forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 10 tragova uveza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 23:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Ali ne pakira izdavac stripove vec distributer pa onda lijepo izvolite slati primebjedbe Tisku.


Upravo poslao, hajde i ti za zajednički cilj.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/02/2019 : 23:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
de stavi njihov mail, živ bio

loading...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/02/2019 : 23:37:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

de stavi njihov mail, živ bio


Evo naslovne.
Skroz dolje desno su mail i telefon...
A skroz dolje lijevo se može kontaktirati preko njihovom obrasca.

http://www.tisak.hr/hr-HR/Naslovna.html

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 14/02/2019 23:39:05
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 14/02/2019 : 23:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zlatko900

Bila je već više puta tema o novim,oštećenim stripovima zbog vezica i svega ostaloga što ide uz to,mnogi su se bunili,ali i dalje se ništa ne poduzima po tom pitanju. Valjda se računa na to da će i takvi otići na Liberu. Platiš novo-onda i očekuješ novo. To je kao da kupiš cipele kojima se odljepljuje đon...


O majko mila isukrstova, gospe sinjska...
Dobro. Ajde, zamislimo na trenutak da si ti izdavač. Što bi ti po tom pitanju poduzeo?

Jesi vidio kada kako se pakuju stvari i sve ostalo koje se veže vezicama. Stavi se KARTONA ispod vezica,pa kad ih onaj stroj stisne da poveže-nema šanse da ostanu utori. Kartona kojega svuda ima na bacanje. I nisam od onih koji pate za glancerima,nego samo očekujem da je nešto što kupujem kao novo,po punoj cijeni-neoštećeno...


Da, kartona baš ima svugdje. Ja sam prošle godine potrošio 60.000 kuna na kartonske kutije...

Ali nebitno, da se vratimo na stvar. Dakle, izdavač da tiskari nalog da tiska toliko i toliko primjeraka nekog stripa i dostavi ih tog i tog dana distributeru. Distributer dobije te stripove u savršenom stanju na nekoliko paleta iz tiskare. Distributer zatim te stripove distribuira prema svojim kriterijima i pravilima na prodajna mjesta u svojoj mreži. Izdavač nema nikakvog utjecaja na to kako će, u koliko primjeraka i na koje kioske distributer poslati stripove. Ukoliko izdavač nije zadovoljan radom distributera, uvijek može preći kod drugog distributera. Osim u slučaju kad drugog nema.

Dakle, što bi ti po tom pitanju poduzeo?

Trouble will find me
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6603 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/02/2019 : 23:42:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

de stavi njihov mail, živ bio


Evo naslovne, dolje je mail i telefon...

http://www.tisak.hr/hr-HR/Naslovna.html



Hvala, ide im ujutro mail sigurno, definitivno se ne treba pomiriti i biti nekog mišljenja "a tako je to, neće se ništa promijeniti". Ispalit ćemo po koji metak pa što bude

loading...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/02/2019 : 23:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by zlatko900

Bila je već više puta tema o novim,oštećenim stripovima zbog vezica i svega ostaloga što ide uz to,mnogi su se bunili,ali i dalje se ništa ne poduzima po tom pitanju. Valjda se računa na to da će i takvi otići na Liberu. Platiš novo-onda i očekuješ novo. To je kao da kupiš cipele kojima se odljepljuje đon...


O majko mila isukrstova, gospe sinjska...
Dobro. Ajde, zamislimo na trenutak da si ti izdavač. Što bi ti po tom pitanju poduzeo?

Jesi vidio kada kako se pakuju stvari i sve ostalo koje se veže vezicama. Stavi se KARTONA ispod vezica,pa kad ih onaj stroj stisne da poveže-nema šanse da ostanu utori. Kartona kojega svuda ima na bacanje. I nisam od onih koji pate za glancerima,nego samo očekujem da je nešto što kupujem kao novo,po punoj cijeni-neoštećeno...


Da, kartona baš ima svugdje. Ja sam prošle godine potrošio 60.000 kuna na kartonske kutije...

Ali nebitno, da se vratimo na stvar. Dakle, izdavač da tiskari nalog da tiska toliko i toliko primjeraka nekog stripa i dostavi ih tog i tog dana distributeru. Distributer dobije te stripove u savršenom stanju na nekoliko paleta iz tiskare. Distributer zatim te stripove distribuira prema svojim kriterijima i pravilima na prodajna mjesta u svojoj mreži. Izdavač nema nikakvog utjecaja na to kako će, koliko i gdje distributer poslati cijelu nakladu. Ukoliko izdavač nije zadovoljan radom distributera, uvijek može preći kod drugog distributera. Osim u slučaju kad drugog nema.

