forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10 tragova uveza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/02/2019 : 12:27:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Parkerov anestezioloski moment. Zvuči zanimljivo. Samo još trebam recept.
Da ne ispadne da skrećemo s teme- pacijenti u umobolnici su često puni utora. Oni imaju mnogo tragova vezivanja.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/02/2019 : 13:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Evo ja sam prvi koji očekujem savršeno očuvan primjerak štogod da kupujem, ali me iskreno za stripove sa kioska boli kifla jer je cijena sića a i kupujem remitendu.
I naravno da se tetama na kiosku živo hebe za stripove ili bilo što drugo, crnče tamo i zadnje na pameti im je da nose i spremaju stripove kao da su nešto vanserijsko.
Na tebi je da biraš samo da li ćeš kupovat ili ne. Je ne kupujem nešto što mi iz nekog razloga ne odgovara. Naravno, svako ima pravo imat i izrazit svoje mišljenje, ponavljam, glasuj novčanikom.
Već sam spomenuo da sam i sam frik, ali neke stvari su jednostavno takve i bok, a radio sam i jako dugo (predugo) u trgovini i naletio sam na krem de la krem frikova.
Npr frajer koji je bio dobar sa nama je išao u skladište birat najljepše zapakiranu veš mašinu, neki su pokazivali oštećenja na uređajima koji nas par nisu mogli skužit gledajući ravno gdje kupci pokazuju, ali onda samo kažeš je je imate pravo, evo lova nazad i vozdra.Prijetnje smrću, urlanje i slično pak spada u potpuno drugu kategoriju i OT su.


I za dobar primjer mogu reći da kad god sam kuopvao HC stripove bilo u striparnicama, bilo direkt od izdavača, sve i jedan su mi bez ikakvih natezanja zamjenili primjerke na koje sam imao pritužbe.

Ostavi se teta na kiosku, imaju one vj puno većih problema od oštećenih stripova.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/02/2019 : 13:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by velka031

Vrijeme je da netko od izdavača kojima zarada ovisi o njihovom izdrkavanju na stripovima pritisne Tisak... Jebe se meni, ne dam punu cijenu za kupus i gotovo...


Problem je ako pritisnu oni tebe.
Ako želiš strip na trafici Tisak je jedina opcija tako da nisi baš u poziciji da previše talasaš.



Najprije, Tisak nije jedina opcija, srećom postoji i striparnica u koju mogu i osobno doći što mi čini veliko zadovoljstvo.
Neoštećen strip uglavnom nađem i na kiosku, srećom da imam veliki izbor prodajnih mjesta, tako da se nađe.
A da ponekad moram proći cijeli grad da nađem pristojan strip, moram. I da me to živcira, naravno.
Ako strip izdavačima ne smeta manja zarada koju zbog ovakvog odnosa distribucije sigurno imaju, tko sam ja da im sudim.
Možda mi je samo mrvicu žao što bi im ta dodatna zarada omogućila izdavanje i nekih drugih izdanja, na zadovoljstvo svih.


Ovo već postaje tragikomično.

Nekima tragično-nekima komično... Ponavljam da nisam od onih što pate za glancerima nego samo hoću ispravnu robu za punu cijenu koju dajem. A dali ti nedostaci odbijaju ljude,pa je prodaja manja-ni to me ne zanima... Samo je otvorena diskusija na tu temu,pa valjda može svatko reći šta misli,bez da bi se netko našao uvrijeđen...
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/02/2019 : 14:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Markos se vrijeđa oko bilo čega što nisu maksimalni hvalospjevi nečega u šta je on umješan, to ne treba nikoga da iznenađuje.
Što se utora tiče, kome smetaju - striparnica, narudžba direkt od izdavača.
Kome ne smetaju, uzeće usput na kiosku, pročitati, nabaciti na policu, baciti, dati nekom, nebitno.
Utore na kioscima nećete izliječiti, nebitno šta je u pitanju. To je jebeni kiosk, predviđen za prodaju potrošnih, jeftinih stvari. Sve stvari koje se prodaju na kioscima su oštećene i udarene.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28963 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2019 : 14:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900
Nekima tragično-nekima komično... Ponavljam da nisam od onih što pate za glancerima nego samo hoću ispravnu robu za punu cijenu koju dajem. A dali ti nedostaci odbijaju ljude,pa je prodaja manja-ni to me ne zanima... Samo je otvorena diskusija na tu temu,pa valjda može svatko reći šta misli,bez da bi se netko našao uvrijeđen...


