forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Magic the gathering
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 29/03/2019 : 19:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Jel ima tko slucajno starih karata, da bi ih se htio rijesit ? ( :
Prodat, tradeat, nesh

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/03/2019 : 19:28:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ovaj prodaje 5000 (pet tisuča!) karata za 70 (sedamdeset) eura....

http://www.bolha.com/hobi-zbirateljstvo/zbirateljstvo/zbirateljske-igrace/5000-mtg-magic-the-gathering-kart-razlicnih-edicij-1277035433.html?aclct=1552851099&kw=magic+the+gathering
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/03/2019 : 19:31:07  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
a ovaj prodava jednu (fucking jednu kartu!!!) za 12.000+ usd...a cijena raste iz minute u minutu....baš me zanima koliko če biti na kraju....

https://www.ebay.com/itm/MTG-Magic-Black-Lotus-Flower-Card-8-5/352628608602?hash=item521a4d8e5a%3Ag%3AYCwAAOSwbedcm-Ef&LH_Auction=1&frcectupt=true
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 29/03/2019 : 20:00:49  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Jebiga black lotus vrijedi para ( :, a ovaj drugi oglas je fora :D
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/03/2019 : 22:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
zar ovaj magic the gathering još uvijek postoji!?? Nekad su se igrali turniri i slično, a onda nisam godinama ništa čuo o tome. Zar još uvijek izdavaju nove kartice ili što? Nisam u toku....Znam da je prije par godina bilo puno nekih igara sa kartama (Pokemon, Magic the gathering i još neke druge) postojali su čak neki turniri širom svijeta.

Go to Top of Page

Nikola444
Starting Member

14 Posts

Member since 07/12/2017

Posted - 30/03/2019 : 00:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Nikola444 a Private Message  Reply with Quote
Itekako, u ZG-u se igra svaki petak.

http://www.cartamagica.hr/kategorija/2/1/mtg
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2019 : 00:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
i kakva je razlika između svih ovih karata? Npr Yu-gi-oh, pokemon, magic,...koje su najbolje za početnika? Da se najlakše nauči? Da su najzanimljivije? Da ima najviše turnira,...?

Volio bi više saznati o svemu tome, pa bi možda i ja išao na neki turnir,...
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 30/03/2019 : 06:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Magic je najbolji, daleko, imas sada MTG Arenu za skinut, potpuno besplatna verzija Magica, pa ako ti se da baci oko.... Mene je bas to navuklo da opet pocnem igrati, iako kod nas u Rijeci vise nema ni turnira....
Najveci problem Magica je skupoca dekova, znaci ja sada gledam za spil koji bi htio igrati, trebao bi izvojiti barem tisucu dolara, sto jebemu nije mal dinar
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 30/03/2019 : 09:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

zar ovaj magic the gathering još uvijek postoji!??




Jel još postoji?
Haha, pa jači je nego ikad.
Prošle godine je bila 25. godišnjica igre.
A svake godine izlazi hrpa novih edicija i dodatni proizvodi, raznorazni deckovi i slično.

A stare karte mogu vrijediti iznimno puno, čak i ofucane, samo ih treba znati prepoznati.

Magic mi je najbolja TCG igra, iako ga igram relativno kratko u odnosu na Yugioh i nekad davno Pokemone.

Ali trebate imati ekipu i pare.
Postoje i casual formati, tipa pauper, ako nemate para, al bez ekipe vam to ništa ne vrijedi.
Zato su tu Magic Online i Magic Arena (koja je jednostavnija, ima izrazito mali pool karata, točnije samo neki standard, ali je noob friendly).
No ako se ne želite zaraziti, a nemate niti ekipu za igranje, ostavite se toga i zaboravite.

Edited by - Windwalker on 30/03/2019 09:33:20
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2019 : 10:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
da li može netko na kratko objasniti pravila ili kako se to uopšte igra?

Meni je netko objašnjavao prije par godina ali nije ni on znao baš nešto....koliko se sječam imaš nekoliko različitih boja karata, pa onda nekakve creature, smeta mi što je sve na engleskom pa nisam ni sve razumio što piše na tim kartama,....i onda se nešto broji,....karte su jako lijepe i neke imaju nekakve spelove i to....

