forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Mitologije
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2019 : 09:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

Otegnulo se kod mene čitanje Grčke mitologije ali zato su se duplo popravile priče. Trenutno sam na Troji.

Jesi li čita Gilgameša?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2019 : 13:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by paro

Sama knjiga nije, ali naslov itekako



Kad ćeš se ukazat u St?



Ne tako brzo.
Budući da sam ove godine promijenio branšu, držim se Zagreba...dosta vucaranja po državi.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2019 : 14:05:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
znači ništa više iskapanja,Tuđmankamovove grobnice itd?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2019 : 15:29:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

znači ništa više iskapanja,Tuđmankamovove grobnice itd?



Nema više prženja na oranicama.
Nastavit ću pisat znanstvene članke, ali to onako, pro bono, za svoj gušt.
Sad gledam u koju državu da pobjegnem prije dolaska nove recesije.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2019 : 17:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
znači misliš uvatit crtu a. Nije ti to uopće loša ideja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2019 : 21:51:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

znači misliš uvatit crtu a. Nije ti to uopće loša ideja.



Je, suzio izbor na Skandinaviju.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2019 : 22:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Šta gori? Norge ili Sweden?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2019 : 22:10:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/07/2019 : 22:29:05  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.



Zbog ovog mog posta o religiji na Islandu?
A jezik ? Jesi kad bija tamo?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 21/07/2019 : 23:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.



Zbog ovog mog posta o religiji na Islandu?
A jezik ? Jesi kad bija tamo?



Nije jezik problem. Više ljudi govori engleski nego islansky. Frend mi je gore zadnjih dvije godine. Kaže da su mu najveći problem mjeseci dana i mjeseci mraka.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 31/07/2019 : 11:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Da pitam i na ovom topiku:

Da ne kopam po topiku, molim forumase ovdje da mi preporucite dobru i opseznu knjigu o mitovima i legendama sjevernoamerickih Indijanca. Idealno bi bilo da su mitovi i legende skupljeni i prepricani na jednom mjestu, ali i da knjiga ponudi nekakvu antropolosko-folklornu pozadinu.

Ono sto mi je do sada zapelo za oko, ako ste citali pa da kazete vise:

Oswalt: This Land Was Theirs: A Study of Native North Americans
Erdoes: American Indian Myths and Legends (The Pantheon Fairy Tale and Folklore Library)
Zimmerman: The Sacred Wisdom of the Native Americans

Hvala!
Go to Top of Page

Juuuurgen
Starting Member



16 Posts

Member since 25/07/2019

Posted - 31/07/2019 : 12:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Juuuurgen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

Da pitam i na ovom topiku:

Da ne kopam po topiku, molim forumase ovdje da mi preporucite dobru i opseznu knjigu o mitovima i legendama sjevernoamerickih Indijanca. Idealno bi bilo da su mitovi i legende skupljeni i prepricani na jednom mjestu, ali i da knjiga ponudi nekakvu antropolosko-folklornu pozadinu.

Ono sto mi je do sada zapelo za oko, ako ste citali pa da kazete vise:

Oswalt: This Land Was Theirs: A Study of Native North Americans
Erdoes: American Indian Myths and Legends (The Pantheon Fairy Tale and Folklore Library)
Zimmerman: The Sacred Wisdom of the Native Americans

Hvala!



david m. jones, brian l. molyneaux
MITOLOGIJE AMERIKA

“Almost nobody dances sober, unless they happen to be insane.”
H.P. Lovecraft
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/07/2019 : 21:19:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Da,to ima čak i na hr.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/07/2019 : 21:20:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Tonka24

Otegnulo se kod mene čitanje Grčke mitologije ali zato su se duplo popravile priče. Trenutno sam na Troji.

Jesi li čita Gilgameša?


Nisam. Evo sredio prvi do 430 stranica sada drugi 400 stranica, mislim na ove najljepše priče klasične starine.
Dobro je za sada. Čudi me velika razlika Troje u odnosu na ekranizaciju.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 31/07/2019 : 21:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.


Dugo sam planirao na Island živjeti, zbog prirode, možda i odem ništa još nije nemoguće.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/08/2019 : 12:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24
Čudi me velika razlika Troje u odnosu na ekranizaciju.



Ma nema te šta čudit, kad Ilijadu moraš ukomponirat u Holywood.
Meni je najbolji dio u filmu kad Brad Pitt dolazi pred zidine i zaziva Hektora...i sama borba između njih dvojice naravno.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/08/2019 : 12:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by lwood

Šta gori? Norge ili Sweden?



Zasad je Island u vodstvu.


Dugo sam planirao na Island živjeti, zbog prirode, možda i odem ništa još nije nemoguće.



Ma nije samo priroda, društvo je uređeno,tuđi rad poštuju i isto tako naplate,socijalno zbrinu obitelji s djecom...uglavnom puno bolji uvjeti nego u lijepoj našoj.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/08/2019 : 12:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Troja Director's cut je sasvim OK filmić. Svi glavni elementi priče su tu. Fale uplitanja bogova, ali meni to ne smeta. Djeluje koliko toliko autentično bez bogova.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/08/2019 : 12:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by nagor

Troja Director's cut je sasvim OK filmić. Svi glavni elementi priče su tu. Fale uplitanja bogova, ali meni to ne smeta. Djeluje koliko toliko autentično bez bogova.



Pa ne znam baš, valjda ovisi iz kojeg kuta gledaš. Meni kojeg su na faksu šopali Ilijadom (makar mi je sve to bilo dosadno), taj film ne predstavlja ništa više nego preplaćeni treš.
A sjećam se da su se tada i neki studenti filologije zgražavali nad filmom...a oni valjda znaju bolje od mene..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46545 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/08/2019 : 12:34:57  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Meni općenito grčka i rimska mitologija nisu nešto posebno. Valjda jerbo smo im previše bili izloženi kroz školovanje.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/08/2019 : 12:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by nagor

Troja Director's cut je sasvim OK filmić. Svi glavni elementi priče su tu. Fale uplitanja bogova, ali meni to ne smeta. Djeluje koliko toliko autentično bez bogova.



Pa ne znam baš, valjda ovisi iz kojeg kuta gledaš. Meni kojeg su na faksu šopali Ilijadom (makar mi je sve to bilo dosadno), taj film ne predstavlja ništa više nego preplaćeni treš.
A sjećam se da su se tada i neki studenti filologije zgražavali nad filmom...a oni valjda znaju bolje od mene..



Za klince da malo osjete staru Grčku nije loše. Posluži svrsi. Sparta, Mikene, Helena, Troja, Ahilej, Hektor, čak je i Eneja u DC verziji... to su te osnove.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8389 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/08/2019 : 13:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message  Reply with Quote
Šta se tiče klinaca, preporučam seriju Odiseja s Armandom Assanteom u glavnoj ulozi

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 03/08/2019 : 14:05:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

Šta se tiče klinaca, preporučam seriju Odiseja s Armandom Assanteom u glavnoj ulozi



+1
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 03/08/2019 : 14:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message  Reply with Quote
Sjećam se te serije. Dobra.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14635 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 03/08/2019 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by paro

quote:
Originally posted by Tonka24
Čudi me velika razlika Troje u odnosu na ekranizaciju.



Ma nema te šta čudit, kad Ilijadu moraš ukomponirat u Holywood.
Meni je najbolji dio u filmu kad Brad Pitt dolazi pred zidine i zaziva Hektora...i sama borba između njih dvojice naravno.


Meni je cijeli film jako dobar. Pogledao više puta, ipak me iznenadila tolika razlika. U filmu se Troja osvajala par dana u knjizi deset godina.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000