forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Šta se dešava sa Darkwoodom, očito nije dobro?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 36

Unngenant
Junior Member



Serbia
393 Posts

Member since 28/02/2012

Posted - 13/10/2020 : 19:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Unngenant a Private Message
Eh čuj...koliko ima ljudi koji ne kupuju cele godine i govore kako čekaju Sajam jer će biti jeftinije nego i na promo periodu...i šta sad? Jel sad obrnuto ovome treba da kažemo kako takvi ljudi "zajebu" izdavače?

Meni nije jasno samo nešto...eto još prilikom izdavanja Punisher-a i Skalpiranih ko je hteo da vidi video je da brod tone...mnogi serijali nisu izlazili, da ne govorim one priče sve što je započeto "biće završeno" ili u samoj radnji "uskoro će"...Evo da budem do kraja verujem da su oni sami u to verovali i da nisu mislili ništa loše...ali u tome jeste stvar, sami sebe su obmanjivali i neke odluke su vodili kroz iracionalnim željama i ubeđenjima.

Ove cene nisu usmerene protiv nikog, ni ko je platio full cenu ni ne znam koju. Ovo je udar u jbn zid. Pokušavaju da izvade šta mogu sa broda koji tone. I tako gledajte na to....

Dotle je došlo da će Ćuk da svojim parama izda u okviru Darkwood-a Coldera...I rizikovaću iz dve pobude želim ovaj strip i drugo nadam se da će time da se oporavi izdavač. Nisam altruista odavno neke serijale koje su krenuli u gore pomenuto vreme nisam im kupovao jer nisam verovao da će izaći ili da će ritam biti onaj koji želim...Ako se i zajebem barem neću mnogo...it's on me.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2494 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/10/2020 : 19:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message
Potpis za kozea i Marquisa, dw sam kupovaoi ono sto me na prvu ne bi zanimalo. To sto rasprodaju njihova stvar, ne zalim ni dinara za savrsena izdanja Skalpiranih i Stvorenja, ali problem je sto su se rasplinuli, i sto ce dobar deo stripova ostati nezavrsen...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/10/2020 : 19:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Jbt, sta necu cuti, da kupujem stripove za preprodaju :D Mila majko!
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2494 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/10/2020 : 20:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message
To niko nije rekao za vas dvojicu.

Mada ti Savke jesi kupovao duplo poslednju CK turu :D
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4154 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 13/10/2020 : 20:14:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
U početku sam kupovao veliku većinu toga po full cijenama i nije mi bilo niti malo žao novaca jer je obrada i kvaliteta samih izdanja bila odlična. I lagao bih kada bi rekao da me malo ne zapeče vidjeti neke naslove u četvrtinu cijene od one koju sam svojedobno plaćao ali jebigasad. Ako ljudi ne kupuju onda nema tu kruha. Ja sam također jako prikočio tamo negdje krajem 2016te kad je počela ofenziva s amerima.

No ono s čime su mi se zamjerili za vijeke vjekova jest totalna bolidba kurca za komunikaciju s javnošću koja traje već valjda 2 godine. Ne kužim zašto takav nagli rez jer do tada je taj segment funkcionirao prilično dobro. Ovo što se događa zadnje dvije godine je za današnje standarde nedopustivo.

Trebalo je barem reći- ovo ide, ovo možda, ovo nažalost ne.
5-6 serijala koji su bili financijsko truplo ugasit i obavijestit čitatelje te tako zadržat kredibilitet.
Ovakav muk i pecanje pokojeg neinformiranog čitatelja mi je ispod razine ozbiljnosti koju je Darkwood nekada imao.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/10/2020 : 20:47:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Ni mene baš nimalo ne dotiču ove sajamske rasprodaje. Većinu Darkwood izdanja sam kupio u promo periodu, ne da bih podržao izdavača ili bilo što slično tome, već što sam želio da pročitam te stripove i da ih posjedujem. I ni u jednom trenutku se nisam pokajao, jer su svi ti stripovi izreda kvalitetom vrijedni novca za koji su kupljeni.