Dakle, što bi ti po tom pitanju poduzeo?


Firma mi je održavala software u firmi "Slobodna Dalmacija trgovina" koja se bavila distribucijon na trafike Slodne Dalmacije i ima san prilike iz prve ruke vidit kako ovo funkcionira.
Na dnevnoj bazi stižu destine paleta od dobavljača. Paleta sa Kenon, paleta šamponima, paleta sa kanticama i lopaticama za more, paleta sa Ledo lignjama, paleta sa seton lonaca koju su taj tjedan na akciji, paleta sa prezervativima i tako u nedogled.
I onda jednostavno razvale sve te uredno posložene palete i krenu slagat paletu za Vrgorac, Hvar, Vodice, Tučepe, Trilj, Ploče, Knin i na svaku uvale sve od liganja priko prezervativa do Kena. Svaka od tih paleta na kraju bude čista konceptualna umjetnost.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 14/02/2019 23:52:17
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/02/2019 : 23:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Vrijeme je da netko od izdavača kojima zarada ovisi o njihovom izdrkavanju na stripovima pritisne Tisak... Jebe se meni, ne dam punu cijenu za kupus i gotovo...
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10121 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 15/02/2019 : 00:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

Vrijeme je da netko od izdavača kojima zarada ovisi o njihovom izdrkavanju na stripovima pritisne Tisak... Jebe se meni, ne dam punu cijenu za kupus i gotovo...


Problem je ako pritisnu oni tebe.
Ako želiš strip na trafici Tisak je jedina opcija tako da nisi baš u poziciji da previše talasaš.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 00:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Obi-wan

Supruga je pregledala sve primjerke u 3 kioska i taj je bio najbolji.


E,al ovo mi je najjače!!
Čak i jedan od moćnijih komentara koji sam uopšte video,što ovde,što na dw forumu!!


ha,ha,ha...obi kraljino
ladno šalješ ženu da ti obilazi kioske u potrazi za savršenim primerkom stripa.
i još jednom


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18404 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 15/02/2019 : 05:50:47  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Ja se tu pitam i nesto drugo..
Imaju ti distributeri savjest i odkud garancija da ne stavljaju stripove u zep..odnosno..imaju ciste ruke a ne da kad pakira jdan6an paket Parkera spakira za kuci pa prodaju..da si malo poprave placu
.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!

Edited by - teller on 15/02/2019 05:51:07
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/02/2019 : 06:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A valjda Berni zna brojiti:)

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

930 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 15/02/2019 : 08:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message  Reply with Quote
Marko-netreba kupovati kutije zbog kartona koji se stavlja ispod vezica. Otpadnog kartona ima svuda,pogotovo kod Tiska,ako oni pakiraju. Nisam mislio da se pakira komplet u kutiju,nego se samo komadi kartona (otpadnog) stave ispod vezica. A to je čas posla prilikom pakiranja. A što se tiče primjedbi Tisku-to ste već davno trebali napraviti,vi kao izdavači,jer svakome normalnome se može objasniti koliko se novaca gubi samo zbog tog propusta,pa tako i njima. Nesvrstani- razumijem o čemu pričaš,ali ovdje se raspravlja o pakiranju stripova,koji su daleko osjetljiviji za ovakvu vrstu pakiranja i distribuciju od ovih ostalih artikala koje si naveo...
Go to Top of Page

Kerempir
Senior Member

1588 Posts

Member since 09/10/2018

Posted - 15/02/2019 : 08:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kerempir a Private Message  Reply with Quote
Kakva tema.. Ajde da se radi o težem oštećenu, ali meni je kiosk strip nešto s čime ću otići u neku čekaonicu, na plažu, na zahod..

Btw, ne znam gdje vi to idete, ali uredno kupujem na kiosku i nisam primijetio nikakva oštećenja, ali nije da sam ih proučavao pod povećalom.

Edited by - Kerempir on 15/02/2019 08:34:11
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2019 : 08:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Marko-netreba kupovati kutije zbog kartona koji se stavlja ispod vezica. Otpadnog kartona ima svuda,pogotovo kod Tiska,ako oni pakiraju. Nisam mislio da se pakira komplet u kutiju,nego se samo komadi kartona (otpadnog) stave ispod vezica. A to je čas posla prilikom pakiranja. A što se tiče primjedbi Tisku-to ste već davno trebali napraviti,vi kao izdavači,jer svakome normalnome se može objasniti koliko se novaca gubi samo zbog tog propusta,pa tako i njima. Nesvrstani- razumijem o čemu pričaš,ali ovdje se raspravlja o pakiranju stripova,koji su daleko osjetljiviji za ovakvu vrstu pakiranja i distribuciju od ovih ostalih artikala koje si naveo...