Ja nisam uvrijeđen, nego iznerviran količinom gluposti koju ljudi pokazuju. Pa jebote, nije u pitanju nuklerana fizika.
Jel vi ljudi shvaćate što je to monopol? Jel vi shvaćate da izdavač NIKAKO ne može prisiliti Tisak da pazi na njegova izdanja jer Tisak je jedini distributer na kioscima i može raditi što hoće i kako hoće i izdavač je PRISILJEN trpiti sve to ako želi imati svoje izdanje na kioscima?

Trouble will find me
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3727 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 15/02/2019 : 14:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Treba i podsjetiti se da strip na kiosku mozda iznosi 1-2% prodane robe (ako i toliko) a gdje bi dosli radnici i distributeri kad bi toliko vremena trosili na pazenje oko stripova. Zna se da se na kiosku kupe one manje perfektne stvari, striparnice to bolje cuvaju jer su to ipak striparnice pa eto nasrecu ima opcija. Ovo je pristupacna edicija u mekim koricama, realno tko je ocekivao nesto sto ce biti glancerski mogao je skupljati tvrde korice od Fibre/Darkwooda

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28963 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2019 : 14:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Markos se vrijeđa oko bilo čega što nisu maksimalni hvalospjevi nečega u šta je on umješan, to ne treba nikoga da iznenađuje.


Srećom pa na ovom forumu postoji ignore lista. Dobro došao!

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 14:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Vidim da ima ljudi na forumu koji misle da Bernard pakira stripove za svaki pojedinačni kiosk?:)
Dok dođe do kioska taj strip je najmanje 3-4 puta prepakiran.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/02/2019 : 14:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zlatko900
Nekima tragično-nekima komično... Ponavljam da nisam od onih što pate za glancerima nego samo hoću ispravnu robu za punu cijenu koju dajem. A dali ti nedostaci odbijaju ljude,pa je prodaja manja-ni to me ne zanima... Samo je otvorena diskusija na tu temu,pa valjda može svatko reći šta misli,bez da bi se netko našao uvrijeđen...


Ja nisam uvrijeđen, nego iznerviran količinom gluposti koju ljudi pokazuju. Pa jebote, nije u pitanju nuklerana fizika.
Jel vi ljudi shvaćate što je to monopol? Jel vi shvaćate da izdavač NIKAKO ne može prisiliti Tisak da pazi na njegova izdanja jer Tisak je jedini distributer na kioscima i može raditi što hoće i kako hoće i izdavač je PRISILJEN trpiti sve to ako želi imati svoje izdanje na kioscima?

Mi to shvatamo i mislim da nismo glupani da pričamo gluposti. Ponavljam-ovo je samo rasprava oko toga što ljude muči i kako razmišljaju. Samo iznosimo činjenice,a one su nepobitne i lako za dokazati. Nitko nikoga na ništa ne prisiljava,pa gledajući sa moga stajališta-meni nesmetaju te greške,jednostavno ih neću kao takve kupovati. A bez obzira tko pakuje-sigurno to neradi iz zabave nego je za to plaćen. Kao i svi mi u svome poslu...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20714 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/02/2019 : 14:51:09  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH


Već sam spomenuo da sam i sam frik, ali neke stvari su jednostavno takve i bok, a radio sam i jako dugo (predugo) u trgovini i naletio sam na krem de la krem frikova.


pa vidiš da sam bio u pravu kad smo pričali oko tvog posla!
samo što ja rekoh u knjižari,ali dobro,sve je to slično - knjižara,prodavnica tehnike...

inače,i ja sam radio u trgovini jedno vreme,doduše sa računarima i malo je to bio specifičniji posao,ali svejedno u tom trgovačkom poslu vidiš koliko ljudi mogu biti bahati i debilni.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6060 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 15/02/2019 : 14:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH


Već sam spomenuo da sam i sam frik, ali neke stvari su jednostavno takve i bok, a radio sam i jako dugo (predugo) u trgovini i naletio sam na krem de la krem frikova.


pa vidiš da sam bio u pravu kad smo pričali oko tvog posla!
samo što ja rekoh u knjižari,ali dobro,sve je to slično - knjižara,prodavnica tehnike...

inače,i ja sam radio u trgovini jedno vreme,doduše sa računarima i malo je to bio specifičniji posao,ali svejedno u tom trgovačkom poslu vidiš koliko ljudi mogu biti bahati i debilni.