Većina stripova na akciji su pretpostavljam ostaci ostataka, jer ne vjerujem da je posle toliko godina moglo da ostane mnogo neprodatih primjeraka npr. Stvorenja iz močvare, Lokota, Torgala. Iz ove akcije, zaista djeluje kao must have komplet Stvorenja iz močvare za 40ak eura, MI3 i integrali Torgala za 4e, komplet Parkera za 12, itd.

Što se tiče izdavačke rasplinjenosti i nezavršavanja serijala, to je uglavnom ispričana priča, ali ove akcije daju određeni uvid što je to što se vjerovatno neće nastaviti (makar ne u dosadašnjem formatu). Okružen mrtvima prije svega, Granvil, Perle integrali, vjerovatno Ken Parker. Za drugo ćemo vidjeti.

Iskreno se radujem novim brojevima Korta, Kralja Konana, Panišera...


quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by jaki
Pa zašto si prodao prvih 8 ako ti je Darkwoodovo izdanje lijepše?
Mogao si samo nastaviti dalje s LL.
Inače,ti Thorgali s pečatom se mogu kupiti po 110 kn komad pa si mogao i ne potrošiti 500 eura



Zato sto ne volim sarenis u kolekciji. A mogao sam kupiti te sa pecatom ali ne sve pa onda sve sto fale placati dosta vise. Izadje na isto ili mozda uz neku razliku a tesko cimanje.




Je li Libellusov Thorgal istog formata kao Darkwoodov? Ako jeste, ti si lud ili kolekcionar (ili oboje )

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...

Edited by - Beren on 13/10/2020 20:50:43
Go to Top of Page

motorista
New Member



Serbia
256 Posts

Member since 16/02/2019

Posted - 13/10/2020 : 20:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send motorista a Private Message
Pošto su ostavili beogradsku adresu i mejl ispada da akcija važi samo za beogradsku prodavnicu i narudžbine poštom ili... ?
Go to Top of Page

panic
Starting Member

Serbia
98 Posts

Member since 18/12/2002

Posted - 13/10/2020 : 21:38:30  Show Profile Show Extended Profile  Send panic a Private Message
Ne znam da li ste primetili, odnedavno u ponudi Južnog Darkvuda su i izdanja ČK, tako da verovatno imaju i dalje u prodaji izdanja Darkvuda i dele zajedničko ime, ali posluju skroz odvojeno. U Novom Sadu je od starta tako, pa ova ponuda izgleda važi samo za Beograd.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 13/10/2020 : 22:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message
Da ovo (rasprodaja zaliha) radi samo Darkwood, razumeo bih kritike.
Ali ovo je vidjeno vec ko zna koliko puta.
Strip agent, Bookglobe, VC, Beli put, CK, .....
Koliko serijala oni nisu zavrsili??
Setite se cena BG/SA albuma kada su objavljivani, a pogledajte kakve su sada?
Molio bih link na temu gde se kukalo sto su ti stripovi kupovani po punim cenama.
Pogledajte akciju samo za Larga, koji nije tako davno izasao (razlika je samo u tome sto je kompletiran, ali mnogi serijali nisu).

Ako ce DW na ovaj nacin resiti neki problem, apsolutno podrzavam.
Ko hoce neka kupuje njihova izdanja i dalje (nadam se da ce ih biti sve vise), a ko nece ...
I ne mora.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/10/2020 : 22:44:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Izvini brate, ta filozofija ko hoce a ko nece je potpun promasaj. Za kupce se bori i kupci se postuju u bilo kojoj prodaji i industriji na svetu. Jeste, ima nas raznih, i seremo svasta ali imamo i pametnih. Ovo sto je Kromvel rekao jeste tacno. Komunikacija odjednom prestala. Ja Darkwood ekipu i Slobu smatram za prijatelje i prijateljski dajem feedback. Nije uvek lep ali je koristan u svakom slucaju. Sa feedbackom se radi i vraca se feedback a ne zatvara se u sebe jer je tesko. Ne znam koliko sam izdanja Darkwooda kupio do sada, neke i po vise puta, sto za poklon, sto jer sam se zajebao pa razmenio. I niko mi ne moze imputirati onakvu budalastinu od pre par postova.