Nevjerojatno. Kao da pričam s malim djetetom.

Trouble will find me
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/02/2019 : 08:54:45  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatko900

Marko-netreba kupovati kutije zbog kartona koji se stavlja ispod vezica. Otpadnog kartona ima svuda,pogotovo kod Tiska,ako oni pakiraju. Nisam mislio da se pakira komplet u kutiju,nego se samo komadi kartona (otpadnog) stave ispod vezica. A to je čas posla prilikom pakiranja. A što se tiče primjedbi Tisku-to ste već davno trebali napraviti,vi kao izdavači,jer svakome normalnome se može objasniti koliko se novaca gubi samo zbog tog propusta,pa tako i njima. Nesvrstani- razumijem o čemu pričaš,ali ovdje se raspravlja o pakiranju stripova,koji su daleko osjetljiviji za ovakvu vrstu pakiranja i distribuciju od ovih ostalih artikala koje si naveo...

dakako,u današnje vrime kad jedva moš nać dostavljače i vozače u hr, koji su krcati posla da on daju još i da se s tim zajebaju.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16872 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 15/02/2019 : 08:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by velka031

Vrijeme je da netko od izdavača kojima zarada ovisi o njihovom izdrkavanju na stripovima pritisne Tisak... Jebe se meni, ne dam punu cijenu za kupus i gotovo...


Problem je ako pritisnu oni tebe.
Ako želiš strip na trafici Tisak je jedina opcija tako da nisi baš u poziciji da previše talasaš.



Najprije, Tisak nije jedina opcija, srećom postoji i striparnica u koju mogu i osobno doći što mi čini veliko zadovoljstvo.
Neoštećen strip uglavnom nađem i na kiosku, srećom da imam veliki izbor prodajnih mjesta, tako da se nađe.
A da ponekad moram proći cijeli grad da nađem pristojan strip, moram. I da me to živcira, naravno.
Ako strip izdavačima ne smeta manja zarada koju zbog ovakvog odnosa distribucije sigurno imaju, tko sam ja da im sudim.
Možda mi je samo mrvicu žao što bi im ta dodatna zarada omogućila izdavanje i nekih drugih izdanja, na zadovoljstvo svih.
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/02/2019 : 09:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Jedno jutro slušao sam Springsteena i pio gemište pa popodne krenuo kući. Usput sam zastao da kupim Parkera. U sjećanju mi je ostalo da sam pregledao strip i ugledao pokoji utor, ali mene to previše ne smeta. Onda sam popio još koju pivu i čitao (Šerbedžiju?) dok nisam shvatio da ja više ne uspijevam pratiti pročitano i zaspao. Kad sam se probudio krenuo sam staviti Parkera na policu. Ali me začudilo kako na njemu nije bilo utora koji su meni ostali u sjećanju. Tek neka jedva primjetna oštećenja.
Ne mogu si nikako ovo razjasniti.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 15/02/2019 : 09:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by NESVRSTANI

quote:
Originally posted by velka031

Vrijeme je da netko od izdavača kojima zarada ovisi o njihovom izdrkavanju na stripovima pritisne Tisak... Jebe se meni, ne dam punu cijenu za kupus i gotovo...


Problem je ako pritisnu oni tebe.
Ako želiš strip na trafici Tisak je jedina opcija tako da nisi baš u poziciji da previše talasaš.



Najprije, Tisak nije jedina opcija, srećom postoji i striparnica u koju mogu i osobno doći što mi čini veliko zadovoljstvo.
Neoštećen strip uglavnom nađem i na kiosku, srećom da imam veliki izbor prodajnih mjesta, tako da se nađe.
A da ponekad moram proći cijeli grad da nađem pristojan strip, moram. I da me to živcira, naravno.
Ako strip izdavačima ne smeta manja zarada koju zbog ovakvog odnosa distribucije sigurno imaju, tko sam ja da im sudim.
Možda mi je samo mrvicu žao što bi im ta dodatna zarada omogućila izdavanje i nekih drugih izdanja, na zadovoljstvo svih.


