forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 127 - Dani što nestaju
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

domegus
Starting Member

7 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 31/12/2019 :  21:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send domegus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by don_draper

Riječ je o remekdjelu, vrlo jednostavno, strip koji se treba pročitati i koji je definitivni kandidat za izdanje godine.
Izrazito volim stripove poput ovih koji se ne boje suočiti s pomalo kompleksnijim temama, koji s jakim scenarijem diže cijelu umjetnost na jednu višu razinu. Ovakva tematika bi sasvim napeto i sjajno funkcionirala i u obliku romana, filma ili TV serije, ali Le Boucher se sjajno uhvatio ukoštac s tim u obliku stripa koji se ne ispušta.
Ono što mi se svidjelo što je sve uravnoteženo, napetost je konstantna, nema prevelikih skokova u tempu, jednostavno ovaj strip "vozi" svojim ritmom uz puno scenarističkih odluka koje maksimalno podržavam.
Rijetko kad se susretnem sa stripom koji doslovce do zadnje stranice ima nešto za reći, događaja ima napretek, ali emocionalno ovaj strip neću reći uništava, ali teško da nekome može biti svejedno čitajući ovo, baš natjera na razmišljanje i to je još jedna jako bitna snaga ovog djela.
Što se tiče crteža bilo je dosta prigovora, ali meni nije toliko smetao, dosta minimalistički i jednostavan, lijepih boja uz taj moderni "štih".
U svakom slučaju zapanjujuće dobar strip, možda da sam scenarist bih ga drugačije razrješio, ali i ovako je to čistih 5/5

Apsolutno se slažem.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik

Western Samoa
5636 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/04/2020 :  16:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
Što reći o stripu koji uopće nije spektakularan, nema akcijskih scena, nije moj omiljeni SF žanr, nema nekih dubokih citata i mudrih rečenica, likovi nisu toliko višeslojni, nema zgodnih žena, crtež ništa posebno iako podnošljiv...

A ipak dajem mu ocjenu:

9.7/10

Zašto? Zato što je strip koji se čita u dahu, zato što je scenarističko remek-djelo, zato što nas tjera na razmišljanje, zato što je prepun skrivenih metafora o ljudskom životu, zato što čovjeka toliko na kraju emotivno dira da ostane neko vrijeme zamišljen.

Strip koji mora biti dio svačije nabavio kolekcije. I ja sam ga nabavio potaknut komentarima na ovom topicu. I jedina Kolorka koju sam u šutu pročitao, a to vrlo rijetko radim.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member

Slovenia
31263 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/04/2020 :  17:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hm, ma bio mi je ok, ali kad se vec toooliko pisalo o njemu na kraju sam mozda ipak ostao rahlo razocaran. Nije mi ona masthevusa... :/

I pojasnjenje "dana koji nestaju", to jest dvoje licnosti, mi nije bilo nekako prihvatajuce.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik

Serbia
2866 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/04/2020 :  17:08:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

Strip koji mora biti dio svačije nabavio kolekcije. I ja sam ga nabavio potaknut komentarima na ovom topicu. I jedina Kolorka koju sam u šutu pročitao, a to vrlo rijetko radim.

Ništa Nathan?

https://www.facebook.com/s3prelistavanje
https://www.instagram.com/s3prelistavanje
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik

Western Samoa
5636 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 10/04/2020 :  19:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gil-galad

quote:

Ništa Nathan?

Nemoj da te počnem podsjećati na neke PM-ove.
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik

Serbia
2866 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 10/04/2020 :  20:03:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Biće!

https://www.facebook.com/s3prelistavanje
https://www.instagram.com/s3prelistavanje
Go to Top of Page

anto
Advanced Member

Serbia
14965 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 11/04/2020 :  13:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:

Što reći o stripu koji uopće nije spektakularan, nema akcijskih scena, nije moj omiljeni SF žanr, nema nekih dubokih citata i mudrih rečenica, likovi nisu toliko višeslojni, nema zgodnih žena, crtež ništa posebno iako podnošljiv...

A ipak dajem mu ocjenu:

9.7/10

Zašto? Zato što je strip koji se čita u dahu, zato što je scenarističko remek-djelo, zato što nas tjera na razmišljanje, zato što je prepun skrivenih metafora o ljudskom životu, zato što čovjeka toliko na kraju emotivno dira da ostane neko vrijeme zamišljen.

prava je milina čitati Džerijeve postove - ovo što se bacio na fibru i komentariše je, jedna od najboljih stvari na forumu u zadnjih nekoliko meseci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 11/04/2020 13:52:12
Go to Top of Page

GGG
Senior Member

Slovenia
1689 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 17/04/2020 :  14:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message  Reply with Quote
Meni lično baš nije bio nešto, ali se ga isplati pročitati. U prvom redu ga vuče priča, odnosno scenarij,(suvremeniji spin SF klasike Flowers for Algernon), dok crtež djeluje prilično sterilno i statički. Dosta težak strip za nekakvu objektivnu ocjenu, zavisi kako kome sjedne. Za mene 6,5/10
Go to Top of Page

stripadzija
New Member

Slovenia
204 Posts

Member since 03/03/2009

Posted - 13/05/2020 :  23:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send stripadzija a Private Message  Reply with Quote
Upravo sam završio čitanje. Skoro mi neki strip ovako nije legao. Crtež možda deluje sterilno i statički, ali odlično prati priču i lepo je obojen.

Ono što drži strip je svakako sama priča - zanimljiva ideja odlično razrađena. Kad sam ga uzeo u ruke, nije bilo šanse da prestanem sa čitanjem. Preporuka.
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member

4516 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 14/05/2020 :  07:12:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Ja sam strip ponovno pročitao prije 20-ak dana, dok se još "radilo od kuće", na miru, i sad gledam prvi komentar i kao neke nedoumice što sam imao i nisam si jasan (brže čitao očito) a bome i najvažnije ocjene treba za po jednu podignuti: priča 10, vrhunska ideja, scenarij 9 (politička korektnost, a nekako mi je prebrzo izvedena i, recimo, zadnja trećina stripa). Crtež nije nešto ali, rekli smo, leži priči.

4.75/5

Tko se ne slaže s metodom "leti" iz jednadžbe

Edited by - Dwayne_Looney on 14/05/2020 07:13:14
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000