Ali, da ne davim mnogo. Serijal koji se pocne i zavrsi se. Zato CK ubija iako je dosta iza Darkwooda po kvalitetu. Ali uzme serijal i skrsi ga pa onda ide na sledeci. Kod Darkwooda je sve zapoceto a malo zavrseno i onda vidis da stripovi idu za nekoliko puta manju cenu nego sto si ti kupio i pritom neces da vidis zavrsetak toga gotovo sigurno. I sta ces sa nezavrsenim kompletom nego da ga prodas ili razmenis i onda dolazis u situaciju da je zbog prethodnog devalvirao potpuno. Ostajes ravnodusan? Ne bas.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/10/2020 : 22:45:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
quote:
Originally posted by john connor

To niko nije rekao za vas dvojicu.

Mada ti Savke jesi kupovao duplo poslednju CK turu :D



Jesam jbt, kad ne znam vise ni sta kupujem. I prodao sam za 15% jeftinije nego sto sam kupio neotvorene stripove.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 13/10/2020 : 23:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message
Odavno sam na forumu, ali sam puno toga propustio.
Gde je objavljeno da se nece nastaviti Tunga, Badi Longvej, Lik, Kartland, Konan, Bone, ....
Ili BP Torgal, Sendmem, 100 metaka, ...
Ili CK Saga, Pesma zaborava, Strumfovi, ...
Ili Mister No, Dampir,...
Ili Saguaro, Adam Wild, ...

Ne secam se da su drugi izdacaci na sva zvona objavljivali da nesto nece nastaviti.
Mozda i jesu. Moguce je da sam zaboravio, godine cine svoje.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4005 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 13/10/2020 : 23:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
quote:
Originally posted by vladar

Odavno sam na forumu, ali sam puno toga propustio.
Gde je objavljeno da se nece nastaviti Tunga, Badi Longvej, Lik, Kartland, Konan, Bone, ....
Ili BP Torgal, Sendmem, 100 metaka, ...
Ili CK Saga, Pesma zaborava, Strumfovi, ...
Ili Mister No, Dampir,...
Ili Saguaro, Adam Wild, ...

Ne secam se da su drugi izdacaci na sva zvona objavljivali da nesto nece nastaviti.
Mozda i jesu. Moguce je da sam zaboravio, godine cine svoje.



Koliko znam ČK je objavila da ne nastavlja sa Sagom i Pjesmom zaborava zbog neočekivano loše zainteresiranosti kupaca.
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 13/10/2020 : 23:29:24  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message
Cinjenica je da je DW napravio puno (previse) gresaka. I sada placa cenu.
Posle bitke svi su (smo) generali.
Sada svi znamo kako je trebalo da bude.

Pa, da li neko zaista misli da su oni namerno radili protiv sebe?
Planovi i zelje se nisu poklopili sa realnim stanjem u kojem je strip na ovim (ex Yu) prostirima.

Neko ce reci: kako mogu Fibra, CK,...?
Pa, pogledajte tiraze. 300 do 750. I to se prodaje godinama! Tuga!!!

DW je gresio. Dosta. Po meni, najvise u pogledu broja izdanja/skola stripa, izbora pojedinih izdanja, tiraza,forme,..
Ali je dosta i dao.
Zato, da ponovim. Ko hoce neka kupuje i dalje (makar nas bilo i samo 300, kao kod Libellusa), a ko nece, i ne mora.

Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4005 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 13/10/2020 : 23:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Nezavrsavanje je problem po meni a glavni je milion izdanja. Imao sam utisak kao da su DarkHorse a ne Darkwood. Evo ja sam prodao sad Torgala 1-8 za 50€ i kupio komplet od Libellusa za 500€. Skuplje, cak meni i manje lepse, hrvatski jezik ali su sasili to i nema zime.