Ovo već postaje tragikomično.

Trouble will find me
Go to Top of Page

njofra32
Average Member

743 Posts

Member since 28/02/2017

Posted - 15/02/2019 : 09:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send njofra32 a Private Message  Reply with Quote
Stvarno moraš bit picajzla da ti utorčići smetaju.
Najbolje riješenje za sve je kupovat u striparnici. Ako uzimaš više junaka, kupuješ jednom mjesečno ili kad se nakupi 15-20 komada. Tada ti se poštarina isplati na količinu stripova, a vjerujem da ćes u svakoj striparnici na količinu dobiti i popust. Tako si pomogao sebi jer si dobio glancera, potpomogao si rad striparnice i na kraju rad izdavača. Kad bi svi kupovali u striparnicama bilo bi sjajno za sve. Tisak sigurno nebi bio na gubitku velikom. A i tete koje rade u tiosku bi odahnule jer vjerujem da su oduševljene kad im picajzla dođe na pult pa de ovaj strip pa de onaj drugi ovaj nevalja, ovaj je listan ovaj ima utore ovaj ovo ovaj ono dok također bar petero ljudi u stoji redu iza tebe i misle se jesi normalan.
Go to Top of Page

Mozen
New Member



Croatia
142 Posts

Member since 28/02/2009

Posted - 15/02/2019 : 10:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mozen a Private Message  Reply with Quote
Prodajem Trag kredom. K'o nov, bez ijednog utorčića, s možda pokojom srijedom i pokojim tragom krede, međutim nevezan od strane distributera i nediran od teta na kiosku. Šaljem Tiskom. Ponude u dropbox, beatbox ili recycle bin. Hvala.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 15/02/2019 : 10:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja mislim kako je najbolje da u duhu nadrealista organiziramo javne akcije za privatnike...
najbolje je da mi stripadžije volonterski stripove pakujemo u pijačni karton i najlon te ga distribuiramo svojim kolima do kiosaka diljem lijepe naše :D kako bi ihstripadžije koji su taj tjedan slobodni od obvezatnog volontiranja mogli kupiti

koji su to vizionari bili ej :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2019 : 11:01:32  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Jedno jutro slušao sam Springsteena i pio gemište pa popodne krenuo kući. Usput sam zastao da kupim Parkera. U sjećanju mi je ostalo da sam pregledao strip i ugledao pokoji utor, ali mene to previše ne smeta. Onda sam popio još koju pivu i čitao (Šerbedžiju?) dok nisam shvatio da ja više ne uspijevam pratiti pročitano i zaspao. Kad sam se probudio krenuo sam staviti Parkera na policu. Ali me začudilo kako na njemu nije bilo utora koji su meni ostali u sjećanju. Tek neka jedva primjetna oštećenja.
Ne mogu si nikako ovo razjasniti.



A brale teksta. Boss i gemisti. Piva i Parker. Serbedzija...

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/02/2019 : 11:20:32  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Ne, ne, Parker je bio samo u pratnji, u torbi završio. Znači piva, tj. Grička vještica i Šerbedžija. Bossovi gemišti. Volim raznolikost. Još ne znam što ću smućkati za Parkera. Možda Parkerova medica! Mada vikendom je najbolji Baretov bezumni koktel. Osim toga ne pijem puno.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain
Go to Top of Page

bonjovi4ever
stripovi.com suradnik



Croatia
1300 Posts

Member since 09/10/2007

Posted - 15/02/2019 : 11:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send bonjovi4ever a Private Message  Reply with Quote
Tj. Šerbedžijina vještica, Bossova kapljica i Parkerov....
Eto, primam prijedloge za potonjeg. Što bezumnije i nevjerojatnije zvuči, to ću više uvažavati vaše mišljenje.
Inače, vidio sam u više navrata i etikete s utorima.

“Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.” - Mark Twain

Edited by - bonjovi4ever on 15/02/2019 11:30:01
Go to Top of Page

ivanl
Advanced Member



Croatia
15685 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 15/02/2019 : 11:53:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ivanl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bonjovi4ever

Tj. Šerbedžijina vještica, Bossova kapljica i Parkerov....
Eto, primam prijedloge za potonjeg. Što bezumnije i nevjerojatnije zvuči, to ću više uvažavati vaše mišljenje.
Inače, vidio sam u više navrata i etikete s utorima.


Parkerov anestezioloski moment, ili Parkerov utor na mozgu. Parkeroalkoumobolnica!

Los cukar na fritulama!
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000