O da, ne zna ko nije probao. A od kolege koji je konobario sam čuo još X puta gore priče o kafanama i restoranima i ponašanju pijanih idiota.
Ma prodavao sam ja sve i svašta, uključujući i kompove

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 15/02/2019 15:02:05
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/02/2019 : 15:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Viđao sam svakave stripove na kioscima po Srbiji - izgnječene, izgruvane, sa pocepanim zaštitnim kesicama (Veseli četvrtak), požutele od sunca...
Sve je to manje više razlog da ne poželiš da platiš punu cenu, kada znaš da će moći da se nabavi jeftinije u remitendi, ili polovno po sajtovima/aukcijama... Pogotovo ako ti se strip ne svidi, pa moraš da preprodaješ.

Ali ljudi, UTORI? Pa meni 60% ludensovih stripova iz HR ima utore, i većinu sam nabavio jako jeftino u striparnicama. A čak i da nisam - jel utori smetaju prilikom čitanja? NE. Jel smetaju prilikom preprodaje? Pa tek toliko što na Kupindu moraš da napišeš ''ima utore'', iako se na slikama vidi da ima, čisto zbog picajzli.

Ili da citiram najpametniji komentar na temi:

quote:
Vukozec:
Sve što se prodaje na kiosku je zamišljeno kao potrošna roba



Bio je jedan članak na B92 kada su šokirani roditelji ispred vrtića videli kako na podu stoji korpetina s hlebovima, i zapitali vozača da li će taj hleb da jedu njihova deca?!?!
A on odgovorio, iskusno, ''neće gospodžo, to je za povrat!''

Ili, što bi rekao moj rođa, vozač kamiona, ''jedi samo upakovan hleb''. Hleb prođe kroz toliko gajbi, toliko ruku, na njega se kašlje, kija, prdi, hleb se baca po korpama, pipaju ga posle i kupci...

Isto je i sa stripovima za kioske. To je potrošna roba, a prodavačice realno zabole za stripove. Pa na kioscima danas ima svega -igračaka, lopti- samo ne štampe. Štampa ionako umire, smanjuju se tiraži. Digitalizacija, dinosaurusi. Na koji god strani sajt strip izdavača da uđem, iskaču mi ponude za kupovinu digitalnih stripova.

Ljudi treba da budu srećni što stripovi uopšte izlaze na kioske.

Ovako dolazi do situacije da se stripofili zgražavaju nad zagrebanim stripovima kao gospođe nad hlebovima u korpi.

Glasao bih za striparnicu (tako kupujem većinu stripova, a imam u tom pogledu sreće što sam iz BG zbog dostupnosti), ili remitendu (koja je dobra opcija za nas štediše/studente/sirotinju), ali baš zbog ovih koje zgražava najobičniji utorius vulgaris zvani utor, kao i zbog činjenice da tu ne može ništa da se promeni (primer hleba) sam glasao za prvu opciju.

Da se razumemo, ni ja neću kupiti ako izgleda kao kupus. Ali lamentirati nad sitnim oštećenjima poput utora je, najblaže rečeno, debilno.

A moj drugar mi je pričao kako su ljudi po Sajmovima znali da sede i satima razgledaju, tražeći najbolje očuvane, bez i najmanje mrvice oštećenja. Posle toga da se čovek zapita kako vas žene podnose, ako takvi žene uopšte i imaju.

Šta, kupiš najbolje očuvan primerak, odeš kući, mašiš se za ključ, u tom momentu ti ispada strip, i oštećuje se hrbat! AAAAAAAAAAAA STRAŠNO!!!! Vraćaj se nazad po novi primerak, a ovaj u kantu za smeće, ili na aukcije UPOLA CENE!



quote:
Ovo je pristupacna edicija u mekim koricama, realno tko je ocekivao nesto sto ce biti glancerski mogao je skupljati tvrde korice od Fibre/Darkwooda


Upravo.


Najvažnije je da nema unutrašnjih oštećenja koji kvare užitak samog procesa čitanja - da crtež nije zamagljen, da nije loš otisak, da prevod nije jadan...
Ali izgleda da je mnogima važnije ono spolja nego unutra.


Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 15/02/2019 : 15:17:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Očekujem linč što sam dirnuo u ''glancizam'' - svetu kravu strip sveta.