Pa meni se činilo kad si bio kod mene na moru da hrvatski sasvim solidno razumiješ 😋😋😋😋
Ne znam baš da je Libellusovo manje ljepše od Darkwoodovog izdanja jer je stvarno vrh napravljeno po svim parametrima, a legenda Dok je radio prijevod pa kako ćeš čovjeku na oči poslije ove izjave 😂😂😂😂
I dobro ti Jaki kaže da si mogao jeftinije proći s onim oštećenima koji u stvari nisu oštećeni i uštedit barem 200 eura.
Go to Top of Page

lifesence
New Member

100 Posts

Member since 14/04/2010

Posted - 14/10/2020 : 00:08:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lifesence a Private Message
quote:
Originally posted by vladar

Da ovo (rasprodaja zaliha) radi samo Darkwood, razumeo bih kritike.
Ali ovo je vidjeno vec ko zna koliko puta.
Strip agent, Bookglobe, VC, Beli put, CK, .....
Koliko serijala oni nisu zavrsili??
Setite se cena BG/SA albuma kada su objavljivani, a pogledajte kakve su sada?
Molio bih link na temu gde se kukalo sto su ti stripovi kupovani po punim cenama.
Pogledajte akciju samo za Larga, koji nije tako davno izasao (razlika je samo u tome sto je kompletiran, ali mnogi serijali nisu).

Ako ce DW na ovaj nacin resiti neki problem, apsolutno podrzavam.
Ko hoce neka kupuje njihova izdanja i dalje (nadam se da ce ih biti sve vise), a ko nece ...
I ne mora.


Pa iz aviona se već odavno vidi da rade brutalnu rasprodaju čim stigne rata kredita na naplatu! O kakvom mi ovde rešavanju problema pričamo?
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/10/2020 : 01:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Da se nadovežem na postove Cromwella i Sawitcha i na ono što su napisali da im najviše smeta nestanak komunikacije ljudi iz Darkwooda sa kupcima.Apsolutno se slažem sa njima.

Samo, nerealni smo svi, pa znamo da ljudi sa ovih područja retko priznaju svoju grešku u bilo kojoj sferi života, od običnih ljudi do poznatih ličnosti i to čak i za najmanje sitnice i gde će sada ljudi iz Darkwooda da se pojave i da kažu svojim kupcima da su se epski zajebali po mnogim tačkama?

Naravno da neće to uraditi i da su se povukli što bi se narodski reklo kao zmije belouške.
A pogotovo to neće uraditi i zato što su se recimo neki od njih sve dok je trajala komunikacija ponašali poprilično nadmeno i negirali na postavljena pitanja bilo kakvo postojanje problema.Eto recimo Đole, svi znamo koliko je bio aktivan i kako je prosipao mudrosti sa visine kada mu je bilo ko postavljao neko škakljivo pitanje, uvek govorio kako je sve u redu i da nisu odustali ni od čega, a vidimo sada kako je isti taj Đole nestao brzinom svetlosti.

To je ono što meni najviše smeta, a istim putem idu i neke druge izdavačke kuće i kada se neko poput recimo mene usudi da ih kritikuje, odmah sa svih strana stižu drvlje i kamenje.Pa valjda vidite da i ja i ostali koji kritikuju ne radimo to iz čistog ćefa i zato što to volimo da radimo, već zato što vidimo da dosta toga nije u redu i zato što smo zabrinuti za budućnost stripa na ovim područjima.

Eto, kritike obično stižu kada brod počinje potpuno da tone, a posada je manje-više već napustila isti.
Lepo kažem, treba kritikovati na vreme.Kažu mi, čemu to?Pa eto, valjda su stvari jasne.Kažu, nije u redu isticati ko se sa kim družim po raznim festivalima?Pa naravno da me briga ko se s kim druži, niti sam ja tu ulazio u bilo koje detalje, samo sam istakao čpinjenicu da je to često razlog izostanka kritike, a ne činjenica da navodno nema razloga za istu.

