forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Smib 1987.-1988. (brojevi 1-10)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/05/2019 : 18:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Danas tražio neke stare stvari, uhvatila me nostalgija, malo se prisjetio nekih iz djetinstva i naiđem na jedan Smib, naravno A4 formata, ali od 400 stranica. Skužim tek sada da se radi o 10 Smib-ova po 40 str., uvezani u meke korice.

Moja sestra je bila rješila neku križaljku i to poslala, i nju izabrali i za nagradu ovo osvojila inače, svih 10 brojeva za školsku godinu 87'/88' uvezani u meke korice.

Jel imate i vi možda ovakav primjerak i jel bilo toga u takvoj formi za kupit? Ja sam tek danas skužio da ih je više brojeva unutar uvezano, a baš mi taj "debeli" smib budi lijepe uspomene, svako malo bi ga listao, čitao prije, rješavao križaljke..nravno, smib i modra lasta su se redovito uzimali prije.










"everybody's got a plan until they get hit"

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 04/05/2019 : 23:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Eh, moj "Smib" je malo drukčije izgledao, u naravi sa istim logotipom, samo u nešto drukčijoj grafičkoj obradi. No, ja sam ga primao početkom i sredinom 70-ih godina, u nižim razredima osnovne škole, kao i "Radost", paralelno dva dječja školska lista. U višim razredima osnove škole primali smo, isto tako, dva različita časopisa, neizostavnu "Modru lastu" i "Male novine".
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/05/2019 : 23:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
Ali nije bio niti jedan ovako da je u jednog uvezeno više brojeva, zar ne baš se vidi da su stavili brojeve od 1.rujna 87' pa do 1.lipnja 88', cijela ta školska godina.

Uff, sjećam se dobro kako smo voljeli ovaj primjerak ljeti nosit na plažu, pa red kupanja, pa red čitanja, rješavanja raznih križaljki gdje je neka znala biti u obliku krošnje od stabla i naravno, čitanje kratkih stripova Durice i ona zmija (Dugi) i ptica (Kljunko)

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25756 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 04/05/2019 : 23:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Eh, moj "Smib" je malo drukčije izgledao, u naravi sa istim logotipom, samo u nešto drukčijoj grafičkoj obradi. No, ja sam ga primao početkom i sredinom 70-ih godina, u nižim razredima osnovne škole, kao i "Radost", paralelno dva dječja školska lista. U višim razredima osnove škole primali smo, isto tako, dva različita časopisa, neizostavnu "Modru lastu" i "Male novine".


Uh na Radost sam bija zaboravija...
Od 1-4 razreda Radost i Smib a od 5-8 razreda Modra Lasta.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 04/05/2019 : 23:49:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
I naravno, Smib i Modra lasta su se kupovali, tko je htio. Mislim da je bila kao nekakva pretplata na početku školske godine. Znam da nisu svi htjeli i da nas je nekolicina uzimalo, a meni baš drago da jesam.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 04/05/2019 23:49:34
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/05/2019 : 00:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote



"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12355 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 05/05/2019 : 00:10:55  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote

"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000