PS. Najbolje bi bilo da slikate stripove na koje naletite, pa da svi kolektivno procenimo jel to zaista kupus, ili je kolekcionarska bolest u pitanju.

Postaviću i ja neke slike, oštećenja od slanja poštom itd.


Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 15/02/2019 : 15:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by swamp thing

Markos se vrijeđa oko bilo čega što nisu maksimalni hvalospjevi nečega u šta je on umješan, to ne treba nikoga da iznenađuje.


Srećom pa na ovom forumu postoji ignore lista. Dobro došao!


Bolje te našao!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 15:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900




Čekaj,zar nije bila tvoja ideja da izdavači postavljaju kartone u macove stripova?Koliko je teško shvatiti da izdavač nema nikakvog utjecaja na način distribucije stripova po kioscima i da ako se buni a sigurno su se bunili to na Tisak nema nikakvog utjecaja.
Tu svaka priča o trebalo bi ovako ili trebalo bi onako prestaje.
Kupci imaju tri izbora:
1,Tražiti po kioscima najbolji primjerak.
2.Kupiti strip s utorima.
3.Naručivati iz striparnica.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 15/02/2019 15:25:24
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4863 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/02/2019 : 16:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

Vrime je da se priđe na digitalne stripove. :)



Silo nečista, pregrizo taj pogani jezik :)
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/02/2019 : 16:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
Ja kad u knjizari vidim oatecen primjerak uslikam i posaljem mail u centralu firme
Trazim popust
Uvijek dobijem pozitivan odgovor
Bilo knjiga ili strip

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
966 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 15/02/2019 : 16:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Iskreno, naslov topica mi zvučao kao neki novi avanturistički strip
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 15/02/2019 : 16:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by drogsy

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Markos

Prestati kupovati Kena, naravno.


Poll je za opcije. I to je validna opcija. Nije da se meni osobno sviđa, ali i to je mogućnost.
Ljubitelj glancera koji kupuje stripove na kiosku bi nakon frustracija uzrokovanih slabo očuvanim stripovima mogao razočaran odustati od kupovanja određenih stripova / Kena / stripova uopće.

Zanimljiv termin. Mislim da bi ga u budućnosti trebalo češće koristiti za determinaciju između stvarnih ljubitelja stripova i psihopata koji strip percipiraju samo kao predmet koji će isti uzeti u ruke samo u onom vremenu koliko treba da ga izvade iz kutije i stave na policu.


Malo ti je ovo prejak pojam. Naime, većina ljudi ovdje želi da im stripovi izgledaju besprijekorno ili bar lijepo. Nazivati ih psihopatama je malo prejako. Malo jest pretjerano baš tražiti apsolutne glancere, ali strip koji sam dobio ima 10 utora (raznih veličina) na sebi. Nemam ništa protiv 4.5 ili 5- stripa, ali ovo je ipak previše.

Zapravo sam htio napisati nešto još "jače" ali sam se suzdržao. Naravno da nije u redu plaćati punu cijenu za nešto što je oštećeno, ali iz onoga što sam kroz godine pročitao i vidio ovdje, na što se ljudi žale, najčešće su bile obične pizdarije. Jebote, strip ima utor, što ćemo sad? Daj uslikaj taj strip da vidimo o kakvom se točno užasu radi.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46535 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2019 : 16:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Drogsy ima pravo. Oćemo slike!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 15/02/2019 : 17:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller
odlicno obrazlozeno..bravo.



Hvala kolega



quote:
Originally posted by zeljko

supruge uopće ne bi trebalo petljati u svoje hobije, trčanje, pecanje, stripovi, drkanje, teretana, karanje drugih žena...
treba ih držati u neznanju



s druge strane dok supruga traži glancere po gradu možemo se u miru baviti svojim hobijima



quote:
Originally posted by velka031

Vrijeme je da netko od izdavača kojima zarada ovisi o njihovom izdrkavanju na stripovima pritisne Tisak... Jebe se meni, ne dam punu cijenu za kupus i gotovo...