Recimo kakav deck moraš sastaviti?

jel to sam sastaviš deck i ideš s njim na turnir ili tamo igraš sa njihovim (novim) deckom?
Koliko karata moraš imati u decku?
Da li su karte kompatibilne među sobom npr ako imaš karte ispred 15 godina, možeš li im dodati i nove karte ili ide to po godinama, serijama,...?

Tko uopšte pobjedi?
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1277 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 30/03/2019 : 11:13:56  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message  Reply with Quote
ja imam karata, koje bih prodao, i koje ne bih prodao...

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/03/2019 : 11:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ako ideš na turnir sa VLASTITIM deckom to je onda lako.....recimo organiziraš neku društvo, gdje pozajmiš najbolje karte od ostalih članova i sa tim kartama sastaviš ubojiti deck sa kojim pobjeđuješ na turnirima.

Npr. zamislimo da su najbolje karte (žuti limun, crni džek, leteča vjeverica, ruža eukaliptusa, bubamara smrti, kobni zrakoplov i čelična neman) i pošto su to jako rijedke i skupe kartice i nitko nema sve te kartice, samo pronađeš ljude koji imaju t ekartice i pozajmiš od svakoga po neku (npr Jurica pozajmi limun, perica džeka, ante bubamaru, ....) ionako su oni dio tog društva. Karte se daju najboljem igraču, on ide na turnir i onda podijeli nagradu sa ostalima, koji su mu pozajmili karte!

Jel bi to išlo???
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 30/03/2019 : 12:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ako ideš na turnir sa VLASTITIM deckom to je onda lako.....recimo organiziraš neku društvo, gdje pozajmiš najbolje karte od ostalih članova i sa tim kartama sastaviš ubojiti deck sa kojim pobjeđuješ na turnirima.

Npr. zamislimo da su najbolje karte (žuti limun, crni džek, leteča vjeverica, ruža eukaliptusa, bubamara smrti, kobni zrakoplov i čelična neman) i pošto su to jako rijedke i skupe kartice i nitko nema sve te kartice, samo pronađeš ljude koji imaju t ekartice i pozajmiš od svakoga po neku (npr Jurica pozajmi limun, perica džeka, ante bubamaru, ....) ionako su oni dio tog društva. Karte se daju najboljem igraču, on ide na turnir i onda podijeli nagradu sa ostalima, koji su mu pozajmili karte!

Jel bi to išlo???



Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 30/03/2019 : 16:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Dobra ti je ideja euro, mi smo radili slicne stvari kad bi se putovalo na grand prix turnire. Doduse poanta je da ne postoji najjaci dek, u tome je sama car magica. Pravila ti mogu objasniti ali je malo prekomplicirano tu za forum. No inace cilj spilja ti je da ima sto manje karti ( mininum 60 + sideboard od 15 karti ). Posto se partija igra na dvije dobijene, nakon prve partije, smijes ubaciti karte iz sideboarda ). Tipa ako imas spil kojeg jebe crvena boja, u sideboard stavit nekoliko karata koje su protiv crvene boje, te nakon sto popusis partiju broj 1, u partiji 2 imas vise odgovora na protivnicki spil.

Po meni najveca prednost magica je bas ta razlicitost u sastavljanju spilova, cak i kad igrate iste spilove, uvijek je nekakva razlika prisutna, makar u par karti, al uvijek je neki vrag drukciji. U heartstoneu, koji je mtgu najveca konkurencija, takvih stvari nema. Prakticki znas protivnikov spil u kartu
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 31/03/2019 : 11:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
jednom sam se motao oko jedne Kineskinje
i tako se malo nakupih nekih Yu-Gi-Oh! karata
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 31/03/2019 : 21:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nikola444

Itekako, u ZG-u se igra svaki petak.

http://www.cartamagica.hr/kategorija/2/1/mtg



Svaki petak, srijedu, ponedjeljak, nedjelju, a igra se i u Crnom Mačku svaki utorak, četvrtak i subotu....skoro svaki dan je neki Magic negdje

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 31/03/2019 : 21:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Windwalker

quote:
Originally posted by 1Euro

zar ovaj magic the gathering još uvijek postoji!??