Eto neko moje razmišljanje o ovome, možda će se sada po običaju na moj post navući veliki samoreklamer i narcis iz Kraljeva, možda i neće, no potpuno me briga iskreno.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/10/2020 : 01:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
Što se tiče izdanja Darkwooda, najvažnije mi je da su Konana koliko toliko dosta izgurali i drago mi je da sam kupio sve od ovog junaka i tu kolekciju smatram zaista vrednom iz ličnog ugla.Još kada bi izdali i drugog Kralja Konana bar, puna kapa.Ostaje još nada bar za to.

Što se tiče ostalog, Bonelli izdanja su srećom nastavili neki drugi, što se tiče ostalih stripova tu su stvari ispale loše jer je puno toga poprilično nedovršeno.Štaviše mnoge stvari su tek započete i tu je najveći žal, recimo za Mek Koja.Srećom za neke kasnije stvari poput Tintina i Ken Parkera nisam se zaletao jer sam već znao kako otprilike stoje stvari.

Što se tiče rasprodaja, neka rade šta žele, svako ima pravo da finansijski gleda da preživi i gura kroz život.
Samo ne mislim da će ih to izvući u smislu da nastave iole ozbiljnije (ili uopšte) neku delatnost i da im je uopšte na umu privlačenje novih kupaca.Kada veliki brod tone tako brzo, obično mu nema spasa.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39580 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 14/10/2020 : 06:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
@Vladar
Zasto poredis Darkwood sa Bookglobeom i VC? To su indijanstine. Darkwood je trebao ili bio u rangu sa Fibrom i Libellusom.

Dalje, i te kako smo govorili da ce razletanje na 200 serijala da se obije o glavu i objavljivanje stripova koji se prodaju u 2 primerka uzeti danak. Seti se Hepi seksa, Pinokija, Valentine, Ejmi Vajnhaus itd. I onda strada izdanje Konana DMS ili Hronike koje je vanserijsko. Sve se to videlo odavno. I ja ti garantujem da ako bi neko voleo da vidi Darkwood back on track to bismo bili Goksi i ja.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/10/2020 : 07:11:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Meni je Darkwood bio najbolji izdavač. Uzimao sam sve što me je zanimalo, a to je poprilično toga. Ne zamjeram im što sada daju stripove po bagatelnim cijenama. I bez ikakvog oglašavanja sa njihove strane, jasno je da su vec neku godinu u problemu, a ove akcije to samo potvrđuju konstantno. Na njima su neki sjajni stripovi po smiješnim cijenama, pa može se uzeti cijela kolekcija perli (bez prva 2 broja za 30+ eura...), Supermeni, Betmeni i još gomila odličnih stvari,tako da je ovo dobra prilika za svakoga ko se nećkao, a sigurno da je takvih dosta, da popuni kolekciju. Mi što smo kupovali to na vrijeme po realnim cijenama ne možemo očekivati da će se vrijednost održavati ili rasti, niko nam to nije garantovao, nažalost. Razumijem sve koji su ljuti i uvrijeđeni, ali kad malo skontaš, sigurno je najgore ljudima iz Darkvuda zbog situacije. Ostaje samo da se probere ako vas šta zanima sa akcija, da se to pokupuje, uz nadu da će se ljudi konsolidovati i nastaviti da izdaju fantastična izdanja kao što su do sada.
Torgala sam njihovog samo nastavio sa Libelusom, Kena imamo SA izdanje, Priče i Juliju je na sjajan način nastavila Golkonda, ako Darkvud ne nastavi Konan hronike, vjerujem da ce i to neko da preuzme. Ostaje tu još mnogo toga neriješenog, ali dosta toga je i uspješno završeno, ruku na srce.
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2478 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 14/10/2020 : 11:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message

Edited by - jagodanbg on 14/10/2020 11:59:50
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 14/10/2020 : 12:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message
quote:
Originally posted by maelstrom

Da se nadovežem na postove Cromwella i Sawitcha .......
.
.
.
.
.