*ebe se tisku za izdavače isto kao i što se *ebe pošti za pristojno rukovanje s našim paketima.



quote:
Originally posted by Mozen

Prodajem Trag kredom. K'o nov, bez ijednog utorčića, s možda pokojom srijedom i pokojim tragom krede, međutim nevezan od strane distributera i nediran od teta na kiosku. Šaljem Tiskom. Ponude u dropbox, beatbox ili recycle bin. Hvala.



i moj je bio takav, bez greške dok draga nije odlučila obrisati prašinu s police, sada ima nabijene kantune i nitko ga više ne želi ni pogledati



quote:
Originally posted by zlatko900

Bila je već više puta tema o novim,oštećenim stripovima zbog vezica i svega ostaloga što ide uz to,mnogi su se bunili,ali i dalje se ništa ne poduzima po tom pitanju. Valjda se računa na to da će i takvi otići na Liberu. Platiš novo-onda i očekuješ novo. To je kao da kupiš cipele kojima se odljepljuje đon...



Nije baš tako, cipele kojima se odljepljuje đon nisu za upotrebu, dok se strip sa utorima ipak može najnormalnije pročitati. Ovo je pitanje estetike ne funkcionalnosti, pa bi prije bilo kao cipele sa manjim oštećenjem ili mrljom. Slažem se da kad platiš novo trebaš i dobiti novo, ali većina toga što kupimo pod "novo" u biti nije "glanc", pa čak i cipele koje je vjerojatno netko prije tebe navlačio i isprobao...


Pet stranica postova, Obi je očito pogodio temu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25891 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 17:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

Ja kad u knjizari vidim oatecen primjerak uslikam i posaljem mail u centralu firme
Trazim popust
Uvijek dobijem pozitivan odgovor
Bilo knjiga ili strip


a ti si onaj koji je viđen da s čekićem ulazi u knjižare

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/02/2019 : 17:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by zlatko900




Čekaj,zar nije bila tvoja ideja da izdavači postavljaju kartone u macove stripova?Koliko je teško shvatiti da izdavač nema nikakvog utjecaja na način distribucije stripova po kioscima i da ako se buni a sigurno su se bunili to na Tisak nema nikakvog utjecaja.
Tu svaka priča o trebalo bi ovako ili trebalo bi onako prestaje.
Kupci imaju tri izbora:
1,Tražiti po kioscima najbolji primjerak.
2.Kupiti strip s utorima.
3.Naručivati iz striparnica.


Ne,nego karton ispod vezica prije zavezivanja. Jesi uopće vidio ikada kako to vezanje funkcionira? A da ja tebe pitam-koliko je tebi teško shvatiti da je sve ovo samo razmjena mišljenja,a ne neznam kakva kritika bilo koga ili bilo čega? Da opet ponovim da shvatiš-boli me ona stvar tko i kako će pakovati i distribuirati,a tko god to bio-plaćen je za to da bude u redu.. A isto tako me boli ona stvar jel izdavačima svejedno hoće li dobiti za njega 40 kuna i riješiti se primjerka ili će ga desetak puta prebaciti preko ruku i dobiti za njega 10 kuna (ako) na Liberu. Za sve što kupujem samo ja odlučujem dali mi se roba sviđa pa ću je kupiti ili neću...
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 15/02/2019 : 19:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Nekako u startu ne vjerujem da najbolji primjerak s kioska ima desetak utora, ali nebitno.... susretao sam svakakve perfekcioniste pa je takvima rješenje ili da obiđu nekoliko trafika ili da naručuju direktno iz striparnice. Iluzorno je očekivati da strip sa kioska bude savršeno očuvan nakon toliko tramakanja od proizvodnog do prodajnog mjesta.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 15/02/2019 : 20:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se jednog forumaša, da ga ne imenujem sada, kada je u starom SNK pregledao dvadesetak i više primjeraka novog Zagora kako bi izabrao najboljeg. A i najslabiji od njih je bio glancer!

Sjećam se i sebe još kada je izlazila Slobodna Dalmacija i Dylana koji mi je pao sa veće visine i udubio mu se ćošak. Otišao sam do kioska i kupio drugog. Danas me takve stvari više ne smetaju. Ali i srećom rijetko dođem u situaciju da moram kupiti strip kod prodavačice na kiosku, gdje moram moliti za drugi bolji neoštećen primjerak.

A ovo sa pakiranjem je žalosno. U kakvom stanju stripovi izlaze iz tiskare može se vidjeti u striparnici, kada su svi identični. Ali nemarnost prilikom pakiranja i nekoliko transporta naprave svoje. Za njih je strip kao dnevne novine ili neki tjednik, znači leti po zraku više puta dok ne dođe na prodajno mjesto. Teško će se tu što promijeniti.
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000