Ali trebate imati ekipu i pare.
Postoje i casual formati, tipa pauper, ako nemate para, al bez ekipe vam to ništa ne vrijedi.
Zato su tu Magic Online i Magic Arena (koja je jednostavnija, ima izrazito mali pool karata, točnije samo neki standard, ali je noob friendly).
No ako se ne želite zaraziti, a nemate niti ekipu za igranje, ostavite se toga i zaboravite.



Ili nasljedstvo od starijeg brata/rođaka/prijatelja/nekoga ko je igrao Magic devedesetih

Al može se bez ekipe, pogotovo otkako se pojavila Arena. I dalje ti treba ekipa za Modern, Commander i neke druge, manje popularne formate, al' playtestanje Standarda i Drafta se može lupat na Areni bez greške.

A što se tiče para dovoljno je reć: Naučite djecu da igraju Magic, neće imati para za heroin

Iako, ajde, to vrijedi samo za početnike. Mi s 20 godina Magica u nogama smo se s vremenom opametili. Ako odjebeš koncept turnirske igre i ideju 'moraš skupit sve' moš lipo doma igrat s ekipom iz dana u dan, a da nikad ne bude dosadno. Svi imamo gomile commona/uncommona i junk rareova iz 20 godina magica, na licu mjesta se organizira junk diver i odjednom nastane zabava za celu porodicu. Em se igra s kartama koje nisi vidio 15 godina, em se igra s kartama koje ne bi nikad ušle u "prave deckove"


http://matanovogumno.blogspot.com

Edited by - Mali_Mate on 31/03/2019 21:35:15
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 31/03/2019 : 21:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

da li može netko na kratko objasniti pravila ili kako se to uopšte igra?

Meni je netko objašnjavao prije par godina ali nije ni on znao baš nešto....koliko se sječam imaš nekoliko različitih boja karata, pa onda nekakve creature, smeta mi što je sve na engleskom pa nisam ni sve razumio što piše na tim kartama,....i onda se nešto broji,....karte su jako lijepe i neke imaju nekakve spelove i to....

Recimo kakav deck moraš sastaviti?

3 jel to sam sastaviš deck i ideš s njim na turnir ili tamo igraš sa njihovim (novim) deckom?
2. Koliko karata moraš imati u decku?
1. Da li su karte kompatibilne među sobom npr ako imaš karte ispred 15 godina, možeš li im dodati i nove karte ili ide to po godinama, serijama,...?

Tko uopšte pobjedi?



Hm, ajmo od zadnjega.

Govorimo o turnirskoj, javnoj igri. Ako igraš doma s frendovima nema pravila (osim osnovne mehanike).

1. Imaš nekoliko formata. Svaki format ti ograničava izbor karata. U nekim formatima moš igrat s kartama od prije 15-25 godina, a u nekima samo s kartama starima dvije godine. Dodatno, ako imaš kartu X printantu 1993. i onda bude reprintana 2019. u ovim manjim formatima možeš igrat s kartom iz '93. Karta je identična ako ima isto ime i iste abilityje.

2. minimalno 60, u nekim formatima (tzv. draft gdje kupiš zatvorena pakiranja karata i slažeš špil na licu mjesta od onoga što izvučeš u njima) 40 + format zvan Commander ti je min. 100, a u špilu ne smiješ imat više od jedne kopije iste karte (ne računjaući karte za proizvodnju mane tj. landove)

3. Ovisno. Možeš sastavit sam, neka mjesta nude špilove za iznajmljivanje, a najčešća varijanta je nać na netu popis najpopularnijih/najboljih deckova iz pojedinog formata i onda kupit/skupljat karte za isti te ga mijenjat ovisno o stilu igre i deckovima protivnika s kojima igraš.

Da odgovorim i na ono iz drugog posta, da - posuđivanje karata "najboljem igraču" je bilo pod normalno za veće turnire. Al veći turniri u Magicu ti funkcioniraju malo ko poker. Magic je igra vještine, znanja i sreće. Nema špila ni protivnika koji može konzistentno pobjeđivat na duže staze. Uvijek je riječ o nekom postotku, neki špilovi/protivnici su ispod 50%, a neki iznad 70%. Bilo je špilova koji su protivnika mogli pobijediti u prvom potezu...pod uvjetom da igraš prvi. To su bili ekstremno jaki špilovi, ali je ishod dosta ovisio o faktoru sreće.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/03/2019 : 22:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
ajmo ispočetka za mene i za one koji još nikada nisu igrali Magic the gathering i razmišljaju o tome, da počnu igrati to:

-gdje se mogu kupiti karte? Koliko karata se dobiva u jednoj kesici i da li možeš u tim običnim kesicama koje kupiš ne znam u kiosku ili na Pošti dobiti neku zanimljivu kartu (jaku kartu npr ili rijedku kartu,....)?

