomplicirati.
A i naslov topica, '10 tragova uveza', kao da je negdasnji film noir, crime drama...zove na sudjelovanje i raspravu. Sto se ovde bas pokazalo kao zanimljiv slucaj.

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 16/02/2019 : 05:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Toliko nepotrebnih komentara...gledati svaku ogrebotinu na stripu - to se zove dijagnoza. Tražiti nekoga da plati punu cijenu nečega što je vidno oštećeno - to je bezobrazluk. Dakle kada vidite, ako vam smeta, nemojte kupiti, ako vam ne smeta, kupite.
Čemu tolika rasprava?



+1
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6361 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 16/02/2019 : 07:44:31  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message  Reply with Quote
Možda je peticija rješenje...
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6061 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 16/02/2019 : 08:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by zlatko900
Ne,nego karton ispod vezica prije zavezivanja. Jesi uopće vidio ikada kako to vezanje funkcionira? A da ja tebe pitam-koliko je tebi teško shvatiti da je sve ovo samo razmjena mišljenja,a ne neznam kakva kritika bilo koga ili bilo čega? Da opet ponovim da shvatiš-boli me ona stvar tko i kako će pakovati i distribuirati,a tko god to bio-plaćen je za to da bude u redu.. A isto tako me boli ona stvar jel izdavačima svejedno hoće li dobiti za njega 40 kuna i riješiti se primjerka ili će ga desetak puta prebaciti preko ruku i dobiti za njega 10 kuna (ako) na Liberu. Za sve što kupujem samo ja odlučujem dali mi se roba sviđa pa ću je kupiti ili neću...



Dobro,kad u Tisku budu razvrstavali stripove za distribuciju za regionalna središta onda neka Bernard dođe u skladište i onda prije nego li radnik uveže stripove postavi karton da ih vezice ne oštete.
A onda kad stripovi dođu u regionalna skladišta i opet budu prepakirani za kioske opet neka Bernard dođe u skladišta(odjednom u više njih)pa neka postavlja opet kartončiće.
To je ukratko tvoja ideja.



Ne mora Bernard osobno. Nek zaposli par ljudi koji će pratit stripove u kombiju.
Meni ti se pradida obogatija između dva rata tako šta je iz Komiže dila jastoge po ciloj kraljevini Jugoslaviji. Jastozi su do Ljubljane, Sarajeva, Zagreba i Beograda putovali teretnin vagonon, svaki u svojoj kašeti koja je bila napunjena slamon, a u pratnji su morali imat čovika koji ih je mora cilo vrime polivat vodon da na odredište dođu živi.
Ako se prije 100 godina moglo pratit jastoge, zašto bi danas bija problem pratit stripove?





Ali vidim da je nekima tu sarkazam nepoznat

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 16/02/2019 : 08:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!



Distribucija je i prije ovakva bila i nema to veze koliko je radnik plaćen.Samo prije bi se na pojedini kiosk poslalo po 10 komada(na neke i više)stripova tako da je broj oštećenih primjeraka isti ali je zato bio i veliki broj neoštećenih primjeraka za razliku od danas kad na kiosk dođe par primjeraka pa je čudo kad nije oštećen.
A i prije je bilo više ljudi koji nisu kolekcionari kupovalo stripove pa ih nije bilo briga za manja oštećenja a danas su skoro svi kolekcionari pa im logićno svako oštećenje smeta.
Znači,stvar je u tiražu.


Tocno. I za tiraz, i za kolicinu, i za negdasnje poglede na strip i konzumaciju istog.
Svi oni koji su voljeli strip nekad a, (koji su izgurali s tom ljubavlju do danas), su evoluirali, i traze uredne stripove. Postali su kolekcionari. Sta je tu cudno?
A moze ih se naci. Na vec nekoliko spomenutih nacina...


To nije evolucija nego poremećaj.
Evolucija je kad ti centrifuga baci HC integral sa mašine a tebe boli kurac.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5613 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 16/02/2019 : 09:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Tri kioska pregledana, ukupno 6 stripova Ken br.3. Najbolji sam dobio i taj ima 10 tragova utora (slovima deset). Kaže žena da su drugi bili još gori, prljavi i zgužvani.



Ozbiljno, uslikaj strip pa da vidimo o kakvim je oštećenjima riječ. Meni osobno ne smetaju toliko utori, smeta mi kad je korica poderana (ako je nisam sam poderao, to je OK :D) ili kad stranice požute (ljeti sam na moru to primjećivao na kioscima blizu plaže). Kupovao sam čak i HC stripove s natučenim rubovima po punoj cijeni jer mi to nije bitno. Ne bih ni primijetio vjerojatno da mi sam prodavač nije ukazao na to i rekao da će mi zamijeniti primjerak kad mu dođu novi, ali nisam htio.

Zvuči banalno, ali ja strip stvarno kupujem zbog sadržaja i ne kupujem ga s ikakvim primislima o kasnijoj preprodaji (što ne znači da nikad nijedan neću prodati, dosad nisam).

Upravo ponavljam Propovjednika od Belog Puta i stranice samo što ne ispadaju, ali briga me jer uživam kao u malo kojem stripu.

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 16/02/2019 : 09:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivanl

Pobogu, imas stranicu Strip agent/Ludens/Bookglobe. Sve direktno narucis. Nema zajeba. Ili striparnica/e...



E ima ga, itekako.
Naručiš u SNK 10 stripova koje nisi kupio odmah kako su izašli, a od tih 10 dobiješ njih 4 za koje se iz aviona vidi da su iz remitende a platio si ih po punoj cijeni.

Dakle, treba još malo preraditi onu opciju sa striparnicama kako bi ispravno glasila ovako:
- Naručiš u jednoj od pomenute tri striparnice: Babilon, Tarantula, Alan Ford.

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15683 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/02/2019 : 10:01:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by dcopic

Izgleda da je ipak kriva globalizacija i otvoreno tržište rada. Prokleto članstvo u EU, sjebalo nam distribuciju stripova!



Distribucija je i prije ovakva bila i nema to veze koliko je radnik plaćen.Samo prije bi se na pojedini kiosk poslalo po 10 komada(na neke i više)stripova tako da je broj oštećenih primjeraka isti ali je zato bio i veliki broj neoštećenih primjeraka za razliku od danas kad na kiosk dođe par primjeraka pa je čudo kad nije oštećen.
A i prije je bilo više ljudi koji nisu kolekcionari kupovalo stripove pa ih nije bilo briga za manja oštećenja a danas su skoro svi kolekcionari pa im logićno svako oštećenje smeta.
Znači,stvar je u tiražu.


Tocno. I za tiraz, i za kolicinu, i za negdasnje poglede na strip i konzumaciju istog.
Svi oni koji su voljeli strip nekad a, (koji su izgurali s tom ljubavlju do danas), su evoluirali, i traze uredne stripove. Postali su kolekcionari. Sta je tu cudno?
A moze ih se naci. Na vec nekoliko spomenutih nacina...


To nije evolucija nego poremećaj.
Evolucija je kad ti centrifuga baci HC integral sa mašine a tebe boli kurac.


A-a.
Samo vodenje maksimom, nije dovoljno imati svaki primjerak. Vec svaki primjerak savrseno ocuvan!
A i nisan nesto vidija, da itas svoje po tleju, pa te boli kurac za to...ajde dragi,pusti, svi volimo imat normalne,ciste,neostecene-ocuvane stripove/albume. Sta je tu cudno?

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000