Eto neko moje razmišljanje o ovome, možda će se sada po običaju na moj post navući veliki samoreklamer i narcis iz Kraljeva, možda i neće, no potpuno me briga iskreno.



Evo, da se ja nadovezem na tvoj post.
Unapred se izvinjavam forumskom auditorijumu sto moj post nece imati veze sa temom.
Sto se eventualnog bana tice, samo izvolite.

Moje pitanje je: Ko si ti, majmune?
Ja te ne poznajem, nemam pojma ko si, ali ti, po onome sto si napisao, ocigledno mene znas. Barem znas odakle sam i verovatno znas kako izgledam, jer si me mozda nekada negde video.
Ne poznajes me, jer ljudi koji me znaju ono sto si napisao ne mogu za mene ni da pomisle, a kamo li da kazu/napisu.
Zato, majmune, ne pisi gluposti o ljudima koje ne znas.

Ako sam nekada, majmune, replicirao na neki tvoj post, to nije bilo zbog tebe (JER I NE ZNAM KO SI), vec zbog sadrzaja posta.
Ako si tu repliku shvatio licno, to je tvoj problem.
Sigurno nije bila uvredljivog sadrzaja i sl. Mozda nam se misljenja nisu poklopila, ali je tebe to izgleda bas pogodilo.

Posto mozda znas kako izgledam, kada me sledeci put budes video na sajmu, salonu, u striparnicama DW/AF ili na bilo kom drugom mestu, javi mi se.
Videces da nisam ni samoreklamer, ni narcis. Da sam iz Kraljeva, to je jedino tacno.
Go to Top of Page

BeaGea
Advanced Member



3327 Posts

Member since 29/04/2020

Posted - 14/10/2020 : 13:15:00  Show Profile Show Extended Profile  Send BeaGea a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Jbt, sta necu cuti, da kupujem stripove za preprodaju :D Mila majko!



quote:
Originally posted by sawitch

Nije bas da je svejedno kad kupis strip za 1350 dinara odmah, nastavka ni na vidiku i prodas ga za 400 dinara jer je nov sada 490.




Vidim, ja vidim.
Samo vas molim da upalite svijetlo!
Go to Top of Page

vladar
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/09/2002

Posted - 14/10/2020 : 13:17:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vladar a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

@Vladar
Zasto poredis Darkwood sa Bookglobeom i VC? To su indijanstine. Darkwood je trebao ili bio u rangu sa Fibrom i Libellusom.

Dalje, i te kako smo govorili da ce razletanje na 200 serijala da se obije o glavu i objavljivanje stripova koji se prodaju u 2 primerka uzeti danak. Seti se Hepi seksa, Pinokija, Valentine, Ejmi Vajnhaus itd. I onda strada izdanje Konana DMS ili Hronike koje je vanserijsko. Sve se to videlo odavno. I ja ti garantujem da ako bi neko voleo da vidi Darkwood back on track to bismo bili Goksi i ja.



Nas dvojica se, u sustini slazemo, oko svega.
Pa, ko moze da brani upravo ovo sto si napisao: 200 zapocetih serijala, ovakav izbor naslova, tiraze za koje se, na fin nacin, moze jedino reci da su bili preoptimisticni (da ne upotrebim neki zaista odgovarajuci termin), HC/SC izdanja istog stripa i sl.

Da, DW je trebalo da bude u rangu Fibre i Libellusa.
Kao sto sam napisao, gresili su previse. Zato sada placaju cenu.

Ali i pored svih gresaka, ja im ne zelim propast.
Da im zelim propast i da ne kupujem neka njihova buduca izdanja zato sto neki serijal nisu kompletirali, zato sto sam nesto platio po punoj ceni a sada rasprodaju, zato sto nisu podelili neku informaciju na vreme, zato sto je neko iz DW bio kurcevit na nekom forumu (a zamisli kakvi im se sve frikovi kace na grbacu),....
Ne branim DW, samo sam reagovao na ovakva pisanja.