-ok, sada smo več kupili karte i šta sad? Kako se to uopšte igra? Recimo ja sastavim taj neki deck od 60-100 karata moj susjed isto tako i mi sada sjedimo jedan nasprut drugoga i pokazivamo jedni drugome kartu po kartu i onda ih uzimamo, preuzimamo, bacamo, stavljamo u talon,..šta?


Koje igre još postoje i da su slične magicu? A da su manje komplicirane, novije, modernije, isto tako turnirske? Jer glupo mi je početi nešto i igrati sa nekim tko to igra več 10-25 godina a ja početnik.... Zato tražim sličnu igru ali da je novija odnosno da ne treba baš 10+ godina iskustva, mislim da smo ravnopravniji,....neku igru koja tek počinje a koja može imati budučnost, pa da se isplati ulagati novac, energiju, živce, znanje,...u to
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/03/2019 : 23:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
jel netko igrao Dragon Ball?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 31/03/2019 : 23:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
https://www.thetoptens.com/top-trading-card-games/

nisam znao da postoji toliko trading card games....
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 31/03/2019 : 23:50:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

ajmo ispočetka za mene i za one koji još nikada nisu igrali Magic the gathering i razmišljaju o tome, da počnu igrati to:

-gdje se mogu kupiti karte? Koliko karata se dobiva u jednoj kesici i da li možeš u tim običnim kesicama koje kupiš ne znam u kiosku ili na Pošti dobiti neku zanimljivu kartu (jaku kartu npr ili rijedku kartu,....)?



online i u dućanima a la carta magica http://www.cartamagica.hr/ . Nekad je toga bilo i po knjižarama i u "kioscima", al više nema. U jednoj kesici ti je 15 karata. Možeš. Rijetke karte = skupe karte, ovisno sad o nizu faktora, znaju ići i po 20+ dolara po komadu (ove novije, starije znaju biti daleko skuplje, al njih više ne možeš kupiti u kesicama).

E sad, kupovanje Magic karata kesicu po kesicu ti je najskuplja moguća varijanta. Kesice su više ko neka, štajaznam, nagrada. Njihova privlačnost je privlačnost lutrije, onih kartica što izgrebeš kovanicom pa potencijalno dobiješ 10 000 kuna i sl.

Karte ti se dijele po rijetkosti. U svakoj kesici ti je jedna, maks dvije rijetke (rare/mythic), tri manje rijetke (uncommon), a ostale su obične, svakodnevne i te svi nakon nekoga vremena imaju (common).

Većina turnirskih špilova ti se sastoji od rareova i mythic rareova. Špil ima, rekli smo, 60 karata. Prosječna distribucija ti je 40 rareova i 20 landova (landovi su osnovna karta koja, ako su osnovni, košta praktički ništa). U prosječnom špilu, dakle, ima 40 ili više rareova.

Ako bi otvarao kesice, pod uvjetom da u svakoj dobiješ točno ono što trebaš, trebalo bi ti minimalno 40 kesica. Svaka je cca 5 dolara. Tom logikom bi te prosječni deck izašao najmanje 200 dolara, u praksi daleko više.

Zbog toga je, je li, daleko jeftinija varijanta u kojoj kupuješ točno one karte koje ti trebaju. Na stranicama poput https://www.cardmarket.com/en/Magic Recimo, ovaj zadnji špil koji igram me koštao cca 60 dolara.

Ako ti (ili itko drugi) misli počinjat s Magicom, kupovina kesica nije najbolji put.

quote:

-ok, sada smo več kupili karte i šta sad? Kako se to uopšte igra? Recimo ja sastavim taj neki deck od 60-100 karata moj susjed isto tako i mi sada sjedimo jedan nasprut drugoga i pokazivamo jedni drugome kartu po kartu i onda ih uzimamo, preuzimamo, bacamo, stavljamo u talon,..šta?



Imaš nekih set osnovnih pravila (detaljna pravila i pojašnjenja istih imaju, čini mi se, 700 stranica), ne da mi ga se sad raspisivat . Jedno od osnovnih pravila ti je - ako je ono što je napisano na karti u direktnoj kontradikciji s pravilima, karta je u pravu.

Igra se na poteze. Prvo jedan, onda drugi. Tvoj se krug dijeli u neke faze. U tim fazama možeš raditi određene stvari (odigrat kartu ili više njih, napast protivnika, ovo, ono). Kad ti završiš, drugoga je red. Svaki od vas ima 20 života. Gubiš igru ako ti život padne na nulu, ako moraš povuć kartu iz špila, a ne možeš (u špilu više nema karata) i ako neka karta kaže da gubiš igru. Karte dolaze u pet boja. Crvena, plava, zelena, bijela, crna. Svaka boja odgovara, ajmo reć stilu igre. Crvena je agresivna, plava manipulativna, bijela defenzivna, zelena ima velike tipove koji lupaju protivnika za puno života, a crna, hm, funkcionira na principu žrtvovanja. Žrtvuješ dio svojih resursa (života, karata) da bi postigao nešto. Od kombinacije boja slažeš špilove. Da bi odigrao kartu, moraš je platiti. Kartu plaćaš 'manom'. Landovi proizvode manu. Svaka karta košta x. Da bi je odigrao, na stolu moraš imati x landova. Ostalo ti se svodi na upravljanje resursima i odluke ko, što i kad.


quote:

Koje igre još postoje i da su slične magicu? A da su manje komplicirane, novije, modernije, isto tako turnirske? Jer glupo mi je početi nešto i igrati sa nekim tko to igra več 10-25 godina a ja početnik.... Zato tražim sličnu igru ali da je novija odnosno da ne treba baš 10+ godina iskustva, mislim da smo ravnopravniji,....neku igru koja tek počinje a koja može imati budučnost, pa da se isplati ulagati novac, energiju, živce, znanje,...u to



Ima ih mali milijun. Jedini ti je problem što nema baš igračke zajednice za sve njih. Pokemon i YuGiOh su nešto mlađi od Magica, imaju sličnu ekonomiju na sebi izgrađenu, al i isti problem. Iskusniji likovi će uvijek bit iskusniji likovi, relativno veliko vrijeme učenja i izvjestan nemali broj novaca koji će inicijalno bit ulupan u to prije nego što postane "jeftinije".

Relativno nova igra ti je KeyForge. Nisam još igrao i čuo sam oprečna mišljenja o njoj, također ne znam koliko ima aktivnih igrača. Al je princip drugačiji nego u Magicu. U KeyForgeu platiš fiksnu cijenu za neki deck (10 - 15 dolara) i spreman si, možeš ić na turnire. Svi igrači imaju različite deckove jer je igra tako dizajnirana. Ne možeš kuipit pojedinačne karte, a proizvođač prodaje samo gotove špilove.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Sawaar
New Member



Croatia
139 Posts

Member since 20/10/2003

Posted - 01/04/2019 : 00:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Sawaar a Private Message  Reply with Quote
untap-upkeep-draw

blah, koliko sam vremena potrošio na to. Bio sam na svakom prerelease turniru, kupovao karte u Austriji dok ih još i nije bilo tu... Ali na kraju nisam imao više s kime igrati pa sam napustio sve skupa (uvijek samo casual partije, turniri me nisu nikad zanimali, išao sam na prereleasove samo radi novih karti).

Imaš tu kratki opis igre u obliku yt filmova https://magic.wizards.com/en/new-to-magic

Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/04/2019 : 14:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se izgleda opet navukao... nisam bas sretan sad....
Cestitke malom mati ( :
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/04/2019 : 14:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Sad se evo dvoumimo putovat u Zagreb na prerelease nove edicije, ili u isto vrijeme u Pazin, na Istrakon na nekakav draft ( :
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8374 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 11/01/2020 : 15:20:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Dal neko zna gdje se može dobit certifikat o očuvanosti starih MTG karata?

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000