Niko nas nije terao da kupujemo. Svi generali posle bitke, posto su odavno znali da neki serijali nece biti zavrseni, su mogli na vreme da prestanu da ih kupuju. Da kupe alternativna izdanja iz okruzenja ili originale. Kao i ti Torgala, btw.
Go to Top of Page

maelstrom
Senior Member

1252 Posts

Member since 21/12/2010

Posted - 14/10/2020 : 17:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send maelstrom a Private Message
quote:
Originally posted by vladar

quote:
Originally posted by maelstrom

Da se nadovežem na postove Cromwella i Sawitcha .......
.
.
.
.
.

Eto neko moje razmišljanje o ovome, možda će se sada po običaju na moj post navući veliki samoreklamer i narcis iz Kraljeva, možda i neće, no potpuno me briga iskreno.



Evo, da se ja nadovezem na tvoj post.
Unapred se izvinjavam forumskom auditorijumu sto moj post nece imati veze sa temom.
Sto se eventualnog bana tice, samo izvolite.

Moje pitanje je: Ko si ti, majmune?
Ja te ne poznajem, nemam pojma ko si, ali ti, po onome sto si napisao, ocigledno mene znas. Barem znas odakle sam i verovatno znas kako izgledam, jer si me mozda nekada negde video.
Ne poznajes me, jer ljudi koji me znaju ono sto si napisao ne mogu za mene ni da pomisle, a kamo li da kazu/napisu.
Zato, majmune, ne pisi gluposti o ljudima koje ne znas.

Ako sam nekada, majmune, replicirao na neki tvoj post, to nije bilo zbog tebe (JER I NE ZNAM KO SI), vec zbog sadrzaja posta.
Ako si tu repliku shvatio licno, to je tvoj problem.
Sigurno nije bila uvredljivog sadrzaja i sl. Mozda nam se misljenja nisu poklopila, ali je tebe to izgleda bas pogodilo.

Posto mozda znas kako izgledam, kada me sledeci put budes video na sajmu, salonu, u striparnicama DW/AF ili na bilo kom drugom mestu, javi mi se.
Videces da nisam ni samoreklamer, ni narcis. Da sam iz Kraljeva, to je jedino tacno.




Čoveče, ti imaš ozbiljnih psihičkih problema i izgleda si usput poprilično spor što se tiče razmišljanja, inteligencija ti je na najnižem mogućem nivou, ako uopšte postoji.

Ne znam zašto si se našao prozvanim jer te nigde nisam spomenuo niti sam uopšte mislio na tebe, niti sam te do sada primećivao na forumu (verovatno jer si potpuno nebitan i beznačajan sa svojim pisanjem), ali valjda je to povezanom sa tim tvojim problemima.ako je možda zato što si iz Kraljeva, pa valjda imaš toliko trunke neke pameti u glavi da razmisliš i shvatiš da nisi jedini koji je odatle.Dotični samoreklamer se kačio više puta na moje postove, otvoreno me vređao(kao što sada radiš i ti) i moderatori naravno nisu reagovali.

Ako hoćeš na ovaj način da pričaŠ, dobro, može, ali nemoj posle da izigravaš uvređenu mladu.
Ovo je poslednji put da ću da pređem preko otvorene uvrede, a da moderatori ne reaguju, sledeći put ću da odreagujem na takav način da me apsolutno zabole ona stvar za bilo kakve posledice pa nek se svi drveni advokati foruma slobodno okupe zajedno sa moderatorima.

Što se tiče tih pretnji za susret uživo, mani me se, nisi ni prvi ni poslednji nezreo lik koji je i meni i drugima ovde to radio kao da ima 7 godina.I realno znamo da kada bi se tako i desilo svi koji se tako ponašaju preko interneta bi bili manji od makovog zrna.

Edited by - maelstrom on 14/10/2020 17:10:55
Go to Top of Page
Page: of 36 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000